DOKAZI O BOGU

Шта је срце На духовном плану. Погледајмо срце од оловке, Срце је оно што је у центру. Оно што је најважније у нечему. Тако и на духовном плану; наше срце је центар наше пажње. Помодари воле да кажу фокус, Фокус наше пажње. Ми дневно имамо око шездесетак хиљада мисли али будемо свесни неких пар хиљада. За оне мисли које најчешће мислимо се каже да су нам у срцу, у центру наше пажње. Када Бог каже: Сине дај ми своје срце. Он заправо тражи од нас да му посветимо пажњу. Јер оно чему посвећујемо пажњу ми томе дарујемо своју љубав. То у нашем уму расте и размножава се. Да, наше мисли се размножавају; оне су жива бића нашег ума и за њих је наша пажња живот., Мисли које дуго не добијају пажњу вену и губе на снази.Зато се наше мисли боре за нашу пажњу. И пошто са мислима долазе осећања то мисли са јаком осећањима лако привуку нашзу пажњу. То су нажалост зле мисли, пуне љутње, беса , гнева, јада. патње. Оне добре мисли имају нежна осећања и у сукобу сам злим мислима лако губе рат.Јер у центру наше пажње не могу да буду две мисли у исто време. Зато мудар човек научен од Бога који је створио човека води рачуна којим ће мислима поклонити своје Срце. Јер је свестан да од тога зависи квалитет његовог живота.
Srce jeste centralni organ naseg krvotoka, a samim tim i zaokuplja nasu paznju, ali centar covecijeg i duhovnog, umnog i fizickog zivota je centralni nervni sistem - mozak. On je je taj koji nas izdvaja iz zivotinjskog sveta. U njemu se roje nase misli kakvogod sadrzaja da su. Nase misli se ne razmnozavaju same po sebi, na njihov razvoj preliminarno utice spoljni faktor, a unutrasnji je vise iskustven i instiktivan, nego sto je misaon. Pretpostavljam da si srcu dao metaforicki, pa cak i alelgoricki znacaj. Naravno da mitoloska nadnaravna bica nemaju nikakav direktan uticjan na nase misli, vec indirektno putem indoktrinancije koju sprovode poslebno organizovan sloj ljudi....
 
Ако Бог не открива вернику тајне и не даје му разумевање онда са тим верником нешто није у реду. Божије тзајне су то јер су скривене од неверника; да гледајући не виде и слушајући не чују. Али од искреног верника Бог не таји ништа што овај може да разуме него га још више учи и открива оно што је од света скривено-
Христос каже да ко буде чинио Његову вољу разумеће је ли ова наука од Бога. То је обећање о разумевању онога у шта верујемо а не слепа вера каква се у овом видеу предлаже. Ако верник нешто и не разуме треба да верује да је Бог праведан и да зло које се дешава није Божији хир. А у време кад буде спреман да схвати Бог ће му показати зашто је то тако.
Бог је поставио законитости по којима ће се свемир понашати и поставио је законе живота. Закон живота је Око за око зуб за зуб. Ко убије мачем од мача да сттрада, Кад би се Божији закони одмах извршавали сви би смо изгинули ; али Бог је оставио времена да се људи покају да би им се греси опростили. И што нема одмах казне људи дивљају на Бога и кажу нема га. Али их све једно закон и судбина стигну.
Ево рецимо ове веменске непогоде што су ове године баш претерале, па вулкани, цепање земље, клизишта и шта све још. Стиже нас шта смо посејали, а ово је тек увод. Свети ли се Бог? не он то не ради, него закони раде своје и судбина нас стиже.
Препотопни свет је страдао згог греха, Содом и Гомор због блуда, Вавилон због приношења жртава паганштине и идолопоклонства. То и нас чека. Али има наде. Содом није могао бити уништен док је праведни Лот био у њему. Тек када је Лот напустио Содом он бива спаљен .
Шта каже Бог Авраму: Ако и десет праведника нађем у Содому нећу затрти град.
А кад су Анђели буквално изгурали Лота из Содома рекоше му да пожури и иде јер НЕ МОГУ НИШТА ЧИНИТИ ДОК ЈЕ ОН ТУ. Што значи да је Лот био упоран да остане у граду; град не би био спаљен. То нам открива и какви су Божији закони кад је праведник у питању.
Ово пишем да се види шта све Бог открива искреном вернику и даје му објашњења кроз откровења, да мож да разуме .
 
