Tači: Ako ne okončamo dijalog — bićemo kao Palestina

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
27.722
Predsednik privremenih kosovskih institucija Hašim Tači ponovo je danas pozvao sve albanske političke partije i predstavnike civilnog društva da se angažuju u dijalogu sa Beogradom, a radi postizanja konsenzusa o okončanju tog procesa, jer ako se to ne dogodi, Kosovo bi, kako je rekao, moglo postati druga Palestina.

Na vanrednoj konferenciji za novinare Tači, kome opozicija osporava legitimitet da učestvuje u dijalogu u ime Prištine, ocenio je da je reč o „teškoj fazi“ tog procesa i da Priština ne treba da dozvoli da „postane Palestina“. ....

28. juna 2018. 20:46 https://www.krstarica.com/vesti/politika/taci-ako-ne-okoncamo-dijalog-bicemo-kao-palestina/

- - - - - - - - - -

Da li zaista mislite da Šiptari imaju nešto zajedničko sa palestincima?

Ono, Jevreji - Palestinci = Srbi - Šiptari ?
 
Taci je u pravu. Siptari na Kosmetu su danas kao palestina, teritorija pod sporom u koju niko normalan nece da ulaze i to nama odgovara da tako ostane jer se sa takvim statusom Siptari sa Kosmeta iseljavaju u masovnom broju

Za 100 godina ovim trendom Siptara nece biti ni 10% koliko ih ima sada

Danas je bilo u novinama da je Kosovo iizgubilo preko 20% stanovnika za 20 godina . Ako tu uracunamo i proterane Srbe ispada da je otislo i par stotina hiljada siptara trajno

Zato samo veleizdajnik kao Vucic moze da potpise priznavanje nezavisnosti Kosova i od siptarske teroristicke kvazitvorevine na otetoj srpskoj zemlji napravi pravu drzavu
 
Da li zaista mislite da Šiptari imaju nešto zajedničko sa palestincima?

Ono, Jevreji - Palestinci = Srbi - Šiptari ?
Наравно, иста прича. Шиптари и Палестинци глуме староседеоце, када су староседеоци уствари Срби односно Јевреји, који су се само вратили на своју земљу након дужег одсуства. И Шиптари и Палестинци су могли да живе мирно и нормално у Србији односно Израелу, али нису хтели да признају те државе, па сада глуме да су угњетени. На крају, и сам Ибрахим Ругова је имитирао Јасера Арафата носећи мараму која га стеже око врата јер наводно није слободан.

Разлика је можда што Палестина није етничка група него географски појам, па су тако и Јевреји који живе у Палестини исто Палестинци.
 
Dobice dijalog u vidu ogromnog dildoa. Cak ni Vucic nece moci da mu spakuje nesto bolje.

Moje je misljenje da ako se pokrade referendum neki o promeni Ustava, da ce da nastane Ustanak.

- - - - - - - - - -

A mi smo snazan narod samo izmoren. Treba nam odmor i domacinska reorganizacija i unistenje korupcije. Javno vesanje lopova. Moze i streljanje.

Obavezni vojni rok od tri godine.

Podrska narodu da krene sa proizvodnjom a i po neka strana investicija da dodje.

Pa da vidis za 10 godina sta bi bilo.
 
Наравно, иста прича. Шиптари и Палестинци глуме староседеоце, када су староседеоци уствари Срби односно Јевреји, који су се само вратили на своју земљу након дужег одсуства. И Шиптари и Палестинци су могли да живе мирно и нормално у Србији односно Израелу, али нису хтели да признају те државе, па сада глуме да су угњетени. На крају, и сам Ибрахим Ругова је имитирао Јасера Арафата носећи мараму која га стеже око врата јер наводно није слободан.

Разлика је можда што Палестина није етничка група него географски појам, па су тако и Јевреји који живе у Палестини исто Палестинци.

Bas si ga pojednostavio, Gresis da su mogli da zive zajedno, ideja od pocetka a pocela je neces verovati na 40 m od mesta gde sada sedim, Jevrejska drzava sa Jevrejima ,bez Arapa.
 
