DOKAZI O BOGU

Jesu li nastali sami od sebe ili je već postojao materijal od kojeg su oblikovani? Pošto si naveo Himalaje kao "dokaz" održivosti materije same od sebe. Jesu li sami od sebe nastali? Ni iz čega?

- - - - - - - - - -



Rekoh da materija nije večna i da je nastala u vremenu. Drugo ona ne može da nastane sama od sebe...nema taj poterncijal. Ja pitam još jednom...može li neko da dokaže nastanak materije ni iz čega? Imaš li takav primer?

- - - - - - - - - -



Pročitaj 1. Mojsijevu 1-3. Kako razumeš taj izveštaj?

Primera itekako ima,evo ti popularan članak bez matematike i fizičkih relacija...(znam da vam to kvari probavu...:mrgreen:)
https://vesnamihajlovicblog.wordpre...cega-moze-nastati-nesto-kako-je-nastao-zivot/

- - - - - - - - - -

A evo i izvor:
https://translate.google.rs/#en/sr/... effect suggests we could use vacuum energy t
 
mozda su vecni mozda su postojali oduvek, fakt je da su tamo, da stoje oblikovani. Mozda su se sami stvorili.... nema nikakvog dokaza da je neko njih stvarao prema nekoj ideji.

Znamo kako nastaju planine. Ali mogu li nastati recimo onako iz vazduha...same od sebe? Odjednom. Ja recimo nisam imao takvo iskustvo da to vidim. Da li si video nešto slično?

- - - - - - - - - -

koje dokaze imas damaterija nije vecna

dokazi da nema taj potencijal

Isto pitanje...da li si video da materija nastane sama od sebe. Onako iz vazduha?

- - - - - - - - - -

koje dokaze imas

da ovo nije zemlja koju je bog stvorio

Šta kaže 1.Mojsijeva 1-3? Jesi li pročitao
 
Primera itekako ima,evo ti popularan članak bez matematike i fizičkih relacija...(znam da vam to kvari probavu...:mrgreen:)
https://vesnamihajlovicblog.wordpre...cega-moze-nastati-nesto-kako-je-nastao-zivot/

- - - - - - - - - -

A evo i izvor:
https://translate.google.rs/#en/sr/... effect suggests we could use vacuum energy t

U ovom tvom člnaku stoji sledeće:" Dakle, prema kvantnoj teoriji čak je i savršeni vakuum ispunjen poljima koja stalno fluktuiraju poput valova i stvaraju mnogo čestica koje nastaju i ponovno nestaju, a vakuum ispunjavaju ‘nultom energijom’ koja je zapravo različita od nule".

Dakle, opet postoji nešto poput valova..neka vrsta energije. Ali i ono mora da postoji tj. da nastane. Ono tobože može da stvori ali to su hipoteze nedokazane u praksi.

Nego isto pitanje...da li si imao iskustvo da se pred tobom iz vazduha stvori neki predmet ili materija neoblikovana? Odjednom. Imaš li neki konkretan dokaz?
 
vazduh je materija

- - - - - - - - - -

Slažem se. Ako iz tog vazduha ne može nastati ništa..neki predmet neka stvar(bar ja nisam video ako si ti video slobodno prezentuj) kako tek može nastati iz ništavila gde nepostoji ni vazduh? Ajde najpre iz vazduha...jesi li video da nastane nešto samo od sebe?

- - - - - - - - - -

posto niko nije video, logicno je da su one vecne i niko ih nije stvorio jer nema svedoka tog dogadjaja

Pošto se planine troše..erodiraju jel tako...kako onda mogu biti večne? Logika..logika:)
 
U ovom tvom člnaku stoji sledeće:" Dakle, prema kvantnoj teoriji čak je i savršeni vakuum ispunjen poljima koja stalno fluktuiraju poput valova i stvaraju mnogo čestica koje nastaju i ponovno nestaju, a vakuum ispunjavaju ‘nultom energijom’ koja je zapravo različita od nule".

