BUGARSKA

  • Začetnik teme xxxoooxxx
  • Datum pokretanja
X

xxxoooxxx

Gost
Da li je neko letovao u Bugarskoj i kakva su Vam iskustva. Molim Vas za savet, jer planiram sa porodicom tamo da letujem, a ne znam jos ni u kom mestu.
 
Cao, ja sam bio u Bugarskoj i super je. Bio sam na vise mesta i mogu ti reci da su Sunev Breg i Zlatni Pjasci ubedljivi favoriti, posebno ZPjasci. Tu je jedino malo mozda glupo sto si smesten ne u hotele u samom gradu, vec kao neka odmaralista pored.Ali prvo imas organizovan bus, a drugo i gradski busevi idu na svakih 5 minuta. Blizu ti je i Varna za izlaske i sa kojekakvim glupostima za klince(ako ih imas). Klopa je skoro za Dz., nisu bas ekstra ljubazni ( ko u CGori mozda i bolji) , ali za te pare i vise nego odlicni! Imas gomilu bazena i bazencica, kojekakvih zezalica, nema sanse da ti bude dosadno i glupo. Uvek mozes da prosetas do susednih gradova sa taxi kombijem( a cena je ista ko i busom) bukvalno simbolicno.
Albena je onako, mada svi kazu da je super, meni je diskutabilno.
Mislim da je suncev breg na juznijem delu najbolji, ali dobro se raspitaj po agencijama gde ste tacno smesteni!
Sto se tice agencija Vidi Conte, Argus... ma svi imaju manje vise isto!Ja sam bio u hotelu Delfin u ZPjascima (ali sve sam obisao)- to ti je 450m od mora, nije extra luksuzni hotel, ali zadovoljavajuci!
Imas zicare koje vode do mora, ali busic ti staje ispred hotela(to je uracunato u aranzman) i vozi te u ZPjasce(3 minuta magistralom). Tu dole jos nije bas sredjeno ali kao i u ZP imas tuseve sa toplom vodom i super plazu)Mada ja preporucujem varijantu odlaska busom do plaze!
Klima ti naravno nije potrebna, noci su hladne da ti treba i cebence a dani topli!
Ako imas klince, onda obavezno uzmi varijantu svedski sto jer mozes da izneses pola restorana!
Sto se tice Varne, to ti je luka, imas i tu plazu(mada je to gradska-za stanovnistovo i dosta je puna), a zene mozes do mile volje da pustis u soping - nadji Metro i Golemi Bazar!
Valjda je dovoljno!
Cene vidi po svim agencijama!
Pitaj ako jos nesto treba!
Srecan put!
 
Planiram ja da idem u Buljgariju ovog leta, mozda cak u junu. Da li neko zna kako je u tamo u tom mesecu? Je li ima ljudi?

Isao bih u Suncev Breg. Je li ima riba tamo? :-) (Mislim na one sa dve noge)
 
Po meni najbolji je Suncev Breg.
To je komples hotela, gde osim kafica, diskoteka (koje su stvarno dobre), restorana, prodavnica i samih hotela nema niceg vise. Tako da ko zeli da ide da se fenomenalno provede za male pare (obozavam onaj happy hour, gde smo za 3e dobili 24 tekile!!), ovo je po meni najbolja varijanta.
Plus, odmah pored Suncevog Brega je Nesebar, cak se i peske moze opusteno otici (tipa Budva-Becici). Ja sam isla autobusom pre 2 godine i u celom autobusu je bila mlada populacija, od 15 - 30 god. Tako da riba u svakom slucaju ima mnogo (a ima dosta i Ruskinja, ako se razumemo).
Prednost Nesebara je jedino sto ima privatni smestaj pa su cene malo manje za boravak, ali ogromna mana je sto nema plazu, a i vise je "stari grad" tip.
 
Lolo, hvala ti mnogo za ove, vise nego korisne, informacije. :wink:

Imam samo jos par pitanja.

Kakvo je vreme tamo, i kakve su cene po tim kaficima, diskotekama, i tako to?
 
Ja sam bila poslednja nedelja jula-prva nedelja avgusta. I bilo je toplo. Jedino sto su oni mnogo cudan narod, nigde nisam videla ni jedan jedini saht za odvod vode na ulici, bar ne u Suncevom Bregu, tako da kada padne kisa, bare budu na ulici do 10cm visoke, pa smo se izuvale i isle bose po vodi.
Mada sto se vremena tice stvarno ne mogu da se zalim, bilo je toplo, ta kisa je pala samo 2 puta po 10 minuta za te 2 nedelje.

