AMD ili Intel?

Pa ima ryzen 5 2400G 4c/8t

i toliko je "jak"da se jedva nosi sa GTX 1030 koja je LOW CLASS kartica...sve receno...Imate na klipovima koje sam postavio poredjenja. Ja znam da je moja grafika matora ali DALEKO OD TOGA DA JE BILA KRSH!!i u svoje vreme, sad ju je vreme pregazilo ali NIJE UPOREDIVO sa bilo kojim Ryzenom...i treba da naucs sta je hardverski jaka grafika a sta softverski)novija generacija pa neke stvari nadoknadjuje softverski ali i dalje hardverski KRSH!!)
P.C. Taj Ryzen 2200/2400 G ne bih uzeo da je zadnji na ovom svetu...! 4 jezgra sad imam koji ce mi jos jednakomp s 4 jezgra..?STa dobijam...? Integrisanu grafikicu na noviou low class grafickihn ?i najnizu klasu procesora..?**** takav upgrade kompa, po meni...
 
Poslednja izmena od moderatora:
i toliko je "jak"da se jedva nosi sa GTX 1030 koja je LOW CLASS kartica...sve receno...Imate na klipovima koje sam postavio poredjenja.A ovim nepismenom Pivosoku koji N EKONTA DA MI JE NA BLOK LISTI!!> Debilu ja znam da je moja grafika matora ali DALEKO OD TOGA DA JE BILA KRSH!!i u svoje vreme, sad ju je vreme pregazilo ali NIJE UPOREDIVO sa bilo kojim Ryzenom...i treba da naucs sta je hardverski jaka grafika a sta softverski)novija generacija pa neke stvari nadoknadjuje softverski ali i dalje hardverski KRSH!!)
P.C. Taj Ryzen 2200/2400 G ne bih uzeo da je zadnji na ovom svetu...! 4 jezgra sad imam koji ce mi jos jednakomp s 4 jezgra..?STa dobijam...? Integrisanu grafikicu na noviou low class grafickihn ?i najnizu klasu procesora..?**** takav upgrade kompa, po meni...

A uzeo bi Intel sa integrisanom grafikom? :per: tu je mocniji gpu zar ne?

Takav gpu u okviru APU je namenjen za light gaming , i za multimediju generalno.

AmD nigde nije naveo da je to ozbiljno resenje ...

Ima dosta situacija gde je apu dobra stvar , npr

- trenutno nemas za graficku karticu , posluzi apu

- rikne main grafa , posluzi apu

....
 
A uzeo bi Intel sa integrisanom grafikom? :per: tu je mocniji gpu zar ne?

Takav gpu u okviru APU je namenjen za light gaming , i za multimediju generalno.

AmD nigde nije naveo da je to ozbiljno resenje ...

Ima dosta situacija gde je apu dobra stvar , npr

- trenutno nemas za graficku karticu , posluzi apu

- rikne main grafa , posluzi apu

....
Vidi ako bih uzimao nesto sa integrisanom grafom uzeo bih PRIVREMENO tako da mi uopste nje bitno kakva je ta integrisana grafika...A tog Ryzena 2400 G siju -I5 8400, 8500, i 8600 K,a o i7 da ne govorimo...E jedino da poredimo mozda Ryzen 2700X i I7 8700 K...
 
Vidi ako bih uzimao nesto sa integrisanom grafom uzeo bih PRIVREMENO tako da mi uopste nje bitno kakva je ta integrisana grafika...A tog Ryzena 2400 G siju -I5 8400, 8500, i 8600 K,a o i7 da ne govorimo...E jedino da poredimo mozda Ryzen 2700X i I7 8700 K...

Koliko je tebi lud mozak ...

I5 8400 ga ne sije sigurno, a pritom je taj I5 i malo skuplji. Za ostale koje si naveo nebih da komentarisem , posto su skuplji tako da ti je jasno ako si realan.
 
Jbt ajde reci mi JEL ZNAS TI DA CITAS tj jel VIDIS ti dobro..?U svakom slucaju 2400 NIJE BOLJI, kako ti tvrdis...ako si slep i ne vidis to, jbg onda...O 8500, 8600 K nema sta da pricamo... Moje godine imas na mom profilu nema sta da se krije...A gejmer jesam, casual, realno...Over and out...

