DOKAZI O BOGU

U Postanju glava 5 do 11 piše o godinama za koje su Adam i njegovi naslednici izrodili sve generacije od Adama do Avrama.Određivanjem gde se Adam hronološki nalazi u istoriji i dodavanjem perioda koji se nalazi u Postanju jasno je da Biblija uči da je zemlja stara oko 6000 godina.
 
Bas godina za godinom , kalendarskom ...?

Da li si negde procitao i ovo :

"A Jevreji odgovarajući rekoše mu: kakav nam znak pokazuješ, da to možeš činiti? Isus odgovori i reče im: razvalite ovu crkvu, i za tri dana ću je podignuti. A Jevreji rekoše: četrdeset i šest godina građena je ova crkva, a ti za tri dana da je podigneš? A on govoraše za crkvu tijela svoga. A kad usta iz mrtvih, opomenuše se učenici njegovi da ovo govoraše, i vjerovaše Pismu i riječi koju reče Isus. (Evanđelje po Jovanu 2,18-22)"

" Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Bogom kao hiljada godina, i hiljada godina kao jedan dan. (2. Petrova poslanica 3,8)"


" Hodite da se vratimo ka Bogu; jer on razdrije, i iscijeliće nas, rani, i zaviće nas. Povratiće nam život do dva dana, treći dan podignuće nas, i živjećemo pred njim. Tada ćemo poznati Boga i sve ćemo ga više poznavati. (prorok Osija 6,1-3)"

" I reče Bog Mojsiju: idi k narodu, i osveštaj ih danas i sutra, i neka operu haljine svoje; i neka budu gotovi za treći dan, jer će u treći dan sići Bog na goru Sinajsku pred svim narodom. (2. Mojsijeva 19,10-11)

I Mojsije siđe s gore k narodu; i osvešta narod, i opraše haljine svoje. I reče narodu: budite gotovi za treći dan. (2. Mojsijeva 19,14-15)"

Gde se pomenuti brojevi ne tumace u bukvalnom smislu ...
 
Poslednja izmena:
Pa ako je echad Bog onda je On alfa i omega. Šta ima u tome loše ako je taj echad Bog jedini Tvorac svega...onda On zaslužuje poštovanje

- - - - - - - - - -



Šta je problem što je Večan? Ne vidimo nikakav problem u tome. Pa ako nije večan nikada ništa ne bi ni moglo postojati. Zdrav razum i zdrava logika to shvata a samo oni koji isključe razum i logiku se čude:)

- - - - - - - - - -



Biblija nigde ne uči da je Zemlja ravna ploča. To su špekulacije od onih koji to veruju i tako nanose štete i samoj Bibliji. Biblija uči da je Zemlja okrugla-Isaija 40,22-"On sedi nad krugom(chuwg) Zemlajskim". Chuwg je sfera ili sferičan oblik 3d formata. I dan danas Jevreji taj izraz tako i prevode. Tako da priče da vernici veruju u ravnu zemlju zato što su vernici nije tačno jer Biblija to ne govori. Ovu teoriju pokreću tajna društva da bi obrukali verujuće a osnivač pokreta Earth Flet je ateista.

Tako da ni tu nema problema.

- - - - - - - - - -



To se pogrešno tumači. Biblija poziva na poslušnost Zakonu koji štiti ljudski život i dostojanstvo. Vlasti su oličenje zakona u tom opštem smislu. I kada Biblija ukazuje na "vlasti" ona ukazuje na red i poredak koji proističe iz postojanja zemaljskih vlasti. Jer da nema vlasti bio bi haos i svako bi svakom ugrožavao i život i imovinu. Zato su "vlasti" za poštovanje. Dakle, nije bitna ličnost ili zvanje već poštovanje poretka.

- - - - - - - - - -



Svako može ovde i gde god hoće da kritikuje verujuće i da ima svakakav stav o njima. To je njegova stvar...i verujući ne treba da se ljute niti da im brane..samo da niko nikog ne vređa.

I nije mi jasno zašto toliko mržnje prema verujućim ovde? Naravno, ja osuđujem i usijane glave među verujućima koji na neadekvatan način brane veru ako vređaju ateiste i agnostike...i to je zaista loše. Ali zaista nema potrebe za time...važno je da se iznose na smiren način argumenti. Samo jednu stvar sam primetio a to je neki trend da oni koji malo znaju su najbučniji i najbezobrazniji da tako kažem. I sa jedne i sa druge strane. Zato pozivam i verujuće i nevereujuće da smire strasti i da pišu u duhu tolerancije i poštovanja sagovornika.