Poslednja izmena:
Srce jeste centralni organ naseg krvotoka, a samim tim i zaokuplja nasu paznju, ali centar covecijeg i duhovnog, umnog i fizickog zivota je centralni nervni sistem - mozak. On je je taj koji nas izdvaja iz zivotinjskog sveta. U njemu se roje nase misli kakvogod sadrzaja da su. Nase misli se ne razmnozavaju same po sebi, na njihov razvoj preliminarno utice spoljni faktor, a unutrasnji je vise iskustven i instiktivan, nego sto je misaon. Pretpostavljam da si srcu dao metaforicki, pa cak i alelgoricki znacaj. Naravno da mitoloska nadnaravna bica nemaju nikakav direktan uticjan na nase misli, vec indirektno putem indoktrinancije koju sprovode poslebno organizovan sloj ljudi....

Срце није алегорија нити метафора . Ми смо Умови. то је суштина нашег духовног бића. У као умови ми смо центрирани својом пажњом. Дакле пажња је централни део ума и то је срце једног ума. А наша воља служи да можемо да имамо моћ да фокусирамо свој ум у тачно одређеном правцу. Па затим: оно што су за тело руке то је за Ум ИСТИНА. Свако има своју истину и то су руке његовог ума. Рукама ми прихватамо ствари а Истином прихватамо или не прихватамо живот. Тело има два ока тако и ум има два ока а то су Интелект и Разум.
Интелектуалац је У Одисејевим пустоловинама приказан као див са једним оком, јер интелектуалац не користи Разум.
 
Ako smo duhovna bica, zasto nam je potreban UM, to je ljudska filozofija.:whistling:

По томе како си поставио питање ти размишљаш : Ја сам тело које има ум.
Духовни човек размишља: ја сам ум који има тело.
Видиш ли разлику између оних који су се родили духовно и оних који су још телесни.
Разлика је само у сагледавању ствари.
 
Срце није алегорија нити метафора . Ми смо Умови. то је суштина нашег духовног бића. У као умови ми смо центрирани својом пажњом. Дакле пажња је централни део ума и то је срце једног ума. А наша воља служи да можемо да имамо моћ да фокусирамо свој ум у тачно одређеном правцу. Па затим: оно што су за тело руке то је за Ум ИСТИНА. Свако има своју истину и то су руке његовог ума. Рукама ми прихватамо ствари а Истином прихватамо или не прихватамо живот. Тело има два ока тако и ум има два ока а то су Интелект и Разум.
Интелектуалац је У Одисејевим пустоловинама приказан као див са једним оком, јер интелектуалац не користи Разум.

Ne koristi ni vernik....

- - - - - - - - - -

По томе како си поставио питање ти размишљаш : Ја сам тело које има ум.
Духовни човек размишља: ја сам ум који има тело.
Видиш ли разлику између оних који су се родили духовно и оних који су још телесни.
Разлика је само у сагледавању ствари.

Sve jedno kad se razbole i jedni i drugi idu kod lekara...
 
Pa evo ti si izneo suštinu tih "dokaza"pa se pokazalo da su lako oborivi i da nemaju osnovu...šta ima dalje da se čitia i razglaba. Poštujem stav ateista da prihvataju TE da bi opravdali svoj ateizam...to je legitimno ali opet nenaučno i nelogično. Videli smo koliko je sve to klimavo.
Vidi, ja ti navodim doktora biologije koji navodi dokaze za TE (nećaš da pročitaš knjigu). Ja ti navodim doktora teologije koji daje dobar deo dokaza i priznaje ih za naučne istine (ti nećeš da pročitaš). Ali mislim da je najgore što nisi uopšte razumeo šta je Martin Luter rekao za Kopernika, niti šta je rekao o uslovima da se bude dobar hrišćanin, a posebno što nisi shvatio ni potpuni krah tvog istomišljenika Majkla Bihlija. Ti kažeš sve je to klimavo, a Bihli, i pored navedenih 58 (pedeset osam. ej) radova koji potvrđuju nešto što je smatrao za nemoguće, kaže da to nije dovoljno. Zato je za njega sudija rekao "kakva neprimerena tupavost".
TE je, prijatelju neznani, jedna stamena teorija, koja se i dalje razvija i usavršava, i šačica kreacionista joj ništa ne može.