Sto se cena tice, u diskoteke je za devojke bio besplatan ulaz do 24h, ali pustali su i posle ponoci besplatno. A cene pica su cile smesne. Jos onaj Happy Hour koji je ne po 1 sat, vec po 2-3 sata me je odusevljavao. Napisala sam gore, cena jedne tekile je pola leva (1 lev = 1 marka). Pice je uopste bilo nesto mnogo smesno po kaficima i diskotekama. Nama je najvise para otislo na taxi Suncev Breg - Nesebar (od 5-10 leva, nikako ne sedas u taxi a da pre toga ne pitas koliko ce biti do neke destinacije) i na vozic (2,5 leva). A sto se shopinga tice, tu se cenjkas i sustas cenu, isto kao i u Turskoj.
 
Hvala ti jos jednom na informacijama.

Da ne znas, mozda, nesto o hotelu BALKAN? Posto tamo treba da odsednem. S obzirom da je sa dve zvezdice, osecam da je rupcaga teska.

P.S. Koliko se putuje od Beograda do Suncevog brega?
 
Onaj gost gore sam ja :)

Pa nema palmi 8)
Bar ne koliko se ja secam, mada nisu mi bas nedostajale...

A sto se tice hotela Balkan, ako nisi jos uvek uplatila, savetovala bih ti da biras nesto drugo. On jeste blizu centra, ali su im sobe katastrofalne !!!

Ja sam bila u hotelu Sirena i Delfin, i jedina mana je sto nije u centru vec izmedju Suncevog Brega i Nesebara, pa ti treba nekih 15 min peske do centra, ali to stvarno nije toliki problem bio kao sto mi se cinilo da ce biti. Inace, sve ostalo je na nivou hotela sa 4 zvezdice, a ne 2 ili 3 koliko pise. Stvarno je cisto, sobe su savrsene, velike, kupatilo predivno i CISTO...a peskiri takvi da sam htela da ih ukradem :)

A sto se Balkana tice, 3 ortaka koja su isla sa nama su otisli u taj hotel. Soba ima je bila 3x3m, i stvarno mnogo losa! Kupatilo nema tus kabinu, vec samo zakacen tus pored lavaboa, stvarno ocajno. Dok je terasa bila pod nekim uglom, pa sta god da ostavis na pod sklizne dole...a o njenoj velicini da i ne pricam!
Zato bih ti stvarno savetovala neki drugi hotel! Jer ja u onome ne bih mogla da izdrzim.

A jos jedna stvar koja me je zgrozila! Dogovor je bio sa ovim ortacima da dodjemo oko 12 po neki kasetofon kod njih, medjutim mi smo se uspavale pa smo se tek oko 2 pojavile, a oni naravno su zbrisali vec na plazu. Mi smo potrazile sobaricu i zamolile je da nam otkljuca njihovu sobu da bismo uzele nesto. ONA JE OPUSTENO IAKO NAS PRVI PUT VIDI I NEMA POJMA KO SMO otkljucala vrata, mi smo uzele kasetofon i otisle! Po meni to je nedopustivo!!! Jer tako moze svako da udje gde hoce i uzme sta hoce!

Imam gomilu slika, pa ako te zanima nesto konkretno mogu da ti posaljem ako ce ti nesto znaciti.
 
Lola_bgd:
Onaj gost gore sam ja :)

A sto se tice hotela Balkan, ako nisi jos uvek uplatila, savetovala bih ti da biras nesto drugo. quote]

Znam da si ti ONA gore. A ja jos nisam UPLATIO. :lol:

Danas nameravam. Verujem da je hotel strava&uzas, ali jednostavno nemamo para za bolje. Socijala, sta ces. :wink:

Ali, ako e-v-e-n-t-u-a-l-n-o odlucimo da odsednemo u nekom boljem hotelu, na primer u Continentalu (isto sa 2*)...kakav je on??
 
Joj, IZVINI, Izvini, Izvini :) !!!!