Svako dobro svima:)

Istrgnete citate i onda rečenicu po rečenicu,a kad se to radi s Biblijom-pozivate se na kontekst!
Što meni kontekst ne pomenuste!
A braniti vlast i poredak će osim vlasnog činiti još samo pop! (Ili hođa:lol:)
Osim toga,ja ne mrzim nikog,a i sam sam verujuć i volim i sebe...:rumenko::lol:

Logika o "večnosti" koju si pokušao da koristiš nema veze ni s dedukcijom ni s indukcijom.Štaviše,večnost podrazumeva "vreme" i neki vremenski tok ,dok
logika kaže da toga nema:prošlost su sećanja ili zapisi (važi i multimedijalno)koje se podsećaš ili ne sada,a budućnost je predviđanje daljih događanja sada
takođe.Znaći:postojanje je sada-prošlost i budućnost ne postoje te ne postoji ni nekakva "večnost" Eno ti ta rasprava koju je pravilno shvatio i blagopočivši srpski patrijarh Pavle...
Slični su ti i ostali argumenti tipa:neki to prezentuju pogrešno pa se to implantira celoj verskoj zajednici...
Osim svega toga ta gordost prisutna na svakom koraku! To od Isusa Hrista? Nikako,štaviše,to liči na ludost uzvišenja u veri! ! !
Ne može se čovek uzvisiti u veri!
Na šta to liči? Na verski šampionat ko će dalje da pljune?
Koliko puta samo nisam hteo odgovoriti na te vozvišene pamflete,jer mi je mučno...Ne osećam se lepo ulazeći u verbalni duel...
Lepše je i drugarstvo i prijateljstvo od rasprave...

- - - - - - - - - -

:ok::kpozdrav:
Kako izmeriti debljinu ploče? Lepo iskopaš bunar, i kada stigneš do vode to je "voda ispod". ;)

- - - - - - - - - -

Judejski bog nije jedan - dvojica su. Starozavetni je bog pravde.
Novozavetni je ljubav.

Drugi nam je bliži iako se (čak i himnom) obraćamo prvom.

Skrenuo sam već pažnju petrovaradinskom bunarđiji da ne buši dublje od 20 metara...:sad2:
Što se tiče one dvojice,molim te kad ih vidiš pitaj kad će svrnuti u Srbiju...:confused:
 
ovo je smešno,tekst koji je navodno od boga ne treba da se tumači onako kako je napisano jer bogu je hiljadu godina jedan dan a jedan dan kao hiljadu godina,i šta sad to uopšte znači? kakvo je to vrdanje od strane boga i ovih svetaca i svih tih proroka,čudaka i čarobnjaka,smehotresno
 
Istrgnete citate i onda rečenicu po rečenicu,a kad se to radi s Biblijom-pozivate se na kontekst!
Što meni kontekst ne pomenuste!

Pa morao sam da objasnim svaku stavku posebno jer se ne mogu obuhvatiti i sagledati kao jedna celina jer svaka za sebe je posebna optužba. Tako prijatelju nema tu konteksta jer je svaka stavka posebna celina:). Nema nikakve druge namere...verujem da je i tebi poslužilo da sagledaš svaki aspekt kritike sa jedne druge strane.

- - - - - - - - - -

A braniti vlast i poredak će osim vlasnog činiti još samo pop! (Ili hođa:lol:)
Osim toga,ja ne mrzim nikog,a i sam sam verujuć i volim i sebe...:rumenko::lol:

Nisam mislio lično na tebe ili isključivo na tebe već uopšteno da ima takvih stvari na forumu. Ali rekao sam da slične stvari rade i oni koji se zalažu za veru pa i njih kritikujem i često i kažem im otvoreno gde greše. Ja volim argumentovanu raspravu bez ikakvih kvalifikacija. Ali onima koji to rade uvek zamerim a posebno verujućim.
 
Poslednja izmena:
Logika o "večnosti" koju si pokušao da koristiš nema veze ni s dedukcijom ni s indukcijom.Štaviše,večnost podrazumeva "vreme" i neki vremenski tok ,dok
logika kaže da toga nema:prošlost su sećanja ili zapisi (važi i multimedijalno)koje se podsećaš ili ne sada,a budućnost je predviđanje daljih događanja sada
takođe.Znaći:postojanje je sada-prošlost i budućnost ne postoje te ne postoji ni nekakva "večnost" Eno ti ta rasprava koju je pravilno shvatio i blagopočivši srpski patrijarh Pavle...

Pomenuo sam Večnog Boga jer si ti napisao da je to neki problem valda šta..:). Pomenuh da je to sasvim normalno da je Bog pre svega i da je večan jer da u nekom trenutku nije postojao i da je nastao nekada...što je nemoguće jer iz ništa ne može da nastane nešto...tako da ako nije bilo nekoga oduvek tu ne bi postojalo nikada ništa. E taj koji je bio tu pre svega On mora biti večan. To je zdrava logika. Nema drugog logičnijg objašnjenja.

- - - - - - - - - -

Slični su ti i ostali argumenti tipa:neki to prezentuju pogrešno pa se to implantira celoj verskoj zajednici...

