Cekajuci otkaz...

nesvesna

Zainteresovan član
Poruka
149
Verujte ne pisem da se zalim trazim savet, razumevanje i slicno...cisto eto da procitate sta sve ima kad mislis da si sve doziveo i nista ne moze da te iznenadi...zaposlih se pre 6 meseci U firmi koju sanjam oduvek...divan kollektiv, dobra Plata, radno vreme puno...osiguranje i sve sto ide sredjeno i presrecna Samo sto nisam letela...oni zadovoljni probnim radom, kazu sjajna si vredjanje, i sve Po redu...suvise lepo da bi trajalo...od jeseni cekao me dosta veliki posao U timu da dosta starijom i iskusnijom koleginicom koja je isprva bila sasvim OK osoba, da bismo iznenada dosle U sukob jer sam primetila da je neuroticna i sve zeli da je perfektno. Firmi odgovara da ona radi puno iako je vec preko 60 god, ona se U sve razume, sva je aktivna i U drustvu koje je rekla bih ceni her su ti susreti nevezani za neki zajednicki Rad, cisto druzenje...U Mom slucaju pocela je da kontrolise moj Rad, da se mesa U posao Pa Sam joj skrenula paznju, potom prosla kod sefica racunajuci da ce ona da nas nekako navede na Kompromis jer nisam htela da produbljujem sukob...na moje iznenadjenje koleginica je kategoricki izjavila da na jesen nece ni pod razno da Radi sa mnom i dovela kokektiv U situaciju da ne moze da nadje resenja, bar oni tako kazu...stalno tvrde da im je zao da traze resenje i Dali su Mi do znanja da ako ga nema moram da prekinem radni odnos...navodno ce za nekoliko dana da ne obaveste...sok je bio neopisiv...tesko Mi i da pisem o tome...Ali danas sam se pomirila da sudbinom...citam ugovor gde pise da otkaz mogu da Mi daju samo zadnji dan U mesecu...to je tacno dan koji su rekli da cekam i nadam se mozda cudu...Ali se ne nadam...zao Mi je ne mogu Jos da verujem...sta me snadje...eto sedim tako osetih potrebu da pisem o onom Sto boli...nepravdi... I na kraju setih se jednog citata nekog pisca..."kad te na poslu tapsu Po ledjima prijateljski, to nije zato Sto te vole, vec ispituju koliko si mekan, da bi mogli zivog da te pojedu za dorucak."...velika istina...
 
Verujte ne pisem da se zalim trazim savet, razumevanje i slicno...cisto eto da procitate sta sve ima kad mislis da si sve doziveo i nista ne moze da te iznenadi...zaposlih se pre 6 meseci U firmi koju sanjam oduvek...divan kollektiv, dobra Plata, radno vreme puno...osiguranje i sve sto ide sredjeno i presrecna Samo sto nisam letela...oni zadovoljni probnim radom, kazu sjajna si vredjanje, i sve Po redu...suvise lepo da bi trajalo...od jeseni cekao me dosta veliki posao U timu da dosta starijom i iskusnijom koleginicom koja je isprva bila sasvim OK osoba, da bismo iznenada dosle U sukob jer sam primetila da je neuroticna i sve zeli da je perfektno. Firmi odgovara da ona radi puno iako je vec preko 60 god, ona se U sve razume, sva je aktivna i U drustvu koje je rekla bih ceni her su ti susreti nevezani za neki zajednicki Rad, cisto druzenje...U Mom slucaju pocela je da kontrolise moj Rad, da se mesa U posao Pa Sam joj skrenula paznju, potom prosla kod sefica racunajuci da ce ona da nas nekako navede na Kompromis jer nisam htela da produbljujem sukob...na moje iznenadjenje koleginica je kategoricki izjavila da na jesen nece ni pod razno da Radi sa mnom i dovela kokektiv U situaciju da ne moze da nadje resenja, bar oni tako kazu...stalno tvrde da im je zao da traze resenje i Dali su Mi do znanja da ako ga nema moram da prekinem radni odnos...navodno ce za nekoliko dana da ne obaveste...sok je bio neopisiv...tesko Mi i da pisem o tome...Ali danas sam se pomirila da sudbinom...citam ugovor gde pise da otkaz mogu da Mi daju samo zadnji dan U mesecu...to je tacno dan koji su rekli da cekam i nadam se mozda cudu...Ali se ne nadam...zao Mi je ne mogu Jos da verujem...sta me snadje...eto sedim tako osetih potrebu da pisem o onom Sto boli...nepravdi... I na kraju setih se jednog citata nekog pisca..."kad te na poslu tapsu Po ledjima prijateljski, to nije zato Sto te vole, vec ispituju koliko si mekan, da bi mogli zivog da te pojedu za dorucak."...velika istina...