- - - - - - - - - -



Nadaš se...nadaš...ali to su samo nadanja. Naravno, ja se pitam zašto papa ne izopšti iz crkve kreacioniste u redovima katolika?? Kada već zauzima takav stav. Ja sam rekao na početku zašto i koji su motivi a ti ako to ne prihvataš svakako imaš pravo ali da li su i upravu e to proveri na osnovu ovog pitanja koje sam ti postavio...zašto postoje katolici kracionisti:)
Da motiv pape je, po tebi, da mene ateistu privuče Katoličkoj crkvi :D (nisi baš rekao za mene, ali si rekao za ateiste i naučnike). Vrlo, vrlo smešno. Pa zašto bi papa izopštio kreacioniste kada je on intimno i dalje kreacionista. On je prisiljen dokazima da prizna TE i da se više zvanično ne bruka.

- - - - - - - - - -



Pa očigledno ti si pogrešio ako si pomislio da te Biblija poziva na silovanja, genocid itd...to maraš sam da uvidiš..samo naravno pošto nemaš Biblijski metod proučavanja Pisma izvodiš pogrešne zaključke.
Pazi sada ovo. Ja ti lepo objasnih da sam one biblijske gadosti izneo zbog tvog uopštavanja da je u Bibliji sve super, a ti praviš ovakve zaključke. Ma daj bre.

- - - - - - - - - -



stnco, budući da si "okoreli ateista" mislim da ti teološke vode nisu baš naklonjene. Ne znam kako ja to odvajam Hrista od Boga? Ako može objašnjenje...ovo je baš zanimljivo kada se "okoreli ateista" zainteresuje za teologiju i počne da tumači. Naravno, i to je legitimno...ali da li je tačno?
Evo tvoje cele rečenice: "Dopustiti promenu srca Hristu i pobediti svoje "prirodne porive" uz Hristovu pomoć. Bez toga niko ne može ugoditi Bogu. " Analiziraj je malo i sam. Evo i mala pomoć prijatelja: uz Hristovu pomoć
ti pobedjuješ "prirodne porive" (bez obzira šta ti je to), a to ti pomaže da ugodiš tamo nekom Bogu. Jeli ti sada jasnije? Evo još jednom ukratko: Hrist ti pomaže da bi ugodio Bogu, kao: ja tebi pomažem da razumeš TE:D, a očigledno da smo odvojeni. Napravio si omašku, ali to nije zabrinjavajuće, i dalje si dobar hrišćanin, a još bolji, ili grešim, kreacionista.:D
 
Свакако да ћу објаснити.
Болдовано је одговор на твој наведен текст који сам такође болдовао како бих ти нагласио на шта сам реаговао. Ако погледаш, у једној поруци се позиваш на описе из Библије за коју кажеш да је нереална и онда осуђујеш те, за тебе, нереалне догађаје као истинске у следећој наведеној поруци. Ако су се догодили и осуда стоји онда произилази да је Библија истинита. Ако се нису догодили већ су само врста алегорије, онда је ван сваке памети осуђивати наведени текст уместо да се прича о поруци коју текст носи.
Priznajem, nisam baš bio pažljiv, ali kada si mi sve ovo nacrtao:D, onda je sve jasnije.
Da se razumemo. Ja uopšte ne osuđujem biblijske tekstove. Oni su takvi kakvi su, i zamisli, ja potpuni anonimus, a i laik za tumačenje Biblije, pa da osuđujem tekstove. Ja osuđujem vernike, koji javno, ovde na Forumu, tvrde kako su neki biblijski opisi istiniti. Svi smo, svojevremeno, čitali basne, i niko pametan ne tvrdi da su životinje stvarno govorile. Ali ovde čovek tvrdi kako je Valamova magarica stvarno govorila. Čak sam sklon da poverujem da je i ovde prisutan Jovan to tvrdio, iako sam u početku mislio da se zeza, ali ako tvrdi da su Jevreji hodali po suvom dnu, a zidovi vode sa obe strane, izgleda da smatra da je i magarica govorila.
E sada, svi mi možemo da imamo svoje mišljenje, ali to mišljenje ne bismo smeli da javno iznosimo ako se kosi sa razumom. Po meni jeste silovanje razuma ako se javno tvrdi da su pomenuti događaji istinini, a znaš dobro da nisu i jedini.
Da li ti misliš da je opis prelaska Jevreja preko Crvenog mora istinit? Isto pitanje i za čuvenu magaricu. Ovo te pitam da odlučim da li i dalje da sa tobom diskutujem o ovoj problematici.

