Hapšenje u Audiju, skandal se širi

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.088
Hapšenje u Audiju, skandal se širi


Berlin -- Nemačke vlasti privele su izvršnog direktora kompanije Audi Ruperta Štadlera u okviru istrage o manipulacijama s nivoom emisije štetnih gasova.


Nemačka agencija DPA prenela je da je Folksvagen, matična kompanija Audija, potvrdio navode da je Štadler priveden.

U saopštenju kompanije je navedeno da je izvršni direktor Audija jutros priveden, a da će nakon saslušanja biti utvrđeno da li će ostati u pritvoru.

Iz te kompanije prošle nedelje je saopšteno da "sarađuju sa vlastima" u istrazi.

Vlasti Minhena pretresle su prošle nedelje privatnu Štadlerovu rezidenciju u istrazi o mogućoj prevari i nepravilnostima s dokumentacijom.

Ukupno 20 ljudi je pod istragom. Istraga protiv Štadlera je fokusirana na automobile prodate u Evropi, za koje se veruje da su opremljeni softverom koji je isključivao kontrolu emisije gasova tokom vožnje.

Skandal zbog koga je protiv Folksvagena podignut niz tužbi u SAD i zbog koga su pretresane njihove kancelarije u Nemačkoj, koštao je grupu oko 25 miijardi evra za opoziv vozila i i sudske postupke.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2018&mm=06&dd=18&nav_id=1406107

Sta je ovim Nemcima jbt???
 
images
 

Prvo, olovina tih linkova koje si staivo su lazne vesti :) I sve osim jedne su novinska nagadjanja, da "ce verovatno opozvati" i nijedno se nagadjanje nije ostvarilo :)

Jedino ovo najnovije je tacno, u vezi potencijalne softverske greske - i to ce se update-ovati softver, i vozilo ide da se vozi dalje :)

Ozbiljnih kvarova - NEMA!!! :)

- - - - - - - - - -

Možda zato što ih u BiH ne prodaju? Ili možda zato što u cijeloj Srbiji imaju jedan prodajni salon i servis.

Pa i ne treba ti ovlasceni servis kad menjas ulje i filtere samo, a to mozes i sam ako imas alat i kanal :D
 
Prvo, olovina tih linkova koje si staivo su lazne vesti I sve osim jedne su novinska nagadjanja, da "ce verovatno opozvati" i nijedno se nagadjanje nije ostvarilo
Od bolesnog hondaša se nista drugo nije moglo ni ocekivati da ce napisati.:hahaha:
Jeste,sve je lazno sto je vezano za Hondu ali je za sva ostala kola istinito.:hahaha:
Samo eto meni jos uvek na stolu na terasi stoji prazna ambalaza litre Motul ulja 0W-20 koje sam sipao u kumovu Hondu Accord a zamisli to je ista ona Honda koja po tebi ne trosi ni kap ulja i za koju nikad nisi cuo da trosi ulje.:rotf:
 
Od bolesnog hondaša se nista drugo nije moglo ni ocekivati da ce napisati.:hahaha:
Jeste,sve je lazno sto je vezano za Hondu ali je za sva ostala kola istinito.:hahaha:
Samo eto meni jos uvek na stolu na terasi stoji prazna ambalaza litre Motul ulja 0W-20 koje sam sipao u kumovu Hondu Accord a zamisli to je ista ona Honda koja po tebi ne trosi ni kap ulja i za koju nikad nisi cuo da trosi ulje.:rotf:

Pa kad su mu u servisu sipali manje ulja i verovatno nisu sipali ono sto je fabrika propisala :)
Meni su u GrandM-u, na prvom servisu nove fieste, sipali 3 litra umesto 4 i sipali mi polusinteticko umesto sintetickog. Sreca pa je komsija koji tamo radi na prijemu prepoznao auto pa mi javio da vise tamo ne teram, i odmah sam zamenio i sipao full sintetiku.

