Molekularna Biologija

Perverzomir

Zainteresovan član
Poruka
103
Ma znam , bilo vec x puna , ali ovo mi je stvarno vazno . Ovo je jedini fakultet koji me stvarno zanima !
Vec sam poceo pripreme za upis ali nisam siguran oko plana za prijemni i gde mogu da nabavim informator bio bih veoma zahvalan . Uz to bih voleo da znam koji su uslovi da se posle prve godine opste biologije prebacim na molekularnu . Mnogo bi mi znacilo ako neko zna pitanja za prijemni od prethodnih godina ( nije lose ni ako preko veze sazna za sledeci upisni rok :-) ) . Da , da ...... znam price , i spreman sam da sledecih nekoliko godina zivota u potpunositi posvetim fakultetu , ma koliko god on bio tezak .
Hvala unapred !
 
Perverzomir:
Ma znam , bilo vec x puna , ali ovo mi je stvarno vazno . Ovo je jedini fakultet koji me stvarno zanima !
Vec sam poceo pripreme za upis ali nisam siguran oko plana za prijemni i gde mogu da nabavim informator bio bih veoma zahvalan .

Meni zvuci logicno da lepo odes na Bioloski fakultet i tamo uzmes informator i usput se raspitas za sve sto te zanima...neke osnovne informacije se mogu naci na www.infostud.com
Cini mi se da ce to ici brze nego da cekas da ti neko odgovori...
 
Perverzomir:
Ma znam , bilo vec x puna , ali ovo mi je stvarno vazno . Ovo je jedini fakultet koji me stvarno zanima !
Vec sam poceo pripreme za upis ali nisam siguran oko plana za prijemni i gde mogu da nabavim informator bio bih veoma zahvalan . Uz to bih voleo da znam koji su uslovi da se posle prve godine opste biologije prebacim na molekularnu . Mnogo bi mi znacilo ako neko zna pitanja za prijemni od prethodnih godina ( nije lose ni ako preko veze sazna za sledeci upisni rok :-) ) . Da , da ...... znam price , i spreman sam da sledecih nekoliko godina zivota u potpunositi posvetim fakultetu , ma koliko god on bio tezak .
Hvala unapred !
Zdravo.
E ovako. Ja sam zavrsio Molekularnu biologiju i fiziologiju pre 3 godine. Sada sam trenutno u Nemackoj gde radim doktorat.
Sto se tice prijemnog ispita tu ne postoji neka posebna zbirka testova kao na ostalim fakultetima odakle mozes da spremas pitanja. Zbavi udjebenike biologije za gimnaziju prirodno-matematickog smera i udjbenike biologije za medicinsku skolu. Pitanja na prijemnom su svakojaka. Nemoj da se slucajno prevaris pa ne spremis botaniku i zoologiju jer je prijemni zajednicki za sve smerove na biologiji. Secam se da je 1998. godine kada sam ja polagao prijemni bila masa pitanja iz ekologije koju ja iskreno nisam ni procitao.
Moj savet ti je da dobro sve spremis jer je na molekularnoj biologiji konkurencija izuzetno velika.
Ako imas nekih dodatnih pitanja slobodno mi se obrati.
Pozdrav
 
E, gledam nesto sad, i mogu ti reci da mnogo njih ove godine planira molekularnu... pa i ja :) Imam poznanicu koja studira molekularnu, i informator izlazi tek u maju.. :( imam informator od prosle godine, ali ne znam koliko je dobar, s obzirom da ce mozda uvesti bolonjsku. Ja jos nisam pocela sa pripremama :) bar ne zvanicno. Rekli su mi da se sprema iz knjiga za prirodno-matematicki smer, i da su one opsirnije od tih za medicinsku. Do sada su uslovi prebacivanja bili relativno dobri, prebacivanje je moguce sa smera na smer ukoliko se polozi razlika ispita. Inace, meni su najgore ove bakterije i alge, posto moram da bubam pola stvari... Tesko je upisati, treba jako puno poena, ja cu imati 40 iz skole, al dzaba ako se ne uradi prijemni.
 
