AMD ili Intel?

Nikad razlika na testovima od 5,6 % nije u praksi 5,6 %....
Ja ne ocekujem da ovde ljudi znaju koliko je brza koja ploca sa kojim procesorom, iako je to realna stvar....na papiru slicno , ali bilo je perioda gde asus ploca sije ili je za duplo manje pare iste brzine kao i jos 2 drugih proizvodjaca za neki procesor...Ili se nekad davno to desavalo i gigabyteu..
Ili za neki program posebno...Kao sto je posle prakse ispalo da npr adobe premiere ne koristi dobro graficku GPU ako ima neki APU (CPU+GPU), jer je tako novijim verzijama adobe resio da radi....

Ko zna takve stvari, on moze da ih napise, ali ako zna...
Mislim moze i neko da pise da mu bolje radi dota ili sta vec (blage veze nemam o igrama) na plocama ovim i ovim sa ovim procesorima, a neko drugi doda svoje iskustvo da dota slabo koristi multicore jezgra, tj nabifla samo prvi core a ostali spavaju...
I da je sve vise igara koje vec koriste multicore jezgra efikasnije..
Ali da ih je i dalje prilicno malo...

Sto opet donosi zakljucak koji je snejks rekao a to je da multicore daje prednost kad je multithread ili multitask u pitanju...
Tj u ovom slucaju ryzen over intel, dok je u istom postu rekao solo thread vuce na intel stranu jer sa one pipeline CPU sa mnogo GHz i CPU snagom 1 jezgra, intel dominira..

Ne znam zasto je za kritikovanje takav pristup kad je u pitanju trziste CPU, MB ili soft ili game scena...
Sta ispadas stipsara ako zelis bolje da budes upoznat sa opcijama kupovine..?
 
Pa ono sto on juri-a i ja uskoro-nije bas 10k...ni blizu...Bio Intel ili ADM nebitno... Za mene neki donji limit jwe ovako nesto https://www.emmi.rs/procesori-(cpu)-cpu-am4-amd-ryzen-5-2600.11.html?productId=73193 ili jaca varijanta 2700x...a od Intela https://www.emmi.rs/procesori-(cpu)-cpu-lga1151-intel®-core™-i5-8500.11.html?productId=70708
ili idealno
https://www.emmi.rs/procesori-(cpu)-cpu-lga1151-intel®-core™-i7-8700k.11.html?productId=67339

Nije malo para ali-kad menjam komp hocu da sam miran 5 + godina a s ovime-sigurno jesam!Pogotovo sa I 7icom...i 16 ili cak 32 GB RAMA...bog da me vidi:)

ja sam pre pristalica cesce izmene , na 3 god

recimo duplo jeftiniji a samo 33 posto slabiji http://www.game-debate.com/cpu/inde...en 5 2600X 6-Core 3.6GHz-vs-AMD Ryzen 3 2200G

pa za 3 god zamena ,

ispada da 3 godine imas slabiji komp , ali onda opet uzmes tada vazeci 100 evra procesor , koji je verovatno bolji od ovoga sada sto je 200 evra

pa onda 3 godine imas bolji komp

a cak si i jeftinije prosao
 
ja sam pre pristalica cesce izmene , na 3 god

recimo duplo jeftiniji a samo 33 posto slabiji http://www.game-debate.com/cpu/inde...en 5 2600X 6-Core 3.6GHz-vs-AMD Ryzen 3 2200G

pa za 3 god zamena ,

ispada da 3 godine imas slabiji komp , ali onda opet uzmes tada vazeci 100 evra procesor , koji je verovatno bolji od ovoga sada sto je 200 evra

pa onda 3 godine imas bolji komp


a cak si i jeftinije prosao
Juju ja ne verujem sta citam...poredis babe i zabe!! Poredis procesor koji je U SVAKOM SLUCAJU LOSIJI! sa ovim jacim...i po broju jezgara, i po frekvenciji....samo sto eto ima tu integrisanu grafiku-koja cisto sumnjam da vredi nesto za iole ozbiljniji/tezi gajming...
 
