DOKAZI O BOGU

Nemoj molim te, jer si nas i sa ovim smarao.
I zapanjujuća je tvoja rečenica "Pogledajmo šta nauka kaže". Kada ti nešto odgovara ti onda "pogledajmo šta nauka kaže", a kada ti ne odgovara onda nauka nije tačna. Pa čoveče, bre!
PS Raspitaj se Grome kako se "prave" deca pa ćeš, valjda konačno, da i ti uvidiš da nam Bog ne daje život.

Nego ko daje ?
 
Science is held in high esteem nowadays, and justly so. Vigorous scientific investigations have provided us with a huge amount of authentic knowledge that has served as a solid basis for humankind's remarkable technological achievements.

All the scientific and technological accomplishments of contemporary civilization are founded on the exploration and exploitation of processes that are publicly observable and obey the laws of regular dynamics. These processes can be studied using highly reliable objective-scientific methodology, which is deemed to be the only truly scientific methodology of research. It recognizes as scientific only the publicly ascertainable objective facts, and not the publicly inaccessible subjective facts.

...it is utterly unreasonable to ignore the subjective empirical facts, for they supply information about the world of a kind, which cannot in principle be provided by any objective facts.


THE GLORY AND MISERY OF MODERN SCIENCE - Undo Uus, astrophysicist and methodologist of science
 
Daje se duh (dah)zivota ,kombinacije posle nastaju .

Сваки живи организам мора да уима дух који његовом кретану, расту животу даје смисао, одређује његово понашање.
Када видимо децу да се играју кажемо да их покреће дух игре.Када се неко весели покреће га дух весеља, веселог је духа, тужнога покрећедух туге.

Видимо да је наше понашање уско повезано са тим како се тог тренутка осећамо Ако би смо наше тело упоредили са компјутером онда су духови програми који извршавају наша осећања.
Као кад кликнемо на иконицу видео фајла па се упали видео плејер и почне репродукција филма тако када своју пажњу посветимо мислима које носе осећање љутње ми ћемо почети љутито да се понашамо. Наша пажња има улогу дуплог клика .Погледамо некога кога волимо и већ се на нашем лицу појави осмех јер наше тело је тог ренуитка преузео дух љубави.
Од мисли и осећања зависи каквог ћемо духа бити.

Свети духови, анђели, су дух радости, милости, љубави, а зли духови, демони, су дух беса, љутње, гнева....
Дух одређује све процесе који се одигравају у ћелији, а буде и до две милијарде додира у секунди између ДНК и РНК. Тако и у функционисању вируса мора да постоји неки смисао а тај смисао одређује дух тог вируса.
 
Сваки живи организам мора да уима дух који његовом кретану, расту животу даје смисао, одређује његово понашање.
Када видимо децу да се играју кажемо да их покреће дух игре.Када се неко весели покреће га дух весеља, веселог је духа, тужнога покрећедух туге.

Видимо да је наше понашање уско повезано са тим како се тог тренутка осећамо Ако би смо наше тело упоредили са компјутером онда су духови програми који извршавају наша осећања.
Као кад кликнемо на иконицу видео фајла па се упали видео плејер и почне репродукција филма тако када своју пажњу посветимо мислима које носе осећање љутње ми ћемо почети љутито да се понашамо. Наша пажња има улогу дуплог клика .Погледамо некога кога волимо и већ се на нашем лицу појави осмех јер наше тело је тог ренуитка преузео дух љубави.
Од мисли и осећања зависи каквог ћемо духа бити.

Свети духови, анђели, су дух радости, милости, љубави, а зли духови, демони, су дух беса, љутње, гнева....
Дух одређује све процесе који се одигравају у ћелији, а буде и до две милијарде додира у секунди између ДНК и РНК. Тако и у функционисању вируса мора да постоји неки смисао а тај смисао одређује дух тог вируса.

A mi, u našoj neukosti i bezdušnosti, svakodnevno vršimo genocid nad tim božjim stvorenjima. Ko smo mi da odlučujemo o njihovoj sudbini? Gde je ono "okreni i drugi obraz"? Nema u nama nikakvog Hrista!
 
Сваки живи организам мора да уима дух који његовом кретану, расту животу даје смисао, одређује његово понашање.
Када видимо децу да се играју кажемо да их покреће дух игре.Када се неко весели покреће га дух весеља, веселог је духа, тужнога покрећедух туге.

Видимо да је наше понашање уско повезано са тим како се тог тренутка осећамо Ако би смо наше тело упоредили са компјутером онда су духови програми који извршавају наша осећања.
Као кад кликнемо на иконицу видео фајла па се упали видео плејер и почне репродукција филма тако када своју пажњу посветимо мислима које носе осећање љутње ми ћемо почети љутито да се понашамо. Наша пажња има улогу дуплог клика .Погледамо некога кога волимо и већ се на нашем лицу појави осмех јер наше тело је тог ренуитка преузео дух љубави.
Од мисли и осећања зависи каквог ћемо духа бити.