Dakle, opet postoji nešto poput valova..neka vrsta energije. Ali i ono mora da postoji tj. da nastane. Ono tobože može da stvori ali to su hipoteze nedokazane u praksi.

Nego isto pitanje...da li si imao iskustvo da se pred tobom iz vazduha stvori neki predmet ili materija neoblikovana? Odjednom. Imaš li neki konkretan dokaz?

Imam! Predamnom se stvorio Godo lično sve sa bradom belom kao sneg i istog momenta je pokazao prstom most i taj je nestao!
Ne veruješ?!
Zašto?
 
Imam! Predamnom se stvorio Godo lično sve sa bradom belom kao sneg i istog momenta je pokazao prstom most i taj je nestao!
Ne veruješ?!
Zašto?

Verujem:). Lepo. Drugačije ne može osim God

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -



odgovori na ova pitanja prvo

pa pokazujem materijalizaciju

Pokaži. Pitah te već tri puta...jer ako ne možeš dokazati da nešto samo od sebe nastaje onda je morao postojati Tvorac. Možeš li dokazati? Čekamo...
 
Poslednja izmena od moderatora:
U nekom posve mračnom prostoru je svetlucala jedna beskrajno mala ili beskrajno velika iskra. Njen bezvremenski mir poremetio je jedan jedini impuls koji ju je uzdrmao izazvavši eksploziju. Njeni delići su se raspršili na sve strane. Počelo je da teče vreme. Iz njene sredine izletelo je nebrojeno mnogo svetlosnih bića, koja su se tek probudila iz dugog sna izazvanog pređašnjim uništenjem potpune celine. Svi su pospani i polusvesni, svi osim jednog koji je za sve ovo vreme bio polubudan; on je bio jedini nosilac svetlosti dok su svi ostali spavali. Njegova želja da obnovi pređašnju potpunu celinu je i izazvala taj impuls. U desnoj ruci je nosio baklju. Oprživši najbliže oko sebe, razbudio ih je i proglasio ih svojim saradnicima. Bilo ih je dvanaest i svi postadoše visokosvesni. Ostali ostadoše polupospani. Svi se zadržaše oko nosioca svetlosti. Egzistiraše u dokolici, dok od ostataka praiskre svetlosti izgradiše bezbrojne svetove, skupine bleštavih i tamnih kosmičkih tela okupljenih u nebrojene galaksije. Na njima sami od sebe iznikoše raznorazni oblici organskog života. Želeći da napuste dokolicu duhovnog postojanja, jedanaestorica od dvanaestorice pobegoše u materijalne svetove odvedovši sa sobom tri četvrtine ostalih podanika svetlosti. Svi doživeše pád u bedu materijalnog postojanja. Namaste.
 
A inače ,ne razumeš,očigledno fizički pojam "polje",a tek kako ne bi razumeo Hilbertov prostor koji je samo matematički...:lol:
Pitao me sin,dok je išao u srednju,zašto se zvuk čuje nadaleko iz pravca vetra,a ja ga pitam da li je primetio da su ti tonovi dublji ,a uz vetar
viši...Nije primetio,ali obratiće pažnju...kaže sinak i obratio i kaže "Stvarno...":lol:
U pitanju je "razvlačenje i sabijanje talasa",ali kako objasniti popu koji nije učio mehaniku fluida? Ni osnove ...:roll:
 
A inače ,ne razumeš,očigledno fizički pojam "polje",a tek kako ne bi razumeo Hilbertov prostor koji je samo matematički...:lol:
Pitao me sin,dok je išao u srednju,zašto se zvuk čuje nadaleko iz pravca vetra,a ja ga pitam da li je primetio da su ti tonovi dublji ,a uz vetar
viši...Nije primetio,ali obratiće pažnju...kaže sinak i obratio i kaže "Stvarno...":lol:
U pitanju je "razvlačenje i sabijanje talasa",ali kako objasniti popu koji nije učio mehaniku fluida? Ni osnove ...:roll:

Samo pokaži te talase na delu:)..stvaraju li oni i sad materiju?? Iz ničega...da li video tako što u praksi? Ostalo je hipoteza.
 
