Spomenik Patrijarhu Pavlu

Ne pise i da je dozvoljena anarhija ...


Ili ne citamo i ne shvatamo na isti nacin taj tekst ...?

- - - - - - - - - -



:think:

Da li u toj knjizi pise nesto i o "slobodi ispovedanja religioznih osecanja" i ako pise , da li je to "Pro forme" ili je neko , mozada bio naivan ili cak i zlonameran , te je to zaista tako i mislio ?

Piše,ali to ne znači da "mi ostali" treba da budemo zasuti vašim spravama za mučenje i ubijanje-krstačama! Kako bi bilo da "privatno",poput svih
kulturnih naroda EU ,čije vrednosti sledimo,verujete u šta hoćete,s punim pravom,a da nas "ostale" ne zasipate time?!
 
Blajbi , u Medjunarodnom pravu su bitne Drzavne granice , a one unutrasnje su unutrasnja stvar njenih "cimbenika" i stvar pregovaranja u slucaju "razdruzenja" , ali ne onako kao sto se o tome izjasnio tebi cijenjeni Franjo - putem rata , paljevina , ubijanja staraca , dece , zibeglica ....


Ako ti zaista podrzavas politiku Franje Tudjmana i nacin kako je on to radio , onda se ti malo zapitaj o nekim stvarima ...
 
Poslednja izmena:
Piše,ali to ne znači da "mi ostali" treba da budemo zasuti vašim spravama za mučenje i ubijanje-krstačama! Kako bi bilo da "privatno",poput svih
kulturnih naroda EU ,čije vrednosti sledimo,verujete u šta hoćete,s punim pravom,a da nas "ostale" ne zasipate time?!

A kako bi bilo da vi koji ne delite ta nasa verska osecanja to pravo prepustite i nama da slobodno i neometano i bez vredjanja i ateistickog anatemisanja , prepustite nama koji bi da u miru provedemo ove svoje dane na ovoj Planeti ?

Znano je nekima od nas "...da koji se u Hrista krstismo u Hrista se i obukosmo" i da "ako su NJega razapeli " , da ocekujemo da ce neki njima slicni i nas da razapinju na krst , da nas samaraju , da dele nasu imovinu , kako pokretnu tako i nepokretnu , sve pod parolom "da su samo oni u pravu i da bi samo oni da poseduju tu exluzivu o mudrosti , umnosti , ucenosti ..." ...


A o "kulturi nekih naroda EU" , o tome mozemo , ali se bojim da ce se ta njihova "kultura" zaplesti u neke po njih veoma neprijatne istorijske cinjenice ...




Sta mislis zasto su prekinuli sa tim "kulturoloskim dogadjanjima " neposredno nakon okoncanja II SR ?

Da li to nekim slucajem ima veze sa Mengeleom i njegovom ekipom i sa "onim Memorijalnim muzejem" u Izraelu i mnogim drugim znanim i neznanim ... ?
 
U Medjunarodnom pravu su bitne Drzavne granice , a one unutrasnje su unutrasnja stvar njenih "cimbenika" i stvar pregovaranja u slucaju "razdruzenja" , ali ne onako kao sto se o tome izjasnio tebi cijenjeni Franjo - putem rata , paljevina , ubijanja staraca , dece , zibeglica ....


Ako ti zaista podrzavas politiku Franje Tudjmana i nacin kako je on to radio , onda se ti malo zapitaj o nekim stvarima ...

Opet ti brkas stvari.

NIJE TUDJMAN UPAO U SRBIJU!

Vec je Sloba upao u Hrvatsku! :rtfm:

Pitanja granica i razgranicenje se trebalo resavati u Savetu bezbednosti UN, a ne slati vojski na Vukovar!
 
Je li ti gospođo,znaš li ti šta piše u Ustavu Republike Srbije?
"Član 1.
Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
"
Šta misliš;da li je tvoj gornji post u skladu s ovim prvim i najvažnijim članom našeg Ustava?!