33 posto a duplo jeftiniji

procitaj lepse post

nisu za poredjenje ali vise dobijas sa jeftinijim

pa za 3 god opet kupis nov , koji tad bude kostao 100 evra

taj ce da bude bar 20 posto bolji od ovoga STO JE SADA 200 evra
 
33 posto a duplo jeftiniji

procitaj lepse post

nisu za poredjenje ali vise dobijas sa jeftinijim

pa za 3 god opet kupis nov , koji tad bude kostao 100 evra

taj ce da bude bar 20 posto bolji od ovoga STO JE SADA 200 evra

Ne TI procitaj bolje!! ja NECU da menjam komp svake 3 godine...zasto kad moze lepo da mi radi 5-10 godina, kao ovaj sad..?Sa svakom tom zamenom-GUBIS!! Kupis sad taj za 100 evra-nece vredeti ni pola za 3 godine...kupices drugiza 200-i dao si opet 300 evra-a ovako uzmes odmah bolju stvar i GARANTOVVANO si miran %+ godina...Ne valja ti matematika nikako!
 
auuuuu al si se sad nalupao...al iskreno nemam zivaca da se objasnjavam sad...Ali ukratko -te razlike uopte nisu tako sitne!P.C.Poredis brzinu RAM i osvezavanje monitora?!?!?WTF!!?!??Kakve to veze ima?!?!>NIKAKVE!!!Vidi se da pojma nemash...

Kako nema nikakve veze. Pa gde ces drugde da primetis razliku nego u igricama? Sta meni vredi moj gtx 1060 i sto moze da tera neku igricu npr sa 100 fps kad ja imam monitor sa 60hz?
Tu razliku u mhz ces da vidis tako sto ce u igrici sa memorijom od 2400 mhz da imas npr 70 fps a sa 3200mhz ces imati 80fps, ali opet ti je to dzabe ako neas gaming monitor. I onda logicno dolazis do zakljucka da dzabe kupujes skuplji ram kad ti i sporiji radi posao.
I opet ces ***** da vidis razliku ako nemas high end grafiku.
Ja imam ryzen 1600 i on ce sa mojim gtx 1060 da radi bez problema jer procesor moze da podrzi grafiku i izvuce maksimum iz nje. Ja mogu da imam koju god hocu memoriju i razlika u fremovima ce biti 2-4 fps jer grafika ne moze vise od svog limita i nikakvu razliku necu videti izmedju rama 2400 i 3200. Ali ako bi mi neko poklonio gtx 1080, onda bi mi brzi ram radio posao jer bi omogucio da se razlika izmedju grafike i procesora makar malo smanji i grafika se vise iskoristi.
Krajnje prosto, razlika se tek vidi i oseti kod high end konfinguracije.
 
Kako nema nikakve veze. Pa gde ces drugde da primetis razliku nego u igricama? Sta meni vredi moj gtx 1060 i sto moze da tera neku igricu npr sa 100 fps kad ja imam monitor sa 60hz?
Tu razliku u mhz ces da vidis tako sto ce u igrici sa memorijom od 2400 mhz da imas npr 70 fps a sa 3200mhz ces imati 80fps, ali opet ti je to dzabe ako neas gaming monitor. I onda logicno dolazis do zakljucka da dzabe kupujes skuplji ram kad ti i sporiji radi posao.
I opet ces ***** da vidis razliku ako nemas high end grafiku.
Ja imam ryzen 1600 i on ce sa mojim gtx 1060 da radi bez problema jer procesor moze da podrzi grafiku i izvuce maksimum iz nje. Ja mogu da imam koju god hocu memoriju i razlika u fremovima ce biti 2-4 fps jer grafika ne moze vise od svog limita i nikakvu razliku necu videti izmedju rama 2400 i 3200. Ali ako bi mi neko poklonio gtx 1080, onda bi mi brzi ram radio posao jer bi omogucio da se razlika izmedju grafike i procesora makar malo smanji i grafika se vise iskoristi.
Krajnje prosto, razlika se tek vidi i oseti kod high end konfinguracije.
Cekaj cekaj...da li je jedina stvar koja koristi RAM memoriju igre..?(ne igrice)Ili postoje i druge aplikacije-video, photo editiing, itd..?Drugo da kod Ryzena NECES videti razliku pogotovo kod tih prve generacije posto je RAM sa njima tj tim cipsetom JAKO TESKO naterati da radi...mislim preko2666 Mhz...Dalje -to da ti ne vidis razliku izmedju 60 i 100 FPS je ZABLUDA-razlika se VIDI! Dalje Linus NIJE rekao to sto tvrdis tj. nije egzaktno to rekao...gledaj malo pazljivije...
 
