Gravitaciono polje ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
Spremema jedan referat o gravitacionom polju pa me zanima malo vise stvari o ovome ! Prvo jel moze neko da mi da u par recenica sta je to ustvari gravitaciono polja a posle da mi postavite neke zanimljive linkove ka ovoj temi ! Pozdrav !
 
1. ili 3. razred gimanzije pretpostavljam. Molim te pre nego što počnem učini mi jednu uslugu: Ustani od kompjutera, pronađi svoju knjigu iz enciklopedije i udžbenik iz fizike i kreni da učiš; odatle ćeš najviše podataka uzeti.

Reći ću ti samo nekoliko reči i rečenica: Gravitacija je univerzalna sila koja se pojavljuje između dva tela. Što je masa između ta dva tela veća, to je veća sila gravitacije; ali što je veća njihova međusobna udaljenost to je ta sila slabija.

Ukratko:
gravityequation4ye.png


Iskreno, prestaću ja da ti pomažem jer ja ne volim da završavam tuđe zadatke. Izvoli pogledaj u Wikipedia-i pa se snađi sam. Znam da je na engleskom, i zato sam ti tako dao, da bi vežbao.
 
Ok nasao sam podosta stvari u nekim mojim knjigama ali bilo bi lepo ako neko od vas zna neku zanimljivost o gravitacionom polju ! Inace ono osnovno sam napisao jos mi je ostalo da dodam par zanimljivosti ! Ako ima neko nesto neka javi !
 
Nasli ste vikipedijom da se gadjate !? Pa gde nadjoste vikipediju??? Preporucujem svima koji hoce da napisu nesto sto ce neko drugi da cita, da kao referencu ne koriste vikipediju...... zasto? Zato sto ja sada mogu da napisem sta ja hocu o gravitaciji na toj istoj vikipediji i nikom nista! Vikipedija obiluje netacnostima i ne predstavlja ozbiljnu referencu za raspravu (a nekmoli pisanje) o bilo cemu!

Ko vikipediju uzima za ozbiljno???
 
Wilkotak:
Nasli ste vikipedijom da se gadjate !? Pa gde nadjoste vikipediju??? Preporucujem svima koji hoce da napisu nesto sto ce neko drugi da cita, da kao referencu ne koriste vikipediju...... zasto? Zato sto ja sada mogu da napisem sta ja hocu o gravitaciji na toj istoj vikipediji i nikom nista! Vikipedija obiluje netacnostima i ne predstavlja ozbiljnu referencu za raspravu (a nekmoli pisanje) o bilo cemu!

Ko vikipediju uzima za ozbiljno???
Oprostite. Moja greška, neće se ponoviti.
 
Wilkołak:
Nasli ste vikipedijom da se gadjate !? Pa gde nadjoste vikipediju??? Preporucujem svima koji hoce da napisu nesto sto ce neko drugi da cita, da kao referencu ne koriste vikipediju...... zasto? Zato sto ja sada mogu da napisem sta ja hocu o gravitaciji na toj istoj vikipediji i nikom nista! Vikipedija obiluje netacnostima i ne predstavlja ozbiljnu referencu za raspravu (a nekmoli pisanje) o bilo cemu!

pa sad, slazem se, ti mozes da napises kojesta, ali ce vec sutradan neko da te ispravi i napise nesto drugo.
u svakom slucaju vikipedija moze da pruzi i te kako tacne informacije o raznim stvarima (pored raznih baljezgarija), i mislim da je odlicna kao pocetak nekog ozbiljnijeg istrazivanja.
 
Obersturmfuehrer:
pa sad, slazem se, ti mozes da napises kojesta, ali ce vec sutradan neko da te ispravi i napise nesto drugo.
u svakom slucaju vikipedija moze da pruzi i te kako tacne informacije o raznim stvarima (pored raznih baljezgarija), i mislim da je odlicna kao pocetak nekog ozbiljnijeg istrazivanja.

