Davanje otkaza?

Pozdrav, zanima me kakve posledice po mene ima davanje momentalnog otkaza jer sam prijavljen?
Sta mi se moze desiti ako u toku radnog vremena, jednostavno odem?
Jer zaista ne mogu vise, ne radim dugo na tom mestu ali je zaista stresno, poslodavac je nezadovoljan uvek, kad nesto uradis - zasto si uradio, kad ne uradis - zasto nisi uradio.. Konstantno ponizavanje..
Ostali sve to trpe po par godina ali ja ne mogu, zdravlje mi je ipak najbitnije.
Dakle, sta ce se desiti ako ne ispostujem taj otkazni rok nego odmah odem? Moze li da me tuzi ili neka novcana kazna, nesto?

Hvala...

ispostuj otkazni rok

- - - - - - - - - -

31 januara 2019 godine. sefu sam rekao da dajem otkaz .
on se okrenuo i rekao dobro...
poceli su da me '' ubijaju '' odnosno smaraju kako treba da razmislim ponovo i da ostanem. nudili su mi bolje uslove. cak i molili da ostanem. rekao sam Dobro u smislu da cu da razmislim. nakon ispunjenih 15 dana otkaznog roka. ( nisu mu dali da potpisem nikakav papir u vezi otkaznog roka ) kada sam im 15 febroara rekao da je taj dan poslednji, rekli su da nije vec da moram da odradim 15 dana otkaznog roka jer sam se ja Kako oni kazu predomislio....
pitao sam ga o sporazumnom otkazu ne zele da cuju .
da li ja mogu da dam momentalni otkaz ?

imam vec ponudjeni posao gde bih trebalo da pocem da radim. al ne mogu jer ovi nece da mi daju otkaz. nece da mi daju da potpisem ugovor o prestanku rada.

kreni na drugi posao a ovaj nek te i dalje placa ako ti ne daje da odes
 
Poslednja izmena od moderatora:
31 januara 2019 godine. sefu sam rekao da dajem otkaz .
on se okrenuo i rekao dobro...
poceli su da me '' ubijaju '' odnosno smaraju kako treba da razmislim ponovo i da ostanem. nudili su mi bolje uslove. cak i molili da ostanem. rekao sam Dobro u smislu da cu da razmislim. nakon ispunjenih 15 dana otkaznog roka. ( nisu mu dali da potpisem nikakav papir u vezi otkaznog roka ) kada sam im 15 febroara rekao da je taj dan poslednji, rekli su da nije vec da moram da odradim 15 dana otkaznog roka jer sam se ja Kako oni kazu predomislio....
pitao sam ga o sporazumnom otkazu ne zele da cuju .
da li ja mogu da dam momentalni otkaz ?

imam vec ponudjeni posao gde bih trebalo da pocem da radim. al ne mogu jer ovi nece da mi daju otkaz. nece da mi daju da potpisem ugovor o prestanku rada.
Усмени захтев или обавештење одавно нема никакав утицај ни на шта. Довољно је да шеф нађе два подрепаша и да изјаве како никад ниси рекао да дајеш отказ.
Давање отказа се, као и све друге важне ствари, обавља писменим путем. Ако немаш приступ ел. пошти, пошаље се препоручено писмо на адресу фирме.

Ти можеш у сваком тренутку да даш моментални отказ и да одеш, питање је само шта су последице, а оне, као што је горе већ наведено углавном зависе од уговора са послодавцем.
 
Idi na taj drugi posao.Ti si podneo otkaz i boli te uvo za otkazni rok.Kada oni nece da bugu korekti,ti budi jos gori prema njima.Nemoj se nervirati zbog budala,pogotovo kada si nasao drugi posao.Valjda neces biti primoran da se (ne daj boze)ponovo vratis kod njih.
 

Back
Top