СВЕ ЧЕСТИТКЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИМА СРБИЈЕ НА ФУДБАЛСКОМ ПРВЕНСТВУ СВЕТА 2018'те - Svetsko prvenstvo 2018. u Rusiji

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
29.531
Први пут после више деценија нису фудбалери мислили на своје бонусе своје клубове трансфере стране инстране

Трудили су се после 80 година што су најбоље умели

За труд КАПА ДОЛЕ ...

Сада иде доба тренинга уигравања .....
 
gine se do zadnjeg sekunda

Pa verovatno je zahvalnost stanovnistva i rukovodstva u REPUBLICI KOREJI i KOLUMBIJI ipak srazmernija -ginjenju- ....

Balkanski Veliki i Svetski rat su smawili populaciju u srbiji napola ...

od 1980-te .... smanjenja je opet populacije Srbije napola .... I ovo sto je ostalo ipak daje najbolje sto moze ...i sto ume

Stekao se utisak da su BRAZILCI maltene namestali reprezentativcima SRBIJE da daju golove .. ali nije bilo golova ....

Trevba raymisliti o tome da se sva jaja ne stavljaju na jednoga koji daje golove
 
A ko nam je mozak smanjio na pola ?


Први пут после више деценија нису фудбалери мислили на своје бонусе своје клубове трансфере стране инстране

Трудили су се после 80 година што су најбоље умели

За труд КАПА ДОЛЕ ...

Сада иде доба тренинга уигравања .....

Cestitke nasim fudbalerima zaista su se potrudili da zatrudne i Brazil im je uslisio tu molbu....sad trudni mogu da se vrate svojim klubovima, zenama, devojkama, ljubavnicama i da lece svoje krhko bice i nezna srca jer za njih je ovo bio traumatican dozivljaj........
 
Poslednja izmena:
Fanstebre....

Mnogi i sa vise para i vise ljubavnica kao ITALIJANI nisu zavrsili na svetskom prvenstvu ....

Star je boljka navijaca Srpskih timova i pojedinaca da jedino ZLATO sija .. a da ucestvovati potruditi se maksimalno koliko se moze ... je beznacajno

Reprezentativci su se trudili koliko su mogli .... To koliko u mogli govori o trenerima , klubovima, ligi, publici ... a ne samo o igracima
 
Poslednja izmena:
Први пут после више деценија нису фудбалери мислили на своје бонусе своје клубове трансфере стране инстране

Трудили су се после 80 година што су најбоље умели

За труд КАПА ДОЛЕ ...

Сада иде доба тренинга уигравања .....
Boga mi ja to vidim sve drugačije. Mislim da su reprezetnacijom upravljali menadžeri i političari. Na primer Sergej koji treba da se proda je juče igrao katastrofalno, niej zamenjen jer Bože moj, treba da se proda. Trener prisilno promenjen, jer je očigledno da odgovara političarima da baš Krstajić bude taj koji će nas voditi. A na terenu se pokazalo da naša reprezentacija nije u stanju da veže nekoliko pasova, ispucavali su loptu na Mitrovića preko celog terena pa nekim Božijim čudom da e nešto dogodi, to je bila taktika, gde zapravo nema taktike. A ako ćemo o požrtvovanosti naših reprezetntativaca na terenu, dovoljno je pogledati utakmicu Hrvatska Argentina i sve je rečeno. Nije kod nas tu niko ni hteo da igra fudbal.
 
Bole__Ser

Naspram dosadasnjih selekcija ova selekcija pokazuje znake podpuno drugoga pristupa igri ....

Nema te prepotentnosti medju igracima ... nema opste halabuke da su neki drugi krivi ....

Samo manjina reportera i domacih medija je nastavila u starom maniru .... to su dinosauri koji izumiru

Meni smeta sto niko ne spominje zvanicne FIFA zapisnike sa meca Svajcarska - Srbija ....

Dilema je ostala da li uoste je VAR tim signalizirao sudiji neregularnost ....

Verovatno postoji i drugostepena komisija i treba insistirati na tom pitanju ne samo zbog Srbije

vec i 0zbog buducnosti fudbala jer VAR je uklonio veliki broj sujetnih i nadmenih ... i da naglasimo NACIONALISTICKIH I PODPLACENIH sudijskih odluka ....
 