Stvarno ne znam sta je taj Continental. Za ovaj Balkan znam, jer sam nekoliko puta prosetala do njega i videla na sta lici. Uostalom, potrazi na netu kako ti izgledaju sobe npr, pa uporedi. To ti je valjda najbitnije (pored onih sobarica).
Mada, Balkan nije los hotel, on je iz dva dela, jedan koji izgleda stvarno pristojno, taj gde je recepcija, a onda drugo krilo je ovo o kome sam govorila, gde izgleda salju nase ljude, koji stvarno ne lici ni na sta...Mozda ti se posreci pa dobijes ovaj prvi deo.
A to da li je na plazi ili 200m od plaze nista ti ne znaci, SVI su oni gotovo na plazi i to ne predstavlja problem..uostalom, verovatno ces vise vremena provesti na bazenima hotela Victoria i Chaika nego u moru :)
 
Anonymous:
Ali, ako e-v-e-n-t-u-a-l-n-o odlucimo da odsednemo u nekom boljem hotelu, na primer u Continentalu (isto sa 2*)...kakav je on??
Mi smo letovali 2000. u Suncevom Bregu, tj. u Hotelu "Kontinental". Tada je ceo hotel bio sa dve **, a sada su ga valjda podelili na deo sa dve ** i tri ***.
"Kontinental" je ogroman hotelski kompleks sa preko 1000 soba (mozda i vise). Nalazi se u prvoj paralelnoj ulici od plaze. Sada ima i svoj bazen, mada smo mi isli na bazen susednog hotela. Sobe su o.k., s obzirom da je to Bugarska i da ne mozes ni da ocekujes neki komfor u hotelu te kategorije. Klopa je stvarno nesto posebno. Dosta sam putovala, ali Bugarsku sigurno pamtim po njihovom svedskom stolu. Prostorija gde je bio restoran je bila u okviru hotelskog kompleksa kao posebna zgrada, i meni je vise licila na prostor za organizovanje slavlja i sl. posto u nju staje sigurno preko 500 ljudi ne racunajuci i terase. Svedski sto su u stvari stolovi i izbor klope je stvarno fenomenalan. Cak su bila i dva lika koja na licu mesta peku jaja (na nacin na koji vi izaberete). Totalno ludilo.
Jedino sto nam je u celoj prici smetalo su Englezi u ogromnim kolicinama, i to onaj najgori stalez u Engleskoj koji verovatno nema para za bolje letovanje. Ko je rekao da su Srbi nekulturni i mnogo glasni, sigurno bi promenio misljenje nakon sat vremena provedenih u hotelu sa njima.
Moram ti odmah reci da smo prvu noc, zbog neke greske Agencije, prespavali u hotelu koji je bio sa tri ***, znaci vise klase od Kontinentala. Soba je bila za nijansu bolja od sobe u Kontinentalu, a klopa je bila neuporedivo manjeg izbora nego vec pomenuta. Zbog onako dobre klope, stvarno se isplati odsesti u Kontinentalu.
Tada je aranzman bio nocenje sa doruckom, a sada je verovatno polu-pansion. Ako jeste, to znaci da nemas potrebe za odlaskom na rucak ili nekim dodatnim obrokom. Nama je taj dorucak vredeo za dva obroka i onda smo za veceru isli u Neseber, nekako nam se tamo vise svidjalo a i cene su bile mnogo povoljnije.
Samo cu jos pomenuti da je to Crno more i da je zaista crno. Plaza u S.Bregu je odlicna, ali mi smo se za 7 dana okupali samo dva puta i to samo do bova. Svih ostalih dana je bila crvena zastavica kada nije dozvoljeno kupanje. Nismo doziveli zelenu zastavicu (kupanje bez ogranicenja), iako smo isli pocetkom avgusta meseca.
 
Devojke, hvala na savetima!

Hehe, ali ja imam jos pitanja! :lol: Necete se tako lako izvuci. :wink:

Lola, citao sam komentare ljudi koji su bili u Balkanu. Znaci, uzas!! Ono, ne rade vrata od kupatila, namestaj od pre Hrista, sve u fazi raspada. Ali, kazu da je dobro zezanje. S druge strane, ne bi bilo bas prijatno da me neko opeljesi dok sam na plazi, kao sto si ti "ukrala" taj kasetofon. :wink:
Spomenula si jos dva hotela (Victoria i Chaika). Da li to znaci da je dozvoljeno kupanje u hotelima u kojima nisi gost? Posto znam neka mesta gde je dozvoljeno koriscenje bazena samo gostima hotela.