A da li ti znas da je ovo privatan a ne drzavni forum?
I da li znas da taj isti Ustav garantuje slobodu veroispovesti a ti malo malo pa udaris po vernicima? Pazi, meni je posao da se bavim verskim pravima tako da ti mogu bez problema navoditi clan ne samo ustava vec i Krivicnog zakona, Krivicnog zakonika ali i medjunarodne pravne akte.
Tvoju slobodu niko ne ugrozava da imas svoj stav, kao sto je i sloboda građana da postave spomenik kome žele a ovde nije pitanje da li treba da se podigne spomenik Patrijarhu Pavlu već gde.

- - - - - - - - - -

Zasto bi se o spomeniku pokojnom Patrijarhu Pavlu odlucivalo na Referndumu i da li ti znas koliko bi to moglo da kosta drzavu Srbiju i njene gradjane i poreske obveznike ?

Da li ti je poznato po poslednjem Popisu , koliko gradjana Srbije se izjasnilo kao pripadnici SPC , a koliko kao pripadnici drugih konfesija ili kao ateisti ; te , da li ti je poznato da se vecina izjasnila kao religiozne osobe i kao pripadnici SPC , a shodno

tome , kao poreski obveznici , vecinski je da se postuje odluka vecine ili bi neko da u eri demokracije ukida samu demokarciju ili da je selektivno primenjuje i da bude "ja hocu i ja nalazem" i da manjina , kao u "ona stara , dobra vremena" odlucuje u ime vecine na necine zbog kojih smo sada gde jesmo...?

To koliko ko zaista ima vernika bi se realno saznalo tek uvođenjem crkvenog poreza. Do tada svi mi možemo da baratamo ciframa s popisa ali pravo stanje nam kazuje posećenost crkvama. Neupitno je da najveć broj vernika pripada SPC ali sada odnos vernika - ateista... Tu baš ne bih stavljao ruku u vatru. Samo treba reći koliko vernici trebaju da uplate svojim crkvama i verskim zajednicama i broj vernika će drastično opasti.
 
A da li ti znas da je ovo privatan a ne drzavni forum?
I da li znas da taj isti Ustav garantuje slobodu veroispovesti a ti malo malo pa udaris po vernicima? Pazi, meni je posao da se bavim verskim pravima tako da ti mogu bez problema navoditi clan ne samo ustava vec i Krivicnog zakona, Krivicnog zakonika ali i medjunarodne pravne akte.
Tvoju slobodu niko ne ugrozava da imas svoj stav, kao sto je i sloboda građana da postave spomenik kome žele a ovde nije pitanje da li treba da se podigne spomenik Patrijarhu Pavlu već gde.

Sta si Padre nuestro hteo da kazes sa ovim: "Ovo je privatan forum"

De objasni to malo bolje , pojasni nam neke stvari?:think:
 
A da li ti znas da je ovo privatan a ne drzavni forum?
I da li znas da taj isti Ustav garantuje slobodu veroispovesti a ti malo malo pa udaris po vernicima? Pazi, meni je posao da se bavim verskim pravima tako da ti mogu bez problema navoditi clan ne samo ustava vec i Krivicnog zakona, Krivicnog zakonika ali i medjunarodne pravne akte.
Tvoju slobodu niko ne ugrozava da imas svoj stav, kao sto je i sloboda građana da postave spomenik kome žele a ovde nije pitanje da li treba da se podigne spomenik Patrijarhu Pavlu već gde.

- - - - - - - - - -



To koliko ko zaista ima vernika bi se realno saznalo tek uvođenjem crkvenog poreza. Do tada svi mi možemo da baratamo ciframa s popisa ali pravo stanje nam kazuje posećenost crkvama. Neupitno je da najveć broj vernika pripada SPC ali sada odnos vernika - ateista... Tu baš ne bih stavljao ruku u vatru. Samo treba reći koliko vernici trebaju da uplate svojim crkvama i verskim zajednicama i broj vernika će drastično opasti.