Pre svega, cast je igrati sa reprezentacijom Brazila. Ko ce bolje da ti ukaze na mane od majstora nogometa.;)
Samim tim, vrlo jak tim, u vetrovitom zaletu ka finalu...Ipak, prakticno, na terenu, pomalo i konfuzni, sto se dalo videti, je li...:)
Sto nas dovodi do toga da se nekad stvari uce i u letu, samo da je pameti, srece, i volje...Imali smo vise od tri dobre sanse za zgoditak.
Dakle, i najacem timu se moze zbiberiti...Ne mora se uopste uglas vikati `ovo je Sparta`, mada su povici `Srbija` sa tribina bili - dobro dosli..
Nekih dobrih desetak minuta agresivne igre sa presijom nakon primljenog gola govore u prilog tome da se neki duh kolektivnog bio probudio....
A opet, i sa tom navalom energije - promasaji... U cemu je problem? Predugo se u ovoj zemlji zivi ne samo pod terorom novca, menadzerstva i finti,
jer tako je u celom svetu....(i to se videlo na terenu: previse zadrzavanja lopte kod pojedinaca, individualisticko pimpanje i novovekovno razmetanje
znanjem baratanja fintama i slicno u tom stilu...) vec pod terorom toga da se Kolektiv podrazumeva jedino kad sebi treba dati autogolove: glasanjem
na izborima ili tupavim rijaliti shouovima...svejedno. Kolektiv bi u pravom smislu podrazumevao zajednicko funkcionisanje zarad valjanog cilja...
Ne ulazeci u bilo sta drugo, u fudbalu je jedini valjani cilj - dati Go....Tacno sam shvatio da ove zdrave postavke cak ni u formi senke nije bilo u reprezentaciji..!
Kolektiv, odn. tim bi proradio da je imalo skrenuta paznja na ovaj najosnovniji stav igre...Obavezno sa naglaskom da ime Brazil ne znaci puno ako se iza
tog imena kriju jednake, ako ne i vece slabosti u igri.;) Hrabro je trebalo ici, jer hrabar otkriva stvari kakve jesu. I sjajno se iznenadi. Da, tim nam je mlad,
i ne pamti taj dah kolektivne igre, zajednicki zar, nalet, prodor, presiju, vizuelizaciju cilja, odn. gol. Zamisljam da generaciji stasaloj uz digitalne gedzete smeta
protivnik kao telo, da je viteski polomiti mu noge,,,Ne shvatajuci da je protivnik tek samo 1% ukupnog prostora vidljive igre...dok ostalih 99%, koji se zacrtaju, osete,
u medjudejstvu predstave na terenu....cine onaj prazan, brisan prostor u kome je sve zapravo i moguce uciniti. Zelim nasim fudbalerima da izadju iz menadzerskih
video-igara, koji ih drze odvojeno od pravog zajednistva, u svojim zlatnim kavezima, sacinjenim od individualnih talenata i trikova. Svaki put je tim, kolektivna igra
ono sto izgradi igraca, jer to je ipak sve, a to sve je - samo fudbal.:cool:
 
Poslednja izmena:
Bole__Ser

Naspram dosadasnjih selekcija ova selekcija pokazuje znake podpuno drugoga pristupa igri ....

Nema te prepotentnosti medju igracima ... nema opste halabuke da su neki drugi krivi ....

Samo manjina reportera i domacih medija je nastavila u starom maniru .... to su dinosauri koji izumiru

Meni smeta sto niko ne spominje zvanicne FIFA zapisnike sa meca Svajcarska - Srbija ....

Dilema je ostala da li uoste je VAR tim signalizirao sudiji neregularnost ....

Verovatno postoji i drugostepena komisija i treba insistirati na tom pitanju ne samo zbog Srbije

vec i 0zbog buducnosti fudbala jer VAR je uklonio veliki broj sujetnih i nadmenih ... i da naglasimo NACIONALISTICKIH I PODPLACENIH sudijskih odluka ....
Koliko god smo mi bili oštećeni u tom duelu protiv Švajcarske, toliko smo loše igrali, da je to sramota za fudbal uopšte, ne samo za nas. Nije prošlo ni 24 sata reprezentacija Srbije se već osipa, otkauzuju igrači učešće u reprezetnaciji. Mi smo sme bukvalno rapsali posle ovog debakla. Mene je sramota koliko su fudbaleri loše igrali, verovatno i njih, videlo se da nemaju volje niti želje.