I sledeca generacija Intela ce biti bolja od 2400G :worth:

Svaki skuplji intel od tog ryzena je bolji , bravo gejmeru.

Jel i IGP bolji kod 8400? i sta je ipak bolje uzeti ako gledas APU varijantu?
 
I sledeca generacija Intela ce biti bolja od 2400G :worth:

Svaki skuplji intel od tog ryzena je bolji , bravo gejmeru.

Jel i IGP bolji kod 8400? i sta je ipak bolje uzeti ako gledas APU varijantu?

Ma sta pricas ti..?Sad skreces temu-tipicno kad nemas argumente da odbranis soju tvrdnju-ti si tvrdio da je 2400 G bolji od I5 8400K-ja ti dokazao da NIJE!TACKA!Sad ti tu palamudish neshto...koprcash se...al' imash pojma ko i ostalih par seronja ovde...Kupi ti lepo krsh od AMDa i uzivaj s tim APU-om, za takve kao ti bolje i nije! Jer bilde kao ti nece ni videti razliku, i bice ubedejen da je kupio "zver"a ona kad viids pravu stvar negde drugde-buduci da je to "kiselo grozdje"bice"ma to ne vredi , bla bla"...Samo ti uzmi togAMD a i uzivaj-za bolje i nisi
 
Ma sta pricas ti..?Sad skreces temu-tipicno kad nemas argumente da odbranis soju tvrdnju-ti si tvrdio da je 2400 G bolji od I5 8400K-ja ti dokazao da NIJE!TACKA!Sad ti tu palamudish neshto...koprcash se...al' imash pojma ko i ostalih par seronja ovde...Kupi ti lepo krsh od AMDa i uzivaj s tim APU-om, za takve kao ti bolje i nije! Jer bilde kao ti nece ni videti razliku, i bice ubedejen da je kupio "zver"a ona kad viids pravu stvar negde drugde-buduci da je to "kiselo grozdje"bice"ma to ne vredi , bla bla"...Samo ti uzmi togAMD a i uzivaj-za bolje i nisi

klinac ides na block , nastavi da igras igrice i pratis youtube recenzije :hahaha:

Dakle za kraj, svaki skuplji Intel je bolji od tog ryzen 5 2400 modela , cak im je i IGP mocniji , pogotovo na 7400 :) Intel je bolji , nema sta.
 
Generalno AMD ima bolju integrisanu grafiku ako neces da kupujes GPU onda je sigurno bolja kupovina jer sa njim mozes da odigras i po neku igru. Sa intelovom integrusom samo mozes da vozis desktop i to je to. Generalno sad sa Ryzenom i nije neka velika razlika
klok za klok. Al ovaj intel 8100 za 100 i kusur baka i 4 kora je jako primamljiva ponuda za one koji prelaze sa neke 10 godina stare konfe;)
U svakom slucaju ja cekam avx512 da postane mainstream pa cu onda novu konfu...
 
AMD Ryzen procesori su bolje rešenje za dzep,istu funkciju će da vrše kao i Intel,koji je za nijansu jači procesor a košta više..ti tu nijansu nećeš ni da osetiš.
Ryzen planira da ostane na istom socket-u do 2020-e tj. do 4-te generacije ryzen,dok intel zadržava soket dve generacije. Opet,ryzen ima duplo širi izbor procesora na jednom socket-u.
Ne proizvodi više AMD forune od procesora,ove godine se prebacio na 12nm procesore,početkom sledeće u februaru-martu će na 10,možda čak i 7nm,ako ne predju na 7nm početkom sledeće,krajem 2019e će sigurno,dok je intel još na 14nm,i tu je već neko vreme,mada hteo je intel da napravi skok ove godine na 10nm cpu,al se u$rali,pa najavili sledeće.
 
NIjansu možeš osetiti u slučajevima kada igraš video igre na veoma visokim rezolucijama, pri čemu će Intel povesti.

Postoji jedan ogroman problem sa AMD Ryzen 5 procesorima i njihovom kompatibilnošću sa nekim matičnim pločama. Jednostavno na matičnim pločama Bios nema firmware update koji podržava seriju 5! Ko sklapa komp i odmah kupi 2000x verziju procesora će imati problem.