Ili bi pokazalo ko je spreman da placa dva puta porez ?

A sto se tice "statistike nase dike..." , ona je trenutno , po tom pitanju , bas takva , a sta bi bilo kad bi bilo , to je vec nesto drugo ...:)

Nemam iluzija po tom pitanju i ovo moje pisanje je cisto retoricko ...
 
Nije u vlasništvu države. Čovek se poziva na Ustav kao da je Forum državni. Koliko ja znam njegov osnivač nije vlada nijedne države pa ni Srbije.

Forum jeste privatni, ali sa JAVNIM DOMETIMA....

Tako da na njemu NE MOZE da se pise bas BILO STA.

Niti da se zatupa BILO KAKVA politika.

Ograniceno je Ustavom drzave Srbije i PRAVILNIKOM ovog foruma koji je uskladjen sa Ustavom...

I to je sve prijatelju....;)
 
Ili bi pokazalo ko je spreman da placa dva puta porez ?

A sto se tice "statistike nase dike..." , ona je trenutno , po tom pitanju , bas takva , a sta bi bilo kad bi bilo , to je vec nesto drugo ...:)

Nemam iluzija po tom pitanju i ovo moje pisanje je cisto retoricko ...

Ne bi se plaćalo 2x. Kao i na zapadu - za određen % kažeš tvoj dinar kome odlazi i onda nema država da daje iz opšteg budžeta.

- - - - - - - - - -

Forum jeste privatni, ali sa JAVNIM DOMETIMA....

Tako da na njemu NE MOZE da se pise bas BILO STA.

Niti da se zatupa BILO KAKVA politika.

Ograniceno je Ustavom drzave Srbije i PRAVILNIKOM ovog foruma koji je uskladjen sa Ustavom...

I to je sve prijatelju....;)

Mislim da si shvatio šta želim da kažem.
Postoji pravilnik. Tema je mesto za spomenik - ne ustav i skretanje s teme.
 
Od ovog momenta mozemo samo i iskkjucivo o predvidjenom mestu za podizanje spomen obelezja pokojnom Patrijarhu Pavlu , a sve ostalo sto je izvan tog i izvan konteksta , izvolite otvorite ne odgovarajucem pdf - u sta zelite i to mozete tamo .

Na ovoj temi ne .
 
Spomenik je nekako vise za svetovne a ne za duhovne ljude.

Ako postoji njegova ikona tj. freska u jednoj crkvi a postoji, ako postoji molitva patrijarhu Pavlu, a postoji, ako postoji inicijativa za proglasenje partijarha Pavla svetim, onda on to i treba da bude, i spomenik bi bio samo odraz neke vrste iddolopoklonstva i svodjenja na svetovno sto je greska.

Ali najbitnije od svega je da je on u nasim srcima i da nikakvi spomenici ne mogu uvecati tu ljubav i dobro misljenje i milo secanje na njega, osim da neko eventualno prikupi jeftine poene misleci da ce mu se time "oduziti".
 
A kako bi bilo da vi koji ne delite ta nasa verska osecanja to pravo prepustite i nama da slobodno i neometano i bez vredjanja i ateistickog anatemisanja , prepustite nama koji bi da u miru provedemo ove svoje dane na ovoj Planeti ?
C.C.C. Strasno vas ateisti uznemiravaju u vasem "osecanju" "vere". Pa vi se medjusobno ne trpite, a od nas zatevate da "vas pustimo". Pa ko vas drzi, odreknite se s vih privilegija koje padaju na teret i vas vernika i nas ociscenih od dogmi i lazi koje propagirate, vecni zivot koji obecavate, a znate da je to laz koju masno naplacujete.Oslobodite nas svih vasih privilegija, pa da se onda kao ljudi porazgovaramo, a ne kao vladlajuca religija protiv ostalih, podredjenih.