Mislis da ce Rusi u svakom slucaju blokirati prijem?

У потпуности сам сигуран, ал' уз то да дође барем 1% заинтересованости и заложености са наше стране. Сетим се оног говора руског амбасадора ''Има ли Срба у овој просторији?'' и најежим се сваки пут колико је човек у праву.
 
Имајте на уму да све негативно што приписујете Косову важи и за РС.

Косово треба што пре признати.

- - - - - - - - - -

У потпуности сам сигуран, ал' уз то да дође барем 1% заинтересованости и заложености са наше стране. Сетим се оног говора руског амбасадора ''Има ли Срба у овој просторији?'' и најежим се сваки пут колико је човек у праву.

Није он у праву, то је јефтина пропаганда за бабуне.

Руси су управо интервенисали на Криму зато што тамо постоји огромна руска већина.
 
Имајте на уму да све негативно што приписујете Косову важи и за РС.

Косово треба што пре признати.

- - - - - - - - - -



Није он у праву, то је јефтина пропаганда за бабуне.

Руси су управо интервенисали на Криму зато што тамо постоји огромна руска већина.

Да, поредити Косово и Крим је мало незахвално, прво са историјског гледишта, где је Крим практично одузет Русима за време Хрушчева, само што су они војнички једна од најјачих земаља, па им није било тешко вратити изгубљену територију.

Косово са историјског и културног гледишта припада Србији. Тамо још увек живе Срби, а исти су терани за време комунизма. Проблем је овде што смо ми били довољно војнички јаки да растерамо ОВК банду, али нисмо били довољно јаки да се супротставимо НАТО савезу. На Косову нису интервенисали Албанци, већ Амери. На Косово није ушла албанска војска, већ америчка. Косово није теледириговано из Тиране, него из Вашингтона.
 
Да, поредити Косово и Крим је мало незахвално, прво са историјског гледишта, где је Крим практично одузет Русима за време Хрушчева, само што су они војнички једна од најјачих земаља, па им није било тешко вратити изгубљену територију.

Косово са историјског и културног гледишта припада Србији. Тамо још увек живе Срби, а исти су терани за време комунизма. Проблем је овде што смо ми били довољно војнички јаки да растерамо ОВК банду, али нисмо били довољно јаки да се супротставимо НАТО савезу. На Косову нису интервенисали Албанци, већ Амери. На Косово није ушла албанска војска, већ америчка. Косово није теледириговано из Тиране, него из Вашингтона.

Косово и Крим са историјско-културног гледишта нису битни. Ни најмање.

Невероватна фрка би настала када би ГЕР, ФР и УК почеле да пребрајају територије по "културно-историјском" гледишту.

Убише вас брт с тим испразним појмовима. Конститутивни народ, историјско-културна вертикала, владавина радничке класе...Боже сачувај.
 
Косово и Крим са историјско-културног гледишта нису битни. Ни најмање.

Невероватна фрка би настала када би ГЕР, ФР и УК почеле да пребрајају територије по "културно-историјском" гледишту.

Убише вас брт с тим испразним појмовима. Конститутивни народ, историјско-културна вертикала, владавина радничке класе...Боже сачувај.

Све се то мора узимати у обзир, за мало озбиљнију анализу од ''јенки'' анализе.

Но, изузмимо важност историјских појмова овај пут, опет не добијаш исту ситуацију.

Русија је интерсенисала да заштити етничке Русе који су скоро апсолутна већина на Криму, има логике. Хвала Богу да су успели да заштите народ тамо, видели смо касније шта су промајдански фашисти радили у Одеси. Они ће, нажалост, морати чекати још неко време да уђу у границе Новорусије.

Код Косова ти интервенише НАТО савез, на челу са Америма. Албанија тада није била чланица НАТО-а. Имала је потписане неке споразуме, али не довољно да учествује онолико колико јесте. Океј, покушали су копнени напад са њихове територије, испушили су, ал' на крају опет Југа посустала због бомбардовања.

