Da li ste za uvođenje obaveznog vojnog roka?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.670
Tri četvrtine građana Srbije podržava ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, pokazalo je istraživanje Istraživačkog centra za odbranu i bezbednost (ICOB).Predstavnica ICOB Jasmina Andrić je na konferenciji za štampu rekla da se 74 procenta anketiranih izjasnilo za ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, dok je 26 odsto bilo protiv. Kako je objašnjeno, istraživanje je sprovedeno u 11 opština i gradova u Srbiji, u periodu od januara do maja ove godine, na ukupno 1.117 ispitanika oba pola i svih starosnih struktura, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=06&dd=18&nav_category=12&nav_id=1406468

Da li ste za uvodjenje redovnog vojnog roka i pod kojim uslovima ?
Da li da bude stari nacin sluzenja vojnog roka kao sto je bio u Jugoslaviji ili
potpuno reformisan, modernizovan i uskladjen sa danasnjoscu
 
Судећи по коментарима корисника из цитиране вести, нешто су ти резултати анкете у великој диспропорцији.

Сем тога и у вести се каже да највећу подршку редовно служење војног рока има међу популацијом старијом од 60 година.

Следећи пут нека анкетирају студенте или сваког ко зна шта може да уради за себе током једне године живота.

Мислим да би се силно изненадили резултатима, а ови од 6 и кусур банки што су за, нека се слободно јаве у добровољце, чисто да освеже сећања
 
Tri četvrtine građana Srbije podržava ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, pokazalo je istraživanje Istraživačkog centra za odbranu i bezbednost (ICOB).Predstavnica ICOB Jasmina Andrić je na konferenciji za štampu rekla da se 74 procenta anketiranih izjasnilo za ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, dok je 26 odsto bilo protiv. Kako je objašnjeno, istraživanje je sprovedeno u 11 opština i gradova u Srbiji, u periodu od januara do maja ove godine, na ukupno 1.117 ispitanika oba pola i svih starosnih struktura, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=06&dd=18&nav_category=12&nav_id=1406468

Da li ste za uvodjenje redovnog vojnog roka i pod kojim uslovima ?
Da li da bude stari nacin sluzenja vojnog roka kao sto je bio u Jugoslaviji ili
potpuno reformisan, modernizovan i uskladjen sa danasnjoscu


attachment.php




Саопштење Министарства одбране РС где је ''нешто црно'' Неко?!??!

Геријатрија узвраћа ударац !
Испитаници су бабе и деде....воле да ратују са туђом децом, као и 90-тих !
 
Danas nema potrebe za tim vise.
Srbija ima trenutno preko 100 000
ljudi koji se profesionalno bave
poslovima "sile".( vojska, policija,
zandarmerija, spec. policijske
jedinice itd.!!!

приватна обезбеђења под дугим цевима,
навијачки картел

Па шта више народ да плаћа....полицајци и војаци са велики стомаци

- - - - - - - - - -

3 meseca brutalnog drila sa vežbanjem baratanja nožem,pucanjem iz pištolja i puške i specijalizovana obuka za određeni rod vojske sa vojnim rasporedom u slučaju napada na državu.Sasvim dovoljno.

:hahaha:

Са наоружањем из праисторије
лук и стрела,
више наменска праћка (камење, металне куглице, ....)
копља разних дужина
мачете направљене од гибњева
Спец.јед. самострели
.....итд
 
Bilo kakav vid organizovanja i uvodjenja
sluzenja vojnog roka danas je preskup i
nekoristan.
Korisnije je za sredstva angazirana za
dobrovoljno sluzenje vojnog roka,
usmeriti na bolju obucenost i bolju
placenost postojecih profesionalaca.!!!

Skup da. Nekoristan ne. Nisam za to da to traje godinu dana i da ljudi idu ne znam gdje. Ali jesam za to da se u svakom većem mjestu vrši obuka o najosnovnijim stvarima. Recimo u trajanju tri mjeseca. Na dnevnoj bazi. Ujutru dođeš na obuku popodne kući.
 
Predlog o uvodjenju obaveznog vojnog roka odnosi se koliko na muskarce toliko i na zene
Pitanje je samo koliko bi to kostalo Republiku Srbiju i da li ima ikakve svrhe da se sluzi vojni rok
po sistemu prethodne Jugoslavije ili to svesti na obaveznu obuku u trajanju od par meseci
Godinu dana stajace vojske i obuke tesko da ce mladi da prihvate
 
Skup da. Nekoristan ne. Nisam za to da to traje godinu dana i da ljudi idu ne znam gdje. Ali jesam za to da se u svakom većem mjestu vrši obuka o najosnovnijim stvarima. Recimo u trajanju tri mjeseca. Na dnevnoj bazi. Ujutru dođeš na obuku popodne kući.

Nekoristan , to znamo mi koji smo malo vise od obicnog cisti krug vojnika...

- - - - - - - - - -

posto su Srbi redom obicne placipicke

predlazem da samo zene sluze vojsku

Podrzavam predlog....ionako ih ima 10 na 1 u BG....
A svi ti poslovi u BG mogu da cekaju , dok oni na selu koji se uglavnom rade od muskih , ne mogu..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa da, najviše su za ovi što su odslužili svoje, pa ajmo malo da zajebavamo mlađe generacije.

Totalno besmisleno, srećom nisam išao ukinuli su za vreme mog studiranja, a bogami ako uvedu opet neće me ni naterati. Imam mnogo ozbiljnija posla nego da se igram 'vojnika' po šumicama i gubim vreme na gluposti.