Тражио сам ти линк према истраживању које потврђује центар за религиозност у мозгу. Мислио сам да је и то јасно тиме што сам тај део у твојој поруци истакао црвеном бојом и истом том бојом поставио и питање. Очигледно сам погрешио мислећи да је то довољно усмерено.
Наиме, покушао сам да нађем неки релевантан научни доказ твоје тврдње али се некако увек стигне у неки ћорсокак. Или је то пренета вест пренете вести, или не постоји "институт у Масачусетсу", или не постоји наведени истраживач. Па сам мислио да би било лепо да нам даш релевантан доказ како не би смо упали у врзино коло кад верници почну да износе тврдње о атеистима без икаквих доказа.
Evo ti link ka "Božijoj tački"
http://www.independent.co.uk/news/sc...t-1641022.html
Obrati pažnju na poslednji pasus.

Даље, кажеш да је вређање људског разума кад неко верује у нешто ...послужићу се питањем које колега јерохинац стално поставља, да ли верујеш да ћеш се сутра пробудити? (ово је само пример, ништа лично). Знаш ли колико има људи који верују да су бољи и паметнији од других само зато што не верују у исте ствари као ти други? Мислиш да то није већа и опаснија увреда здравог разума од тога да ли неко верује у раздвајање мора?
Ma daj Žiskar, nemoj sada i ti! Otkuda tebi ovaj boldovani zaključak? A evo ti i odgovora.
Žiskar ja ne mislim da je vređanje ljudskog razuma kada neko veruje u nešto, već kada javno iznosi kao apsolutne istine da su zmije i magarci govorili , da je iz kamena usred pustinje potekla voda, da je istina da je čarobnim štapićem predvojeno more i zaustavljena reka, da može da se hoda po vodi. .......ima toga još, znaš i sam. Možeš i ti u sve ovo da veruješ, i to nije nikakav problem, ali ako to javno iznosiš kao istine, uvek će se naći neko koji će ti reći da je to vređanje/silovanje ljudskog razuma.
 
Poslednja izmena:
Srce jeste centralni organ naseg krvotoka, a samim tim i zaokuplja nasu paznju, ali centar covecijeg i duhovnog, umnog i fizickog zivota je centralni nervni sistem - mozak. On je je taj koji nas izdvaja iz zivotinjskog sveta. U njemu se roje nase misli kakvogod sadrzaja da su. Nase misli se ne razmnozavaju same po sebi, na njihov razvoj preliminarno utice spoljni faktor, a unutrasnji je vise iskustven i instiktivan, nego sto je misaon. Pretpostavljam da si srcu dao metaforicki, pa cak i alelgoricki znacaj. Naravno da mitoloska nadnaravna bica nemaju nikakav direktan uticjan na nase misli, vec indirektno putem indoktrinancije koju sprovode poslebno organizovan sloj ljudi....

Problem je u tome što je ukorenjeno mišljenje da srce ima veze sa emocijama, a zapravo je (ne)obična mišićna pumpa, koja reaguje ne podsticaje iz mozga. Kad nekom srce "zaigra" kada vidi voljenu osobu, ne shvata da je mozak pumpu "prešaltovana" u viši stepen.
 

Имтелект се може поистоветити са левом можданом хемисвером која је логичка и барата детаљима, За десну хемисверу кажу да је интуитивна, А то је зато што она не гледа на детаље него сагледава суштину ствари. Суштину је незгодно бранити доказима па се своди на то д ми предосећамо да је нешто таквопо својој суштини.Онда суштину ствари која нам долази од десне хемисвере преузима инелект и покушава да то опише појмовима иако је суштину незахвално описивати речима.
Луцифер значи преносилац свелости; његово име лепо објашњава која је улога интелекта у спознаји. Он треба да пренесе светлост који даје десна хемисвера и један логички оквир. Међутом сотона се побунио и почео да изврћем ствари и од светлости да прави таму интерпретирајући суштину на начин да покаже да суштина није тачна и поуздана. И кад нам од разума дође сигнал да опростимо ближњем наш интелект се побуни и на све начине покушава да нас наговори да не праштамо.
Ми кроз десну хемисверу чујемо Божији глас у нашем уму али га непријатељ Божији изврће и често каже; какве све мени глупости не падају на памет. За интелект уопште није мудро бити милостив, праштати, говорити истину,
Свако од нас зна какве му се мисли мотају кад треба да учини неко добро дело, И колико нам је лакше да учинимо злож
Кад већ волиш да размишљаш на тему је ли разум у интелекту или ван њега.:think:
 
Ti očigledno nisi pročitao izjavu Martina Lutera o razumu i hrišćanstvu.
Doduše, ne moraš da mu veruješ.