AMD ovo rešava tako što ljudima šalje APU, to jest POZAJMLJUJE APU, dok se instalacija Bios firmware izvrši. :hahaha: :dash: I posle mora da se uredno vrati.

Novije matične nemaju taj problem, ali treba uvek imati u vidu da li nose oznaku da im je BIOS updated na aprilsku verziju 2018. g.

LINK

U životu nisam video da je ovo moguće, ali eto i to je moguće da se dogodi sa veoma malom razlikom u proizvodnji koja potpuno može da osujeti nečiji pokušaj da sklopi PC. Ovo, naravno, naši preprodavci mogu, a i ne moraju da Upgradeuju, a znajući kako radi reklamacija to može da potraje i više od nedelju dana dok se ne sredi.

Apsolutna glupost i ogroman minus za Ryzen 5 generaciju jer u zemlji Srbiji ćeš naravno naići na one matične ploče iz prve serije koje su namenjene za Ryzen 1000x.

:hahaha:
 
Pazi nije isto to merenje u nanometrima kod intela i kod ovih drugih. U svakom slucaju razlika u ceni i nije vise neka posto se ima 8100 i 8400, tj tu je i nema. Sto se tice vurune to ti je sad Skylake-X serija, to su prave vurune koje bez vodenog hladjenja nemaju smisla ;)
 
i toliko je "jak"da se jedva nosi sa GTX 1030 koja je LOW CLASS kartica...sve receno...Imate na klipovima koje sam postavio poredjenja.A ovim nepismenom Pivosoku koji N EKONTA DA MI JE NA BLOK LISTI!!> Debilu ja znam da je moja grafika matora ali DALEKO OD TOGA DA JE BILA KRSH!!i u svoje vreme, sad ju je vreme pregazilo ali NIJE UPOREDIVO sa bilo kojim Ryzenom...i treba da naucs sta je hardverski jaka grafika a sta softverski)novija generacija pa neke stvari nadoknadjuje softverski ali i dalje hardverski KRSH!!)
P.C. Taj Ryzen 2200/2400 G ne bih uzeo da je zadnji na ovom svetu...! 4 jezgra sad imam koji ce mi jos jednakomp s 4 jezgra..?STa dobijam...? Integrisanu grafikicu na noviou low class grafickihn ?i najnizu klasu procesora..?**** takav upgrade kompa, po meni...
hardverski ceo procesor ima gotovo 5 milijardi transistora, sto je gotovo 4 puta vise od tvoje graficke karte. A broj trazistora je pola pola. tako da je daleko od toga da gtx 260 hardverski dominira.


2200g je odlican procesor ako se uzme da kosta slicno kao i gt 1030 .
 
NIjansu možeš osetiti u slučajevima kada igraš video igre na veoma visokim rezolucijama, pri čemu će Intel povesti.

Postoji jedan ogroman problem sa AMD Ryzen 5 procesorima i njihovom kompatibilnošću sa nekim matičnim pločama. Jednostavno na matičnim pločama Bios nema firmware update koji podržava seriju 5! Ko sklapa komp i odmah kupi 2000x verziju procesora će imati problem.

AMD ovo rešava tako što ljudima šalje APU, to jest POZAJMLJUJE APU, dok se instalacija Bios firmware izvrši. :hahaha: :dash: I posle mora da se uredno vrati.

Novije matične nemaju taj problem, ali treba uvek imati u vidu da li nose oznaku da im je BIOS updated na aprilsku verziju 2018. g.

LINK

U životu nisam video da je ovo moguće, ali eto i to je moguće da se dogodi sa veoma malom razlikom u proizvodnji koja potpuno može da osujeti nečiji pokušaj da sklopi PC. Ovo, naravno, naši preprodavci mogu, a i ne moraju da Upgradeuju, a znajući kako radi reklamacija to može da potraje i više od nedelju dana dok se ne sredi.

Apsolutna glupost i ogroman minus za Ryzen 5 generaciju jer u zemlji Srbiji ćeš naravno naići na one matične ploče iz prve serije koje su namenjene za Ryzen 1000x.