Znano je nekima od nas "...da koji se u Hrista krstismo u Hrista se i obukosmo" i da "ako su NJega razapeli " , da ocekujemo da ce neki njima slicni i nas da razapinju na krst , da nas samaraju , da dele nasu imovinu , kako pokretnu tako i nepokretnu , sve pod parolom "da su samo oni u pravu i da bi samo oni da poseduju tu exluzivu o mudrosti , umnosti , ucenosti ..." ...
Nisam bas siguran da sam te dobro razuemo, ali cu ti skrenuti paznju, jer si zaboravio, da ste vi hriscani (naravno, ne mislim na tebe, cecalanu i ostale savremenike) masovno ubijali nevernike, jos od prve polovine IV veka, kad ste priznati kao drzavna zvanicna religija Rimske Imperije, pa sve do nedavno u jugoslovenskom verskom i gradjanskom ratu izmedju tri duboko zavadjene i mrznom okovane religije. Da li znas da su hriscani propisali smrtrnu kaznu za nevernike i poluvernike, tj. heretrnike. Da li znas da su hriscani organizovali krstaske ratove, a ne ateisti. Da te podsetim na Nemanjino i Savino ciscenje Raske od bogumila (babuna), ili spaljivanje neveernika ili poluvernika od strane Svete Inkvizicije? Zapravo sve do nedavna bilo je opasno po zivot biti ateista. Verske sukobe u poslednjoj deceniji XX veka su izazvali hriscani i muslimani, vernici i poklonici jednog te istog boga. Sta mislis, kako bi Srbija reagovala kada bi Sandzak proglasio nezavisnost ili Vojvodina?


A o "kulturi nekih naroda EU" , o tome mozemo , ali se bojim da ce se ta njihova "kultura" zaplesti u neke po njih veoma neprijatne istorijske cinjenice ...



Sta mislis zasto su prekinuli sa tim "kulturoloskim dogadjanjima " neposredno nakon okoncanja II SR ?
Link ne funkcionise.
Da li to nekim slucajem ima veze sa Mengeleom i njegovom ekipom i sa "onim Memorijalnim muzejem" u Izraelu i mnogim drugim znanim i neznanim ... ?
Bakonja, da nisi zalutao?


Uzgred, da te podsetim, radi se o hricanskoj kulturi, o kulturi kojoj ti pripadas. ne skaci sam sebi u stomak.
 
Poslednja izmena:
Spomenik je nekako vise za svetovne a ne za duhovne ljude.

Ako postoji njegova ikona tj. freska u jednoj crkvi a postoji, ako postoji molitva patrijarhu Pavlu, a postoji, ako postoji inicijativa za proglasenje partijarha Pavla svetim, onda on to i treba da bude, i spomenik bi bio samo odraz neke vrste iddolopoklonstva i svodjenja na svetovno sto je greska.

Ali najbitnije od svega je da je on u nasim srcima i da nikakvi spomenici ne mogu uvecati tu ljubav i dobro misljenje i milo secanje na njega, osim da neko eventualno prikupi jeftine poene misleci da ce mu se time "oduziti".
Kako je on, i cime, zasluzio toliku tvoju ljubav? Pa zar nemas nekog znacajnijeg kome ces pokloniti to divno osecanje koje tvoje srce neguje prema tebi dragim i milim bliskim ljudima.
 
A kako bi bilo da vi koji ne delite ta nasa verska osecanja to pravo prepustite i nama da slobodno i neometano i bez vredjanja i ateistickog anatemisanja , prepustite nama koji bi da u miru provedemo ove svoje dane na ovoj Planeti ?

Znano je nekima od nas "...da koji se u Hrista krstismo u Hrista se i obukosmo" i da "ako su NJega razapeli " , da ocekujemo da ce neki njima slicni i nas da razapinju na krst , da nas samaraju , da dele nasu imovinu , kako pokretnu tako i nepokretnu , sve pod parolom "da su samo oni u pravu i da bi samo oni da poseduju tu exluzivu o mudrosti , umnosti , ucenosti ..." ...