Zivka, dvoumim se izmedju Continentala i nekog hotela po imenu Kokiče. Taj je, kazu, skoro renoviran, takodje sa dve * ali malo jaci. Osim toga, jeftiniji je od Continentala. Da ne znas mozda nesto o njemu?
Da da, Englezi su cobani teski. Ma u stvari, tamo dolazi najveca socijala iz cele Evrope, bogati idu na Sejsle i Karibe.
Najvaznije pitanje: ZASTO KUPANJE U MORU NIJE UVEK DOZVOLJENO??

Hvala vam jos jednom.
 
Zivka:
Anonymous:
Plaza u S.Bregu je odlicna, ali mi smo se za 7 dana okupali samo dva puta i to samo do bova. Svih ostalih dana je bila crvena zastavica kada nije dozvoljeno kupanje. Nismo doziveli zelenu zastavicu (kupanje bez ogranicenja), iako smo isli pocetkom avgusta meseca.

pomno pratim sve postove posto sam isto zainteresovana za bugarsku i hvala svima na ovako iscrpnim podacima :)

ZBOG CEGA nije bilo dozvoljeno kupanje ??
da li je to uopste cesta "praksa" :?
 
Pa pazi ovako, negde je pisalo "samo za goste hotela", medjutim, posto ti bez obzira da li si gost hotela ili ne, moras da platis i lezaljku i suncobran na bazenu, onda mislim da je njima apsolutno svejedno da li ce to platiti neko ko jeste ili nije iz tog hotela. E sad, naravno, kada se "svercujes" pa neces ni tu lezaljku da platis, onda samo ostavis stvari negde na plazi i "buckas" se u bazenu, a otkud taj neko zna da li si mu platio lezaljku tu negde ili ne :lol: Jednostavno :)

Ali videces i sam...recimo od hotela Victorije (to je najbolji hotel tamo) bazen je bas specifican, ima bar, sedis u vodi za sankom i cirkas pice...Znaci nije tipican bazen gde plivas, vise atrakcija...tako da i tu njima isto odgovara da dodju i ljudi koji nisu u hotelu...

Tako da sasvim opusteno, ni jedan hotel nije "ogradjen", pogotovo ne ovi veliki hotelu na samoj plazi, i mozes slobodno da se setas gde hoces.

A sto se zastavica tice, to neka ti neko drugi kaze, jer ja stvarno ne znam, nisam stigla ni jednom u more da udjem :) Bilo je zanimljivijih stvari...A i tih dana je neka travuljina bila na prvih 2m ulaza u vodu pa mi se nije islo u svakom slucaju.
 
Crno more je sasvim drugacije od Jadranskog, Egejskog,... Prvo, uopste nema onu boju mora na koju smo navikli (plava, zelena) vec vise lici na jezero (tamno je dosta). Drugo, koncentracija soli je vrlo mala, tako da se mnogo lakse pliva i kada se nagutate vode nije nista strasno. To se najvise primecuje u Varni i tom severnom delu, verovatno zbog Dunava. Voda je prilicno hladna, zatim, more je otvoreno, tj. vetar je veoma jak, pa samim tim ima i dosta talasa. E, tu nastaju problemi. Ljudi ne shvataju zbog cega ne mogu da se kupaju kada su jaki talasi, a oni ih bas vole. Kupanje je tada zabranjeno zbog nekih struja koje su vrlo opasne i koje prouzrokuju puno slucajeva davljenja i sl. Bas smo o tome pricali sa jednim spasiocem u S.Bregu. Na kucicama u kojima oni sede su postavljene zastavice (zelena, zuta ili crvena), a bove se nalaze na nekih 100-ak metara od obale. Kada je zastavica zelena (vrlo retko), kupanje je dozvoljeno i iza bova. Kada je zastavica zuta, kupanje je dozvoljeno samo do bova. A kada je zastavica crvena, kupanje je zabranjeno, cak i odmah pored obale. Spasioci dolaze sa pistaljkama i vade vas iz vode. Plaza je zaista uredjena, dosta je lepo odrzavaju, tako da vam nista drugo ne preostaje nego da se malo suncate na plazi (uopste nije vruce) ili odete na neki od bazena. Celo mesto vise lici na jedan hotelski kompleks (nesto kao "Slovenska plaza"), samo sto se prostire na povrsini (cini mi se) od oko 9km i sto ima vise od 120 hotela. Hoteli nisu ogradjeni, tako da ne morate prolaziti pored recepcije i objasnjavati nikom nista, jednostavno se setate i svratite na bazen koji vam se najvise dopada.
Ako vas jos nesto zanima u vezi letovanja u Bugarskoj (Varna, Zlatni Pjasci, Pomorje), slobodno pitajte.
 