Е сада, логично да уђу Албанци на Косово и заштите свој народ. Међутим прц, ето ти каубоја у стандардној улози. Мислим, ако ту није очигледно, не знам где је. У фазону како да оправдамо афинитет на територију која је 10.000 километара од наше обале, имамо Албанце, нису пуноправна чланица, ал' имају везе са нама. План који је са данашњег гледишта неизводив, ал' ето, у једнополарном свету 90-их су имали својих 5 минута курчења.

Да не причам о условима пре самих интервенција. Јесу ли можда Руси на Криму основали терористичку групу и клали украјинску мањину по Криму? Мислим, смешно. На крају крајева, Косово је пало у рату, док су Руси буквално ушетали на Крим.
 
Poslednja izmena:
Све се то мора узимати у обзир, за мало озбиљнију анализу од ''јенки'' анализе.

Но, изузмимо важност историјских појмова овај пут, опет не добијаш исту ситуацију.

Русија је интерсенисала да заштити етничке Русе који су скоро апсолутна већина на Криму, има логике. Хвала Богу да су успели да заштите народ тамо, видели смо касније шта су промајдански фашисти радили у Одеси. Они ће, нажалост, морати чекати још неко време да уђу у границе Новорусије.

Код Косова ти интервенише НАТО савез, на челу са Америма. Албанија тада није била чланица НАТО-а. Имала је потписане неке споразуме, али не довољно да учествује онолико колико јесте. Океј, покушали су копнени напад са њихове територије, испушили су, ал' на крају опет Југа посустала због бомбардовања.

Е сада, логично да уђу Албанци на Косово и заштите свој народ. Међутим прц, ето ти каубоја у стандардној улози. Мислим, ако ту није очигледно, не знам где је. У фазону како да оправдамо афинитет на територију која је 10.000 километара од наше обале, имамо Албанце, нису пуноправна чланица, ал' имају везе са нама. План који је са данашњег гледишта неизводив, ал' ето, у једнополарном свету 90-их су имали својих 5 минута курчења.

Да не причам о условима пре самих интервенција. Јесу ли можда Руси на Криму основали терористичку групу и клали украјинску мањину по Криму? Мислим, смешно. На крају крајева, Косово је пало у рату, док су Руси буквално ушетали на Крим.

Мој друже совјетски. Никад од тебе чо'ека а од мене жене.

Па ја сам свим срцем и разумом за руски Крим, Српску у Србији и Косово у Албанији. Потпуно логично и одрживо становиште.

Ко је ту интервенисао у одбрани логике сасвим је небитно. Теби је само криво што ниси могао да спроведеш геноцид на Косову, па као, интервенисали Амери. Добро је што су интервенисали.
 
Мој друже совјетски. Никад од тебе чо'ека а од мене жене.

Па ја сам свим срцем и разумом за руски Крим, Српску у Србији и Косово у Албанији. Потпуно логично и одрживо становиште.

Ко је ту интервенисао у одбрани логике сасвим је небитно. Теби је само криво што ниси могао да спроведеш геноцид на Косову, па као, интервенисали Амери. Добро је што су интервенисали.

Мој друже либерални, ни од тебе никада човека.

Какав црни геноцид? О чему ти причаш човече? Јесу ли Срби основали ОВК? Јесу ли Срби диловали органима? Јесу ли Срби нарушили нечији територијални интегритет?

Косово је било и остаће аутономна покрајина. За оснивање репубљике немају основа. Држати замрзнут конфликт и вечно ако треба.

И опет поредиш РС и Крим са Косовом. Замолио бих те да не поредиш Републику Српску са терористичком државом у покушају. Зна се добро ко је кога напао први у БиХ и коме се пробудио ген диде у Републици Српској Крајини. О томе је смешно уопште расправљати.
 
Мој друже совјетски. Никад од тебе чо'ека а од мене жене.

Па ја сам свим срцем и разумом за руски Крим, Српску у Србији и Косово у Албанији. Потпуно логично и одрживо становиште.

Ко је ту интервенисао у одбрани логике сасвим је небитно. Теби је само криво што ниси могао да спроведеш геноцид на Косову, па као, интервенисали Амери. Добро је што су интервенисали.

Izvini jedno pitanje, u kojoj ti drzavi zivis ako nije tajna?
 

Back
Top