:hahaha:

Da,to sam zaboravio da kažem..druga generacija nije kompitabilna sa nekim matičnim pločama bez BIOS apdejta,winwin i gigatron (sigurno i drugi) će ti to uraditi besplatno ako kod njih kupuješ matičnu i cpu,samo treba da napomeneš da to želiš u opisu narudzbine. U suprotnom si se za&ebao,ako kod madjara kupiš jeftino procesor druge generacije,a u prodavnici matičnu,zaglavio si. Tad ideš u neku radnju,i tražiš BIOS update,i oni te skrate za 2 hiljade.
 
Lepo, samo ne dobih odgovor gde bi tacno bio ryzen 2200 gpu na primer na tabeli cpubenchmark.net grafickih...
Pitam zato sto vecina tu muljavi, bas oko te IGP ili APU kako god da je zovete...

A ovo za AMD je skoro pa cesta pojava...
 
Lepo, samo ne dobih odgovor gde bi tacno bio ryzen 2200 gpu na primer na tabeli cpubenchmark.net grafickih...
Pitam zato sto vecina tu muljavi, bas oko te IGP ili APU kako god da je zovete...

A ovo za AMD je skoro pa cesta pojava...

Capture.GIF


Passmark obozavam, slabiji single core rezultati u odnosu na intel i to je to, za sve ostalo a sto se tice MT amd je za te pare itekako dobar ulov.

Trik je u tome sto Intel sada izbacuje procesore ko lud ... kao da su se uplasili da ce ih AMD sahraniti ... mogu samo da zalim Itel fanbojeve ... ko je kupio proc pre dve tri god sada za manje para ima gotovo bolji cpu.
 
Ne to....nego vega graficka, a ne ryzen cpu....
Sasvim druga tabela...

Capture.GIF


Izvoli ... Vega 8 je u 2200G.

GF 1030 score

Capture3.GIF


2200G APU za 11K

1030 GPU kosta oko 10K

Sta je pametnije uzeti , mislim jasno je :)


Vega 11 u 2400G cak ima jaci score od 1030 , moze amd da napravi i vece ludilo u amd APU liniji ali im se ne isplati, to bi im ubilo Radeon liniju cistih GPuova.

Npr Xbox isto fura APU a vidi koliko je jak ovaj poslednji > One X.

6 GFLOPS custom apu cudoviste, to ti je na nivou snage RX480.
 
Poslednja izmena:
Evo za Intel npr , 8700 je odlican cpu ali ima losiju grafu nego najjeftiniji amdov apu.

Pogledajte prilog 499043

Dakle ako ti treba apu sa solidnom snagom za te pare koje dajes naravno, 2400G je super deal.

AMD zna da napravi dobar apu, godinama to dokazuje.

Najveci dokaz su konzole tu nema ni intela a ni nvidije.
 
Intela zeza i to sto software mnogih proizvodjaca slabo radi kad im cpu ima igp , apu , kako god to zvali..
Zato se intel isplati samo kad nema igp....
Sa druge strane, amd pravi sranja na razne nacine sa svojim cipovima, ali nije mu lako...
I nije bas tako cvecka sa svojim apu....na papiru jeste, ali ako cemu bukvalno kvalitet u radu, to je prilicno neprofesionalna klasa...

Npr mnogi ljudi vole msi, vole neke ploce koje su overklok raj, vole neke sitne pogodnosti, ali msi zna da se ne ponasa isto u podne i popodne...zasto, niko ne zna..
Takve stvari su danas prihvatljive svima, tako su mladji odrasli na tome pa im je to normalno...
Ja nisam, ja sam odrastao na necemu sto uvek radi na isti nacin i uvek se desavaju redosledi onako kako se desavaju, znaci nema treba dva klika ako treba jedan klik...toga nema..

U toku teme je receno da AMD nece menjati svoj slot za ryzene jos 2 godine, ali to cini mi se nije tacno jer vec 1900x ima drugaciji slot...
Dugo su i izdrzali, ranije su menjali cesce cpu slotove nego gace...
 