Veruj mi sve je ovo lazna vest i pranje mozga...
Vecina ljudi , a ja sam dosta u kontaktu sa onima koji nisu cistaci dvorista, nisu za uvodjenje prisilnog vojnog roka..
Zato sto znaju sta je potrebno da bi se formirala dobra vojna jedinica i znaju da to nikako ne moze da pruzi ovaj drustveni sistem i ova vojska Srbije danas...
Jednostavno nemaju znanja, nemaju obucenost , nemaju volje, nemaju discipline, (disciplina nije diktaturno naredjivanje vojniku, to danas imaju svi ovi placip srbi...)..

Tako da ako bi se stvarno gledalo , ne bi procenat presao ni 15% onih koji su za uvodjenje prisilnog vojnog roka, a da se anketiraju iskljucivo borci koji su odsluzili vojsku ...
To je optimizam, a najrealnije je da bi bio ispod 10% ....
Pa nisu ljudi blesavi..

Jedino sto podrzavam je rad vojnih akademija, i to cisto na kredit profanima i onima koji su kao patriote, ali samo u teoriji su to...
Ovo ostalo , to je cisto pranje para iz budzeta i namestanje poslova i samim tim odrzavanje partijske discipline SNS..

- - - - - - - - - -

Za naravno. Nisam baš mišljenja kao kolega Konan, jer njegovom metodom, pravićeš od svakog vojnika specijalca :D Osnovno samo da se nauči, rukovanje oružjem. Sada naravno, sve se razlikuje od roda do roda, ali nije bitno da li je pešadija ili artiljerija, svako mora znati da barata automatskom.

Ne postoji mogucnost da od svakog vojnika napravis specijalca, osim ako ti pod specijalcem ne racunas bivola koji moze da trci 2h bez prestanka...
Pravog specijalca ne mozes da napravis ako nema odredjene psihofizicke osobine..
Mozes napraviti od dosta ljudi specijalca antiteroristu priucenog, tj kad ga zaplasis pa je spreman da ubije svakog kog vidi iz sopstvenog straha....treba ti 6 nedelja za to...ne treba ti duze...

Arkan specijalca koji ustvari nije specijalac nego zivotinja , mozes da napravis na slican nasin kao i od ovih preplasenih....samo ih jos podlozis...
Ali to nije dobra vojska, i jako je sklona samo hijararhijskoj disciplini , a ne vojnickom ponasanju...
Ok, takve su uglavnom bile vojske u proslosti, dodju osvoje neku teritoriju , popljackaju sve i pojebu sve sto je zensko....plen..
 
Tri četvrtine građana Srbije podržava ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, pokazalo je istraživanje Istraživačkog centra za odbranu i bezbednost (ICOB).Predstavnica ICOB Jasmina Andrić je na konferenciji za štampu rekla da se 74 procenta anketiranih izjasnilo za ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, dok je 26 odsto bilo protiv. Kako je objašnjeno, istraživanje je sprovedeno u 11 opština i gradova u Srbiji, u periodu od januara do maja ove godine, na ukupno 1.117 ispitanika oba pola i svih starosnih struktura, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=06&dd=18&nav_category=12&nav_id=1406468

Da li ste za uvodjenje redovnog vojnog roka i pod kojim uslovima ?
Da li da bude stari nacin sluzenja vojnog roka kao sto je bio u Jugoslaviji ili
potpuno reformisan, modernizovan i uskladjen sa danasnjoscu

Mislim da stari sistem nema smisla .

Ja sam za dobrovoljno služenje,mislim da je to najbolje.
Ali da recimo,ne mmožeš biti zaposlen u javnom sektoru ako nisi služio vojsku ...... ne možeš da budeš ministar(pogotovo odbrane)....

Zanimljivo,da je starija populacija mahom za,mlađi protiv.
Znači ,imamo nekakav sukob generacija.
 
Pa neće da uče da upravljaju sa S400 pa da se obučavaju 5 godina...:lol:

Ako hoces da imas dobrog i sposobnog vojnika, moras da ga ozbiljno obucis. Ne treba drill, ne treba izivljavanje i maltletiranje.
Obuka se izvodi veoma jednostavno, kada postoji dobar plan obuke i kada ga se lepo ljudi pridrzavaju.
A za sve to je potrebno vreme.

Od svih obuka koje sam video, ubedljivo je najbolja Svajcarska. Njihov vojnik ne nauci samo osnovne elemente odbrane i napada, vec uci kompletnu taktiku (naravno, na osnovnom nivou) svih drugih jedinica, kako bi imao bolje razumevanje celog sistema, zatim rade maltene isto sto smo i mi na akademiji radili, iz vojne topografije sa elementima lokalne vojne geografije, i jos gomilu stvari. Njihov vonik ima gadjanja iz vise vrsta oruzja nego sto prodje prosecni oficir u Srbiji tokom 4 godine akademije.

I kada svaki muskarac prodje nesto takvo - ne samo da ce da imaju jaku vojsku, nego ce da imaju i jaku zemlju.
 
Судећи по коментарима корисника из цитиране вести, нешто су ти резултати анкете у великој диспропорцији.

Сем тога и у вести се каже да највећу подршку редовно служење војног рока има међу популацијом старијом од 60 година.

Следећи пут нека анкетирају студенте или сваког ко зна шта може да уради за себе током једне године живота.

Мислим да би се силно изненадили резултатима, а ови од 6 и кусур банки што су за, нека се слободно јаве у добровољце, чисто да освеже сећања

Upravo to.
Trećepozivci žele da ostave utisak da bi se javili na prvi poziv.
Kada bi bili u stanju da poziv čuju, pročitaju i zapamte :)
 

Back
Top