Nadogradnja racunara ili ps4?

Nisu igre za PC ništa jeftinije nego za PS4, a ako ćeš pirateriju, na oba možeš igrati besplatno, i PS4 ima jailbreak tako da dođeš na isto. Inače meni je mnogo lepše igrati na kompu sa tastaturom i mišom nego na PS džojstiku, posebno pucačine. Rekli su mi da se vremenom navikneš i na PS džojstik i podjednako dobro igraš ali ja se nikada nisam navikao.
 
Nisu igre za PC ništa jeftinije nego za PS4, a ako ćeš pirateriju, na oba možeš igrati besplatno, i PS4 ima jailbreak tako da dođeš na isto. Inače meni je mnogo lepše igrati na kompu sa tastaturom i mišom nego na PS džojstiku, posebno pucačine. Rekli su mi da se vremenom navikneš i na PS džojstik i podjednako dobro igraš ali ja se nikada nisam navikao.

Zavisi od igre do igre...drugar kaze-igrao je mesecima igru na kompou kad je kupio Xbox pressao za JEDNO VECHE!Drugo joystick tj gamepad na Xbox je namesten da SAVRSENO radi svaka komanda-sto NIKAD nije slucaj na PC-u..Sve ima svojih prednosti i mana ja se isto lomim oko konzole-jer za 300 evra jedva da mogu uzeti dobru grafiku-koliko kosta CELA KONZOLA!!Nvidia GTX 1060 6 Gb jedina grafika tj MINIMUM za 2 k i 4k gaming-je preko 300 evra...sve ispod toga-FULL HD(1080 p)-MAX preko toga-ZABORAVITE!!>Lazem moze1060 verzija s 3 gb koja je oko 240 evra s nekim redukovaniom podesavanjima u nekim igrama
 
valjda je bolje igrati igru duze , nego je preci za jedno vece

a za 4k , sumjam da postoji kartica , koja ce terati novu igru u fulu , kao sto 1050ti tera full hd

??!?!Ma sta pricas ti..?GTX 1050 je JEDVA dovoljna-vise puta sma vec pobjasnio i postavio link-za FULL HD gaming!!Ne na ultra, vec na medium/high..!A za 4 k-1080 Ti JESTE dovoljna...da uvek moze bolje pa preko ljudi koji imaju para stave po 2, 3 kartice...i to uglavnom rade oni koji komp kace na 40-55 incha 4K TV pa onda to i ima smisla...
 
??!?!Ma sta pricas ti..?GTX 1050 je JEDVA dovoljna-vise puta sma vec pobjasnio i postavio link-za FULL HD gaming!!Ne na ultra, vec na medium/high..!A za 4 k-1080 Ti JESTE dovoljna...da uvek moze bolje pa preko ljudi koji imaju para stave po 2, 3 kartice...i to uglavnom rade oni koji komp kace na 40-55 incha 4K TV pa onda to i ima smisla...

postavio sam ti vec jedan dokaz , evo ga jos jedan


u dinamickim delovima , sa eksplozijama , zasteka i padne ispod 40 frejma

i taj komp kosta preko 1500 evra
 
postavio sam ti vec jedan dokaz , evo ga jos jedan


u dinamickim delovima , sa eksplozijama , zasteka i padne ispod 40 frejma

i taj komp kosta preko 1500 evra
Ako nisi primetio-lik koristi 7700 K koji je MATOR relativno!Drugo lik koristi ne HIGH i medium setings nego ULTRA!
E sad liku kao sto si ti objasniti razliku...kome je svejedno jel ekran HD ready ili full HD uili 4k..
Trece i najbitnije-jbt jel treba da NACRTAM-POSTOJE SLI konfiguracije SA RAZLOGOM! Drugaje stvar sto to vecini nas ovde nije dostupno..
 