Intela zeza i to sto software mnogih proizvodjaca slabo radi kad im cpu ima igp , apu , kako god to zvali..
Zato se intel isplati samo kad nema igp....
Sa druge strane, amd pravi sranja na razne nacine sa svojim cipovima, ali nije mu lako...
I nije bas tako cvecka sa svojim apu....na papiru jeste, ali ako cemu bukvalno kvalitet u radu, to je prilicno neprofesionalna klasa...

Npr mnogi ljudi vole msi, vole neke ploce koje su overklok raj, vole neke sitne pogodnosti, ali msi zna da se ne ponasa isto u podne i popodne...zasto, niko ne zna..
Takve stvari su danas prihvatljive svima, tako su mladji odrasli na tome pa im je to normalno...
Ja nisam, ja sam odrastao na necemu sto uvek radi na isti nacin i uvek se desavaju redosledi onako kako se desavaju, znaci nema treba dva klika ako treba jedan klik...toga nema..

U toku teme je receno da AMD nece menjati svoj slot za ryzene jos 2 godine, ali to cini mi se nije tacno jer vec 1900x ima drugaciji slot...
Dugo su i izdrzali, ranije su menjali cesce cpu slotove nego gace...
da ali threadripper je zasebna serija cpu-ova i oni skoro svi koštaju preko 1000 evra a nose sa intelovom core i9 serijom , a ne nekim low class cpu-ovima
inače AM4 slot je pušten u opticaj 2011-e godine - a TR4 2017 godine .
AM4 Prvi cpu je bio prikazan 2011-godine iz serije Bristol ridge , nego je samo njeno uvođenje u proizvodnju trajalo jako dugo ,
4 generacija Bulozer procesora je koristila isti taj socket ali taj socket i njihovi procesori nisu kompatibilni sa sadašnjim AM4 procesorima.
Ali ok malo je to komplikovano za tebe.
 
Poslednja izmena:
Intela zeza i to sto software mnogih proizvodjaca slabo radi kad im cpu ima igp , apu , kako god to zvali..
Zato se intel isplati samo kad nema igp....
Sa druge strane, amd pravi sranja na razne nacine sa svojim cipovima, ali nije mu lako...
I nije bas tako cvecka sa svojim apu....na papiru jeste, ali ako cemu bukvalno kvalitet u radu, to je prilicno neprofesionalna klasa...

Npr mnogi ljudi vole msi, vole neke ploce koje su overklok raj, vole neke sitne pogodnosti, ali msi zna da se ne ponasa isto u podne i popodne...zasto, niko ne zna..
Takve stvari su danas prihvatljive svima, tako su mladji odrasli na tome pa im je to normalno...
Ja nisam, ja sam odrastao na necemu sto uvek radi na isti nacin i uvek se desavaju redosledi onako kako se desavaju, znaci nema treba dva klika ako treba jedan klik...toga nema..

U toku teme je receno da AMD nece menjati svoj slot za ryzene jos 2 godine, ali to cini mi se nije tacno jer vec 1900x ima drugaciji slot...
Dugo su i izdrzali, ranije su menjali cesce cpu slotove nego gace...

Probkklem je u sledecem-kao Ryzen kupish sad i ne menjas plocu tj. chipset 5 ili npr loopam 10 godina-kad ono pojavi se tek druga generacija Ryzena0i vec ima ploce specijalno za tu drugu genraciju-koje BOLJE rade od onih starih!! Znaci PERFIDNO te teraju da ipak uzmes novu...Jer sa starom mors da flashujesh BIOS, itd, sto zna biti zahebancija...Da se razumemo-ja komp uzimam do kraja godine ako ne i pre-i Ryzen jeste kandidat-samo jednostavno NECU da kupim nizu klasu hardvera i dasam ubedjen da sam kupio TOP! Ili Ryzen 2700 X sa nekom dobrom plocom Gigabyte Aorus npr +16 Gb RAM...+ GTX 1050Ti/1060...i ZNAM da necu imati jebenih potreba da menjam procesor ne za 2,3 nego za narednih 5-10 godina..ALi necu da budem bilde kao ovaj kome je GTX 1030 "ZVER od grafe hahahha"kakav vic jbt...i koji pritom poredi nju, najnoviju generacju sa mojm, 9 godina starom?!?
 

Back
Top