Moja honda, posle 90K ne trosi.
Kumova posle skoro 300K (kupio je novu) ne trosi ni kap.
Drugar iz Bavarske vec skoro 200K sa novim CRV-om - nula potrosnje ulja.
Komsija ovde u Nemackoj, dve.hodne, svaka presla vise od 100k - nula potrosnje.

Tako da..... :D
 
Pa kako se neki ponasaju na forumu tako se i ja ponasam.
Ti neki trtljaju gluposti poa im malotreba otvoriti okice ali krenes lepo a oni ospu paljbu po tebi i onda sam ja klasicni preprodavac?
Aha.
Pogledaj malo ostale kako se izrazavaju i ophode na forumu i kakve gluposti prosipaju misleci da su najapmetniji pa onda reci hop.
Uzivo i preko telefona ja sam druga osoba za razliku od ovog na forumu i to svi znaju koji su me upoznali ali ne dam da se nesto dize u nebesa kad je eto opste poznata stvar da Honda trosi ulje al eto on nece da prizna pa nece a na hondinom forumu ima tema o tome plus me lik koji vozi
Hondu i radi delove za ta vozila edukovao da Honda trosi ulje i da se uspe smanjiti potrosnja samo sa Motul uljem ali eto neki opet znaju da nije dovoljno sipano unutra i da se sipalo nesto drugo samo da bi oni bili najapametniji.
I barabo jel sam ja onda najpametniji ili ti neki drugi?
Da ne pricam da i sam vozim skuter Hondu i da moram da dolivam ulje iako je presao svega 24k km.
MA gde da trosi ulje,pa to je sofisticirana masina a mi svi verujemo da je to tako dok oni drze litru ulja u prtljazniku.:hahaha:
 
A kupiću ga gdje :D U BiH nemaju ni prodajni salon. Pitanje je i da li postoji neko ko ima dijelove za njih i ko ih održava.

a ti kupujes auta samo nova ganc iz salona?

Ne pricaj gluposti onomad si pitao za nekog polovnog Pezoa 308

To ti je vrlo los izgovor...

Uostalom mi u Srbiji imamo prodajne salone Honde a 95% naroda i u Srbiji i u Republici Srpskoj vozi polovna auta

- - - - - - - - - -


agresivan, bezobrazan, "najpametniji" (po sopstvenom uverenju), nevaspitan...






I to bi bilo to...

bas tako

Dule je agresivan, bezobrazan, "najpametniji", nevaspitan....

Odlicno si ga okarakterisao....
 
Srpski sindrom.
Bolje zna baba Vanga nego lekar.
Bolje zna srpski majstor koje ulje treba nego inzenjer koji je napravio motor :D
Bolje poznaju neki tamo forumasi odredjeni auto nego vlasnik tog auta :D
Svako sve zna bolje od onoga koji zapravo je jedini merodavan da nesto kaze o necemu :D
Zato i jesmo najrazvijenija zemlja u Evropi :D
 
Uvezes polovan, kao i ostalo sto ljudi uvoze. Delovi se danas narucuju preko interneta i jeftiniji su tako nego u radnjama. Za zamenu delova ne treba nikakav specijalan alat koji svaki malo ozbiljniji majstor vec nema.


Srpski sindrom.
Bolje zna baba Vanga nego lekar.
Bolje zna srpski majstor koje ulje treba nego inzenjer koji je napravio motor :D
Bolje poznaju neki tamo forumasi odredjeni auto nego vlasnik tog auta :D
Svako sve zna bolje od onoga koji zapravo je jedini merodavan da nesto kaze o necemu :D
Zato i jesmo najrazvijenija zemlja u Evropi :D

sacuvaj boze...
 