Vidi ovako-apsolutno mi ne treba neko da mi kaze"ovde vidis, ovde ne vidis razliku"!!!!Nisam blesav ni slep...>Bdw-imao sam 22 incha 1680 x 1050 monitor i uzeo FULL HD-1920 x 1080, ista dijagonala...Ko god sta da je pricao a bilo je prica"ne vidi se razlika "razliaka POSTOJI I VIDI SE!!Da ne pricamo za ono sto meni primarno treba-obrada fotografije...!!Kad zumiras sliku nma 400 posto jasno se vidi razlika....o gledanju filmova da ne pricamo...! Talve gluposti moze da lupa samo neko ko nije video to uzivo...Sad meni neko treba da nacrta |"e vidis ovo je ovako ili onako"a ja SVOJIM OCIMA vidim drugaciju informaciju!!Kome ti verujes-svojim ocima ili Internetu..?
 
ovde 90 % ljudi nema 2k monitor. tako da samo kenjajte i dalje kako je gtx 1060 minimum. Ja sam imao gtx 1050 i grafa je solidno jaka da moze da potera na medium 2k rezoluciju

- - - - - - - - - -

Vidi ovako-apsolutno mi ne treba neko da mi kaze"ovde vidis, ovde ne vidis razliku"!!!!Nisam blesav ni slep...>Bdw-imao sam 22 incha 1680 x 1050 monitor i uzeo FULL HD-1920 x 1080, ista dijagonala...Ko god sta da je pricao a bilo je prica"ne vidi se razlika "razliaka POSTOJI I VIDI SE!!Da ne pricamo za ono sto meni primarno treba-obrada fotografije...!!Kad zumiras sliku nma 400 posto jasno se vidi razlika....o gledanju filmova da ne pricamo...! Talve gluposti moze da lupa samo neko ko nije video to uzivo...Sad meni neko treba da nacrta |"e vidis ovo je ovako ili onako"a ja SVOJIM OCIMA vidim drugaciju informaciju!!Kome ti verujes-svojim ocima ili Internetu..?
obrada fotografije ahahha
 
Ako nisi primetio-lik koristi 7700 K koji je MATOR relativno!Drugo lik koristi ne HIGH i medium setings nego ULTRA!
E sad liku kao sto si ti objasniti razliku...kome je svejedno jel ekran HD ready ili full HD uili 4k..
Trece i najbitnije-jbt jel treba da NACRTAM-POSTOJE SLI konfiguracije SA RAZLOGOM! Drugaje stvar sto to vecini nas ovde nije dostupno..

retko koja danas igra koristi SLI, to je bacena para.
 
ovde 90 % ljudi nema 2k monitor. tako da samo kenjajte i dalje kako je gtx 1060 minimum. Ja sam imao gtx 1050 i grafa je solidno jaka da moze da potera na medium 2k rezoluciju

- - - - - - - - - -


obrada fotografije ahahha

?????!??!?Ne razumem smejanje..?Da ja sam fotograf ui obradjujem svoje fotke i da rezolucija ekrana mi je BITNA stavka...Pa samim ttim ZNAM mnogo toga i o foto-aparatima a i o monitorima, panelima, bojama, itd..Kod obrade fotki je JAKO BITNO da pixel nije prevelik pa je na 27 incha npr. FULL HD NEDOVOLJNO!

- - - - - - - - - -

:ok:
za obradu fotografija trebai najjbitnija je suva procesorska snaga

Netacno..!Jeste bitno je ali najbitnija je RAM memorija...!U nekim segmentima cak i graficka tj GPU...i bitan je SSD zbog brzeg citanja informacija...CPU snaga iliti suva pprocesorska snaga je NAJBITNIJA kod 3d modelinga ili video obrade,...I bitnaje graficka takodje kod enkodiranja...

- - - - - - - - - -

naravno da se vidi , na istoj dijagonali , sa iste udaljenosti

OK ali ovaj tvoj link onda pada u vodu-tu se tvrdi suprotno!Ti brate kontrirash sam sebi, iznova i iznova...

- - - - - - - - - -

ovde 90 % ljudi nema 2k monitor. tako da samo kenjajte i dalje kako je gtx 1060 minimum. Ja sam imao gtx 1050 i grafa je solidno jaka da moze da potera na medium 2k rezoluciju

- - - - - - - - - -


obrada fotografije ahahha

Meni je u planu uskoro monitor i to-1920 x 1200 24 " ili 27 incha 2550x1440-2k!I za 1440 P nema sanse da se komotno igras sa 10450 a ni sa 1050Ti...! 1050 Ti radi posao za FULL HD i to na medium i high setings, znaci-ni tu ne daje MAX , n ULTRA podesavanjima...P.C.ja sam govorio za SEBE ne za druge tako da ko shta ima me realno ne zanima!