Лутер би требало да буде мој идол и да му слепо верујем? Имају интелектуалци своју идеју о разуму ослоњеном на интелект, Чисто филозофирање
Ја сам у пар наврата вде на форуму показицвао како се разум и интелект сударају и да леже на супротним странама ваге, али нисам стекао утисак да људи који се у својој мисли ослањају само на интелект уопшт разумеју шта причам.
 
Priznajem, nisam baš bio pažljiv, ali kada si mi sve ovo nacrtao:D, onda je sve jasnije.
Da se razumemo. Ja uopšte ne osuđujem biblijske tekstove. Oni su takvi kakvi su, i zamisli, ja potpuni anonimus, a i laik za tumačenje Biblije, pa da osuđujem tekstove. Ja osuđujem vernike, koji javno, ovde na Forumu, tvrde kako su neki biblijski opisi istiniti. Svi smo, svojevremeno, čitali basne, i niko pametan ne tvrdi da su životinje stvarno govorile. Ali ovde čovek tvrdi kako je Valamova magarica stvarno govorila. Čak sam sklon da poverujem da je i ovde prisutan Jovan to tvrdio, iako sam u početku mislio da se zeza, ali ako tvrdi da su Jevreji hodali po suvom dnu, a zidovi vode sa obe strane, izgleda da smatra da je i magarica govorila.
E sada, svi mi možemo da imamo svoje mišljenje, ali to mišljenje ne bismo smeli da javno iznosimo ako se kosi sa razumom. Po meni jeste silovanje razuma ako se javno tvrdi da su pomenuti događaji istinini, a znaš dobro da nisu i jedini.
Da li ti misliš da je opis prelaska Jevreja preko Crvenog mora istinit? Isto pitanje i za čuvenu magaricu. Ovo te pitam da odlučim da li i dalje da sa tobom diskutujem o ovoj problematici.


Evo ti link ka "Božijoj tački"
http://www.independent.co.uk/news/sc...t-1641022.html
Obrati pažnju na poslednji pasus.


Ma daj Žiskar, nemoj sada i ti! Otkuda tebi ovaj boldovani zaključak? A evo ti i odgovora.
Žiskar ja ne mislim da je vređanje ljudskog razuma kada neko veruje u nešto, već kada javno iznosi kao apsolutne istine da su zmije i magarci govorili , da je iz kamena usred pustinje potekla voda, da je istina da je čarobnim štapićem predvojeno more i zaustavljena reka, da može da se hoda po vodi. .......ima toga još, znaš i sam. Možeš i ti u sve ovo da veruješ, i to nije nikakav problem, ali ako to javno iznosiš kao istine, uvek će se naći neko koji će ti reći da je to vređanje/silovanje ljudskog razuma.
Не може теби нико да забрани да осуђујеш шта год хоћеш. Позивање на разумне поступке, причу и веровања је само валидно за тебе, јер полазиш од свог схватања разумног.
Ево, поново сликовито, ако бих ја теби причао о вихорним струјама у трансформатору а ти их не видиш и не осећаш, да ли би за тебе та прича била разумна по твојим критеријумима? И сад, ако ми кажеш да је то научно доказиво, само треба да кренемо од појма тачке и да развијамо даље све на основу тог појма, а сама тачка као појам је недефинисана, узима се тако како јесте, без доказа, онда и ја теби могу да препоручим да, ако желиш да схватиш нечије веровање, мораш и сам веровати. А и ако га не схваташ, мораш да га поштујеш.
Ето, за мене је ван сваког нормалног разума да људи који не верују у богове толико времена посвећују томе да друге убеђују како треба да су исти као и они. Али, морам то да поштујем, да не осуђујем и свакако да не проглашавам моје разумно јединим разумним. То је толико уско схватање разума да је врло чудно да се за исти такав приступ верници проглашавају "силоватељима разума".

