Cuvena matematicka gimnazija u Beogradu gubi kredibilitet

april23

Primećen član
Poruka
564
Ove godine na upisu u 7. razred O.S. Matematicka gimnazija umesalo se Ministarstvo obrazovanja R.Srbije te na tzv. Testu sposobnosti ukinulo negativne poene marginalizujuci test i ucinivsi ga mnogo laksim nego prethodnih godina. Ocene skolovanja makar dete imalo sve petice iz svih predmeta su potpuno nebitne, a najbitnije je takmicenje iz matematike u 6.razredu Osnovne skole koje je sponzorisano ove godine od neke nevladine organizacije, na kojem rezultat zadatka nije nije bio bitan, ako nisi dosao do njega nekim "kljucem" (Sto je na svakom visem nivou obrazovanja cista glupost...zamislite da je Tesla do svojih rezultata dolazio po nekom kljucu??).
Jos jedna degradacija necega cime se Srbija nekada ponosila.
Uskoro ce to biti Gimnazija djece politicara i kriminalaca.
No nista novo na balkanu...Sve sto valja treba unistiti!
 
Ministarstvo obrazovanja (i uopste se prvi put umjesalo u politiku skole)je prvi put u istoriji ove skole izabralo lose zadatke, ukinulo negativne poene na Testu sposobnosti i dalo samo 5 ponuđenih odgovora na zaokruzivanje iako je gimnazija trazila 8, kao kompenzaciju za ove izmjene. To sto ce u klupama sjediti đaci koji nece razumjeti sta im nastavnici pricaju moze izgledati i komicno, ali radi se o politici koja od Srbije i zemalja na Balkanu pravi (sto i vec jesu) kolonije u kojima se bilo sta sto istupa iz tlačilačke kolonijalističke politike sankcionise.
 
Vidi ovaj slučaj što se tiče ocenjivanja. Moj drug je jako, jako loš iz jezika ali je sa druge strane, jako, jako talentovan za hemiju. I sutra kada bude upisivao faks vezan za hemiju, problem će mu praviti loše ocene iz predmeta iz kojih nije bio dobar bez obzira što je dva puta završavao na državnom u dve godine. Pa sad ti vidi.
Pričaš o Novom svetskom poretku. Pa upravo su ove škole produkti Novog poretka. Uopšte se deca ne uče da razmišljaju, da promišljaju, da razvijaju svoje sposobnosti već samo rade ono što ih ne zanima iako bi za sam sistem bilo 50 puta bolje da se deca bave onim stvarima koje ih zanimaju, jer će u njima sam sistem profitirati.
A ove priče o gimnazijalcima kao intelektu države okačite mačku o rep. Sistem za pravljenje intelektualaca ne postoji, intelektualac stvara sam sebe ne sistem niti škole. Zato je intelektualac iznad tih stvari tj. ispred.
Idite u Gimnazije i videćete da je 60% gimnazijalaca praznoglavo. Ne zato što je pao sistem vrednovanja već upravo zato što je sistem vrednovanja isti. Vrednuju se samo ocene i "uspesi" sa takmičenja. Deca se ne uče da zadovoljavaju sopstvene potrebe, već potrebe okoline i sistema.
 
....
A ove priče o gimnazijalcima kao intelektu države okačite mačku o rep. Sistem za pravljenje intelektualaca ne postoji, intelektualac stvara sam sebe ne sistem niti škole. Zato je intelektualac iznad tih stvari tj. ispred.
Idite u Gimnazije i videćete da je 60% gimnazijalaca praznoglavo. Ne zato što je pao sistem vrednovanja već upravo zato što je sistem vrednovanja isti. Vrednuju se samo ocene i "uspesi" sa takmičenja. Deca se ne uče da zadovoljavaju sopstvene potrebe, već potrebe okoline i sistema.

Ovo je tacno...moj brat je zavrsio opstu gimnaziju iako je izraziti matematicar, zavrsio i elektro faks u roku i na poslu ga niko nije ni pitao sta je zavrsio, al kad su vidjeli sta zna i ume dobio je pozive da ide poslovno u Oslo, Bankok, Singapur... gde je radio sa manje od deset izabranih ljudi analiticko -matematicke poslovne probleme ..... Nijedna "elitna skola" ne stoji iza njega izuzev njegov genije koji je jednostavno iznad sistema ....
...Nazalost pricala sam sa mnogim fizicarima, matematicarima i svi se slazu da je ovogodisnji upis u ovu "elitnu" skolu cista namjestaljka ...
...Mogu vam samo reci da svoje pametno djete ne trosite kao gorivo za popularne skole koje su na meti politicara, mafijasa i koji poput pjevaljki kad vide na TV-u svom djetetu kupuju i skolu ... Mogu mu kupiti skolu, cak i posao da se selfiraju na nezahtjevnim poslovnim putovanjima...i to je sve ...
.... Talenat ce se u buducnosti sam otkrivati na mjestima gdje bude potreban ... visokointeligentna djeca ce proci sistem skolovanja isto kao i ona manje talentovana ali sa "grand" etiketom .... Sve sto je tzv "elitno" pametno zaobidjite jer ce biti samo nepotrebna marka!
 
