Shovinizam

Najboljija

Početnik
Poruka
31
Meni se stalno dešava da me žene ne vole i potcenjuju zato što sam žena. Mislim, na poslu. Muškarci su Ok i uvek sa njima korektno saradjujem. Oni me nikad ne ponižavaju i ne zapostavljaju nego mi ukazuju poštovanje koje smatram da zaslužujem. Dok su žene u mom okruženju druga priča. Favorizuju muškarce!!!!
Užas!!!
Jel to samo ja upadam u takve firme ili još neko ima slična iskustva?
 
Najboljija:
Meni se stalno dešava da me žene ne vole i potcenjuju zato što sam žena. Mislim, na poslu. Muškarci su Ok i uvek sa njima korektno saradjujem. Oni me nikad ne ponižavaju i ne zapostavljaju nego mi ukazuju poštovanje koje smatram da zaslužujem. Dok su žene u mom okruženju druga priča. Favorizuju muškarce!!!!
Užas!!!
Jel to samo ja upadam u takve firme ili još neko ima slična iskustva?
Ovaj tekst je oprečan sam sebi.
Po svemu sudeći, i ti favorizuješ muškarce!?

Mada, mislim da znam šta si htela pitati. Kada treba neko da se zamoli za neku sitnu pomoć, ja po pravilu biram nekog muškarca naivnog izgleda, dakle, izbegavam žene. Umeju da budu nakostrešene i nikad ne znam kakav ću odgovor da dobijem. Ovako se malo nasmešim: "Izvini, gde je Ulica Ustanička...?"
A mislim da se, istovremeno, muškarci u takvim situacijama, radije obraćaju devojkama...
 
cinjenica je da toga ima mnogo,ali kad nadjes kvalitetnu zenu sardnika -njoj nema ravne
verujmi da je ista situacija i medju muskarcima samo se na drugi nacin ispoljava
kod mene u firmi su 80% zene koje ne bih menjala ni za sta na svetu,ali dok sam njih pronasla bilo je dosta promasaja
bitno je da se time ne opterecujes,ako vec ne mozes da utices na njih
pre nego sto sam otvorila svoju firmu i ja sam radila u kolektivu gde nisam bas bila omiljena medju zenama ,sto je po meni apsurdno,obzirom na danasnju situaciju
 
Pa ako se sve obracate "naivnim" muskarcima za ovo ili ono, logicno je da ste jedna drugoj konkurencija. Posto je u toj vrsti komunikacije o kojoj Lexa govori u osnovi koketerija. Jeste lakse.
Ali logicno je da ces naici i na druge kokete. ;)
 
Ovaj tekst je oprečan sam sebi.
Po svemu sudeći, i ti favorizuješ muškarce!?

Kad sam u situaciji da biram saradnike trudim se da izaberem one koji će najkvalitetnije da urade posao u nekom zadatom roku i ne obraćam pažnju na pol.Čak ni na neke lične simpatije, jer su mi neki ljudi simpatičniji i prijatniji, a drugi ne. Ali sa svima korektno saradjujem.
:)
 
Da, lakše mi je što sam muškarac. Dovoljan je osmeh blag i vanilice i čaj su na stolu.
Teško da me biraju za saradnika zato što sam naivan i zbog blage naravi.
Muškarci su kolegijalniji od žena, ali više volim da sarađujem sa ženama, mogu da zabušavam, ostaće neprimećeno. Ako je u ekipi i neka žena, sve zamerke bivaju njoj upućene.
U trenutku kada je žena jako dobra ili najbolja u svom poslu, prestaje igranje na kartu polne komunikacije, to je pravi respect. Cenim, poštujem, radim i ne zabušavam.
 
Sad sam se setila onog iz Desperate Housewives kad se Lynette posvadja sa nekom drugom kevom u skolici. Dodje do zakljucka da se muskarci direktnije sukobljavaju, ako je sukob, odmah idu u borbu, a zene vise idu izokola, potkopavaju, ogovaraju, smestaju. Njeno misljenje!

Mozda si okruzena sa "Hollaback" devojkama.
 
Mislim da su muskarci manje skloni emotivnim reakcijama, samim tim rjedje mjenjaju odluke i vrlo rijetko budu dvolicni i podmukli (za razliku od pojedinih zena)
I ja ih sama vise gotivim i nekako vise vjerujem muskom profesoru, muskom doktoru, muskom kolegi....
@Lexa
hoces mi molim te objasniti sta znaci Hollaback?
 
Larra:
Sad sam se setila onog iz Desperate Housewives kad se Lynette posvadja sa nekom drugom kevom u skolici. Dodje do zakljucka da se muskarci direktnije sukobljavaju, ako je sukob, odmah idu u borbu, a zene vise idu izokola, potkopavaju, ogovaraju, smestaju. Njeno misljenje!

Mozda si okruzena sa "Hollaback" devojkama.



oh, Larra...sta znaci Hollaback girl?
 
Što sad to?
Meni su na poslu ok i žene i muškarci...
Sa ženama se, do duše, lakše sarađuje a muškarcima se bolje šlihta.

Mene nervira kad neka žena ne može da se uklopi u naše okruženje nego se kači o vrat kolegama, baš mi nekako deluje trećerazredno.

U ostalom, nismo mi tu da se volimo ili ne volimo, da se mrzimo i ogovaramo - jasno je zašto uopšte i radimo pa je valjda normalno da vreme koje provedemo zajedno učinimo lakšim, lepšim i bržim.
 

Back
Top