AMD ili Intel?

CUDA je proizvod nvidie , a ti mešaš babe i žabe
https://developer.nvidia.com/cuda-zone

Ebiga brate sta da ti kazem...previse pametnih na ovom mestu ima...

Koliko se ja secam NVIDIA je odustala od CUDA licence pa je to sad vise open source i vezan je za CPP GUI, znaci nesto kao sto je direct x ili kao sto je open gl...
E sad , to sto ti pises jeste tacno , a to sto ja pisem je mesanje baba i zaba, ali eto moze mi se da se setim poneceg.

Naravno niko ne sprecava nikog da layer koji je cuda implementacija, i software koji je orjentisan ka cuda implementaciji kao jednoj od varijanti gui...
E sad mozda sam ja sve ovo sanjao, tj ne postoji CUDA gui, ne desava mi se bas cesto ali nije da nikad u zivotu nisam nista pogresno razumeo..
 
A i tema nije bas jasna, ovo kao ono pitanje... Bmw ili Mercedes...

Pa dobro , eto na to pitanje ja bih odgovorio mercedes, jer je bmw nizak krov, tvrdo vesanje, sportski auto izdrzljivijeg menjaca a manje ugodan..
Vise za picking pitchokas nego za voznju gde si sigurica i ne razmisljas nista..

Inace se mnogo muljaze radi upravo na ovim temama...
I na testovima i na komentarisanju...
Za one koji hoce kazi mi brate jednostavno sta da uzmem ovo ili ono, uvek se nadje neko opravdanje zasto mu ga zavuces onako kako hoces..
A ja to necu..

Znaci hocu mnogo jasnije pregled CPU slike jun 2018, pa ce i meni i drugima to koristiti i za kasnije..
Sad ne shvatam zasto je to razlog popljuvavanja ili nervoze na forumu, verovatno je sve stvar zapishavanja pa ko ce koga...
Mnogo ste losi djaci sto bi se reklo nekadasnjim recnikom , a to se nije odnosilo na ocene..

Poznato je od ranije da Intel koristi vezu sa microsoftom pa su mu programi bolje saradjivali sa office paketom ili sa adobe paletom proizvoda, sto je tada bilo znacajno..
Sad npr to bas i nije slucaj, jer premier lose prihvata drugi gpu a postoji bag da mora da bude isti kao prvi da bi preskocio prvi, tako da je los u saradnji sa intel i serijom jer tu su losi integrisani gpu.
Sa druge strane, CPU brzina ryzer familije nije bas takva kakvom je testovi prikazuju nego zna da bude manja , jer test maksimalizuje jaku vezu RAM CPU koja je izrazena kod ryzena.
A ima tu i ona fora oko storemi koji izgleda privlacno , a uslovljen je ucescem na A320 i ostalim 3xx plocama a besplatan je na 4xx plocama.
Medjutim izgleda da je to moguce ostvariti sa malo vise muke i znanja i preko powershella i na win 7.1 i na win 10 bez obzira koji je cpu i MB u pitanju.

Posto raja ne veruje u korisnost niti voli da placa ljudske ruke i mozak to im se ponuda AMD mnogo vise dopada iako moraju da doplate 20 ili 60$ ali dobijaju tied diskove, pa se dobija na ubrzanju HDD SSD RAM kombinacijom.
 
nVidia nikada nije odustala od CUDA , jedini open source projekat koji liči na to o čemu ti želiš da pričaš je openCL , ali je istina da se veliki broj open source komunitija odlučio da razvija svoje projekte pod CUDA od nvidije jer im je bila dostupna i samim tim stala na stranu nVidije u ratu grafike sa AMD-om , takođe mnogi poslovni programi i vrhunski programi za video i obradu fotografija su razvijani pod CUDA-projektima i velike kompanije kao Adobe (photoshop , premiere , lightningroom itd. ) , Autodesk (Autocad , Maya) , Microsoft i sl. debelo to i naplaćuju , pa se sada svi hvataju za testove a sami su pomagali nVidiji u razvoju istih , zar ti stvarno misliš da je intel mogao sam da napravi kvalitetnu integrušu ili da razvije jak procesor da nije bilo nvidije da sarađuje sa njom u početku , oni su im i pomogli da razviju i pravu grafičku karticu ali sam Intel nikada nije bio zainteresovan za tržište grafičkih kartica jer nije želeo da se zamera nvidiji , zato je na kraju AMD i kupio ATI da bi mogao da parira i intelu i nvidiji a u isto vreme radi bez podrške velikih kompanija i većine open source zajednice koja radi bukvalno za nVidiju pod CUDA projektima.
 
