BUGARSKA

  • Začetnik teme xxxoooxxx
  • Datum pokretanja
Mante se vishe tih pricha , prijatelj mog prijatelja ovoono ... a imam mnogo prijatelja ...
Ja sam bio ne tako davno na porodicnom letovanju u Sunny Beach u taze otvorenom hotelu na PP i bilo je extra .
Sunny Beach btw je sami balkanski shpic od Ankarana u Sloveniji do Mamaie u Rumunjskoj i nije bash neshto uporediv sa rupama u 99% slucajeva tamo gde obitavaju "racionalisti" , jer sve neko i da hoce u apartman ili studio , ne moze zato sto bar u Sunny su sve sami hoteli , mozda 200-300 od kojih su 20 bolji od recimo Splendida u Becicima .
Bugarska NIJE skuplja od Grcke , a ako jeste , skuplja je zbog smestaja u hotelu naspram smestaja u "vilu", pa ne vidim u cemu je problem ljudi ?
 
Pitanje za donamilevu ako je još uvek aktivna na ovoj temi i ako je i dalje redovni posetilac Kitena.
Planiram ove godine porodično u Kiten (dvoje odraslih i dete 3,5 godina).Odlučila sam se za njega na osnovu tvojih preporuka i još par roditelja koji su jako zadovoljni.
Išli bi početkom jula, što da malo promenimo posle tri godine u grčkoj, što da opuštenije letujemo, pa me prevashodno interusuje dali su cene veće u odnosu na tvoje informacije od pre par godina.
Smestaj bi tražili na licu mesta (nadam se da u ovom periodu to neće biti problem), porodični hotel što bliži atliman plaži. Da li imaš preporuku za neki ili bar ulicu u kojoj bi po dolasku bilo poželjno tražiti.
 
Pitanje za donamilevu ako je još uvek aktivna na ovoj temi i ako je i dalje redovni posetilac Kitena.
Planiram ove godine porodično u Kiten (dvoje odraslih i dete 3,5 godina).Odlučila sam se za njega na osnovu tvojih preporuka i još par roditelja koji su jako zadovoljni.
Išli bi početkom jula, što da malo promenimo posle tri godine u grčkoj, što da opuštenije letujemo, pa me prevashodno interusuje dali su cene veće u odnosu na tvoje informacije od pre par godina.
Smestaj bi tražili na licu mesta (nadam se da u ovom periodu to neće biti problem), porodični hotel što bliži atliman plaži. Da li imaš preporuku za neki ili bar ulicu u kojoj bi po dolasku bilo poželjno tražiti.
Nije ti Bugarska kao Grčka. I mi jednom hteli da "promenimo" i otišli kolima pa ćemo kao naći smeštaj na licu mesta. To nam je bilo najgore letovanje u životu.
Iole pristojno mesto je bilo Obzor. Obišli smo i Kiten, ako se dobro sećam tu je na plaži prašina umesto peska.
U Bugarskoj je, pogotovo u predsezoni, jako hladno more i stalno duvaju vetrovi.
Smeštaj se teško nalazi na licu mesta, ako baš želiš, makar rezerviši nešto preko interneta.
Higijena u privatnim smeštajima i nije baš na nivou, a Bugari nisu ni blizu ljubazni kao Grci.
 
Vrlo dobro znam da Bugarska nije Grčka, već sam je posetila, doduše 2008. potes od Sunčevog brega (gde sam bila smeštena) do prelepog Balčika na severu, a prema jugu na žalost samo do preslatkog starog Nesebara, tako da znam šta me očekuje i u svakom slučaju ne očekujem Grčku, zato i kažem "da promenimo". Provela se jako lepo i razbila predrasude koje u svakom od nas manje više postoje o Bugarskoj i bugarima. Već tada je obala za razliku od unutrašnjosti bila jako lepo sređena. Crno more naravno nije ni egejsko, ni jonsko, ni jadransko, ni sredozemno.... ni za njega ne očekujem da to bude. Tada je bilo čisto i toplo sa lepim plažama sa sitnim belim peskom i sa onim manje lepim takođe, ali za sve je važilo da se čiste i uređuju svakog jutra i to je najvažnije. Tu prašinu koju pominješ na plažama ja videla nisam, a danas je to lako proveriti, sve što postoji na ovom svetu je uglavnom već slikano. Za tih 15-tak dana koje sam provela vetar je prijatno pirkao, a ni jedan dan nije bilo nekih prevelikih talasa. Možda sam imala sreće, ne znam... ali proveriću ove godine.
O smeštaju se tek raspitujem, pa ako procenim da je ipak bolje unapred rezervisati, to ću i uraditi, pošto ja ništa ne propuštam slučaju. Pauzu ćemo praviti u Sofiji, tako da će i tu da padne jedna šetnjica.
Što se bugara tiče i njih pamtim kao ljubazne i vrlo predusretljive, spremne da pomognu (tada nisam išla sopstvenim kolima pa sam od mesta do mesta cunjala njihovim prevozom).
Tako, da hvala na upozorenjima ... ali ...
moja pitanja su bila konkretno vezana za neke druge stvari.
poz...
 