A o "kulturi nekih naroda EU" , o tome mozemo , ali se bojim da ce se ta njihova "kultura" zaplesti u neke po njih veoma neprijatne istorijske cinjenice ...




Sta mislis zasto su prekinuli sa tim "kulturoloskim dogadjanjima " neposredno nakon okoncanja II SR ?

Da li to nekim slucajem ima veze sa Mengeleom i njegovom ekipom i sa "onim Memorijalnim muzejem" u Izraelu i mnogim drugim znanim i neznanim ... ?

:think:

Bas se nesto pitam zasto li si izostavio ovaj boldovani j deo , a i link radi (bar kod mene) ... :


"...Sta mislis zasto su prekinuli sa tim "kulturoloskim dogadjanjima " neposredno nakon okoncanja II SR ?

Da li to nekim slucajem ima veze sa Mengeleom i njegovom ekipom i sa "onim Memorijalnim muzejem" u Izraelu i mnogim drugim znanim i neznanim ... ?"

- - - - - - - - - -

C.C.C. Strasno vas ateisti uznemiravaju u vasem "osecanju" "vere". Pa vi se medjusobno ne trpite, a od nas zatevate da "vas pustimo". Pa ko vas drzi, odreknite se s vih privilegija koje padaju na teret i vas vernika i nas ociscenih od dogmi i lazi koje propagirate, vecni zivot koji obecavate, a znate da je to laz koju masno naplacujete.Oslobodite nas svih vasih privilegija, pa da se onda kao ljudi porazgovaramo, a ne kao vladlajuca religija protiv ostalih, podredjenih.

Nisam bas siguran da sam te dobro razuemo, ali cu ti skrenuti paznju, jer si zaboravio, da ste vi hriscani (naravno, ne mislim na tebe, cecalanu i ostale savremenike) masovno ubijali nevernike, jos od prve polovine IV veka, kad ste priznati kao drzavna zvanicna religija Rimske Imperije, pa sve do nedavno u jugoslovenskom verskom i gradjanskom ratu izmedju tri duboko zavadjene i mrznom okovane religije. Da li znas da su hriscani propisali smrtrnu kaznu za nevernike i poluvernike, tj. heretrnike. Da li znas da su hriscani organizovali krstaske ratove, a ne ateisti. Da te podsetim na Nemanjino i Savino ciscenje Raske od bogumila (babuna), ili spaljivanje neveernika ili poluvernika od strane Svete Inkvizicije? Zapravo sve do nedavna bilo je opasno po zivot biti ateista. Verske sukobe u poslednjoj deceniji XX veka su izazvali hriscani i muslimani, vernici i poklonici jednog te istog boga. Sta mislis, kako bi Srbija reagovala kada bi Sandzak proglasio nezavisnost ili Vojvodina?


Link ne funkcionise.
Bakonja, da nisi zalutao?


Uzgred, da te podsetim, radi se o hricanskoj kulturi, o kulturi kojoj ti pripadas. ne skaci sam sebi u stomak.

Potrazi Perkinsa na YT - u i videces istinske razloge ratovanjima i pripremama za ratove i videces da se , u sustini , "samo pronadje izgovor , a onda sledi ono sto je Bora Corba spevao" ...
 
C.C.C. Strasno vas ateisti uznemiravaju u vasem "osecanju" "vere". Pa vi se medjusobno ne trpite, a od nas zatevate da "vas pustimo". Pa ko vas drzi, odreknite se s vih privilegija koje padaju na teret i vas vernika i nas ociscenih od dogmi i lazi koje propagirate, vecni zivot koji obecavate, a znate da je to laz koju masno naplacujete.Oslobodite nas svih vasih privilegija, pa da se onda kao ljudi porazgovaramo, a ne kao vladlajuca religija protiv ostalih, podredjenih.
Ocigledno da ovaj moj tekst nisi procitao, pa ga ponovo postavljam.