Није ми проблем да ти објасним шта је за мене Библија, не зато да бих ти дао довољно добар разлог да дискутујеш са мном (какав бахат став, убр), већ да људи схвате да је неколицина оних верника који Библију схватају дословно, или у грешци да су сами покушали да изучавају Библију, или су погрешно усмеравани, из ових или оних разлога. Постоји, свакако и део њих који немају капацитет да схвате пренесене поруке и усмерења, али то је свакако занемарљив број.

Верници који су исправно усмеравани, који су слушали и читали и објашњења Библије и списе мудрих људи, свакако знају, осећају да је свака прича из Библије стављена ту са разлогом. На крају крајева, данас ти је нормално да узмеш мобилни у руке и да позовеш пријатеља, док би за тако нешто, само пар стотина година раније био свакако расчетворен на тргу. Дакле, у овом тренутку моје мишљење је да су наведене приче из Библије приче пренесеног значења. Али, не пада ми на памет да људе који верују дословце у те приче и чак то износе као своје мишљење називам погрдно. Јер, да ли можеш да гарантујеш да, за 500 година, неће бити пронађен начин да се раздвоји море једним штапом? И да то буде нормално, са научном подлогом, базирано на физици?

Искључивањем било које могућности, смањујеш своје видике, што је свакако твоје право, али никако није право да људе са ширим видицима називаш "силоватељима разма". У сваком случају је погрешно јер нису они ти који ограничавају могућности, зар не?


Последњи пасус је заиста занимљив. Јер тај пасус заправо тврди да је и, рецимо, Жил Верн био "силоватељ разума", зар не? Веровао је да људи могу да оду на месец, у тренутку кад је мали број људи делио његово веровање. У том тренутку, одлазак на месец је само прича, данас је то научна чињеница. Бар нам тако кажу. Али, ни ти ни ја нисмо били на месецу а свесни смо да је технологија визуелних ефеката на таквом нивоу да чак и мали монструми могу да искоче из људских плућа на неком далеком свемирском броду. Где нас то ставља? Па у позицију да сами одлучимо да ли ћемо у нешто веровати или не. Друга опција је да постанемо водећи експерти у областима у којима износимо неку тврдњу и да наше тврдње буду релевантне. А релевантно није исто што и истинито. Само је опште прихваћено.

Наравно да ће се увек наћи неко ко ће ти тврдити да је веровање у нешто силовање разума. На жалост то су они који су заробљени у својим самопостављеним границама.

А после свега, постоји нешто што је овде ипак релевантно и не зависи ни од мог ни од твог поимања истине. То је Правилник. Једноставно упутство које каже да није дозвољено вређати туђе веровање. Дакле, разлика између "ја у то не верујем" и "ви сте силоватељи разума" је последица Правилника а по мом скромном мишљењу и доброг васпитања.
 
Па кад званична наука не зна основне ствари , да ли је уопште разумно веровати јој?
Све ово што Левин објашњава се може објаснити много елегантније ако се зна да наше око не види светлост већ њен недостатак.
 
Kad dobro čovek razmisli, tragično je, koliko nas sam koncept postojanja boga, bogova, božanstva uopšte, sprečava da otkrijemo mehanizme i principe funkcionisanja naše biosfere.
Kao da nam je neko namerno postavio klipove u točkove, postavio nam breg ispred, da nam ZAKLONI PLANINU.
Da ne vidimo ono što treba da vidimo, već da se zamajavamo nekakvim izmišljenim BAJKAMA ?
Neverovatno?

A vreme nam ističe, na ovoj Planeti. Vrlo brzo će na njoj život biti nemoguć.

A mi ?

Umesto da se fokusiramo na materijalni svet i njegove još neotkrivene tajne, mi se zamlaćujemo bajkama koje su sastavili semitski pastiri pre 2000 godina ?

Gde bi smo bili danas da nisu izmislili to jevrejsko "božanstvo", da nije bilo mračnog Srednjeg veka, Inkvizicije i drugih balasta ?
 
imamo 2 sela

u jednom su ljudi obrazovani , pametni, nacitani, svi radom sticu za zivot

a u drugom su priglupi ljudi , sa par pokvarenjaka , koji zastrasuju ostale i koriste ih da steknu veliki imetak bez muke


znaci mozemo zakljuciti da je pokvarenjacima lakse da manipulisu onima sa vise mana , manje obrazovanim
 
Kad dobro čovek razmisli, tragično je, koliko nas sam koncept postojanja boga, bogova, božanstva uopšte, sprečava da otkrijemo mehanizme i principe funkcionisanja naše biosfere.
Kao da nam je neko namerno postavio klipove u točkove, postavio nam breg ispred, da nam ZAKLONI PLANINU.
Da ne vidimo ono što treba da vidimo, već da se zamajavamo nekakvim izmišljenim BAJKAMA ?
Neverovatno?