Ne zameram, zato smo i ovde da razmenimo iskustva i mišljenja.
I ja isto volim prazne, divlje plaže, ali posle tri godine na prelepim plažama Skijatosa, Sitonije i Tasosa rekoh uspavaće mi se dete previše, pa da mu za promenu priuštim malo divlje zabave :konfete: crnog mora (aqva park i ostale zezaliceza decu kojih u bg zaista ima puno).
 
Pitanje za donamilevu ako je još uvek aktivna na ovoj temi i ako je i dalje redovni posetilac Kitena.
Planiram ove godine porodično u Kiten (dvoje odraslih i dete 3,5 godina).Odlučila sam se za njega na osnovu tvojih preporuka i još par roditelja koji su jako zadovoljni.
Išli bi početkom jula, što da malo promenimo posle tri godine u grčkoj, što da opuštenije letujemo, pa me prevashodno interusuje dali su cene veće u odnosu na tvoje informacije od pre par godina.
Smestaj bi tražili na licu mesta (nadam se da u ovom periodu to neće biti problem), porodični hotel što bliži atliman plaži. Da li imaš preporuku za neki ili bar ulicu u kojoj bi po dolasku bilo poželjno tražiti.


Obavezno proveri cene...cini mi se da su Bugari u poslednjih par godina prilicno podigli cene
Doduse,ja sam uporedjivala cene u skijalistima,odavno ne letujem u Bugarskoj.
Ali,mislim da ako vazi za zimsku,vazi i za letnju sezonu :aha:
 
Evo počinjem pomalo da cunjam i razgledam.
Ah skijanje, jedva čekam da ovo dete malo poraste, da i ono stane na skije pa da ponovo krenem i na prava zimovanja. Za sada samo po neki dan na Torniku, on mi je najbliži.
U bg, tj. Banskom sam poslednji put bila čini mi se 2009 ili 10.
I za skijališta sam bila iznenađena, staze su bile više nego odlične i organizacija uopšte. Mana je jedino bila nedostatak još jedne gondole da se ne stvaraju onoliki redovi ujutru. Planirano je postavljanje još jedne, da li su sproveli to u delo?
 
Evo počinjem pomalo da cunjam i razgledam.
Ah skijanje, jedva čekam da ovo dete malo poraste, da i ono stane na skije pa da ponovo krenem i na prava zimovanja. Za sada samo po neki dan na Torniku, on mi je najbliži.
U bg, tj. Banskom sam poslednji put bila čini mi se 2009 ili 10.
I za skijališta sam bila iznenađena, staze su bile više nego odlične i organizacija uopšte. Mana je jedino bila nedostatak još jedne gondole da se ne stvaraju onoliki redovi ujutru. Planirano je postavljanje još jedne, da li su sproveli to u delo?
Nisu,nažalost.
i dalje su ogromni redovi ujutro,al ako dodjes dovoljno rano ima sanse da ne upadnes u guzvu :)

Skijaliste je odlicno,ali u odnosu na 2009/2010 cene u restoranima na stazi su drasticno vece...npr flasica vode od 0,5l je 2 eur,skoro kao u Austriji.
i cene u restoranima u gradu su vise,jedino smestaja ima za svaki dzep jer se jako jako puno gradi u poslednjih par godina.
 
Uh ... 2e voda.! Ako tako nastave da dižu cene iz godine u godinu, džaba im smeštaj.
Pre 5 godina se ne sećam cena na stazi, ali vecera posle skijanja u tavernama itekako. Hrana fenomenalna, a sve redno od rakijice, pa preko čorbice, toplih lepinjica sa belim lukom i kačkavaljom, glavnog jela i vinca ili pivca ko sta voli, pa i deserta ako ti ima gde stati i opet ne možeš potrošiti 10e.
 
Uh ... 2e voda.! Ako tako nastave da dižu cene iz godine u godinu, džaba im smeštaj.
Pre 5 godina se ne sećam cena na stazi, ali vecera posle skijanja u tavernama itekako. Hrana fenomenalna, a sve redno od rakijice, pa preko čorbice, toplih lepinjica sa belim lukom i kačkavaljom, glavnog jela i vinca ili pivca ko sta voli, pa i deserta ako ti ima gde stati i opet ne možeš potrošiti 10e.

Skuplje je,značajno.
Nažalost :aha:
 
Da li je neko letovao u Bugarskoj i kakva su Vam iskustva. Molim Vas za savet, jer planiram sa porodicom tamo da letujem, a ne znam jos ni u kom mestu.

extra jeftino i opusteno zenske su im cool al mi rece jedna iz sofije da je njima to skupo a ja joj kazem pa isto je ko u beogradu znaci sofija je jeftinija od beograda
 

Back
Top