AMD ili Intel?

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.798
Prilagodjeno uslovima Srbije, tj ponudi u Srbiji.

NA dva nivoa , niski ulazni , znaci sto jeftinije ali ne biostar nivo MB (NET CHAT FILM OFFICE)
i srednji nivo, sto bi znacilo ne igracki ne previse zathevna racunaljka, ali ipak upotrebljivo za racunanje a ne NET i CHAT

Posebno vidjenje nastaje ako se bira adaptibilna forma, tj nesto sto moze kasnije da se unapredjuje iako se postavlja pitanje da li to danas uopste ima smisla kad se menja ili mem slot ili cpu slot na svake 2 godine..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prvo laicki utisak....
I pored price da je AMD jeftiniji a nudi vise, posle nekoliko dodira sa najjeftinijim ryzenima, meni to izgleda isto kao i3 najjeftiniji...
Jer sad je Intel sa novom 8 generacijom za iste pare dao negde i duplo, narocito za i3.

Jedino sto mi na prvi pogled izgleda je ono sto je rekao neki intel fan, a to je da ryzen ljubitelji uzivaju u boljoj grafici za iste pare.

Trenutno nisam probao mnoge kombinacije niti gazio teske testove u realu (cpu testove ne uzimam previse ozbiljno jer mi se ne slazu rezultati sa druge dve primene, obicna dnevna i zahtevna render.


Dakle kako stanje stoji iz vaseg ugla gledano ovih dana...
Svaka ovakva tema im rok trajanja i pocetak vazenja...Pocetak za ovu je Maj 2018 kad je Intel poceo da spusta cene.
 
Ryzen 5 1500x 4c/8t bio pre par meseci 20k sada je 17k :per:

Ja jos uvek gulim FXa ali ryzen je sledeci.

Ryzen 3 2200G je 12k , vidi to je apu (cpu + gpu) , ustekas dosta a ima solidne performanse. :bye:

Na stranu sto je cena RAm modula i dalje visoka ...
 
Poslednja izmena:
Dobro , kako primeniti taj pristup ovde kod CPU, kad ga ne drzis u ruci, tj imas samo indekse koji su cesto nafrizirani a na netu...?

- - - - - - - - - -

I da ne zaboravim, i kod MB ima znacaja za brzinu sistema, ne bi Z370 bile vise od duplo skuplje od Z270 chipset MB
 
procesori odavno nisu usko grlo sistema

neces osetiti razliku ni u radu ni u igrama izmedju onog od 10 hilj i onoga od 40 hilj

propagandom samo loze i ubede da vredi dati mnogo vise , a ne vredi ili vredi vrlo malo
 
Ja intel procesor više ne bi ni uzimao u obzir,pored Ryzen ponude.
Ryzen 5 2400G je po meni odlična ponuda,a već početkom sledeće godine ,najverovatnije u martu, izlazi sledeća generacija APU,dakle još bolja od 2200G i 2400G.
 
procesori odavno nisu usko grlo sistema

neces osetiti razliku ni u radu ni u igrama izmedju onog od 10 hilj i onoga od 40 hilj

propagandom samo loze i ubede da vredi dati mnogo vise , a ne vredi ili vredi vrlo malo

Kao zastitu od virusa i raznih stvari koristim virtuelizaciju tako da meni je CPU skoro uvek na 100%
Osetim da li mi se film vuce sa harda ili sa ram diska, eto koliko osetim...doduse to osetim zbog data magistrale i HDD a ne zbog procesora, ali danasnji browseri nisu uopste mala deca kad ima flash strane u njima.
 
Poslednja izmena:
I tacno ono sto se meni cini a kaze intel fan....razlika je samo u boljoj integrushi...a oduvek sam mrzeo integrushe, ali sad je vreme da bukvalno ako insistiras na neintegrushi, to je samo na tvoju stetu...
Ranije je to bio znak da ce krace da traje MB a i sporiji je sistem ceo...

- - - - - - - - - -

Ali to nije slucajno , intel je resio da amortizuje sve prodajne adute AMD pa je tako fitovao novu seriju....imaju para pa mogu da se zezaju....Malo se zna da je vojska USA narucila od intela 10 miliona dronova.(logic)

- - - - - - - - - -

Ali i dalje bih zeleo da tema bude otvorena za licna razmisljanja i iskustva...jer kazem nisam mleo vecinu od ovih procesora, novi su...
 
Virtualno radno okruzenje je laganica odrzavanje...nista ne moze da probije toliko i na dugo...
Malo je zahtevnije cpu ali jedino to...omogucava rad vise paralelnih sistema, tj mogu istovremeno ako hocu biti na vise ip ako mi treba, mogu i linux ako mi treba, jedino sto kao predlog mozda nije lose da zamene mesta linux i win7 koji je nosilac a ko donosilac, ali trenutno mi vise zbog drugih odgovara win7 okruzenje.

Tako da ne verujem zbog bezbednosti da cu da menjam tu naviku virtualnog prema spolja..
 
Da Vega je najeftinija varijanta graficke danas, ali zato sto ima duplo vise shadera nego ostale graficke na trzistu..
Ali nije brzina CPU isto sto i brzina igranja igara.
Niti je stabilnost procesora koji ja kao kupaci imam ista kao onog sto dobija cpu od proizvodjaca da ga testira...
Imam vise iskustva sa AMD fals apu ili poluispravnim multicore jezgrima jer testovi AMD ili nisu dobri ili ih neko sabotira pa poluispravne pusta na trziste...

Recimo kad testiras kao CPU , vecina testova ce prikazati i3-8100 kao brzi procesor i od ryzena 2200g i od ryzena 2400g dok ce i5-8400 biti bolji ali ne za onoliko koliko je skuplji, tj ne za duplo...

Jasno je ako je u pitanju neko CAD racunanje da onda i3-8100 postaje najisplativiji izbor, dovoljno jezgara za multitread sto je bitno kod tog office scientist posla a opet nije izdasno tj nije 8700K ili 1950X
Najzeznutije je kad hoces da radis MP4 video obradu...a svaki youtuber to npr hoce ili svaka zenska hoce, cisto da prebaci snimke iz mobilnog..
Treba ti sirova CPU snaga , tj i3, treba ti brzina sa memorijom tj Ryzen , treba ti graficka tj Ryzen, zbog preview i programa za obradu, a vecina ne podrzava CUDA pa da mozes da se isprsis za korak vise i iskljucis intel 630 i ubacis neku nvidia graficku srednje klase...
 

Back
Top