Zastarelost predmeta i odgovornost sudije

Da li treba kazniti sudiju (sudije) koje dozvole da predmet zastari?

zasto? sudija ima tuzenog, tuzitelja i svedoke. u principu najteze je navatati svedoke. veliki broj saveznih drzava USA svedocima daje nanogicu i surovo kaznjava ako se ne pojave na rocistu. ja sam bio svedok tuce gde je frajer razbio lika i policija dosla i desilo se da sam sve video. 8 godina nisam hteo da idem na rociste. i samo zbog mene sudija nije mogao nista. boli me bas za dva majmuna da im ja svedocim.
 
zasto? sudija ima tuzenog, tuzitelja i svedoke. u principu najteze je navatati svedoke. veliki broj saveznih drzava USA svedocima daje nanogicu i surovo kaznjava ako se ne pojave na rocistu. ja sam bio svedok tuce gde je frajer razbio lika i policija dosla i desilo se da sam sve video. 8 godina nisam hteo da idem na rociste. i samo zbog mene sudija nije mogao nista. boli me bas za dva majmuna da im ja svedocim.

Zato sto zastarevaju problematicni slucajevi.

Neko mora biti kriv sto slucaj nije procesuiran. Ocigledan krivac je sudija. Neka dokaze da je odradio sve sto je u njegovoj moci.

Onda mu pomoci, ako neko nece da se javi, novcane kazne, hapsenje, pritvor. Sve sto je potrebno da slucaj ide svojim tokom.
 
Ovo nema veze sa sudstvom, nego sa oblikovanjem razmisljanja naroda.....
Sudstvo je samo jedan od saucesnika, ne uzrok...

Zato mi je ovakva tema ustvari magija obmane prema narodu...

Jasno se treba reci sudstvo je ovde samo upotrebljeno da bi se prenela poruka, ili hajde rec zloupotrebljeno...

- - - - - - - - - -

Ali da bude jasno svima, sta znaci ta mala obmana...

To znaci da autor teme veruje da ce u Srbiji biti koliko toliko fer sistem postovanja ljudi i njihovih prava da zive cak i posteno (uslovno tumaceci rec posteno na nesto sto podrazumeva da se moras uvuci lokalnim mocnicima i lokalnim politicarima, to je valjda jasno)
Da imaju onu u narodu toliko naglasenu mogucnost da kad mu prekipi da moze da se istutnji i da se to svede na bezazlen sukob ili tucu sa malo posledica...
Da kad imaju svoju avliju, da u njoj mogu da rade sta hoce bez petljanja da im drzava kaze sta mogu a sta ne mogu...

Da ako im neko dirne dete mogu da dodju i da ispucaju okvir metaka u onog ko im je dirnuo dete i da to pokazuje da ce im dete biti zasticeno...
O ...koja zabluda, koje bajke za samoljubive
 
Ovo nema veze sa sudstvom, nego sa oblikovanjem razmisljanja naroda.....
Sudstvo je samo jedan od saucesnika, ne uzrok...

Zato mi je ovakva tema ustvari magija obmane prema narodu...

Jasno se treba reci sudstvo je ovde samo upotrebljeno da bi se prenela poruka, ili hajde rec zloupotrebljeno...

- - - - - - - - - -

Ali da bude jasno svima, sta znaci ta mala obmana...

To znaci da autor teme veruje da ce u Srbiji biti koliko toliko fer sistem postovanja ljudi i njihovih prava da zive cak i posteno (uslovno tumaceci rec posteno na nesto sto podrazumeva da se moras uvuci lokalnim mocnicima i lokalnim politicarima, to je valjda jasno)
Da imaju onu u narodu toliko naglasenu mogucnost da kad mu prekipi da moze da se istutnji i da se to svede na bezazlen sukob ili tucu sa malo posledica...
Da kad imaju svoju avliju, da u njoj mogu da rade sta hoce bez petljanja da im drzava kaze sta mogu a sta ne mogu...

Da ako im neko dirne dete mogu da dodju i da ispucaju okvir metaka u onog ko im je dirnuo dete i da to pokazuje da ce im dete biti zasticeno...
O ...koja zabluda, koje bajke za samoljubive

Moje je uverenje da se mi mnogo ne razlikujemo od nasi predaka od pre hiljadu-dve i vise godina. Imamo nase mracne nagone koji nas teraju na neku vrstu aktivne ili pasivne osvete. Sudstvo, kad radi svoj posao, se pokazalo kao dobar ukrotitelj tih nagona. Ljudi dobiju satisfakciju da je krivac javno oznacen i da ce trpeti neku posledicu. Vecini ljudi to je dovoljno.

Kad sud radi, neznatan broj ljudi se odluci na osvetu, ali kad ne radi to remeti odnose u drustvu i pojavljuju se aktivna i pasivna osvota, sabotaze, pakosti, zanemarivnje duznosti, a sve prema stvarnom ili zamisljenom krivcu.

Slobode o kojima pricas, zasnivaju se na efikasnom radu sudu, jer stimulisu nase prijatnije nagone.
 

Back
Top