Свети духови, анђели, су дух радости, милости, љубави, а зли духови, демони, су дух беса, љутње, гнева....
Дух одређује све процесе који се одигравају у ћелији, а буде и до две милијарде додира у секунди између ДНК и РНК. Тако и у функционисању вируса мора да постоји неки смисао а тај смисао одређује дух тог вируса.
Ovo je neka nova religija, na bazi biologije i psihologije? Ima li ovo veze sa hrišćanstvom ili si ovo sam "povezao"?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ovo je neka nova religija, na bazi biologije i psihologije? Ima li ovo veze sa hrišćanstvom ili si ovo sam "povezao"?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Наследити Царство Небеско значи научити да владамо својим умом, својим мислима. Јер анђелии демони су житељи нашег ума, Не каже ли Христос да је Царство небеско ту у нама.
А кад наследимоцарство ми ћемо владати њиме, Владаћемо својим умом , својим осећањима и својим понашањем .
Јер док мисли владају нама кроз осећања утичући на наше понашање ми нисмо наследили Царство небеско.
Па ти извиди има ли ово везе са Хришћанством
 
Наследити Царство Небеско значи научити да владамо својим умом, својим мислима. Јер анђелии демони су житељи нашег ума, Не каже ли Христос да је Царство небеско ту у нама.
А кад наследимоцарство ми ћемо владати њиме, Владаћемо својим умом , својим осећањима и својим понашањем .
Јер док мисли владају нама кроз осећања утичући на наше понашање ми нисмо наследили Царство небеско.
Па ти извиди има ли ово везе са Хришћанством
Meni ovo više vuče na budizam [emoji1]

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 

Pa niko. Ali evo ti kratka lekcija: dva gameta se spoje u zigot. Svaki gamet unosi po 23 hromozoma i spajanjem počinje deoba jajne ćelije a sve ide po "planu " koji je upisan u genima koji se nalaze u tih 46 hromozoma.
Tako je to bilo i u vreme pećinskog čoveka, koji još nije bio izmislio nikakvog boga, tako je bilo i u vreme kada je čovek izmišljao mnogo bogova, a tako je i danas kada je ostao ovaj jedan, koga su izmislili Jevreji.
 
Pa niko. Ali evo ti kratka lekcija: dva gameta se spoje u zigot. Svaki gamet unosi po 23 hromozoma i spajanjem počinje deoba jajne ćelije a sve ide po "planu " koji je upisan u genima koji se nalaze u tih 46 hromozoma.
Tako je to bilo i u vreme pećinskog čoveka, koji još nije bio izmislio nikakvog boga, tako je bilo i u vreme kada je čovek izmišljao mnogo bogova, a tako je i danas kada je ostao ovaj jedan, koga su izmislili Jevreji.

Јесте , само кад оплођену јајну ћелију жабе ставимо у Фарадејев кавез из ње се не развије жаба него нешто мутирано. Информација која деловању днк даје смисао долази споља а не из саме ћелије.
 
1. The world is rational.
2. Human reason can, in principle, be developed more highly (through certain techniques).
3. There are systematic methods for the solution of all problems (also art, etc.).
4. There are other worlds and rational beings of a different and higher kind.
5. The world in which we live is not the only one in which we shall live or have lived.
6. There is incomparably more knowable a priori than is currently known.
7. The development of human thought since the Renaissance is thoroughly intelligible (durchaus einsichtige).
8. Reason in mankind will be developed in every direction.
9. Formal rights comprise a real science.
10. Materialism is false.
11. The higher beings are connected to the others by analogy, not by composition.
12. Concepts have an objective existence.
13. There is a scientific (exact) philosophy and theology, which deals with concepts of the highest abstractness; and this is also most highly fruitful for science.
14. Religions are, for the most part, bad – but religion is not.

Kurt Friedrich Gödel - mathematician, philosopher, logician
 
Pascal* argues that a rational person should live as though God exists and seek to believe in God. If God does not actually exist, such a person will have only a finite loss (some pleasures, luxury, etc.), whereas he stands to receive infinite gains (as represented by eternity in Heaven) and avoid infinite losses (eternity in Hell).

*Blaise Pascal - mathematician, physicist, inventor, theologian
 
Јесте , само кад оплођену јајну ћелију жабе ставимо у Фарадејев кавез из ње се не развије жаба него нешто мутирано. Информација која деловању днк даје смисао долази споља а не из саме ћелије.

Život je evoluirao na planeti onakva kakva jeste. Taj tvoj primer sa žabljim zigotom je eklatantan primer evolutivnog prilagođavanja živih bića na uslove sredine. Ako zigotu izostavimo statičko električno polje, dolazi do mutacije ? Jako interesantno.
Ali to ne znaći da će se ostale milijarde i milijarde zigota normalno razviti u žabe, van tog tvog Faradejevog kaveza.

