Pomoć pri nalaženju igrice

mari89

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svima! :heart:

Na forumu sam nova, pa se iskreno nadam da će mi neko pomoći pri nalaženju naziva jedne igrice koju sam odavno igrala.

Ovako, ne mogu da se setim uopšte čak ni perioda kad sam je igrala, ali uglavnom, pokušaću da vam napišem svega čega se sećam kroz maglu.
U pitanju su neki ljudi (čovečuljci) koji u nekom gradu (ili možda selu :)) žive i mislim da je fora da ih treniramo da sviraju, pevaju, slikaju... tako nekako /moguće je da postoji "mana" ili "stamina" ali za ovo nisam sigurna/ mislim da je neka kao "ART GAME" nešto na tu foru, o nekim umetnicima, ili slično...

Sećam se da se u igrici smenjuju godišnja doba (ovo sam manje više sigurno zapamtila) , i da ide neka prijatna muzika u pozadini sve vreme.
Dakle bez nekog naprezanja mozga, sećam se da me je opuštala, zato i želim da saznam koja je to igrica bila...

Zahvalna sam na bilo kakvom odgovoru.

Mari :bye:
 
Ako već nije neki deo SIMS-a, onda na um mi padaju tri vrste :

Prva vrsta je God-based game u smislu igre Black&White

7pyyEvi.png


Druga je Cultures

cultures002.jpg


Postoje i video-igre u smislu The Settlers (nemački originalni naslov je Die Siedler), mada ne mislim da je to-to.

Na kraju krajeva neka igra u smislu Lemmings za PC.

Mislim da je u pitanju The Sims jer to je jedina koja odgovara opisu svih datih komponenti. Nisam siguran za godišnja doba. Osim ako nije SIMS 2 ekspanzija sa Seasons.

windows_2862-31294603563.jpg


Ako nije niti jedna od tih, onda se radi o DOS ili ATARI igrama.
 
Vrlo intrigirajuće.

U ponudi SIMS-a postoje dve video-igre u kojim se ljudi unapređuju za ART stvari.

Jedna je Playboy Mansion, a druga je Singles.

playboy-the-mansion-20050127040537618-000.jpg


singles-flirt-up-your-life-gameplay1.jpg


Pokušavam da se setim svih video-igara koje imaju funkciju učenja muzike, slikanja i generalno vidova umetnosti koje čovečuljci u igri uče...

Siguran sam da mogu da pronađem ili ja ili neko s foruma, ali bitno je ako možeš da kažeš još ponešto. RECIMO

Da li je 2D ili 3D?
Da li je kamera Bird's Eye view ili 3rd person?
Igra se na PC-u Windows ili DOS?
Da li se pomeraju preko tastature ili i miša?
Koji su drugi elementi video-igre?
Kako se upravlja?
Da li se sećaš koji si razred bila približno ako si tada išla u školu?
Da li je muzika bila 8bit, 16bit ili su instrumenti bili jasno prepoznatljivi?

Ako već ne možemo da nađemo, evo ti jedne zanimljive Pixel Art Academy video-igre koja bi trebalo da je opuštajuća i ne toliko zahtevna.

https://pixelart.academy/

Ako se bilo čega dodatno setiš, boje, likovi, imena, bilo šta pomaže puno. Pozdrav!
 
hmm, da vidimo...
U Simsu su ljudi viši, tj u mojoj igrici oni su manji, misli čovečuljci su nekako spori su, malo je igrica "lenja" mada možda i ja lupam ;) elem...setih se još da kad uče stoji im ono iznad glave što se puni, tipa prvi nivo u učenju recimo sviranja nekog instrumenta češ čas da savladaš ali nakon toga svaki nivo učenja je teži, teže se puni onaj pravougaonik iznad glava i moraš da klikćeš više puta da bi "naučio do kraja" (moguće je da karakter mora da odmara, da se puni energijom da bi dalje mogao da uči ili tako nešta) - da napomenem samo sličnost sada u ovoj rečenici vidim sa igricom Sims, ali opet rekoh nije Sims i ne liči na tu igricu, apsolutno. Igrica je 3D, kamera 3rd person, igra se na PC-u Windows, koristi se miš (za tastaturu nisam sigurna, možda se koristi malo kad sam kucala imena karaktera čini mi se da se na početku biraju likovi valjda i neke osobine...) , trenutno to je to čega sam se setila...muzika definitivno neka orijentalna...
P.S: Hvala na predlogu, ali pixelart.academy mi se na žalost ne dopada :D nisam taj lik...

tragam dalje...pozdrav!
 

Back
Top