traži drugi posao
 
svuda , ne samo kod nas moras nesto da istrpis da bi nesto dobio

ako si procitala situaciju , videla da je ona bitan faktor , morala si fino.

- - - - - - - - - -

jeste to nepravda

ali gde ima pravde
 
Kim nisi dobro procitala...ja se uopste nisam mesala U njen posao, vec ona U moj...drzala Mi lekcije, stajala Mi za vratom, sve sto uradim je greska...imamo dva sefa...nijedan ne nije ni kontrolisao ni kinjio...od koleginice ti treba savet pomoc a ne mesanje i kritika...
 
Verujte ne pisem da se zalim trazim savet, razumevanje i slicno...cisto eto da procitate sta sve ima kad mislis da si sve doziveo i nista ne moze da te iznenadi...zaposlih se pre 6 meseci U firmi koju sanjam oduvek...divan kollektiv, dobra Plata, radno vreme puno...osiguranje i sve sto ide sredjeno i presrecna Samo sto nisam letela...oni zadovoljni probnim radom, kazu sjajna si vredjanje, i sve Po redu...suvise lepo da bi trajalo...od jeseni cekao me dosta veliki posao U timu da dosta starijom i iskusnijom koleginicom koja je isprva bila sasvim OK osoba, da bismo iznenada dosle U sukob jer sam primetila da je neuroticna i sve zeli da je perfektno. Firmi odgovara da ona radi puno iako je vec preko 60 god, ona se U sve razume, sva je aktivna i U drustvu koje je rekla bih ceni her su ti susreti nevezani za neki zajednicki Rad, cisto druzenje...U Mom slucaju pocela je da kontrolise moj Rad, da se mesa U posao Pa Sam joj skrenula paznju, potom prosla kod sefica racunajuci da ce ona da nas nekako navede na Kompromis jer nisam htela da produbljujem sukob...na moje iznenadjenje koleginica je kategoricki izjavila da na jesen nece ni pod razno da Radi sa mnom i dovela kokektiv U situaciju da ne moze da nadje resenja, bar oni tako kazu...stalno tvrde da im je zao da traze resenje i Dali su Mi do znanja da ako ga nema moram da prekinem radni odnos...navodno ce za nekoliko dana da ne obaveste...sok je bio neopisiv...tesko Mi i da pisem o tome...Ali danas sam se pomirila da sudbinom...citam ugovor gde pise da otkaz mogu da Mi daju samo zadnji dan U mesecu...to je tacno dan koji su rekli da cekam i nadam se mozda cudu...Ali se ne nadam...zao Mi je ne mogu Jos da verujem...sta me snadje...eto sedim tako osetih potrebu da pisem o onom Sto boli...nepravdi... I na kraju setih se jednog citata nekog pisca..."kad te na poslu tapsu Po ledjima prijateljski, to nije zato Sto te vole, vec ispituju koliko si mekan, da bi mogli zivog da te pojedu za dorucak."...velika istina...

Ovde radio google translate.
 
