Koji krevet kupiti?

Drustvo da li moze pomoc? Zelim da kupim krevet od punog drveta ali po nekoj povoljnoj ceni. Sta recimo mislite o San Torini i Drazor krevetima? Takodje bi bilo lepo da mi predlozite i dobre proizvodjace duseka.

Кревет слободно узми какав хоћеш, они стандардни од куване букве су веома приступачни а довољно снажни. Фокус треба да ти буде на душеку, прво се распиташ који теби највише одговара, по густини, тврдоћи, распореду ослонца за тело и сличне ствари. А онда наручиш од приватника за све паре које си уштедела на кревету јер је добар душек веома важна ствар у животу.
Рецимо, ја сам душек платио 600 евра, али по мери рађен, 28 цм висине, дупло кокосово влакно са обе стране и још гомила ситница. Гаранција на душек 15 година.
И обавезно да душек не положиш директно на летвице већ да испод поставиш "равнајући слој" од HDF плоче.
И душек вртиш на свака три месеца.
 
Zasto je potrebno staviti plocu pod dusek, da duze traje? Onda nema protoka vazduha.
Da li su bolji duseci sa oprugama ili obicni. Cini mi se da sa oprugama krace traju ali su cistiji. Da li moze da se kupi dobar dusek za 8 hiljada?
 
Meni je problem na jednom krevetu daske koje se ne uklapaju kako valja, pa se desi da ispadaju usled težine dušeka,

Produžetaka za letvice nema nigde, ali kupiću na kraju krajeva, u inostranstvu.
 
Zasto je potrebno staviti plocu pod dusek, da duze traje? Onda nema protoka vazduha.
Da li su bolji duseci sa oprugama ili obicni. Cini mi se da sa oprugama krace traju ali su cistiji. Da li moze da se kupi dobar dusek za 8 hiljada?
Душек се окреће бар на три месеца у свим правцима, како би оптерећење било што равномерније и како би се подједнако трошиле све површине душека. Једноставно, да не направите улегнуће на једном крају и онда да баците душек.
Кревети се данас израђују углавном са летвицама које имају одређени размак. Приликом спавања на душеку, оптерећење се преноси на другу страну душека и на летвице које том приликом остављају улегнућа и деформишу површину душека. Тако, кад га окренете, имате утисак да спавате на роштиљу.
Душеци углавном имају добро бочно проветравање али уколико се плашите за проток ваздуха, можете отворити мање рупе на плочи испод.

Мени су душеци са опругама обични, ово са пенама и разним меморијама је новотарија. Наравно, има сврху и треба користити.

Душек бирате према маси особе која ће да спава на њему, као и према препоруци лекара, уколико неко има, рецимо, проблем са болом у леђима или кичмом.

По мом мишљењу, за 8000 не може да се купи добар душек јер је то нека основна цена за било какав душек. Још једном, савет, не штедите на душеку, штедите на кревету.
 

Back
Top