Onda itekako ima smisla za jeftinu konfiguraciju za obradu videa uzeti intel i cpu koji ima dobar odnos cena snaga i neku nvidia graficku koja dobro saradjuje sa pomenutim i nepomenutim programima...
Nije za igranje, a bolje je za specificnu upotrebu koja nije bas retka....youtuberi, reklame, svaki rendering...
 
Onda itekako ima smisla za jeftinu konfiguraciju za obradu videa uzeti intel i cpu koji ima dobar odnos cena snaga i neku nvidia graficku koja dobro saradjuje sa pomenutim i nepomenutim programima...
Nije za igranje, a bolje je za specificnu upotrebu koja nije bas retka....youtuberi, reklame, svaki rendering...
Dakle odgovorio si sam sebi.
 
"Treba ti sirova CPU snaga , tj i3, treba ti brzina sa memorijom tj Ryzen , treba ti graficka tj Ryzen,"

Treba ti snaga ako hoces ili da se takmicis ili da radis nesto 24/7. Meni cisto zbog toga sto vozim WCG pa hocu da nabijem sto vise poena ;p
 
Onda itekako ima smisla za jeftinu konfiguraciju za obradu videa uzeti intel i cpu koji ima dobar odnos cena snaga i neku nvidia graficku koja dobro saradjuje sa pomenutim i nepomenutim programima...
Nije za igranje, a bolje je za specificnu upotrebu koja nije bas retka....youtuberi, reklame, svaki rendering...
ako misliš da radiš samo jednu stvar na računaru onda je intel zakon , ali ako istovremeno radiš više težih i komplikovanijih stvari onda ih AMD šije u bilo kom formatu , recimo u isto vreme surffuj slušaj muziku i radi video obradu , možeš da se slikaš sa intelo0m -nema šanse protiv amd-a
 
Onda itekako ima smisla za jeftinu konfiguraciju za obradu videa uzeti intel i cpu koji ima dobar odnos cena snaga i neku nvidia graficku koja dobro saradjuje sa pomenutim i nepomenutim programima...
Nije za igranje, a bolje je za specificnu upotrebu koja nije bas retka....youtuberi, reklame, svaki rendering...
e- da , nema jeftine konfiguracije za obradu videa- to zahebi , ako se baviš profesionalno sa video obradom onda se svaki dinar ili evro uložen u cpu isplati
 
Dok ne zatreses tresnju ne ispadaju misljenja....

- - - - - - - - - -

Cena RAM-a je enormno visoka svuda u svetu a kod nas jos vise. Osim ako neces da kujes onaj sa 2400 na cl17 ;p

Necu sigurno jer Ryzen ima dobar odnos sa RAMom pa bez 2600 tu ne bi islo ...Vidim cak da je u specu 2900

- - - - - - - - - -

ako misliš da radiš samo jednu stvar na računaru onda je intel zakon , ali ako istovremeno radiš više težih i komplikovanijih stvari onda ih AMD šije u bilo kom formatu , recimo u isto vreme surffuj slušaj muziku i radi video obradu , možeš da se slikaš sa intelo0m -nema šanse protiv amd-a

Ovo donekle obuhvata i vmware jer on mu dodje multitasking u odnosu na osnovni sys.
 
Dok ne zatreses tresnju ne ispadaju misljenja...

