Kazna za protest

bozej

Početnik
Poruka
3
Zbog protesta zbog cene goriva (blokade puta) stigao mi je poziv da se javim u sup radi davanja izjave ko je upravljao mojim autom u to vreme. Prekrsaj je inace za nepravilno parkiranje. Ukoliko ne priznam da sam ja vozio ili ne kazem ko je vozio kaznu ce pisati meni. Postoji li mogucnost da se izbegne ova kazna, jos nisam bio u supu pa ne znam da li poseduju fotografije sa blokade, ukoliko ne poseduju da li mogu da mi pisu kaznu...?
 
Zbog protesta zbog cene goriva (blokade puta) stigao mi je poziv da se javim u sup radi davanja izjave ko je upravljao mojim autom u to vreme. Prekrsaj je inace za nepravilno parkiranje. Ukoliko ne priznam da sam ja vozio ili ne kazem ko je vozio kaznu ce pisati meni. Postoji li mogucnost da se izbegne ova kazna, jos nisam bio u supu pa ne znam da li poseduju fotografije sa blokade, ukoliko ne poseduju da li mogu da mi pisu kaznu...?
Vec kasnis, ovakav dogovor se pravi pre pisanja prijave za pogresno parkiranje da policija ne gubi vreme utvrdjujuci ko je vozio, sto cesto i ne moze, ako ne priznas. Ponuda je da platis pola kazne i da ni ti ne gubis vreme i novac na dokazivanje. Ako ti je auto bio na pogresnom mestu najbolje da das izjavu da si kolegi pozajmio auto, ali da on to negira i platis pola kazne kao da si ti vozio.
 
Nisam jos isao u policiju da dam izjavu tako da kaznu jos nisu napisali, mozda mogu jednostavno da se vadim na to da sam upao u blokadu i da nisam ja taj koji je blokirao, ne znam da li imaju slike ili snimak, auto mi je inace bio u kruznom toku...
 
Nisam jos isao u policiju da dam izjavu tako da kaznu jos nisu napisali, mozda mogu jednostavno da se vadim na to da sam upao u blokadu i da nisam ja taj koji je blokirao, ne znam da li imaju slike ili snimak, auto mi je inace bio u kruznom toku...

Тешко да ће те то ослободити казне. Постоји велика вероватноћа да су и судије, као и полиција, добили инструкције да предупреде неки нови протест блокадом саобраћаја кад то власти не одговара.
Тако да, казне су вероватно већ одређене и платићеш је.
Али, сачувај казну и решење, па једног дана унуцима да показујеш како си био револуционар.
 
ako je protest prijavljen nema osnova za prekrsaj

Ако је протест дозвољен, нема основа за прекршај.
Пријава није и право да се одржи, као што ни мигавац није право да сечеш путању другог возила.

Иначе, ја бих тражио о д организатора протеста да плати све казне. Као што је требало од Живковића наплатити све пристигле обавезе из његовог грађанског протеста.
Овако су само неки људи испали наивни и поверовали у некакав "народни бунт".
 
Protest se prijavljuje u PU nadleznu za tu terotiruju.

PU daje ili ne daje mogucnost da se nesto odrzi.

Ma sve je to u redu.Protest je prijavljen,ali su oni mangupi nasli sada kako da opravdaju te zastoje,pa su popisali ljude ili njihove tablice i napisali prijave za nepropisno parkiranje.I sad ako odes sam u MUP,platices kaznu za to parkiranje,ako odes sa advokatom nece biti nista jer ako je skup bio propisno prijavljen,ne mogu vam nista,sem da vas pecaju kasnije za nesto drugo,jer imaju vase registracije.
 

Back
Top