Светско Првенство - нокаут фаза - Svetsko prvenstvo 2018. u Rusiji

Poruka
18.895
Чекамо данас на још 4 учесника нокаут фазе, два имамо сигурно, Белгија и Енглеска, док ће у другој групи бити борба између Јапана, Колумбије и Сенегала.

Ово је тренутно стање, апдејтоваћу када добијемо и преостала 4 учесника.

Шта мислите? Коме је најотворенији пут до финала?

z4sZpaERT5k.jpg
 
Nezahvalno je prognozirati bilo sta..... jedino sam siguran da je ovo Rusiji maksimum, a da ce Belgija od svih favorita najlakse proci u cetvrtfinale (mozda promenim misljenje posle njihove trece utakmice u grupi sa englezima). U ostalim utakmicama je sve moguce. Jedan pogresan momenat, jedan pogresan korak i koga briga da li imas bolji tim ili ne od neke Danske ili Meksika ako si ispao....
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce sto vise evropskih ekipa poispadati , sto se mene tice voleo bi da osvoji bilo ko iz Juzne Amerike iako sam mozda malo najnaklonjeniji Urugvaju.

Не волим Бразилце и Аргентинце. Симпатичне су им екипе из 90-их, али сада играју антифудбал. Мени су најсимпатичнији јужноамериканци тренутно Колумбијци.
 
Sad ja generalno volim Brazil i iz gomile i licnih i sentimentalnih razloga, prosto volim tu zemlju, kulturu, njihov fudbal , kao i Argentinu , sad slozio bi se da nisu vise tako gotivni kao pre 20 godina recimo , ali uvek ce biti simpaticniji i drazi od onih smradova tipa Englezi, Nemci, Svajcarci, Belgijanci i slicni.

Kolumbija da deluje bas mocno, moram da priznam da ih bas i ne gotivim toliko kao neke druge Juznoamerikance (ne mislim sad toliko u fudbalskom smislu) ali imaju zaista jako dobru i gotivnu ekipu (cak ako gledamo samo iz fudbalskog ugla gotivniju i od Brazila i od Argentine) i zaista im od sveg srca zelim da doguraju sto dalje.

Iskreno mnogo mi je zao sto je Peru ispao , igrali su verovatno najbolji fudbal u svojoj grupi , nadigrali su Dance celu utakmicu i totalno nadigrale Francuze u citavom drugom poluvremenu ali jbga bas im se nije dalo, izgleda da je onaj promasen penal protiv Danske bio bas koban po njih (nesto kao i za nas ona precka Mijatovica protiv Holandije)
 
Meksiko tesko da ce ponoviti onako losu igru kao protiv Svedske i nema sumnje da ce Meksikanci biti tezi protivnik za Brazilce od sve 3 ekipe koje su u grupi imali , Meksikanci su slicne fizionomije kao i Brazilci , uglavnom omaleni , brzi ko vetar , dobri sa loptom, non stop trce i zuje kao osice, otvaraju se i uvek igraju srcano i borbeno i bez strahopostovanja prema protivniku, reklo bi se sve suprotno od nas.

Takodje igrali su na proslom SP u Brazilu u grupnoj fazi i bilo je 0:0 u jednoj secam veoma dobroj utakmici, zustroj, punoj tempa, trcanja i sansi.
 
Moji favoriti:

Urugvaj
Spanija
Argentina
Danska
Svedska
Belgija
Kolumbija
Brazil

- - - - - - - - - -

SP 1994 u Americi i ono 2002 u Japanu i Juznoj Koreji.

Naravno. Dovoljno je setiti se da je 1994. Svedska bila treca a Bugarska cetvrta na svetu, kao i da je 2002. Turska bila treca a J. Koreja cetvrta. Totalno iznenadni ishodi.
 
Moji favoriti:

Urugvaj
Spanija
Argentina
Danska
Svedska
Belgija
Kolumbija
Brazil

- - - - - - - - - -



Naravno. Dovoljno je setiti se da je 1994. Svedska bila treca a Bugarska cetvrta na svetu, kao i da je 2002. Turska bila treca a J. Koreja cetvrta. Totalno iznenadni ishodi.

Где додуше 2002. године, да је тада било ВАР технологије и да се могло видети оно глуматање Ривалда, Турчин никада не би добио црвени картон. Такође да Ј. Кореју није максимално гурала судијска асоцијација, не би из групе изашли. По мени то првенство је мало тужно, ал' се слажем за 1994. да је била топ. Штета што смо били под санкцијама, направили би много, сигуран сам.
 
Da te 1994. treba se prisetiti recimo i da je Saudijska Arabija pobedila Belgiju i prosla u osminu finala , takodje u nokaut fazi Rumuni tada predvodjeni Georgi Hadzijem , Popeskuom i ostalima pobedili Argentinu 3:2 i izbacili ih u osmini finala, pa onda Nigeriji je za dlaku falilo da izbaci Italiju koja je posle stigla do finala, takodje u cetvrt finalu Bugari izbacise tada jos uvek aktuelne svetske prvake Nemce , pa onda Brazil i Holandija odigrali onu cuvenu antologijsku utakmicu (3:2) , takodje Rumunija i Svedska odigrali 2:2 a dalje prosli Svedjani na penale , pa i Italija : Spanija je bilo vrlo zanimljivo (2:1) , Roberto Badjo dao gol tamo negde u 90. minutu.

A tek 2002. je bila ludilo , kada je recimo Argentina dosla mozda kao i glavni favorit na to prvenstvo sa Batistutom, Kanidjom, Krespom, Veronom, Ortegom, Kili Gonzalesom, Ajalom , Saviolom i ostalima i ispala vec u grupi, ili recimo da tada veoma jaki Portugal sa Luis Figom, Fernandom Koutom, Rui Kostom, Pauletom, Serdjom Konseisaom, Nunom Gomesom i ostalima je takodje ispao u grupi (i to izgubio od Juzne Koreje i SAD) , takodje i Hrvati iako su pobedili Italiju u grui ispali jer su izgubili od Meksika i Ekvadora , Rusi takodje bili jaki sa Karpinom, Mostovojem, Titovim, Semakom, Onopkom i ostalima pa takodje nisu uspeli da prodju ne bas nesto jaku grupi gde su bili jos Japan, Belgija i Tunis.

Sad naravno kakav su Senegalci bili hit nepotrebno je trositi reci , ona pobeda protiv Francuske na otvaranju , pa onda 3:3 sa Urugvajem, pa one 2 super uzbudljive utakmice u nokaut fazi.

Veliko iznenadjenje se svakako desilo i u osmini finala kada je SAD pobedio njihovog suseda i verovatno najveceg rivala Meksiko sa 2:0 , skroz neocekivano.

Juzna Koreja isto bila hit potpuni , jeste bilo malo domacinskog sudjenja ali su definitivno igrali jako dobro i pokazali da zaista mogu da pariraju najjacim ekipama.

Ja mislim da ce to prvenstvo ostati upamceno i po tome jer nikad ni jedna ekipa nije imala tako lak raspored i tako lako dosla do finala kao Nemacka tada , prakticno ni jednu jacu utakmicu nisu odigrali do finala.

U grupi su pobedili Saudijsku Arabiju i Kamerun i remizirali sa Republikom Irskom , a onda u osmini finala pobedili Paragvaj 1:0, zatim u cetvrtfinalu SAD 1:0 , u polufinalu Juznu Koreju isto 1:0 i onda odigrali ono finale sa Brazilom koje su izgubili 2:0 , znaci nikad ni jedna ekipa nije imala tako lak raspored do finala niti ce verovatno i imati.
 
Poslednja izmena:

Back
Top