"Vojnicki dnevni obrok"

nema onog groznog keksa-dvopeka

Nikad nisam bio u prilici da osetim funkcionalnost kesice caja i tog dvopeka, a iz zainteresovanosti sam probao par puta i nisam uspeo...
Sve ostalo moze da prodje, ma koliko stara bila konzerva.

- - - - - - - - - -

Cak je prednost SDO bilo to sto moze da bude star 15 godina a da mu nije nista...
Npr kad bi u njemu bile tablete ugljena za preciscavanje vode, to vec ne bi bilo trajno SDO pakovanje..
One gube dejstvo cini mi se posle 6 ili 7 godina.
Ne znam za masku , zaboravio sam koliko traje aktivan ugalj u njoj..
 
Мени је баш напротив ризибизи био закон, а кисели купус нисам могао да смислим и мењао сам га за нешто друго, ризибизи ми је пријао хладан, без хлеба, скине се горњи слој масноће кад се отвори конзерва, или се измеша са остатком, и цепај. Никад нисам грејао конзерве, мрзело ме да се с тим њакам, а и када би их добили загрејане у врелој води то је била пиздарија, пола пасуља би исцурело чим се отвори конзерва, шикнуло би из ње.
Од двопека су у мирнодопско време кувари правили неку заслађену кашу, пудинг, шта ли је, и слабо се то јело. Иначе могао је да прође уз конзерву сардина, па чак и кекс из маренде је ишао уз сардине, хлеба никада није био довољно, ако је за утеху тек сад га не дају у довољној мери, ова нова војска не штеди на паштетама, али хлеб деле на мрвице. :) Али зато обилато дели кексове. Више нема ни воћних бонбоница. Уместо флашираних сокића следује неколико малих у тетрапаку. С носталгијом се сећам носања водне амбалаже за маренду, где год се ишло на терен, чак и кад се заратило, неко је вукао гајбицу са празним флашицама за сокиће, није било кауције. :))) Гротескно, цича зима, минус тријес на Мањачи, снег до јаја, тј. до колена, ноге отпадају као на игманском маршу, не помажу ни чувени медо комбинезони, а у колони звецка и гајбица. :))))

Ал' не могу да прежалим онај топљени сир, увек сам га тражио у трампама као прву опцију, могао бих да га једем до бесвести, никад ми га није било доста. :)))
 

Back
Top