... i prekustra ja ispravim nekoga i sve tako u krug. Vikipedija je dobra za pocetnike, za nesto ozbiljnije.....NULA
U sustini je baljezgarija. Recimo, Hrvati pisu jedno o Tesli, mi drugo....sta je istina? Gde je istina? Ali sto to da interesuje jednog prosecnog npr. Poljaka koji ce da uzme jednu od te dve varijante i to uvrsti u neko svoje istrazivanje...... Podaci su neprovereni...o tome pricam
 
Daj detetu kad je alavo 10tona lubenice pa nek pukne kad ne sluša savete.

Recimo da se uvodi graviton kao čestica koja prenosi interakciju gravitacione sile, pa se išlo dalje i dokazalo se da inercijalna masa nije jednaka gravitacionoj masi , tj. i sopstvenoj masi.
Došlo se da sa temperaturom ili nekom drugom energijom gravitaciona masa opada u odnosu na inercijalnu.....

Uvedeno je samim tim kvantovanje u težinu, pa težina ne može biti linearna relacija u zavisnosti od mase (čak i kada uzmemo u obzir različitu masu gradivnih čestica atoma i molekula)....

---------------------
Nisam hrvat, ali uskoro bi hrvat mogao dosta drugačije da priča o mnogo tema, jer svoju nauku tretiraju vrlo ozbiljno.....
 
Meni je u celoj prici nazanimljivije to sto niko jos uvek ne ume da objasni zasto vece telo privlaci manje(tj. lakse). Znamo od cega zavisi ova sila,ali zasto postoji,odnosno kako je moguce da deluje? Mislim da je to jedna od najmisterioznijih sila u svemiru. Any comment?
 
ne privlaci samo vece telo manje, vec i obratno.
Jedino sto se najcesce koordinatni pocetak veze za vece telo( slucaj zemljinog gravitacionog).
U stvari, najispravnije je uzeti sistem sa centrom u centru mase sistema...
 
Mene interesuje jedno principijelno pitanje.
Kako može telo da se poistovećuje sa materijalnom tačkom kad imamo tri centra u telu koja nisu u istoj tački?
Centar mase, centar inercije i težište nisu u istoj tački.
Sa kojom od te tri tačke poistovećujemo telo?
 
galet:
Mene interesuje jedno principijelno pitanje.
Kako može telo da se poistovećuje sa materijalnom tačkom kad imamo tri centra u telu koja nisu u istoj tački?
Centar mase, centar inercije i težište nisu u istoj tački.
Sa kojom od te tri tačke poistovećujemo telo?
Zamislimo neku tanku plocu bilo kakvog oblika. Kako bi ti odredio centar masa a kako teziste te ploce?
 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :cry:

Hahaha! Ja sam ga postavio. Hvala ti to si me podsetio i ponovo nasmejao. Urbenesno je! Zapravo savrseno pokazuje kranju bezumnost i neverovatnu sposobnost ljudskog uma. Od jedne Ajnstajnove formule, preko evolucione teorije (;)), pa najlepsih pesama i prica do ovoga. Da nisam pobornik teorije da ne postoji regresivna evolucija rekao bih da je ovo to. :D




Ovo mi je nekako najlepsi stih.
"Jesus says, 'And if the blind lead the blind, both shall fall into the ditch.' He says nothing about some gravity making them fall—just that they will fall."

ROFL!!!
 
Hahaha! Ja sam ga postavio. Hvala ti to si me podsetio i ponovo nasmejao. Urbenesno je! Zapravo savrseno pokazuje kranju bezumnost i neverovatnu sposobnost ljudskog uma. Od jedne Ajnstajnove formule, preko evolucione teorije (), pa najlepsih pesama i prica do ovoga. Da nisam pobornik teorije da ne postoji regresivna evolucija rekao bih da je ovo to.




Ovo mi je nekako najlepsi stih.
"Jesus says, 'And if the blind lead the blind, both shall fall into the ditch.' He says nothing about some gravity making them fall—just that they will fall."

ROFL!!!

Da,da. Ispadosmo i mi fizicari i vi biolozi u zabludi.
Deca sa celebralnom paralizom ili alchajmeroviom bolescu nemogu pasti sa litice niti skociti na glavu sa skakaonice u vodu. Ili ce jako jako sporo padati ili ce ostati da lebde u vazduhu.
Malo morbidan primer ali ne zamerite.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top