Perverzomir:
Ma znam , bilo vec x puna , ali ovo mi je stvarno vazno . Ovo je jedini fakultet koji me stvarno zanima !
Vec sam poceo pripreme za upis ali nisam siguran oko plana za prijemni i gde mogu da nabavim informator bio bih veoma zahvalan . Uz to bih voleo da znam koji su uslovi da se posle prve godine opste biologije prebacim na molekularnu . Mnogo bi mi znacilo ako neko zna pitanja za prijemni od prethodnih godina ( nije lose ni ako preko veze sazna za sledeci upisni rok :-) ) . Da , da ...... znam price , i spreman sam da sledecih nekoliko godina zivota u potpunositi posvetim fakultetu , ma koliko god on bio tezak .
Hvala unapred !

Informator mozes da kupis na fakultetu.
 
sagitarius7:
Ima li ovde molekularnih biologa koji bi pomogli koleginici i dali nekoliko informacija o ispitima i literaturi? Molim vas budite humani, da i ja konacno diplomiram!
Ja sam diplomirala pre 2 meseca i ako ti nesto treba ostvi poruku na forumu ili meni na tamara_982@yahhoo.com.
Sto se prebacivanja sa opste tice, to vise nece biti problem, jer na osnovnim studijama, po novom programu, molekularna kao takva vise ni ne postoji. :sad:
Ja kad sam upisala mogao si da se prebacis, ali samo u smislu da ocistis godinu na opstoj i da si opet prva godina na molekularnoj., Glupost totalna. Mada, ispiti su potpuno drugaciji na prvoj, pa ne vidim ni kako je moglo drugacije. Ali, kao sto rekoh, sad je sve opet pretumbano. Predlazem da odete na forum biolozi.net, tamo ima super informacija i o bolonji i o upisu i o svemu.
Nadam se da sam bila od koristi. pozdrav!
 
Ja sam diplomirala pre 2 meseca i ako ti nesto treba ostvi poruku na forumu ili meni na tamara_982@yahhoo.com.
Sto se prebacivanja sa opste tice, to vise nece biti problem, jer na osnovnim studijama, po novom programu, molekularna kao takva vise ni ne postoji. :sad:
Ja kad sam upisala mogao si da se prebacis, ali samo u smislu da ocistis godinu na opstoj i da si opet prva godina na molekularnoj., Glupost totalna. Mada, ispiti su potpuno drugaciji na prvoj, pa ne vidim ni kako je moglo drugacije. Ali, kao sto rekoh, sad je sve opet pretumbano. Predlazem da odete na forum biolozi.net, tamo ima super informacija i o bolonji i o upisu i o svemu.
Nadam se da sam bila od koristi. pozdrav!

Postoj mogućnost na PMF-u. Da li je preporučljivo? I mene privlači molekularna i veliki sam zaljubljenik u genetiku! :confused:
 
Zdravo svima!
Zavrsila sam biologiju u Kragujevcu. Upisala sam postdiplomske studije na smeru Fiziologija životinja sa molekularnom biologijom. To je kod nas spojeno!? No dobro. Interesuje me da li NEKO ZNA KAKO DA UBODEM NEKU STIPENDIJU!!!!!!!!????????LJUDI, od ove godine svi su samofinansirajući studenti na doktorskim studijama koje koštaju ''SAMO'' 95.000 din UNAPRED HVALA NA INFORMACIJAMA!!!!
 
@ enigmager @ Ja bih imao par pitanja za tebe,ukoliko ti nije tesko da odgovoris ..1. Da li je moguce da sa biologije u PG predjem na biologiju u Beogradu ??? Kakva je procedura? Na kojoj godini?Da li mogu da se prebacim na zeljeni smjer? 2.Da li biologija u BGvtraje 3+2 sada i da li tek na 3 biraju smjer?(pa me interesuje da li mogu poloziti 2 godine u Podgorici a onda se prebaciti u BG i tamo upisati smjer koji zelim)???
3.I da li postojii (BG ili NS) smjer ,,eksperimentalna biologija i biotehnologija ,, i koliko je perspektivan? :mrgreen:
 

Back
Top