Pa jeste jer mnogi pogrešno izvlače zaključak da ako neki vernik, pop, svećenik ili pastor govore o ravnoj zemlji da svi hrišćani veruju da je Zemlja ravna. Naravno da ne veruju. Još je više pogrešno kada neki misle da to uči Biblija. Itd...dakle to su logiče greške onih koji gledaju sa strane na hrišćane.
 
Ne nego kako je mogao Bog da od ništa stvori nešto jer je za tebe to nemoguće?

Rekoh nemoguće je da nešto samo sebe stvori. Materija znamo nema potencijal da stvori samu sebe. Pa zato rekoh da ako nije postojao neko izvan materije i da je večan tj. večno postojao onda nikada ništa ne bi moglo nastati. Zato je potreban neko ko je večan sam po sebi. Ne znam sada da li je jasnije? To je ono što ja verujem i što je po mom shvatanju logika logike. Nema ništa logičnije. Meni bar nezavisno što sam verujući jer ovo sve mogu da prihvate i neverujući ako žele.
 
Ako je već nešto šta ima onda samo sebe da stvara,onda već postoji,već je nešto to je elementarna logika?

Da, to je Bog koji postoji tj. "Koji Jeste" kako kaže Tora ali on nije stvoren već nestvoren i večan. On je izvan svega što "postoji" i on je nezavisan od postojanja ili nepostojanja bilo čega.

Njegovo postojanje ne implicira da mora bilo šta drugo postojati. On je dakle nezavistan od postojanja bilo čega.
 
Poslednja izmena:
ovo je smešno,tekst koji je navodno od boga ne treba da se tumači onako kako je napisano jer bogu je hiljadu godina jedan dan a jedan dan kao hiljadu godina,i šta sad to uopšte znači? kakvo je to vrdanje od strane boga i ovih svetaca i svih tih proroka,čudaka i čarobnjaka,smehotresno

Pa tako je napisano,ako si bukvalista onda to stoji da za njega su hiljade godina kao dan....
 
ovo je smešno,tekst koji je navodno od boga ne treba da se tumači onako kako je napisano jer bogu je hiljadu godina jedan dan a jedan dan kao hiljadu godina,i šta sad to uopšte znači? kakvo je to vrdanje od strane boga i ovih svetaca i svih tih proroka,čudaka i čarobnjaka,smehotresno

kad covek procita bibliju sta je sve bog reko uradio u tih njegovih 6 dana, stice se utisak veoma nestabilne licnosti, ako je svet star 6000 godina (biblijski) onda za 6 bozjih dana on je nakon sto je stvorio sve, pa se odma pokajao, pa resio sledeceg dana da podavi sve pa da ostavi samo noja, pa izabro jevreje za svoj narod nametnuo im gomilu zabrana i propisa pod pretnjom teskih jkazni, pa da sledeca 2-3 dana vodi ratove ubija i unistava cele narode komplet sa sve zenama decama starim i mladim, pa se sledeceg dana opet promenio pa reko sad je u trendu ljubav, da vise ne vaze ti strogi zakoni, povuko se iz ratova zemljotresa poplava....
 
Гледам ову страницу постова.. ужас какви су аватари, један љуби другог, овај имам сике откривене.. ихај...
људи клоните се греха то ће вам ојачати дух. Не заговарам једног одређеног Бога али кажемм да воље веровати у Бога нега у новац или којекаве глупости. Јер много је превара на овом свету, многи покушавају да вас удаље од Бога, само да ви извукли корис тз вас... на вама је..
 
Pomenuo sam Večnog Boga jer si ti napisao da je to neki problem valda šta..:). Pomenuh da je to sasvim normalno da je Bog pre svega i da je večan jer da u nekom trenutku nije postojao i da je nastao nekada...što je nemoguće jer iz ništa ne može da nastane nešto...tako da ako nije bilo nekoga oduvek tu ne bi postojalo nikada ništa. E taj koji je bio tu pre svega On mora biti večan. To je zdrava logika. Nema drugog logičnijg objašnjenja.

- - - - - - - - - -


.
:hahaha::rotf::Čoveče je li ti pročitaš šta napišeš?!

- - - - - - - - - -

Гледам ову страницу постова.. ужас какви су аватари, један љуби другог, овај имам сике откривене.. ихај...
људи клоните се греха то ће вам ојачати дух. Не заговарам једног одређеног Бога али кажемм да воље веровати у Бога нега у новац или којекаве глупости. Јер много је превара на овом свету, многи покушавају да вас удаље од Бога, само да ви извукли корис тз вас... на вама је..
? ? ? ? ?
 
Данас ће све урадити да одврате обичног човека од цркве. У случају Србије од Православне цркве. Заглупљују народ и подваљују му вредност новца, како би од њега направили и ниже биће од овце, како би гакористили а то је стварно недопустиво. Јер ајд да су ти који праве овце нормални, него то сатанисти најгоре врсте!
 

Back
Top