Evolucija je jako sofisticiran program, i kako nam kolega pokaza u njega su uključeni i najsitniji detalji, čak i statični elektricitet iz okruženja ?

Zamislimo samo da se gravitaciona konstanta iznenada promeni, sa 9,81 padne recimo na 7,81 ?

Kakve bi to tek promene izazvalo kod svih živih bića na primer ?

Nego, da se vratimo na statički elektricitet koji je svuda oko nas. Zamislimo da za tridesetak godina konstruišemo uređaj koji će detektovati ovo električno polje ?

I poput današnje kamere gledamo milijarde iskrica , sićušnih pražnjenja, električnih ? Koračamo kroz more svetlucavog elektriciteta, interagujemo sa njim, šaljemo mu električne impulse i primamo iste iz njega ? Komunicirmo međusobno, komuniciramo na daljinu, komuniciramo sa biljkama, komuniciramo sa životinjama, insektima, komuniciramo sa mrežom ?

I samo usmerimo "skener" ka telu i on nam pokaže svaku kritičnu tačku, svaki trombić, svaku upalu, svako suženje na arterijama, svaki tumorčić u najranijoj fazi razvoja ?

Kada otkrijemo na koji način jedan leptir koji zatreperi svojim prelepim krilima pokreće čitav niz interakcija u živom svetu oko njega, da li ćemo i dalje verovati u te prastare priče semitskih pastira o duhovima koji nose Y-spermatozoide ?
 
Јесте , само кад оплођену јајну ћелију жабе ставимо у Фарадејев кавез из ње се не развије жаба него нешто мутирано. Информација која деловању днк даје смисао долази споља а не из саме ћелије.

Stavi celu žabu, pa ćeš videti. Niko se ne rađa iz faradejevog kaveza, nego iz drugog organizma.
 
Ти изгледа немаш појма како се жабе размножавају,

Баш сам нашао с ким ћу да причам
Паметнији си кад ћутиш,

Naravno da imam. Ubaci žabe da se razmnožavaju u faradejevom kavezu.

Ako ti baš nije jasno, mogu da ti crtam.
...
 
Poslednja izmena od moderatora:
43614823_10217267623743178_639014494248370176_n.jpg
 
Јесте , само кад оплођену јајну ћелију жабе ставимо у Фарадејев кавез из ње се не развије жаба него нешто мутирано. Информација која деловању днк даје смисао долази споља а не из саме ћелије.

Otkud ti ovaj podatak? Po meni je to netačno jer Faradejev kavez samo štiti od spoljašnjih električnih pražnjenja, dok su prisutni svi ostali uslovi potrebni za razvoj oplođene jajne
ćelije koji postoje i izvan kaveza.
 
Otkud ti ovaj podatak? Po meni je to netačno jer Faradejev kavez samo štiti od spoljašnjih električnih pražnjenja, dok su prisutni svi ostali uslovi potrebni za razvoj oplođene jajne
ćelije koji postoje i izvan kaveza.

фарадејев кавез штити од електро магнетног зрачења што значи да унутра не може да доспе информација у облику електромагнетног зрачења.
За неписмене радио не хвата сигнал унутар кавеза
Наше тело зрачи електромагнетним зрачењем такође. то је оно што називамо ауром, Сваки атом зрачи и има своју фреквенцију зрачења.
Ми смо уроњени у зрачење свих осталих живих у неживих ствари а у фарадејевом кавезу то не може да допре до нас па ни до оплођене јајне ћелије жабе.
Испада да је средина чиста од зрачења нездрава за жива бића
Као да смо ми део једног већег бића, као да је Земља жива и одрежује наже зивоте у истој мери у којој ми одређујемо њен живот
У том случају Земља би била Бог за нас који живимо на њој.
Али тоје тако ако заборавимо присуство свемира и зрачења која из њега стижу.
Рекло би се да је и свемир једно живо биће.
 
Poslednja izmena:
фарадејев кавез штити од електро магнетног зрачења што значи да унутра не може да доспе информација у облику електромагнетног зрачења.
За неписмене радио не хвата сигнал унутар кавеза
Наше тело зрачи електромагнетним зрачењем такође. то је оно што називамо ауром, Сваки атом зрачи и има своју фреквенцију зрачења.
Ми смо уроњени у зрачење свих осталих живих у неживих ствари а у фарадејевом кавезу то не може да допре до нас па ни до оплођене јајне ћелије жабе.
Испада да је средина чиста од зрачења нездрава за жива бића

Šta bre da dođe do oplođene jajne ćelije?

Ako je oplođena ne treba joj zračenje, nego okolni uslovi, voda, temperatura i da ih nešto ne pojede.
 

Back
Top