Ovakvom igrom naše reprezentacije i sa onim što su pokazali, mogu biti zadovoljni samo oni koji su zadovoljni i sa jednim sendvičem mesečno. Sitne duše koje se prodaju za sitnu lovu, zato im se i plasira priča u medijima za sitnu dušu.
 
Pre svega, cast je igrati sa reprezentacijom Brazila. Ko ce bolje da ti ukaze na mane od majstora nogometa.;)
Samim tim, vrlo jak tim, u vetrovitom zaletu ka finalu...Ipak, prakticno, na terenu, pomalo i konfuzni, sto se dalo videti, je li...:)
Sto nas dovodi do toga da se nekad stvari uce i u letu, samo da je pameti, srece, i volje...Imali smo vise od tri dobre sanse za zgoditak.
Dakle, i najacem timu se moze zbiberiti...Ne mora se uopste uglas vikati `ovo je Sparta`, mada su povici `Srbija` sa tribina bili - dobro dosli..
Nekih dobrih desetak minuta agresivne igre sa presijom nakon primljenog gola govore u prilog tome da se neki duh kolektivnog bio probudio....
A opet, i sa tom navalom energije - promasaji... U cemu je problem? Predugo se u ovoj zemlji zivi ne samo pod terorom novca, menadzerstva i finti,
jer tako je u celom svetu....(i to se videlo na terenu: previse zadrzavanja lopte kod pojedinaca, individualisticko pimpanje i novovekovno razmetanje
znanjem baratanja fintama i slicno u tom stilu...) vec pod terorom toga da se Kolektiv podrazumeva jedino kad sebi treba dati autogolove: glasanjem
na izborima ili tupavim rijaliti shouovima...svejedno. Kolektiv bi u pravom smislu podrazumevao zajednicko funkcionisanje zarad valjanog cilja...
Ne ulazeci u bilo sta drugo, u fudbalu je jedini valjani cilj - dati Go....Tacno sam shvatio da ove zdrave postavke cak ni u formi senke nije bilo u reprezentaciji..!
Kolektiv, odn. tim bi proradio da je imalo skrenuta paznja na ovaj najosnovniji stav igre...Obavezno sa naglaskom da ime Brazil ne znaci puno ako se iza
tog imena kriju jednake, ako ne i vece slabosti u igri.;) Hrabro je trebalo ici, jer hrabar otkriva stvari kakve jesu. I sjajno se iznenadi. Da, tim nam je mlad,
i ne pamti taj dah kolektivne igre, zajednicki zar, nalet, prodor, presiju, vizuelizaciju cilja, odn. gol. Zamisljam da generaciji stasaloj uz digitalne gedzete smeta
protivnik kao telo, da je viteski polomiti mu noge,,,Ne shvatajuci da je protivnik tek samo 1% ukupnog prostora vidljive igre...dok ostalih 99%, koji se zacrtaju, osete,
u medjudejstvu predstave na terenu....cine onaj prazan, brisan prostor u kome je sve zapravo i moguce uciniti. Zelim nasim fudbalerima da izadju iz menadzerskih
video-igara, koji ih drze odvojeno od pravog zajednistva, u svojim zlatnim kavezima, sacinjenim od individualnih talenata i trikova. Svaki put je tim, kolektivna igra
ono sto izgradi igraca, jer to je ipak sve, a to sve je - samo fudbal.:cool:
bili su to pre 30-40 god.više nisu
 
Boga mi ja to vidim sve drugačije. Mislim da su reprezetnacijom upravljali menadžeri i političari. Na primer Sergej koji treba da se proda je juče igrao katastrofalno, niej zamenjen jer Bože moj, treba da se proda. Trener prisilno promenjen, jer je očigledno da odgovara političarima da baš Krstajić bude taj koji će nas voditi. A na terenu se pokazalo da naša reprezentacija nije u stanju da veže nekoliko pasova, ispucavali su loptu na Mitrovića preko celog terena pa nekim Božijim čudom da e nešto dogodi, to je bila taktika, gde zapravo nema taktike. A ako ćemo o požrtvovanosti naših reprezetntativaca na terenu, dovoljno je pogledati utakmicu Hrvatska Argentina i sve je rečeno. Nije kod nas tu niko ni hteo da igra fudbal.

To je Mihajlovic radio i '98, a u veznom redu je imao Stojkovica, Savicevica, Jugovica, Jokanovica, itd.
Igraci rade ono sto im trener kaze da rade.
Svi znamo da je selektor amater, glupo je kriviti igrace sto niko nije imao da ih "posavetuje".
 