- - - - - - - - - -

retko koja danas igra koristi SLI, to je bacena para.

I to nije istina!Kao prvco ne moze igra da koristi ili ne vec korisnik tj game ral OK.Drugo da malo je vise akcenat na single GPU ovima ali bas za situacije gde jedna graficka pa cak i najjaca nije dovoljna-koristi se SLI! Primer koji je naveo kolega...(koji nije sto posto realan al OK) sustina je jasna..
 
evo sta kaze link

Pošto je optimalna udaljenost za gledanje kada govorimo o 37 do 42 inčnim panelima 3 metra, ljudsko oko ne vidi razliku između 720p i 1080p s te udaljenosti. Zamislite da je pravokutnik na kojem je prikazana 1280x720p rezolucija okvir 42-inčnog televizora, a da je pravokutnik s kojim je prikazana 1920x1080p rezolucija okvir 50-inčnog televizora. Jasno vam je da je za veću dijagonalu potrebna veća rezolucija.

sa 3 metara - ne vidi

sa 80 cm - vidi
 
??!?!Ma sta pricas ti..?GTX 1050 je JEDVA dovoljna-vise puta sma vec pobjasnio i postavio link-za FULL HD gaming!!Ne na ultra, vec na medium/high..!A za 4 k-1080 Ti JESTE dovoljna...da uvek moze bolje pa preko ljudi koji imaju para stave po 2, 3 kartice...i to uglavnom rade oni koji komp kace na 40-55 incha 4K TV pa onda to i ima smisla...

1050ti 4gb i 1060 6gb su ubedljivo best buy grafičke, naročito za naš standard. nisu savršene, jbg, ali s obzirom da 1080 ne mogu svi da iskeširaju, niti neki procesor kojeg bi bottleneckovale ove grafičke, izbor pada na te dve.
i to da ne teraju na 60 fps je glupost. ne teraju naslove iz 2018., odnosno, teraju, ali ne na high i ultra, naslove do 2016, odnosno godine njihove proizvodnje sasvim lepo teraju, a do te godine bogami ima i da se naigra čovek.
 
gtx 1050ti nije uopste best buy. to samo govori onaj ko nema pojma o grafickim kartama. best buy su gtx 1050 i gtx 1060 3gb

- - - - - - - - - -

?????!??!?Ne razumem smejanje..?Da ja sam fotograf ui obradjujem svoje fotke i da rezolucija ekrana mi je BITNA stavka...Pa samim ttim ZNAM mnogo toga i o foto-aparatima a i o monitorima, panelima, bojama, itd..Kod obrade fotki je JAKO BITNO da pixel nije prevelik pa je na 27 incha npr. FULL HD NEDOVOLJNO!

- - - - - - - - - -



Netacno..!Jeste bitno je ali najbitnija je RAM memorija...!U nekim segmentima cak i graficka tj GPU...i bitan je SSD zbog brzeg citanja informacija...CPU snaga iliti suva pprocesorska snaga je NAJBITNIJA kod 3d modelinga ili video obrade,...I bitnaje graficka takodje kod enkodiranja...

- - - - - - - - - -



OK ali ovaj tvoj link onda pada u vodu-tu se tvrdi suprotno!Ti brate kontrirash sam sebi, iznova i iznova...

- - - - - - - - - -



Meni je u planu uskoro monitor i to-1920 x 1200 24 " ili 27 incha 2550x1440-2k!I za 1440 P nema sanse da se komotno igras sa 10450 a ni sa 1050Ti...! 1050 Ti radi posao za FULL HD i to na medium i high setings, znaci-ni tu ne daje MAX , n ULTRA podesavanjima...P.C.ja sam govorio za SEBE ne za druge tako da ko shta ima me realno ne zanima!