Dobro došli u Svet Bankarstva i logoraških brojeva

Rokfeler pa je krepo a imo sveže organe na izvolte jer je mog'o
Zbog njih se traže mnogi lekovi ali nikad neće biti nadjeni
Džaba pare

Pa sad... ili na njivu ili u bankarski piramidalni logor

- - - - - - - - - -

Ovde radio google translate.

Korisno je, mada nije prijatno, raditi neko vreme sa ološem.
Dobio sam puno poena u kolektivu medj ljudima koji su podlegli zasićenju jednoličnog posla sa ovim stavom.
Rekoh im - do sada mi ni jednom nije preselo dolaženje ili odlaženje sa radnog mesta,
A opet imao sam super sreću da upadnem u kulturniju postavu koja je izgradila pozitivno mišljenje o firmi.
Ko zna šta bi bilo da sam pripao drugoj bahatijoj grupi gde mnogi šetaju od firme do firme dok ne ostvare svoje potrebe za svoj račun.

- - - - - - - - - -

Radiš tamo šest meseci, a ova ko zna koliko dugo i očigledno je bitan faktor... a ti otišla da je tužiš kod direktora... što te uči da bolje radiš... Dobro si izabrala nik.

Na sve dodati domaći mentalitet i nerealnu potrebu za seoskom administracijom (odbeglice od rada).
 
Ja ne vidim ovde nikakav mobing ili neprofesionalni pristup.
Vidim malo dete koje misli da moze u firmi kao sto moze i po kuci....
Tajo tajo , jesam li dobro uradila, jesam, odlicno...

Tako da autor ili autorka teksta imaju nerealan pristup firmi...
Kad HR menager ili vlasnik stavi novog radnika uz nekog starog, to znaci da formira tandem partnera, tutor ucenik, a ne proser tehnika demokratije.
Tu vazi pravilo uradi kako se kaze a posle se zali sefu ako mislis da ima razloga ili smisla...
Ova u primeru je uradila suprotno , Tajo tajo , cutis znaci da je dobro , a ja hocu da raznesem matoru koku...jel moze tajo...
 
Da navedem jedan banalan primer...

U suisse lionu prodavnici postoji trenutno akcija 2l pepsija i rum koktel cokoladica za 90dinara.
To je reklama i tako treba i da se shvati.
Medjutim sef prodavnice je neko povrsan, a svi radnici su mladi pa su u ovom fazonu koji promovise i autorka teme.
Tako se desava da pored rafa gde je ta pepsi nekad nema natpisa da je akcija, a nekad ima a nekad nema kutije sa rum koktel cokoladicama.

To moze biti
-slucajno
-nerad
-namerno

Ono sto kupac cesto radi je da nece da se bori ili svadja oko necega sto mu automatski ne pripada, a akcija i promocija mu automatski ne pripadaju , ako firma ne stoji cvrsto iza toga...
Tako da ce kad jedanput vidi da je mozda jeste mozda nije, to zapamtiti kao NIJE a moz da se desi...tj akcija promocije nema svrhu privlacenja dolaska nego samo slucajnog nagradjivanja ako vec dodje...sto je totalno promasena ideja.

Pri tome treba dodati i varijantu 2 i varijantu 3
Varijanta 2 znaci da te radnike treba otpustiti, na obostrano zadovoljstvo , jer oni nisu zadovoljni , a ni prodavnica sa njima...prave stetu i teraju kupce, a istovremeno prave minus jer akcija nema efekta na povecanje prometa nego na smanjenje profita.
Varijanta 3 znaci da radnik potkrada firmu, jer nanosi stetu potencijalnim korisnicima akcije i umesto njih uzima bonus ili cak ne uzima nego kobajagi razmislja da tako manje steti prodavnici....
Jeste, to je cesto u srpskom okruzenju da prodavnica kao daje akciju a ustvari ne zeli da proda nijedan artikal po snizenoj ceni nego da navuce raju da dodje...
Tako su ceste akcije gde se oglasi cena promotivna za voce a ono jedna gajbica i to polutrula....i to je IDEA platila time sto vise niko ne ebe 2% ono sto pise da je akcija u IDEA a po pitanju voca i povrca...
Dok cak i kad ne pise da je akcija u MAXI , ljudi ce obici MAXI da bi videli mozda nije na akciji ali je dobra roba...a cena kao da je na akciji...