Normalno da se vidi, ali ne vidis sa obicnim 60hz monitorom. Geezz.... Ma da, na foto editingu i sl ti je bitna svaka sekunda. Mislim, ako ti je toliko to bitno, nije problem, plati 5-6k vise i uzivoaj u svijih 3 fps vise.
Ili u 5 sekundi brze. Ako to vredi 50 evra, onda do jaja brate. Za te pare mozes da kupis jedan hdd ili 4gb rama od 2400mhz.
 
Ne TI procitaj bolje!! ja NECU da menjam komp svake 3 godine...zasto kad moze lepo da mi radi 5-10 godina, kao ovaj sad..?Sa svakom tom zamenom-GUBIS!! Kupis sad taj za 100 evra-nece vredeti ni pola za 3 godine...kupices drugiza 200-i dao si opet 300 evra-a ovako uzmes odmah bolju stvar i GARANTOVVANO si miran %+ godina...Ne valja ti matematika nikako!

dobro , ti neces ,neko hoce .
 
Normalno da se vidi, ali ne vidis sa obicnim 60hz monitorom. Geezz.... Ma da, na foto editingu i sl ti je bitna svaka sekunda. Mislim, ako ti je toliko to bitno, nije problem, plati 5-6k vise i uzivoaj u svijih 3 fps vise.
Ili u 5 sekundi brze. Ako to vredi 50 evra, onda do jaja brate. Za te pare mozes da kupis jedan hdd ili 4gb rama od 2400mhz.

Jel ti znas sta radi RAM memorija?izvrsava operacije! Znaci nije bitno samo "u igricama"jiiz...I znaci verovatno dok se programi pokrecu, izvrsavaju neke komande, renderuju slike, itd. itd...i sve tu pomalo igra ulogu-malo procesor, malo RAM, negde i graficka...i kad saberes vise puta po malu razliku-na kraju ipak nije zanemarljivo...ja bar tako to shvatam...
 
dobro , ti neces ,neko hoce .

Kvalitet pc racunara u Srbiji je da novi traju tacno toliko 2,5godina..

A totalno ne razumem sta pisete na temi....Referenca da ovaj tip negira razliku a on kaze da je optimalan 2666MHz za DDR4, a vidis nije rekao da je to zbog ogranicenja komunikacije sa RAM...
To je mislim i zvanican podatak, da Ryzen na obostranim BANK memorijama moze da izgura max 2400 a na jednostranim 2666MHz i da je naravno dual memory conf.

U praksi, brzina memorije ima jako veliki uticaj, bar za ono sta ja radim. Znaci i obican rad na racunaru itekako zavisi od pravilnog a brzog RAM podesenog dela racunara.
Ako zeznes pa preteras, moze se desiti da sistem ne pada ali da ti ceo sistem radi sporije...
Ali pre tog overkloka , definitivno se oseti skok u frekvenciji rada memorije..
Npr za DDR oseti se rad na 1333 i na 1600, znaci nije 20% ubrzanje, ali mozda je oko 10% a to se oseti...
Za neke stvari se ne oseti, to jeste, ali se za druge oseti...
U proseku agilniji rad celog sistema...