Nisam bas siguran da sam te dobro razuemo, ali cu ti skrenuti paznju, jer si zaboravio, da ste vi hriscani (naravno, ne mislim na tebe, cecalanu i ostale savremenike) masovno ubijali nevernike, jos od prve polovine IV veka, kad ste priznati kao drzavna zvanicna religija Rimske Imperije, pa sve do nedavno u jugoslovenskom verskom i gradjanskom ratu izmedju tri duboko zavadjene i mrznjom okovane religije. Da li znas da su hriscani propisali smrtrnu kaznu za nevernike i poluvernike, tj. heretrnike. Da li znas da su hriscani organizovali krstaske ratove, a ne ateisti. Da te podsetim na Nemanjino i Savino ciscenje Raske od bogumila (babuna), ili spaljivanje nevernika ili poluvernika od strane Svete Inkvizicije? Zapravo sve do nedavna bilo je opasno po zivot biti ateista. Verske sukobe u poslednjoj deceniji XX veka su izazvali hriscani i muslimani, vernici i poklonici jednog te istog boga. Sta mislis, kako bi Srbija reagovala kada bi Sandzak proglasio nezavisnost ili Vojvodina?
Da li treba da elaboriram ovaj tekst ili si ga, ipak, razumeo i namerno ignorisao.


Bakonja, da nisi zalutao?


Uzgred, da te podsetim, radi se o hricanskoj kulturi, o kulturi kojoj ti pripadas.

Ne skaci sam sebi u stomak
.

Sta vise, da li si upoznat da je belgijski kralj Leopold II u Kongu, koji je bio njegovo privatno vlasnistvo, ubio vise od 10 miliona Kongoanaca? Naravno, nije on licno ubijao, ali je to zahtevao od svoje privatne vojske. To je ucinio hriscanin koji veruje u iste bogove (Boga Oca, Boga Sina i Boga Svetog Duha) kao i ti, kao i cecalana, Kerkyra, itd. . Zapadna kultura je i hriscanska kultura. Ni tvoj bog nije imao nista protiv robovlasnistva, sta vise, podrzavao ga je.
 
Poslednja izmena:
Nisam se "osvrnuo" na to sto je tebi bitno iz razloga sto smatram da su delovi te poruke vecim delom netacni i puni pristrasnosti i neobjektivnosti ...

A sto se tice tog belgijskog kralja , on i ja ili on i mi , Pravoslavni hriscani , nemamo "zajednickog udela" u tome sto ti nabroja ...

Poznato je ko je zapoceo Krstaske ratove i mnoge ratove nakon njih , pa i ove kojima smo manje vise bili i savremenici ili po neki i ucesnici , mimo svoje volje i zelje , a to , Hogare , ako pogledas i poslusas onu preporuku o Perkinsu i YT - u , mozes i sam da se uveris da tu nema Pravoslavnih vernika , ni kao organizatora , ni kao nalogodavaca , ni kao operativaca na terenu ...

Osim , mozda , po nekog od onih iz "5kolone i po nekog , kako se to zove u zargonu - korisnog idiota" ...
 
Nisam se "osvrnuo" na to sto je tebi bitno iz razloga sto smatram da su delovi te poruke vecim delom netacni i puni pristrasnosti i neobjektivnosti ...
. Zalosno, tvoje neznanje ne mozes pokriti omalovazavanjem i blacenjem sagovornika. Da sam pun pristrasnosti ti bi na to reagovao nepristrasno, da sam izneo vecim delom netacne poruke, ti bi ih lako dezavusao.Hajde, objasni sta je u mom tekstu tako zastrasujuce pristrasno, a ti si, eto, veoma nepristrasan, nepogresivo nepristrasan, cak nisi pristrasan ni kad je u pitanju tvoj bog i njegov sin. Cak i bog Sveti Duh koji se nalazi u tebi.