Dakle pretnja nekog kontrolora, kontrolnog kupca, (sto bih mogao da budem da se to ozbiljno ovde radi nego se odradi povremeno kurs i onda mamina i tatina deca ili neke usedelice vise tracare koje rade taj posao) ili dobrog poslovodje prodavnice da radnik moze da popije otkaz zbog nezalepljenog papira A4 na kome pise da je akcija u toku non stop za vreme trajanja akcije, izgleda svima preterana, ali uopste nije...

Sa druge strane, radnice kioska moj kiosk ili tako nesto , nekadasnje stampe ce svaki put pitati musteriju da li hoce upaljac, cokoladicu ili nesto na akciji , knjige ili slicno...
Cak se i izvinu sto to cine, sto je takodje u redu...
Mnogima je to dosadjivanje, ali meni nije, iako se moze tu reci da postoji malo trapavosti...povezanost ponude i kupljene robe...

Tako da trenutno u Srbiji se nabedjenost izuzetno ceni, a adekvatnost rada nikako , vec iskljucivo neko uparivanje nekih detalja....npr lepa riba odlicna je radnica, moze i blentava da bude....dok ne predje 30, a onda je curkica...
 
Kad si Nesvesna i koristiš Veliko slovo za afektiranje!
Nije ti palo na pamet da si glupa i manje sposobna?!
Što bi to bilo tako frapantno?
To je normalno kad počinješ da radiš.
Ja sam se,kao poslodavac,naprimao radnika u životu i nemam menađera za to,tako da sam te prepoznao kao ne baš inteligentnu,preemotivnu
i umišljenu devojku,uz to i iskompleksiranu-što je u toj dobi sasvim normalno!
A ljubomorna baba je iskusna ,namazana i zna da "nemaš štofa" za taj posao.
Traži si manje zahtevan posao ,primeren tvojim performansama,ako ne znaš koje su-imaš i u birou rada psihologa i pravac tamo!
Izvini što sam malo grub,ali baba u firmi ti je još grublja!
Ja ti dođem kao ćalac,ali koji ti ne želi loše.Potrudi se da više naučiš i o sebi i o drugima-imaš internet i malo znanja psihologije će ti biti od velike koristi.
Nisi mi ništa dužna-ovo ti besplatno.
 
Kud bi otisli kad bi birali samo one koji su za neki posao ....
Sve to ima svoje...ima firmi gde si bukvalno poslusnik i zabole te uvo da li ce firma da propadne, idi ako to vidis, nema tu kooperacije.
Ima firmi gde sef odelenja menja lokalnu politiku jer tako daje bolji doprinos firmi, a vlasnika interesuje konacan rezultat, a ne ko kad i kako...
Ima firmi gde se vezuje za ljude...ali onda je firma ogranicena brojem zaposlenih a ne obimom posla i trzistem...

Tajo tajo sindrom je jako cest u Srbiji danas, ali to nije normalno , iako svi vi kazete da jeste....po meni nije...
Meni dodje klinac koji je sef i ophodi se sa postovanjem, ali pravi greske , ali sef je i njegovo je da pravi greske....moje je da ne dam da se njegove greske preliju na mene....tj on hoce da ima utisak kod gazde sto je uspesno istovarao sleper u 20h sa prvom smenom, ok, nek nadje tu prvu smenu...
Sto se mene tice , moze slobodno vozacu da kaze da mora da prespava tu na parkingu do jutra....
 