Vecina ljudi kupuje racunare na 3 godine ili cesce, to znaju prodavci u praksi...
Znas li kako kukaju musterije kad radi racunar ispravno duze od 10 godina.....nisu ljuti na tebe sto si im prodao to, ali sporost ih polako ubija a stedljivost ih razara u osnovnim stavovima stedljivosti.
Musterija je na kraju posle 12 godina jednostavno poklonila nekom taj racunar i uzela novi, nije mogla vise..
A nekad su najveci uzrok za nabavku novog racunara bile igre i graficke kartice...
Sad su se gejmeri odvojili , to je populacija za sebe, pa je najveci razlog za kupovinu WEB browser zahtevnost...jer to je masivniji pokret korisnika...
A tu ih ebe ovo proslogodisnje usporenje i sad kad natrapas na sistem sve sto treba, browser ne moze da dise na CPU koji je ispod 2 jezgra a i na 2 jezgra je kriticno kad se otvore vise tabova...
 
Jos je ovo sa "samo Full HD" znaci-MOZE da se igra i sa Ryzen APUom, naravno...ali KAKO?30-40 FPS prosek, vecina jacih ihgara nbna low/medium..A ja buduci da ima nameru da uzimam 1440 p monitor...kao dobar dan mi nece biti dovoljnooo...2200 G koji sasasta forsira pogotovo! UZeo covek najslabiju varijantu i ocekuje najvise!LOL! Pa da li je to realno..? Dosta sam se s njim ubedjivao na temi TVa i rezolucije....te dovoljan je HD ready ali ipak se neki snimci bolje vide na 4K...ugl covek sam sebi kontrira za medalju...Ne mogu vise stvarno...
 
Jel ti znas sta radi RAM memorija?izvrsava operacije! Znaci nije bitno samo "u igricama"jiiz...I znaci verovatno dok se programi pokrecu, izvrsavaju neke komande, renderuju slike, itd. itd...i sve tu pomalo igra ulogu-malo procesor, malo RAM, negde i graficka...i kad saberes vise puta po malu razliku-na kraju ipak nije zanemarljivo...ja bar tako to shvatam...

Kod rama nije toliko bitno kolika je brzina u Mhz nego kolika je latencija. Recimo 2400 CL10 je bolji od 3600 cl17. Ovo 3600 ti je samo u burstu kada se cita sekvencijalno inace kada je random access ako imas jedva 3-4GB/s.
 
Jel ti znas sta radi RAM memorija?izvrsava operacije! Znaci nije bitno samo "u igricama"jiiz...I znaci verovatno dok se programi pokrecu, izvrsavaju neke komande, renderuju slike, itd. itd...i sve tu pomalo igra ulogu-malo procesor, malo RAM, negde i graficka...i kad saberes vise puta po malu razliku-na kraju ipak nije zanemarljivo...ja bar tako to shvatam...

ti znas sigurno kako radi ram memorija
 
Imam jedno uzasno glupo pitanje.....
Gde je tacno po peformansama u realu , graficka na ryzen chipu 2200g i na 2400g?
Bukvalno mozete koristiti koji god hocete izvor, ali da se to u praksi stvarno i desava...

Bukvalno da se iskljuci taj APU , koju bi graficku trebalo staviti uz solo ryzen da bi imali isti game efekat, da uzmemo to posto vam je to blize....
 
Imam jedno uzasno glupo pitanje.....
Gde je tacno po peformansama u realu , graficka na ryzen chipu 2200g i na 2400g?
Bukvalno mozete koristiti koji god hocete izvor, ali da se to u praksi stvarno i desava...

Bukvalno da se iskljuci taj APU , koju bi graficku trebalo staviti uz solo ryzen da bi imali isti game efekat, da uzmemo to posto vam je to blize....

pa imas na klipu sa YT koji sam postavio tj. jednom od tih klipova-poredjenje -2200 vs 2400 g i 2400 g vs GTX 1030 npr...znaci sa iole jcim grafikama-nema sta da trazi...pametnom dosta...
 

Back
Top