A sto se tice tog belgijskog kralja , on i ja ili on i mi , Pravoslavni hriscani , nemamo "zajednickog udela" u tome sto ti nabroja ...
A sta ti imas sa "izkopanim dokumentima o ljudskim zoo vrtovima?" Ti, zapravo svi hriscani na Balkanu i Zapadnjaci imate veoma bliske dodirne tacke, a to su vam vasa tri boga koje slavite na gotovo istovetan nacin. Sta vise, u bozijim kucama, tj. crkvama sluzite iste istijate liturgije, odnosno mise. Naravno da pravoslavni Srbi nisu, zbog visevekovnog ropststva, stigli na nivo Zapadnjaka, ali da dokaze da mozemo biti apsolutno brutalo nehumani, ipak ima i u nasoj kratkoj balknskoj istoriji. Narocito vape dogadjaji koji su se desavali pravom polovinom poslednje dekate proslog veka.

Poznato je ko je zapoceo Krstaske ratove i mnoge ratove nakon njih...
Krstaske ratove su zapoceli hriscani. Ne znam ko su bili drugi i da li ih je bilo? Islo se u sveti rat protiv nevenika koji su slavili, i jos uvek slave, istog boga kao i vi hriscani. Zar nije fascinantno koliko je ovaj svet "izmuckan" pa prosut na sve strane.

pa i ove kojima smo manje vise bili i savremenici ili po neki i ucesnici , mimo svoje volje i zelje , a to , Hogare , ako pogledas i poslusas onu preporuku o Perkinsu i YT - u , mozes i sam da se uveris da tu nema Pravoslavnih vernika , ni kao organizatora , ni kao nalogodavaca , ni kao operativaca na terenu ...?
Prvo, ne znam niti me interesuje taj tvoj Perkins. Ja ne sticem svoja saznanja na YT, to prepustam drugima.

Drugo, veoma vesto se prikrivaju nedela nasih vlastodrzaca friziranjem istorjskih cinjenica, pa ispadosmo da su svi pravoslavci andjeli. Svaka istina ima i drugu stranu medalje, samo sto ti to ne razumes, jer ti si "objektivan", i veoma tacan. Inace, radi tovog znanja, pristrasnost i neobjektivnost se, uslovno govoreci, mogu smatrati sinonima, pa oba pojma pripisujem tebi.

Osim , mozda , po nekog od onih iz "5kolone i po nekog , kako se to zove u zargonu - korisnog idiota" ...
Imate ih vi hriscani na pretek.
 
Poslednja izmena:
. Zalosno, tvoje neznanje ne mozes pokriti omalovazavanjem i blacenjem sagovornika. Da sam pun pristrasnosti ti bi na to reagovao nepristrasno, da sam izneo vecim delom netacne poruke, ti bi ih lako dezavusao.Hajde, objasni sta je u mom tekstu tako zastrasujuce pristrasno, a ti si, eto, veoma nepristrasan, nepogresivo nepristrasan, cak nisi pristrasan ni kad je u pitanju tvoj bog i njegov sin. Cak i bog Sveti Duh koji se nalazi u tebi.

A sta imas sa "iskopanim dokumentima o ljudskim zoo vrtovima?" Ti, sapravo svi hriscani na Balkanu i Zapadnjaci imate veoma bliske dodirne tacke, a to su vam vasa tri boga koje slavite na gotovo identican nacin. Sta vise, u bozijim kucama, tj. crkvama sluzite iste istijate liturgije, odnosno mise. Naravno da pravoslavni Srbi nisu, zbog visevekovnog ropststva, stigli na nivo Zapadnjaka, ali da dokaze da mozemo biti apsolutno brutalo nehumani ipak ima i u nasoj kratkoj balknskoj istoriji. Narocito vape dogadjaji koji su se desavali pravom polovinom poslednje dekate proslog veka.