Verujte ne pisem da se zalim trazim savet, razumevanje i slicno...cisto eto da procitate sta sve ima kad mislis da si sve doziveo i nista ne moze da te iznenadi...zaposlih se pre 6 meseci U firmi koju sanjam oduvek...divan kollektiv, dobra Plata, radno vreme puno...osiguranje i sve sto ide sredjeno i presrecna Samo sto nisam letela...oni zadovoljni probnim radom, kazu sjajna si vredjanje, i sve Po redu...suvise lepo da bi trajalo...od jeseni cekao me dosta veliki posao U timu da dosta starijom i iskusnijom koleginicom koja je isprva bila sasvim OK osoba, da bismo iznenada dosle U sukob jer sam primetila da je neuroticna i sve zeli da je perfektno. Firmi odgovara da ona radi puno iako je vec preko 60 god, ona se U sve razume, sva je aktivna i U drustvu koje je rekla bih ceni her su ti susreti nevezani za neki zajednicki Rad, cisto druzenje...U Mom slucaju pocela je da kontrolise moj Rad, da se mesa U posao Pa Sam joj skrenula paznju, potom prosla kod sefica racunajuci da ce ona da nas nekako navede na Kompromis jer nisam htela da produbljujem sukob...na moje iznenadjenje koleginica je kategoricki izjavila da na jesen nece ni pod razno da Radi sa mnom i dovela kokektiv U situaciju da ne moze da nadje resenja, bar oni tako kazu...stalno tvrde da im je zao da traze resenje i Dali su Mi do znanja da ako ga nema moram da prekinem radni odnos...navodno ce za nekoliko dana da ne obaveste...sok je bio neopisiv...tesko Mi i da pisem o tome...Ali danas sam se pomirila da sudbinom...citam ugovor gde pise da otkaz mogu da Mi daju samo zadnji dan U mesecu...to je tacno dan koji su rekli da cekam i nadam se mozda cudu...Ali se ne nadam...zao Mi je ne mogu Jos da verujem...sta me snadje...eto sedim tako osetih potrebu da pisem o onom Sto boli...nepravdi... I na kraju setih se jednog citata nekog pisca..."kad te na poslu tapsu Po ledjima prijateljski, to nije zato Sto te vole, vec ispituju koliko si mekan, da bi mogli zivog da te pojedu za dorucak."...velika istina...

imala si mogucnost da se pokoris svakakvim pajserima i cutis,usput bi ti vrv trazili bulju,sad ti jedino ostaje da njoj van radnog vremena izvuces usi
 
Kad si Nesvesna i koristiš Veliko slovo za afektiranje!
Nije ti palo na pamet da si glupa i manje sposobna?!
Što bi to bilo tako frapantno?
To je normalno kad počinješ da radiš.
Ja sam se,kao poslodavac,naprimao radnika u životu i nemam menađera za to,tako da sam te prepoznao kao ne baš inteligentnu,preemotivnu
i umišljenu devojku,uz to i iskompleksiranu-što je u toj dobi sasvim normalno!
A ljubomorna baba je iskusna ,namazana i zna da "nemaš štofa" za taj posao.
Traži si manje zahtevan posao ,primeren tvojim performansama,ako ne znaš koje su-imaš i u birou rada psihologa i pravac tamo!
Izvini što sam malo grub,ali baba u firmi ti je još grublja!
Ja ti dođem kao ćalac,ali koji ti ne želi loše.Potrudi se da više naučiš i o sebi i o drugima-imaš internet i malo znanja psihologije će ti biti od velike koristi.
Nisi mi ništa dužna-ovo ti besplatno.

ne želiš joj loše a devojci sa problemom na poslu objašnjavaš da je zaostala
 
Kim nisi dobro procitala...ja se uopste nisam mesala U njen posao, vec ona U moj...drzala Mi lekcije, stajala Mi za vratom, sve sto uradim je greska...imamo dva sefa...nijedan ne nije ni kontrolisao ni kinjio...od koleginice ti treba savet pomoc a ne mesanje i kritika...

Pa ti kao neko ko je mlad i ne treba da se mesas u rad starijih vec obrnuto. Ona je ta koja treba tebe da kontrolise i ispralja.
 

Back
Top