Verujem:). Lepo. Drugačije ne može osim God

- - - - - - - - - -



..
Eto vidiš da ti jasno ...
Čovek mora biti snabdeven prethodnim obrascima mišljenja da bi mogao deducirati...
A kako su emitovali Higsov bozon u hadronskom ubrzivaču,naravno da ne možeš da veruješ!
IZ POLJA pope!:hahaha::rotf:
(Bilo je čak trte da će tako proizvesti minijaturne black hole,ali na sreću nismo ugasili...:hahaha::mrgreen:)

- - - - - - - - - -

Samo pokaži te talase na delu:)..stvaraju li oni i sad materiju?? Iz ničega...da li video tako što u praksi? Ostalo je hipoteza.

Hoću,čim ti pokažeš Božu bradonju ,hajde na Vračaru u hramu Sv,Save...:hahaha:
E,al ne važi se po freskama ,ikonama i sl,mada su tamo,koliko ja znam,drugi božići...:lol:
 
Eto vidiš da ti jasno ...
Čovek mora biti snabdeven prethodnim obrascima mišljenja da bi mogao deducirati...
A kako su emitovali Higsov bozon u hadronskom ubrzivaču,naravno da ne možeš da veruješ!
IZ POLJA pope!:hahaha::rotf:
(Bilo je čak trte da će tako proizvesti minijaturne black hole,ali na sreću nismo ugasili...:hahaha::mrgreen:)

- - - - - - - - - -



Hoću,čim ti pokažeš Božu bradonju ,hajde na Vračaru u hramu Sv,Save...:hahaha:
E,al ne važi se po freskama ,ikonama i sl,mada su tamo,koliko ja znam,drugi božići...:lol:

Nećeš verovati nisam pop:)...

Pokaži ti nama u praksi...neinicirano od strane ljudi da tako nešto nastaje u prirodi samo od sebe...samo jedan dokaz...nije valda da nema ni jedan kad si tako ubeđen:D
 
evo , bicu covek , iako bi ti trebao prvi dokazati


a sada ti dokazi

Pa pobogu sasata da li je moguće da ste vi ateisti sujeverniji od verujućih? Šta je ovo? Sai Baba:):). Lepo , lepo...koriste se trikovi i magije da bi se potvrdio ateizam.Zar to nije paradoksalno...naravno mogao bih ja i o ovome ali nije to tema.

Ajde pogledaj 2. Mojsijevu 7,11:"A faraon dozva mudrace i vračare; te i vračari Misirski učinište tako svojim vračanjem".

Dakle, ovo su trikovi koje svako mađioničar može uraditi a i da je učionio čudo postoji "inteligencija" koja reaguje u trenutku da bi nešto materijalizovalo...da li od Boga ili demona. To je kažem novo teološko pitanje.

Ali ako je ovo dokaz onda je jasno da nešto može nastati ne samo od sebe već intervencijom spolja ne prirodno.
 
Dokaz da materija nije večna..jel da?

Dakle, i iz ovog primera koji si naveo samo si potvrdio da ništa ne može nastati i materijalizovati se prirodnim putem već natprirodnim. Samim tim materija nije dakle mogla sama od sebe postojati jer je ekspirimentalno dokazano da ona može nastati samo natpriodnim putem. Prirodno bi bilo da nam prezentuješ događaj da samo od sebe nešto nastane sasvim slučajno...odjednom iz vazduha recimo. Eto odgovora..dakle materija ne može nastati prirodno već natprirodno pa samim tim ne može biti večna.

- - - - - - - - - -

ajd dokazi da je prevara

a sta ako je bog sisao malo medju ljude , tvoj bog , a ti ga nazivas prevarom

- - - - - - - - - -

eto doslo mu malo da bude medju ljude pa sisao

Ma jel ti zaista veruješ u ovo?
 

Back
Top