Ovo malo pre sam bila ja, samo zaboravih da se prijavim.
Planer:
Zivka, dvoumim se izmedju Continentala i nekog hotela po imenu Kokiče. Taj je, kazu, skoro renoviran, takodje sa dve * ali malo jaci. Osim toga, jeftiniji je od Continentala. Da ne znas mozda nesto o njemu?
Ne znam, ipak sa tamo bila pre 4 godine, a i zaista ima puno hotela.
Mogu ti preporuciti Kontinental iz jos jednog razloga. Recepcija hotela ima vrlo ljubazno osoblje koje 95% zna engleski jezik i koje je zaista veoma usluzno. Takodje, postoji mogucnost da iznajmis sef (sto bih ti toplo preporucila) koji se nalazi pored recepcije i koji otvara dva kljuca - jedan koji je vas i jedan koji se nalazi na recepciji i koji poseduje samo jedna odredjena osoba. Tako da je sigurnost u tom slucaju svedena na maksimum. To je veoma zgodno za cuvanje pasosa, a i novca, naravno.
 
Lola, Zivka, ponovo vam se zahvaljujem na ovim iscrpnim izvestajima.

Ja rezervisao. Nisam uzeo Kontinental jer smo nasli jedan malo jeftiniji, sa 2 + *. Zaboravio sam kako se zove...ah da, Kokiče. Zapravo, ima nesto duze ime, nesto Sunny, onda nemam pojma sta, pa onda jos nesto, pa onda Kokiče. Ko razume - shvatice. :lol:

Lola, pa vazno je zezanje. Obicno je u onim losijim hotelima bolje zezanje, u smislu da se prave veca sranja i tako to. :D :D

Zivka, hvala ti za ovaj link. Nije los taj sajt. Steta sto nema nista o mom hotelu. :( Al' dobro, nasao sam na drugim sajtovima.

Nego, evo svima vama ovaj link

http://www.niagara.co.yu/Hoteli/kokiche/Kokiche2.jpg

Tu je slika tog Kokiče, pa ako ga prepoznate javite mi.

Eh da, Lolo, kakva se muzika pusta u diskotekama? Nemoj mi samo reci da je svugde tehno!?
 
Ja ne znam kakav ti je Kokice iznutra, ali jedina mana mu je sto je malo dalje od plaze...Ali je zato blizu centra... Moj savet, ako si video bar jednu sliku Suncevog Brega, sigurno si video i onaj glavni put koji vodi kroz mesto, tj. "iza" mesta. Tu gde je tvoj hotel je blizu kao neki bazar pa nije strasno, ali ostali deo iza tog puta treba izbegavati, jer je tamo neko cigansko naselje.

Hotel ti nema veze sa provodom jer neces se zezati u hotelu, vec po diskotekama, kaficima, bazenima ostalih hotela na plazi.

Muzika je pretezno bila tehno i tehno remixi komercijalni pesmica. Ali npr diskoteka ICEBERG (koja se meni najvise svidjala zbog muzike) je pustala sve i svasta, pocevsi od Twist And Shout od Beatlesa, pa do svih ovih veselih pesmica koje su za djuskanje...Mada, u kaficu naseg hotela je isla Ceca...pa ti sad vidi 8)
 
Na plazi ima 2 po meni najbolja kafica (nisam izlazila iz njih), Chaika (od hotela) i Wiagra. Odatle je isla samo tehno i tehno muzika, uz ubacenu reklamu "Chaika Beach Hotel" na svaka 3 minuta...Isprali su nam mozak sa tim :) :lol:

Ali kada ti dodju one slatke konobarice u kratkim sorcicima (za mene konobari naravno), stave ti neku crvenu periku na glavu, i krenu da te prskaju crevom...zeleces ti jos da ti ispiraju mozak :) :)
 

Back
Top