Ovo je tacno...moj brat je zavrsio opstu gimnaziju iako je izraziti matematicar, zavrsio i elektro faks u roku i na poslu ga niko nije ni pitao sta je zavrsio, al kad su vidjeli sta zna i ume dobio je pozive da ide poslovno u Oslo, Bankok, Singapur... gde je radio sa manje od deset izabranih ljudi analiticko -matematicke poslovne probleme ..... Nijedna "elitna skola" ne stoji iza njega izuzev njegov genije koji je jednostavno iznad sistema ....
...Nazalost pricala sam sa mnogim fizicarima, matematicarima i svi se slazu da je ovogodisnji upis u ovu "elitnu" skolu cista namjestaljka ...
...Mogu vam samo reci da svoje pametno djete ne trosite kao gorivo za popularne skole koje su na meti politicara, mafijasa i koji poput pjevaljki kad vide na TV-u svom djetetu kupuju i skolu ... Mogu mu kupiti skolu, cak i posao da se selfiraju na nezahtjevnim poslovnim putovanjima...i to je sve ...
.... Talenat ce se u buducnosti sam otkrivati na mjestima gdje bude potreban ... visokointeligentna djeca ce proci sistem skolovanja isto kao i ona manje talentovana ali sa "grand" etiketom .... Sve sto je tzv "elitno" pametno zaobidjite jer ce biti samo nepotrebna marka!

Neće talenat u budućnosti otkrivati jer se to neće zahtevati od njega. Zato bi škola trebala da bude tu da dete otkriva svoje talente i da bude produktivan u njima.
Ne mislimo na isto kada je u pitanju markiranja nekog kao "elita". U ovakvom školstvu svako dobija etiketu " elite" ako je odličan učenik i ako dobija nagrade na određenim takmičenjima. Kako to može biti elita, ne razumem, kako nešto može da se generalizuje u ovom pitanju elite. "Nekadašnja elita" se bavila apstrakcijom(umetnost, filozofija), to su bili ljudi sa novim idejama, sa ambicijom za promenu, sa željom za bolje, sa buntom u sebi(Mlada Bosna, među poslednjim intelektom Balkana), ne ljudi sa dobrim ocenama, opšte-društveno prihvaćeni, ljudi koji znaju samo za ono što im se da(ne generalizujem), ravnodušni na spoljni svet, previše ušuškani u svoja "četiri zida" (ne generalizujem). Elitu ne čine društveni zakoni i društvena poimanja nečega jer ono najviše što čini elitu jeste društvena neprihvaćenost i odbacivanje od strane okoline(ne mora da znači) za njihova života a posle smrti bivaju slavljeni jer se tek tada shvata njihova vrednost.
 
Ove godine na upisu u 7. razred O.S. Matematicka gimnazija umesalo se Ministarstvo obrazovanja R.Srbije te na tzv. Testu sposobnosti ukinulo negativne poene marginalizujuci test i ucinivsi ga mnogo laksim nego prethodnih godina. Ocene skolovanja makar dete imalo sve petice iz svih predmeta su potpuno nebitne, a najbitnije je takmicenje iz matematike u 6.razredu Osnovne skole koje je sponzorisano ove godine od neke nevladine organizacije, na kojem rezultat zadatka nije nije bio bitan, ako nisi dosao do njega nekim "kljucem" (Sto je na svakom visem nivou obrazovanja cista glupost...zamislite da je Tesla do svojih rezultata dolazio po nekom kljucu??).
Jos jedna degradacija necega cime se Srbija nekada ponosila.
Uskoro ce to biti Gimnazija djece politicara i kriminalaca.
No nista novo na balkanu...Sve sto valja treba unistiti!

Potpuno su u pravu. Danas se petice dele i šakom i kapom.

Zove me jedan moj rodjak da mu malo "preslišam" sina pre kontrolnog iz fizike. VI razred. Kaže, ima dve petice (novembar) ali mu nešto nije jasno.
Svratim ja i odma mu dam: 10m/sec = ? km/h .... gleda me ko da je bunike jeo, a gledam i ja njega i ne mogu da verujem. DVE PETICE :eek:
Ajde, formula za brzinu i on napisa v=S/t a čemu je sad jednako S? Ne zna :eek:

KAKO SI TI SINKO DOBIO DVE PETICE?
Kaže pitao ga teoriju :dash:

Posle sam svake nedelje dolazio i do Nove godine sam ga jedva doveo da ima REALNU, PRAVU peticu po nekim standardima kad sam ja u školu išao.

Posle prvog časa kažem mom bratu da mu sin nema pojma sa fizikom a on mi ne verije. Jedva sam ga ubedio.

Eto kako profesori dezavuišu i djake i roditelje.
 

Back
Top