- - - - - - - - - -



Necu sigurno jer Ryzen ima dobar odnos sa RAMom pa bez 2600 tu ne bi islo ...Vidim cak da je u specu 2900

- - - - - - - - - -



Ovo donekle obuhvata i vmware jer on mu dodje multitasking u odnosu na osnovni sys.
vmvare koristi mnogo ram memorije pri virtuelizaciji sistema jer ti određuješ koliko će svaki virtuelni sistem da ima ram-a pa se ram - virtuelni sistemi + host - sabira. ali koliko će svaki sistem da ima logičkih jezgara i koliko će imati aktivnih programa to određuje administrator i potrebe kao i zahtevi koje smo postavili pred taj virtuelni sistem ali je vmware i dalje samo jedan program
 
Poslednja izmena:
Nego jel ryzer chipovi jos uvek prave probleme sa nekim instrukcijama, mada ja nikako ne volim sto je sad clock interno odredjen, overclock mode i kod intela i kod ryzena, jer sam imao problem nekad davno sa odlaskom u C1 ili vec neki state kod drugog jezgra jednog AMD procesora...
Malo malo pa iako je 59C, drugo jezgro ode u idle jer je prezagrejano , ali onaj glavni senzor za temperaturu javlja 59C, ali interno dobijeni podatak preko nekog programcica tacno pokazuje vezu izmedju ulaska u idle i podatka koji kao oznacava temperaturu drugog jezgra procesora.

Tako da je kod nasih prodavaca takvo stanje neresivo u smislu reklamacije...dza bu, vidis da radi , jel pada, ne pada, znaci radi...
Dok je radio Imtel, tu sam jedino mogao da imam reklamacije tipa kesh nije ispravan u potpunosti ili opisem tacno putanju kako se stize do prikaza neispravnosti ploce, rama, HDD iako prolaze sve testove, i stvarno se pojavi neispravnost i uvaze..
Drugi prodavci to negiraju i zabole ih da ispostuju bar reinkarnaciju problematicnog stanja.
Cujem ima i gorih, kad je vidljivo i na obicnim radnim stolovima a parola pa moze da se gleda i ovako a onda je ispravan, prolazi..
 
Tebra, kad si takav ekspert za procesore, sto si uopste postavio pitanje na forumu? Pravis nauku kao da radis u Nasi i kao da ces da das 2 miliona evra na procesor, a ne 10k dinara.

Pa ono sto on juri-a i ja uskoro-nije bas 10k...ni blizu...Bio Intel ili ADM nebitno... Za mene neki donji limit jwe ovako nesto https://www.emmi.rs/procesori-(cpu)-cpu-am4-amd-ryzen-5-2600.11.html?productId=73193 ili jaca varijanta 2700x...a od Intela https://www.emmi.rs/procesori-(cpu)-cpu-lga1151-intel®-core™-i5-8500.11.html?productId=70708
ili idealno
https://www.emmi.rs/procesori-(cpu)-cpu-lga1151-intel®-core™-i7-8700k.11.html?productId=67339

Nije malo para ali-kad menjam komp hocu da sam miran 5 + godina a s ovime-sigurno jesam!Pogotovo sa I 7icom...i 16 ili cak 32 GB RAMA...bog da me vidi:)
 
Msm price i analize su sacuvaj me boze. Te mora ram ovaj, te mora onaj, te sta je bolje za ovo, sta je za ono. Koga briga za brzinu rama kod ryzena ako imas monitor od 60 hz? Tu razliku u memorijama moze samo da primeti neko ko ima gejming monitore od 120 ili 144 hz, obicnom coveku je to sve isti *****.
Kao da je sad razlika izmedju ryzena i intela tolika da ce jednu operaciju jedan procesor da uradi za sekund, a drugi ce eto da ceka dva dana da uradi. Ista je to *******. Kupis ono sta ti preferiras i za sta imas pare.
Ako ces nesto dobro, onda nema price sto jeftinije, vec kupujes nesto high end i cepas, a ako ces da gledas nesto midrange ili low end, onda ti je sve to slicno. Razlika izmedju intela i ryzena ako pricamo o procesorima koji imaju iste cene je nekih 5-6 posto i sad ces ti kao neku razliku tu da osetis. Nemojmo se zajebavati.
 
