AMD ili Intel?

Nije bitno kako je Sizif to sve razumeo, oni pametniji su svakako razumeli na sta sam mislio.
Mene jedino plaši da ni ti ne znaš šta si tačno mislio. Nemoj da koristiš terminologiju kao neko ko nema pojma ni o čemu ako objašnjavaš nekome nešto - hirurški precizno i nedvosmisleno izražavanje je solidan znak da znaš o čemu govoriš, čak iako nekome ko nije u materiji zvuči suvoparno.
 
Taj atavizam je samo bio prikazan na prvim SATA pločama koje su imale IDE kontroler i koristile isti bus za IDE i SATA... toga nema na tržištu već ihahaj godina.
A za particije... šta reći a ne zvučati grubo? :think:
 
Mene jedino plaši da ni ti ne znaš šta si tačno mislio. Nemoj da koristiš terminologiju kao neko ko nema pojma ni o čemu ako objašnjavaš nekome nešto - hirurški precizno i nedvosmisleno izražavanje je solidan znak da znaš o čemu govoriš, čak iako nekome ko nije u materiji zvuči suvoparno.

Ti ces da me ucis terminologiju :cepanje::cepanje::cepanje:

Kakav si ti propalitet, pa to je komedija. Ja sam mislio da si ti daleko pametniji momak, ali ocigledno je da ne izlazis iz doma preterano cesto.

Cuj ovo "HIRURSKI PRECIZNO" :hahaha::hahaha::hahaha:

Master/Slave je jedino referenca, da zna covek o cemu pricam, da zna na koje delove ploce mislim, tj. da zna da li je MENJAO u kontekstu STARE ploce koju je koristio (a za koju ne znam da li je imala ATA i nije ni bitno), jer znam da se razume u tehniku i znam da nece oko toga da pravi nikakvu frku. To je samo reda radi tu. Kada budem zeleo da pravim disertaciju, to svakako nece biti na forumu, a ti dokona strinka pod HITNO ili vise seksa ili vise izlaska napolje i nemoj da upadas ljudima tako u pricu samo da bi se pravio pametan. z:D

Cuj ovo HDD nece da koristi za particije, jok nego ce da ima 20 komada da pravi star wars theme.... Kakvi pajaci.
 
Master/Slave je jedino referenca, da zna covek o cemu pricam, da zna na koje delove ploce mislim
Не, master и slave је референца да ти не знаш шта је SATA . Хајде да си питао који је енумератор SATA порта, па и да разумем...

Cuj ovo HDD nece da koristi za particije, jok nego ce da ima 20 komada da pravi star wars theme.... Kakvi pajaci.
HDD се не користи "за партиције" већ за смештање и чување података, а партиције су логичке структуре које одређују границе у оквиру којих се подаци налазе. То ти је исто као кад би рекао да се кућа користи за смештање унутрашњих зидова.
 
Не, master и slave је референца да ти не знаш шта је SATA . Хајде да си питао који је енумератор SATA порта, па и да разумем...

HDD се не користи "за партиције" већ за смештање и чување података, а партиције су логичке структуре које одређују границе у оквиру којих се подаци налазе. То ти је исто као кад би рекао да се кућа користи за смештање унутрашњих зидова.



EDIT: zamisli da neko sada pogleda nacin tvojih zakljucaka :

"master и slave је референца да ти не знаш шта је SATA"

Ti si odlucio da neko ne zna sta je SATA zbog toga sto ja koristim kolokvijalizam pri nacinu govora. Da li ti decace shvatas koliko si zaista smesan? Da li ti mislis da se neko zabavlja ovim glupostima koje pises?
Pokusavas li da glumis Marica? Tu ste negde po nivou bitnosti.
 
Poslednja izmena:
Slažem se, nema više šta da se kaže na temu njuzove stručnosti, jasno je čak i onome ko ne zna. :kafa:

Nznm...Ja za sebe licno ZNAM koliko znam a koliko ne...Zatoi jesam ovde pitao neke stvari...Sve rzumem ali nesto s cime se nisam sretao, vise volim da se informisem.. Npr CPU Vcore i VDD core, oba broja oznacavaju voltazu procesora..a nisu isti...itd, itd
Bdw evo MORAM jos malo offtopica-dobio drugi RAM, zasad...ne da pricam, da ga ne ureknem :)
https://ipon.hu/shop/termek/corsair...4-3200mhz-cl16-kit-cmr16gx4m2z3200c16/1629511
Cak, iako ploca KAO ne podrzava 3200 Mhz-ja upalio XMP profil, i RADI!!Cak je i Prime 95 prosla, al ga nisam cepao dugo, nekih 12 min...i jos jedno toliko..
 
Pusti Prime da testira preko noći, ako radi, to je to... mada ja za memoriju više volim Memtest, tako da bih i to pustio jedno veče pre spavanja... ako prođu oba, onda nemaš brige.
 
Pusti Prime da testira preko noći, ako radi, to je to... mada ja za memoriju više volim Memtest, tako da bih i to pustio jedno veče pre spavanja... ako prođu oba, onda nemaš brige.

Ma znas kako...smorio se pd silne zezancije zadnjih mesec dana...Pa sad testiram manje..Al pusticu bar par sati.. Nabije temperaturu P95, ne prevvise al opet...RAM do 46 C a CPu od do 72,73..al to nije strasno..Al digne broj obtrtaja na MAX...
 