A vreme nam ističe, na ovoj Planeti. Vrlo brzo će na njoj život biti nemoguć.

A mi ?

Umesto da se fokusiramo na materijalni svet i njegove još neotkrivene tajne, mi se zamlaćujemo bajkama koje su sastavili semitski pastiri pre 2000 godina ?

Gde bi smo bili danas da nisu izmislili to jevrejsko "božanstvo", da nije bilo mračnog Srednjeg veka, Inkvizicije i drugih balasta ?

Можеш ли да објасниш како то концепт Бога спречава некога да не верује у истог и да пружи човечанству откривање тајни материјалног?

Додуше, концепт "нисам ја крив, него ови што верују у оно што не постоји" је занимљиво оправдање за сопствену небригу и нерад.

Или, да поједноставим, да ли си ти открио нешто корисно за човечанство? И зашто ниси? Због Бога?

- - - - - - - - - -

imamo 2 sela

u jednom su ljudi obrazovani , pametni, nacitani, svi radom sticu za zivot

a u drugom su priglupi ljudi , sa par pokvarenjaka , koji zastrasuju ostale i koriste ih da steknu veliki imetak bez muke


znaci mozemo zakljuciti da je pokvarenjacima lakse da manipulisu onima sa vise mana , manje obrazovanim

После вернике оптужују за бајке...
 
Kad dobro čovek razmisli, tragično je, koliko nas sam koncept postojanja boga, bogova, božanstva uopšte, sprečava da otkrijemo mehanizme i principe funkcionisanja naše biosfere.
Kao da nam je neko namerno postavio klipove u točkove, postavio nam breg ispred, da nam ZAKLONI PLANINU.
Da ne vidimo ono što treba da vidimo, već da se zamajavamo nekakvim izmišljenim BAJKAMA ?
Neverovatno?

A vreme nam ističe, na ovoj Planeti. Vrlo brzo će na njoj život biti nemoguć.

A mi ?

Umesto da se fokusiramo na materijalni svet i njegove još neotkrivene tajne, mi se zamlaćujemo bajkama koje su sastavili semitski pastiri pre 2000 godina ?

Gde bi smo bili danas da nisu izmislili to jevrejsko "božanstvo", da nije bilo mračnog Srednjeg veka, Inkvizicije i drugih balasta ?

Размишљајући о ономе шта сам прочитао у Библији открио сам да наше око не види светлост него рецептори у оку реагују на недостатак светлости. Званична наука још увек верује да ми видимо светлост.
По питањима ума и душе Библија је далеко испред модрне психологије. Професор Левин чије сам предавање поставио у предходном посту каже да наука не зна шта је светлост и како настаје. Али зато званична наука има клипове које подмеће под точкое ѕнања. један од тих клипова је теорија релативитета која негира постојање етра као медијума у коме се креће светлост као талас. Кад човек боље размисли трагично је колико је наука уназадила човечанство.
 
Размишљајући о ономе шта сам прочитао у Библији открио сам да наше око не види светлост него рецептори у оку реагују на недостатак светлости. Званична наука још увек верује да ми видимо светлост.
По питањима ума и душе Библија је далеко испред модрне психологије. Професор Левин чије сам предавање поставио у предходном посту каже да наука не зна шта је светлост и како настаје. Али зато званична наука има клипове које подмеће под точкое ѕнања. један од тих клипова је теорија релативитета која негира постојање етра као медијума у коме се креће светлост као талас. Кад човек боље размисли трагично је колико је наука уназадила човечанство.

Ha, ha, ha, dobar vic rođače. Nauka unazadila čovečanstvo, a RELIGIJA GA UZDIGLA I UNAPREDILA pretpostavljam ? Inkvizicija pogotovu. Mislim, oni su sa svojim LOMAČAMA, VEŠALIMA i raznoraznim spravama za mučenje, ostavili DUBOK I NEIZBRISIV TRAG u napretku ljudske civilizacije. PROSVETLILI NAS onako baš.

Današnja nauka, sinak, dosegla je možda do tek 5% saznanja o zakonitostima koja vladaju ovim materijalnim svetom. Pred generacijama koje dolaze je još onih 95%.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top