Video igre

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.040
i zvanicno proglasene mentalnom bolescu

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/o...st-poceo-je-da-ispusta-neartikulisane/nc6tgbe

Moderno doba je uz veliki napredak tehnologije doneo i neke nove poremećaje. Zavisnost od igranje video-igrica Svetska zdravstvena organizacija (SZO) sada je i zvanično svrstala među mentalne poremećaje.

S pojavom tableta i pametnih telefona mlađa populacija je sve ugroženija, a zavisnost se prosečno javlja kod jedanaestogodišnjaka dok je prethodnih godina donja starosna granica bila 16 godina, upozoravaju stručnjaci.

Sta mislite o ovom i koliko su vasa deca posvecena video igrama i uopste koliko vremena provode na kompjuteru
Drugim recima imate li uvid u to sta vasa deca rade kada izadju na internet i koje igre igraju, koliko vremena , gde pisu i sta
 
Po meni nema razlike između video igara, TV-a i mobilnih telefona. Svi ekrani su propast za ljudsku vrstu.

Pa automobil od 1000+ kilograma, za koji svaka budala moze da dobije dozvolu, je ubitacna masina poput bombe. Pogodna i za ubistvo, i za samoubistvo, i za oboje odjednom.
Ali moze i jako lepo da te preveze sa jednog na drugo mesto, da poneses dosta lepih stvari, itd....

Ne mozes kriviti uredjaj za necije lose koriscenje istog.

Sto bi rekla moja pokojna uciteljica, roditelj mora da zna sta mu dete radi. Ako ne zna - nije nikakav roditelj.
 
Мом детету брзо досаде те игрице, игра мало и избрише.
Али је отворила на инстаграму профил о животињама, нема њених слика, прате је исто тако заљубљеници у животиње.
Морала сам и ја да отворим, да бих је пратила, а и њене пратиоце...
Ту проводи неко време, али не сваки дан и не дуго, максимум пола сата.
 
Moj sin od skoro 9 godina koristi uređaje pola sata radnim danima, a 1 sat vikendom. Sad na raspustu ima vikend tarifu :)
Srećom, živimo u malom mestu, tako da se još uvek dosta vremena provodi napolju. Mada, vidim da ima dece koja su satima ispred uređaja, ne znaju ničeg da se zaigraju i samo o igricama pričaju. Iz naše okoline, takvi su još uvek manjina.
Sve igrice koje igraju mi pokazuje i sve su ok. Gledam nekad sa njim i jutjubere pa komentarišemo. Ima želju da se i on snima, ali je dogovor da ne može pre 16. godine. Inače, svi iz razreda gledaju jutjubere, to je sad zanimljivije od igrica.
Hteo je da otvori i fejs, zbog neke igrice, i od kada ga je otvorio nije ga ni pogledao jer kaže da mu je to dosadno. Ja uredno špijuniram i dalje :)
 
Poslednja izmena:
Pa automobil od 1000+ kilograma, za koji svaka budala moze da dobije dozvolu, je ubitacna masina poput bombe. Pogodna i za ubistvo, i za samoubistvo, i za oboje odjednom.
Ali moze i jako lepo da te preveze sa jednog na drugo mesto, da poneses dosta lepih stvari, itd....

Ne mozes kriviti uredjaj za necije lose koriscenje istog.

Sto bi rekla moja pokojna uciteljica, roditelj mora da zna sta mu dete radi. Ako ne zna - nije nikakav roditelj.
Roditelji su prvi zavisnici. Kola ne mogu da voze satima svaki dan jer to košta. Ali zato su svi hipnotisani ispred ekrana.
 
Roditelji su prvi zavisnici. Kola ne mogu da voze satima svaki dan jer to košta. Ali zato su svi hipnotisani ispred ekrana.

Cekaj, ti krivis sredstvo zato sto ga neko zloupotrebljava. Kakva ti je tu logika? Pa brijac, koji sluzi da se covek lepo obrije, da lice bude glatko kad ga zena poljubi, moze da bude oruzje za ubistvo - jel treba da kazemo da je brijac zla stvar? :D
 
Po meni nema razlike između video igara, TV-a i mobilnih telefona. Svi ekrani su propast za ljudsku vrstu.

"svi ekrani su propast za ljudsku vrstu"

Na ovom forumu se covek nalupa po celu da mora hladne obloge stavljati.

Inace postoji igranje igara i zavisno igranje igara.
Jedno je ubijati dosadu na telefonu dok se ceka autobus a drugo je farmati iteme celu noc u Wow-u.
Igre stvaraju zavisnot,to je poznato odavno bas kao i kauc+tv,bas kao greb,greb na kisku,bas kao kladionica,bas kao slatkisi itd...
 
Ma jeste, to ja samo lupam, ljudi uopšte nisu zavisni od ekrana.
Kako pijancu objasniti da je zavistan? To je samo lupetanje zlonamernih.

- - - - - - - - - -

Cekaj, ti krivis sredstvo zato sto ga neko zloupotrebljava. Kakva ti je tu logika? Pa brijac, koji sluzi da se covek lepo obrije, da lice bude glatko kad ga zena poljubi, moze da bude oruzje za ubistvo - jel treba da kazemo da je brijac zla stvar? :D
Naravno da ne trebamo jer ljudi ne kolju ljude okolo.
Ali kada više niko nema vremena za druženje, ali zato ne propušta nijednu epizodu turske serije ili Parova ili fudbala, onda je to totalna propast za čoveka koji je u prirodi društveno biće.
 
Ma jeste, to ja samo lupam, ljudi uopšte nisu zavisni od ekrana.
Kako pijancu objasniti da je zavistan? To je samo lupetanje zlonamernih.

- - - - - - - - - -


Naravno da ne trebamo jer ljudi ne kolju ljude okolo.
Ali kada više niko nema vremena za druženje, ali zato ne propušta nijednu epizodu turske serije ili Parova ili fudbala, onda je to totalna propast za čoveka koji je u prirodi društveno biće.

Pa da, slazem se ja sa time, ali nije kriv uredjaj koji ti omoguci nesto - kriv je sam covek, zato sto je, u globalu, nekulturni, neobrazovani retard, i ne kapira da postoji mnogo bolja zabava od beskonacnog igranja igrica i buljenja u TV.
 
Ljudi su po prirodi labilni i zavisni. Nije bitno ko je kriv, bitno je samo da čovečanstvo ide dođavola.

Naravno da ide. I naravno da ne moze nijedna vrsta da zivi vecno. Na planeti Zemlji, ako posmatras od kada je planeta nastala, pa do danas, ljudska vrsta okupira tek par promila vremena postojanja planete. I ne samo nasa vrsta, vec i vecina drugih vrsta.
Nista ne traje vecno, pa tako nece ni covek. Samo vrlo arogantni ljudi mogu misliti da su iznad mocnih zakona univerzuma.
Pa sam zivotni vek jednog coveka, koji je tek sada sa razvojem medicine dostigao u proseku preko 75 godina, je beskonacno mali. I jer zbog toga sto cemo jednom mi sami umreti, ili zato sto nam je vrsta (kao i sve druge vrste) osudjena na propast, treba da padamo u bedak? :)

Ni slucajno!

"Nije na nama da biramo u kojem cemo se vremenu naci. Na nama je samo sta cemo da uradimo sa vremenom koje nam je dato."

Zato, seks, droga, Bodiroga! I samo pozitiva! :mrgreen:
 

Back
Top