Srpski sindrom.
Bolje zna baba Vanga nego lekar.
Bolje zna srpski majstor koje ulje treba nego inzenjer koji je napravio motor :D
Bolje poznaju neki tamo forumasi odredjeni auto nego vlasnik tog auta :D
Svako sve zna bolje od onoga koji zapravo je jedini merodavan da nesto kaze o necemu :D
Zato i jesmo najrazvijenija zemlja u Evropi :D
Dule je agresivan, bezobrazan, "najpametniji", nevaspitan....
NE vredi druze tebi objkasnjavati jer ti nec3s da citas ono sto tebi ne odgovara i slep si za takve postove.
Covek drzi prodavnicu delova za japance i vozi Hondu Accrod i tvrdi da ova kao njegova sa 2.0 motorom trosi ulje i da jedino s Motulom trosi minima<lno a ona 2,4 kao sto vozi tihi nema leka i trosi sa bilo kojim uljem.
Ali ovo je forum i svako trtlja sta stigne a samo su vlasnici u pravu jel da?:D
To sto ovaj pozneje tametiuku bolje i od tewbe i od mene to nema veze jel da?
Pa naravno da ovo ne vidis iako sam napisao vec vise puta a to je ziva istina a to je potvrdio i moj Kum sa svojom Hondom pre mesec dana.
@Tihi
Tako je a ti si nevinasce koje je toliko dobro i kulturno da je to cudo nevidjeno.:hahaha:
I bas sam se zacnuo zbog te tvoje potvrde i procene.
Pitam se samo otkud vi znate te prodavce i preprodavce?
Im a ih jos na forumima pa ste ustanovili da je to kalup kakvi su svi?:zcepanje:
 
Svaka cast tvom kumu, ali nazalost, verujem samo u ono sto vidim svojim ocima, a gore sam ti nabrojao cetiri porodice koje voze honde i nikome ne trosi ulje.
Meni ne trosi. Ti se usudjujes da tvrdis da sve honde trose, ja ti kazem, ne trose. Mozda neki krsh od 300K+ trosi ili neki kojem nije sipano ulje koje proizvodjac propisuje (sto je u Srbiji slucaj u 99% situacija), ali za to nije kriva honda vec nesavesni vlasnici i majstori.
Ljudi koje sam ti nabrojao su savesni, odrzavaju ih kako treba i ne trose im.
Meni ne trosi ulje. Ja znam, valjda, pa moj je auto :D
 
a ti kupujes auta samo nova ganc iz salona?

Ne pricaj gluposti onomad si pitao za nekog polovnog Pezoa 308

To ti je vrlo los izgovor...

Uostalom mi u Srbiji imamo prodajne salone Honde a 95% naroda i u Srbiji i u Republici Srpskoj vozi polovna auta

[

Misliš u Srbiji postoji salon i servis. U jednini :D http://www.honda-srbija.rs/delta_automoto/prodajno_servisna_mreza/generalni_distributer.135.html U BiH ( pazi sad ) postoji jedan ( 1 ) servis. I to samo u Banja Luci, Dok ih Kia ili Hyndai imaju 6. O tome koliko ih imaju francuske i njemačke marke neću ni da pričam. I onda nije nikakvo čudo što na ulicama vidiš čak i više poršea nego hondi. Jeste tihi ja ću kupiti polovno. Kao i velika većina stanovnika ovde. Ali ima ipak i ne baš zanemarljiv broj onih koji kupuju nova. Šta misliš da li neko iz npr Vranja ili Subotice ima vremena da i za redovni mali servis ide u BG i gubi cijeli dan? Da li neko ko kupuje flotu automobila a živi recimo 200 km od Beograda ima vremena da ih kupuje i održava samo u BG. E to je osnovni problem Honde ili Volvoa u Srbiji i BiH. Nikakva prodajno servisna mreža. Dok servise (i ovlašćene i one druge ) za njemačka, francuska i italijanska vozila imaš i u najmanjem gradu ( ili bar blizu njih ). I zašto bi se onda neko zezao sa naručivanjem dijelova preko neta? Nego nisi prokementarisao povlačenje Kia i Hyundai vozila.
 

Back
Top