Nisam napisao kolka mi je sad potrosnja sa 2700X i RX580 :P
Kod:
Watts 225
LOADPCT  : 75.0 Percent
BCHARGE  : 100.0 Percent
TIMELEFT : 1.8 Minutes

Watts 225
I to sam ga under klokovao na 3.6 i stavio grafu na najnizi takt. Ovo je kad pustim WCG u 16 threadova.
Kada pokrenem UBOAT i kad krene graficka da vuce to ide i do 400W probije UPS nacisto :P
Stari sistem sa Nvidia gtx 750ti i i7 4790 nije mogao ni pod razno vise od 180W da povuce :p[/code]
 
Evo deki cist primer trzisne privrede. Sve dok amd nije izbacio ryzen po odlicnoj ceni imali smo intelov monopol. I jako mali napredak procesora. Bukvalno intel i5 druge generacije i5 2500 bio je slican po performancama sa i5 7400. I onda bas zbog pritiska konkurencije imamo danasnju situaciju. Drzava da proizvodi i danas bi imao stare procesore sa zanemarljivim napretkom
 
Imam zanimljivo poređenje, od pre par meseci poredim dva hosta, jedan je AMD Threadripper 1950X a drugi Intel i7-7820X, oba su sa 128GB RAM i rade 24h dnevno super CPU intenzivne operacije, i to sve iz virtuelnih mašina (svaki ima po par komada).

Ono što sam primetio (koristim Monitis za monitoring) jeste da se pod ekstremnim loadom (CPU kontinuirano 90+%, memorija kontinuirano na 90%+) Intel ipak bolje ponaša, kao da bolje hendluje CPU throttle, ne primetim to usporenje na virtuelnim mašinama, a i ne trigeruje mi okidač (Monitis CPU alert) toliko često kao AMD, iako je na papiru Threadripper koji procenat bolji, a i ima više core-ova.

Da li je do CPU-a ili same implementacije virtualizacije ne znam, ali fakat postoji razlog zašto kod servera Intel i dalje ima blagu prednost. (istina da nijedan od ova dva nije striktno serverski CPU, ali je zanimljivo zategnuti ih na max)
 
A kakva im cena `?

Vidi novu generaciju Zen 2 ..


High-End Desktop (HEDT)
Enthusiast
Performance
Mainstream
Entry-level
BasePB2L2L3
Processor
Branding & Model
Cores
(threads)
Clock rate (GHz)Cache[a]TDPSocketMemory
support
PCIe
Lanes
Release
date
Release
price (USD)
Ryzen 3AM4
Ryzen 5 36006 (12)3.64.23MB32MB65WAM4DDR4-320024 [13]July 7, 2019$199 [14]
Ryzen 5 3600X6 (12)3.84.43MB32MB95WAM4DDR4-320024 [13]July 7, 2019$249 [13]
Ryzen 7 3700X8 (16)3.64.44MB32MB65WAM4DDR4-320024 [13]July 7, 2019$329 [14]
Ryzen 7 3800X8 (16)3.94.54MB32MB105WAM4DDR4-320024 [13]July 7, 2019$399 [14]
Ryzen 9 3900X12 (24)3.84.66MB64MB105WAM4DDR4-320024 [13]July 7, 2019$499 [14]
Ryzen
Threadripper
TR4
 
Ljudi se i dalje vode cinjenicom > zasto uzeti malo bolji intel a daleko skuplji , barem se u zadnjih godinu, dve , to se nikome ne isplati.
Tabelu ce popuniti , fali jos tu dosta modela :mrgreen:
Pazi native ddr4 3200 :mrgreen: :mrgreen:
 
Nemam ja predrasuda, volem i jedan i drugi. A što se cene tiče, Intel je vrlo svestan svega što se sada događa, i ne verujem da će sedeti skrštenih ruku do jula sa lošijim performansama i cenom u nebesima, očekujem agresivno spuštanje cena u mainstream segmentu - bitka se tek zahuktava, a ide nam svima u korist.
 
Nemam ja predrasuda, volem i jedan i drugi. A što se cene tiče, Intel je vrlo svestan svega što se sada događa, i ne verujem da će sedeti skrštenih ruku do jula sa lošijim performansama i cenom u nebesima, očekujem agresivno spuštanje cena u mainstream segmentu - bitka se tek zahuktava, a ide nam svima u korist.
Mislis da je to realno da spuste cenu i odreknu se profita ...
 
Mislis da je to realno da spuste cenu i odreknu se profita ...
Profit je proizvod nekoliko varijabli - cene, br. prodatih komada, cene proizvodnje,. cene martketinga... a cena proizvodnje procesora iste generacije od 30$ i 3000$ je praktično ista. Stoga oni balansiraju cenu svakog segmenta onako kako hoće da bi maksimizovali profit - njima je totalno svejedno da li procesor košta sto ili hiljadu dolara, jedino što im je bitno jeste da proizvod broja prodatih i cene jednog bude maksimalan moguć... inače to čak ni ne rade oni, cenovnu politiku određuju konsultanti, a ne sam Intel. Simon-Kutcher je jedna od najvećih firmi na svetu koja se time bavi, Intel pravi čipove, BMW pravi kola, CocaCola pravi napitke, a ovi im svima određuju cene proizvoda...
 
Pazi to je na papiru lako shvatiti ali u realnosti niko se ne odrice profita tako lako.

Dranje se nastavlja intel ce izbaciti opet novu liniju sa +10% boljih performansi kao i do sada sto su radili.
 

Back
Top