Msm price i analize su sacuvaj me boze. Te mora ram ovaj, te mora onaj, te sta je bolje za ovo, sta je za ono. Koga briga za brzinu rama kod ryzena ako imas monitor od 60 hz? Tu razliku u memorijama moze samo da primeti neko ko ima gejming monitore od 120 ili 144 hz, obicnom coveku je to sve isti *****.
Kao da je sad razlika izmedju ryzena i intela tolika da ce jednu operaciju jedan procesor da uradi za sekund, a drugi ce eto da ceka dva dana da uradi. Ista je to *******. Kupis ono sta ti preferiras i za sta imas pare.
Ako ces nesto dobro, onda nema price sto jeftinije, vec kupujes nesto high end i cepas, a ako ces da gledas nesto midrange ili low end, onda ti je sve to slicno. Razlika izmedju intela i ryzena ako pricamo o procesorima koji imaju iste cene je nekih 5-6 posto i sad ces ti kao neku razliku tu da osetis. Nemojmo se zajebavati.
auuuuu al si se sad nalupao...al iskreno nemam zivaca da se objasnjavam sad...Ali ukratko -te razlike uopte nisu tako sitne!P.C.Poredis brzinu RAM i osvezavanje monitora?!?!?WTF!!?!??Kakve to veze ima?!?!>NIKAKVE!!!Vidi se da pojma nemash...
 
Mozda ako je igrac...
Meni je npr kod tn panela nevazna refresh rate ali i brzina odziva monitora.
Zasto , zato sto sam drzao 5 monitora jedan pored drugog viesonic 8ms deklarisano , samsung 3ms deklarisano , dell 3 ms deklarisano i ostali benq i asus ili bese aoc ili asrock ako je on imao, i ispalo je da ghost imaju svi osim vievsonica...iko je on imao deklarisano vreme 8ms...
Duplo skuplji samsung sa 3 ms je imao ghost, doduse to se moze delimicno objasniti interleave, ali teorijski ne moze ni tako...laz je ocigledna kad ih stavis jednog pored drugog...

Jos je vlasnici samsunga i vlasnik della bili pozeraj pa kao da ih samaras...
Tako da u ms ne verujem jer lazu...

U MHz memorija takodje ne verujem nego kad ja probam da izgura da izgura...to sto pise , bio kinstone ili adata ili hynix je nebitno, dobro bitno je donekle...

Ali ako je pitanje zasto postavljam temu koju vecina neznalica zapishava uz jedan procitani clanak neke pc revije, odgovor je jer meni ne treba ubedjivanje sta je famoznije od komsijinog kompa...

Meni trebaju konkretna user iskustva a ne hvaljenja svog kompa..
I za low end i za middle low end klasu...
I obicnog coveka interesuje nesto , ako ga ne interesuje sta treba da izabere ili sta moze da izabere, pa necu mu ja nametati sta ce ga interesovati.

Bolje da se informacija krcka nego da se posle snalazim ili znojim sto su testovi AMD losi pa stizu 20% poluispravni procesori na NASE trziste...
Neke marke CDROM HDD su skart kad stizu kod nas...ajd HDD su mozda refurbished ali to nije receno , a CDROM su oem plus falsifikovan brending...ali sta nekog zabole sto ne resavam problem kupovine za 30 minuta nego preko teme dajem prostor za realna iskustva drugih korisnika..

Ako neces, cuti, i smej se u sebi, eto nisam mu rekao , nek se zaebe kad se pravi pametan...

- - - - - - - - - -

Cisto da ne bude bezpotrebne pakosti, kad kazem CDROM mislim na DVDRW ili blueray samo po navici to zovem CD...
 

Back
Top