uputstva za zivot

Нисам чула.

Е видиш , док смо деца ми пијемо са извора живота јер живимо на небу а како одрастамо све ређе смо на небу и све ређе пијемо са извора живота. Осандесетих година прошлог века на телевизији су објављивали када неко оболи од рака а видимо какво је стање данас. Људи све ређе пију са извора живота и зато је то тако.
 
Tema je o sablonu koji se provlaci kroz medije, a mali ljudi stvaraju predubedjenje iz takvih saveta,
koji se naravno pisu za ocajnike i za popunu medijskog prostora.
Takvi saveti stvaraju mediokritete, jer oni koji su u dilemi lako prihvataju stav "kao i drugi"
Takve savete citate, zar ne?
Trend u kome ljudi sebe stavljaju u centar vasione i zbog toga cuvaju nabildani ego,
oni koji misle nemaju problema da razmatraju bilo koji savet, cak i kada trenutno osete da im neko sloi pamet.
Saveti dati u razgovoru iskljucivo se oslanjaju na to da onaj ko prica vec vrsi pritisak na sagovornika pricom o sebi ili nekom dogaadjaju,
sto je sasvim opravdan razlog da se da svoje misljenje i kada nije direktno trazeno.
Znaci problematicno je davanje uopstenih saveta nepoznatim osobama, koji mogu i ne moraju imati publiku i davanje saveta na osnovu
znanja o necemu sto sagovornik nije pomenuo, tipa "cuo sam" 'prica se" i trebalo bi.....
Svi drugi saveti su na neki nacin iznudjeni...
 
Е видиш , док смо деца ми пијемо са извора живота јер живимо на небу а како одрастамо све ређе смо на небу и све ређе пијемо са извора живота. Осандесетих година прошлог века на телевизији су објављивали када неко оболи од рака а видимо какво је стање данас. Људи све ређе пију са извора живота и зато је то тако.



kako ti piješ sa izvora života, objasni
 
uputstva za život servirana u novinama, na televiziji, na internetu, u filmovima....
pridrzavate ih se ili pak postujete ono sto ste nauceni od malena

ni jedno ni drugo, pridrzavam se svojih pravila, ovih sa medija ni pod razno. ne znam ni sta je kad u trendu, ni cime ,,nas savetuju" ne zanima me nikakva stampa koja ce mi ,,poboljsati zivot" ili sta vec. da primenjujem u zivotu ono sto sam videla u seriji ili filmu, i to slabo.
nekih stvari naucena od malena, koja sam prihvatila kao meni dobra se pridrzavam, nije ni sve sto su me naucili meni dobro :D

- - - - - - - - - -

jaka tema.
zalosna stvar koliko ljudi prate svet oko sebe, sve sto vide i procitaju.
 
kako ti piješ sa izvora života, objasni

Izvor života se nalazi u raju, A raj je na nebu, Za decu je Hristos rekao da je Njihovo Carstvo nebesko. A još je rekao da castvo nebesko nije daleko od nas, da je ono tu u nama, u svetu naših misli.
I ako znamo da su raj i nebo u svetu naših misli onda znamo gde da tragamo.
Sveto pismo kaže da se u raju nalazi Drvo Života koje raste pored izvora Vode žive,vode života.
Tragajući dalje koristeći se malo i naukom vidimo da je u ljubavi život, tačnije u osećanju radosti koje dolazi s ljubavlju prema bližnjima. Kad nema radosti nema ni života , ostaje. patnja. A patnja je nedostatak života, Kad ćovek ne pije sa izvora života on pati.
Dakle naša osećanja određuju da li mi živimo ili umiremo. A osećanja du stvar doživljaja, kako doživljavamo realnost.
A opet naš doživqaj zavisi od toga kako SUDIMO o stvarima koje nam se dešavaji.
Na sudu se traži Istina da bi se presudilo. I možemo da vidimo da mi u svom umu već imamo istinu na osnovu koje sudimo.
Tu istinu smo dobili kroz vaspitanje, obrazovawe, iskustva itd. I od te naše istine zavisi naš Sud Kao i doživljaj života, naša osećanja.
Naša istina je mesto odakle izvire život i ako je taj izvor presušio u nama neće biti života i mi nećemo piti sa izvora života.
Ono šta čovek radi od svoje slobodne volje naš um brani i ba taj način se oblikuju istina u nama. Ako lažemo, naš um će braniti to i u nama će se roditi zabluda (zabluda je istina nastala posle bluda) i ona će biti izvor loših osećanja u našem umu.
Ovo je kratko sažeto i treba puno da se razumišlja šta je ovde rečeno. Ako ti se desi da si pročitao i odmah sve shvatio onda znaj da si sve pogrešno shvatio
 