To je Mihajlovic radio i '98, a u veznom redu je imao Stojkovica, Savicevica, Jugovica, Jokanovica, itd.
Igraci rade ono sto im trener kaze da rade.
Svi znamo da je selektor amater, glupo je kriviti igrace sto niko nije imao da ih "posavetuje".

Igraci su krivi koliko i trener....
Kako opravdati zalaganje na terenu i ono statiranje zadnjih 20 minuta protiv Brazila.
Mozda im je rekao da bunare na Mitrovica,ali im sigurno nije rekao da se vuku po terenu kao babe...
 
Igraci su krivi koliko i trener....
Kako opravdati zalaganje na terenu i ono statiranje zadnjih 20 minuta protiv Brazila.
Mozda im je rekao da bunare na Mitrovica,ali im sigurno nije rekao da se vuku po terenu kao babe...

Sve je to zbog lose postavljene igre tj. sistema, kao sto rekoh trenera i njegove zastarele taktike.
Bila je neka statistika posle prve dve utakmice gde je Srbija bila u samom vrhu, mozda 3 ili 4 rep. po broju pretrcanih km.
Onaj Milinkovic-Savic isto tako #3 u toj kategoriji sa preko 12km pretrcanih, a pratilo ga je jos par igraca u top 20 sa preko 11km tokom utakmice.
Statistika kaze jedno, a na terenu ih nema nigde, jer trce bezveze bez ikakvog plana i igre, umaraju ih a kad uzmu loptu ne znaju sta ce sa njom, ispucavaju, gube i opet u trk u fazi odbrane.
Zato nemogu da istrce kontru jer je nisu ni vezbali, kao ni da povezu 5 dodavanja.
Sve je to zbog nepostojanja sistema.
Srbija neguje odbranbene igrace, a bivse dovodi za trenere i onda neko ocekuje da igra kreativan, brz napadacki fudbal.
Ima i takvih slucajeva, Anceloti, ali malo je takvih.
Ja osim Tadica nisam video ni jednog igraca Srbije da je nekog predriblao godinama.
E sad ako nemaju dribling, dodavanja su im ispod proseka, imaju 2 suta u okvir gola tokom 90min, koji K onda ne dovedu atleticare pa da trce, rezultati bi bili isti.
 
нек се гоне у 3 пиучке материне,што их народ није изнабадао по доласку на сурчин и оног сергеја
убацио у први шахт и затворио поклопац,није ми јасно.
 
Ancelotti je bio veznjak. U biti većina uspješnih trenera su bili veznjaci ( Guardiola, Zidane, Cruyff, Conte, Del Bosque, Simeone/exyu- Kovač, Mihajlović, Jurić ). Ima i obrambenih igrača ( Klopp, Bilić), golmana (Zoff). Ali je malo napadača koji su postali vrhunski treneri. Mislim da je to zato što su ovi prvi gledali igru ispred sebe, organizirali istu itd. Špicevi jbg, gledali su gol pred sobom ili kako će utrčat u prostor i primit loptu.
Možda se varam, ali stvarno mi ne pada na pamet vrhunski trener a da je bivši napadač.
 
Poslednja izmena:
Ancelotti je bio veznjak. U biti većina uspješnih trenera su bili veznjaci ( Guardiola, Zidane, Cruyff, Conte, Del Bosque, Simeone). Ima i obrambenih igrača ( Klopp), golmana (Zoff). Ali je malo napadača koji su postali vrhunski treneri. Mislim da je to zato što su ovi prvi gledali igru ispred sebe, organizirali istu itd. Špicevi jbg, gledali su gol pred sobom ili kako će utrčat u prostor i primit loptu.
Možda se varam, ali stvarno mi ne pada na pamet vrhunski trener a da je bivši napadač.

Slazem se, zato sam i govorio dosta puta da treba postaviti coveka koji je igrao veznog.
Ne znam zasto, ali mislio sam da je Anceloti bio odbranbeni, pomesao sam ga sa nekim....ali eto, istina, retko da ce odbranbeni ili napadac biti dobri treneri, kad nisu bili ni kreatori igre.
Jednostavno to je sistem koji Srbija fura, balvani iz odbrane isto tako sede u savezu, takve trenere forsiraju, isto sa igracima i kao sto Srbija nema 10ku. :roll:
 

Back
Top