Krstaske ratove su zapoceli hriscani. Ne znam ko su bili drugi i da li ih je bilo? Islo se u sveti rat protiv nevenika koji su slavili, i jos uvek slave, istog boga kao i vi hriscani. Zar nije fascinantno koliko je ovaj svet "izmuckan" pa prosut na sve strane.

Prvo, ne znam niti me interesuje taj tvoj Perkins, ja ne sticem svoja saznanja na YT, to prepustam drugima.

Drugo, veoma vesto se prikrivaju nedela nasih vlastodrzaca friziranjem istorjskih cinjenica, pa ispadosmo da smo svi pravoslavni andjeli. Svaka istina ima i drugu stranu medalje, samo sto ti to ne razumes, jer ti si "objektivan", i veomas tacan. Innace, radi tovog znanja, pristrasnost i neobjektivnost su sinonima, pa oba pojma pripisujem tebi.

Imate ih vi hriscani

A te krstase su opet skenjali tamo neki hriscani..koji su pravi a koji lazni..:rtfm:
 
Zar ti ne shvatas da je on KLJUCNI DEO jednog MARACNOG VREMENA, mozda najmracnijeg u istoriji Srbije, kada su srpski lideri osudjeni za najgroznije ratne zlocine nakon 2 sv. rata!?

Kako se Milosevicu ni Mladicu ne moze dizati sponemik, tako ne moze ni Pavlu, jer su svi oni deo ISTE MASINE!
Da li znaš kako se zove aerodrom u Zagrebu? Podržavaš li to?

- - - - - - - - - -

Opet ti brkas stvari.

NIJE TUDJMAN UPAO U SRBIJU!

Vec je Sloba upao u Hrvatsku! :rtfm:

Pitanja granica i razgranicenje se trebalo resavati u Savetu bezbednosti UN, a ne slati vojski na Vukovar!
Sloba upao u Hrvatsku??? Dakle bez laži i podvala ništa.
 
" Otkriven spomenik patrijarhu Pavlu ispred Crkve Svetog Marka

442405-750x430.jpg


Podeli
BEOGRAD – Spomenik patrijarhu Pavlu, nekadašnjem poglavaru Srpske pravoslavne crkve, otkriven je danas na platou ispred Crkve Svetog Marka u Beogradu..."...

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/otkriven-spomenik-patrijarhu-pavlu-ispred-crkve-svetog-marka/
 
Baki, imaš li ti ideju zašto je umetnik ostavio izrezanu stranu zadnjeg dela skulpture?
Skulptura liči na kalup, nije ispunjena, a ja ne vidim zašto je to umetnik uradio. Ne shvatam ideju skulpture.

DsDSjMnXgAI0sDU.jpg

15%20(2).jpg



Ako se ne varam , skulptura bi trebalo da asocira na onu fotografiju pocivseg Patrijarha Pavla iz gradskog prevoza i na njegovu skromnost ; ali ovo sa ovim "detaljem" iz zadnje perspektive je nesto sto je tesko objasniti , cak i "ustedom na materijalu"...

Posebno imajuci u vidu da je tu u neposrednoj blizini onaj okruzeni prostor za kucne ljubimce i na pojeedince koji u kasnim nocnim satima mogu da skrnave i sam spomenik .

Smatram da se to nije smelo dozvoliti , cak ni kao "propust" i to jedan u nizu propusta koje cini i trenutna vlast u Beogradu.

Gresku je jos uvek moguce ispraviti ...

- - - - - - - - - -

Mnjogi kazu kao da lebdi na oblaku..meni se ne svidja spomenik
Vise mi se svidja ovaj podignut u Leposavicu
pavle-2.jpg


ili ovaj u Trebinju

image-690x1035.jpeg


jer je na oba spomneika onakav kakvog ga svi pamtimo

Da .

Ovako bi bilo znatno primerenije , ali se bojim da su trenutni vlastodrzci u Beogradu zeleli da budu originalniji ...
 

Back
Top