Izvor života se nalazi u raju, A raj je na nebu, Za decu je Hristos rekao da je Njihovo Carstvo nebesko. A još je rekao da castvo nebesko nije daleko od nas, da je ono tu u nama, u svetu naših misli.
I ako znamo da su raj i nebo u svetu naših misli onda znamo gde da tragamo.
Sveto pismo kaže da se u raju nalazi Drvo Života koje raste pored izvora Vode žive,vode života.
Tragajući dalje koristeći se malo i naukom vidimo da je u ljubavi život, tačnije u osećanju radosti koje dolazi s ljubavlju prema bližnjima. Kad nema radosti nema ni života , ostaje. patnja. A patnja je nedostatak života, Kad ćovek ne pije sa izvora života on pati.
Dakle naša osećanja određuju da li mi živimo ili umiremo. A osećanja du stvar doživljaja, kako doživljavamo realnost.
A opet naš doživqaj zavisi od toga kako SUDIMO o stvarima koje nam se dešavaji.
Na sudu se traži Istina da bi se presudilo. I možemo da vidimo da mi u svom umu već imamo istinu na osnovu koje sudimo.
Tu istinu smo dobili kroz vaspitanje, obrazovawe, iskustva itd. I od te naše istine zavisi naš Sud Kao i doživljaj života, naša osećanja.
Naša istina je mesto odakle izvire život i ako je taj izvor presušio u nama neće biti života i mi nećemo piti sa izvora života.
Ono šta čovek radi od svoje slobodne volje naš um brani i ba taj način se oblikuju istina u nama. Ako lažemo, naš um će braniti to i u nama će se roditi zabluda (zabluda je istina nastala posle bluda) i ona će biti izvor loših osećanja u našem umu.
Ovo je kratko sažeto i treba puno da se razumišlja šta je ovde rečeno. Ako ti se desi da si pročitao i odmah sve shvatio onda znaj da si sve pogrešno shvatio

Eto, sve istina. Nego, kada su posete kod vas u raju?
 
iz nesigurnosti je ljudima uputsvo za zivot pracenje okoline, koja opet prati roditelje, koji su opet pratili svet oko sebe.
redje se srece covek koji ima hrabrosti ici svojim putem i pravilima koje je sam sebi postavio.
 
Mudrost je retka pojava jedan od hiljadu, jedan od milion i redje
Dok je glupost sasvim normalna pojava.
Dakle: ako mislite da ste normalna osoba onda ste sigurno glupa osoba
Glupe osobe nikada ne proveravaju valjanost onoga šta su ih roditeqi naučili,šta su ih u školi naučili, svoja iskustva.
Mudar ni sebi ne veruje previše.
 
Mudrost je retka pojava jedan od hiljadu, jedan od milion i redje
Dok je glupost sasvim normalna pojava.
Dakle: ako mislite da ste normalna osoba onda ste sigurno glupa osoba
Glupe osobe nikada ne proveravaju valjanost onoga šta su ih roditeqi naučili,šta su ih u školi naučili, svoja iskustva.
Mudar ni sebi ne veruje previše.

jer kao sto je Skorat bese, rekao: ja znam da nista ne znam.
opet mislim da ima mnogo inteligentnih ljudi i da je tu stvar u samopouzdanju, koje manjina ima. vecina glumi samopouzdanje.

- - - - - - - - - -

od svakoga se moze nesto nauciti. sagledati, slazem se ne slazem, ovo mu ne valja, ovo cu i ja primenjivati. mozes knjige i knjige procitati, stvar je u tome sta ti izvuces iz njih, promislis i sam prosudis pa shvatis sa cim se ti slazes.
 
:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

ovde stvarno niko nije normalan

ja mislim da je ok slušati savete, jer pametan čovek, svestan sebe zna šta prihvata i zna kojoj se crkvi moli

nesigurni ljudi zajune pa ne znaju da stanu

razumni slušaju savete jer su ok kao osobe
 
Ако ти ко удари шамар окрени му и други образ.
Ко те потера сат, иди с њим два.
Ко хоће да се суди с тобом и кошуљу твоју да узме; дај му и хаљину.
Интелект је непријатељ Божији и нема интелигентног човека који ће рећи да су ова упуства разумна.
 
ima jedan jako dobar instruktor zavođenja, zove se peđa gnjatić, dva puta se u istoj emisiji obrukao, ostavila bih ovde link ali yt sklonio, golema sramota bila
ja sam prvi deo gledala sa tri ili cetiri prekida prvi put, a drugi deo sam uspela odjednom. Posle sam i prvi i drugi gledala bez pauza, iscela, nije me bilo sramota. Na početku samo jeste.
I njegove savete izvesni slušaju. Njegove knjige kupuju. Plaćaju njegove časove.
Pametni?
Da li im je pomogao, živo me interesuje? :zper:

- - - - - - - - - -

al ja ne znam što ova tema postoji, kad su na ovom forumu sve sami geniji suvi i uspešni karijeristi, nema potrebe za ovakvim civilizacijskim srozavanjima, zar ne? :zper:
 

Back
Top