- - - - - - - - - -



I to nije istina!Kao prvco ne moze igra da koristi ili ne vec korisnik tj game ral OK.Drugo da malo je vise akcenat na single GPU ovima ali bas za situacije gde jedna graficka pa cak i najjaca nije dovoljna-koristi se SLI! Primer koji je naveo kolega...(koji nije sto posto realan al OK) sustina je jasna..

ja decko imam vec 4 godina 2k monitor. A imam i mac pro retina od 2013 vec 5 godina. tako da znam sta je dobra slika

- - - - - - - - - -

i naravno imao sam gtx 1050. solidna grafa, meni nepotrebna. Jer nije pasivno hladjena pa pravi buku, a ja sam veoma osetljiv na istu

- - - - - - - - - -

a grafa je solidno jaka.

- - - - - - - - - -

opusteno za 2k gejming. Naravno ne mora sve na ultra. Za to je nedovoljna, ali za prosecnog igraca vise nego dovoljna. Isprobao sam par igara. Ja sam vise bendzmark dude.

I mogu reci da i3 definitivno nije dovoljan za moderan gejming. Znaci stavio sam i3 3250 sa rx 560 i procesor bas koci graficku. i5 trece i cetvrte je vise nego dovoljan ako nece da uzimas nesto poput gtx 1070 i jace .

- - - - - - - - - -

?????!??!?Ne razumem smejanje..?Da ja sam fotograf ui obradjujem svoje fotke i da rezolucija ekrana mi je BITNA stavka...Pa samim ttim ZNAM mnogo toga i o foto-aparatima a i o monitorima, panelima, bojama, itd..Kod obrade fotki je JAKO BITNO da pixel nije prevelik pa je na 27 incha npr. FULL HD NEDOVOLJNO!

- - - - - - - - - -



Netacno..!Jeste bitno je ali najbitnija je RAM memorija...!U nekim segmentima cak i graficka tj GPU...i bitan je SSD zbog brzeg citanja informacija...CPU snaga iliti suva pprocesorska snaga je NAJBITNIJA kod 3d modelinga ili video obrade,...I bitnaje graficka takodje kod enkodiranja...

- - - - - - - - - -



OK ali ovaj tvoj link onda pada u vodu-tu se tvrdi suprotno!Ti brate kontrirash sam sebi, iznova i iznova...

- - - - - - - - - -



Meni je u planu uskoro monitor i to-1920 x 1200 24 " ili 27 incha 2550x1440-2k!I za 1440 P nema sanse da se komotno igras sa 10450 a ni sa 1050Ti...! 1050 Ti radi posao za FULL HD i to na medium i high setings, znaci-ni tu ne daje MAX , n ULTRA podesavanjima...P.C.ja sam govorio za SEBE ne za druge tako da ko shta ima me realno ne zanima!

- - - - - - - - - -



I to nije istina!Kao prvco ne moze igra da koristi ili ne vec korisnik tj game ral OK.Drugo da malo je vise akcenat na single GPU ovima ali bas za situacije gde jedna graficka pa cak i najjaca nije dovoljna-koristi se SLI! Primer koji je naveo kolega...(koji nije sto posto realan al OK) sustina je jasna..
najbitnija ram memorija. kakav genije
 
gtx 1050ti nije uopste best buy. to samo govori onaj ko nema pojma o grafickim kartama. best buy su gtx 1050 i gtx 1060 3gb

- - - - - - - - - -



ja decko imam vec 4 godina 2k monitor. A imam i mac pro retina od 2013 vec 5 godina. tako da znam sta je dobra slika

- - - - - - - - - -

i naravno imao sam gtx 1050. solidna grafa, meni nepotrebna. Jer nije pasivno hladjena pa pravi buku, a ja sam veoma osetljiv na istu

- - - - - - - - - -

a grafa je solidno jaka.

- - - - - - - - - -

opusteno za 2k gejming. Naravno ne mora sve na ultra. Za to je nedovoljna, ali za prosecnog igraca vise nego dovoljna. Isprobao sam par igara. Ja sam vise bendzmark dude.

I mogu reci da i3 definitivno nije dovoljan za moderan gejming. Znaci stavio sam i3 3250 sa rx 560 i procesor bas koci graficku. i5 trece i cetvrte je vise nego dovoljan ako nece da uzimas nesto poput gtx 1070 i jace .

- - - - - - - - - -


najbitnija ram memorija. kakav genije
Pa posto se ti ne bavs obradom fotki a ja da...I nisam jedini koji totvrdim...Procesor ce to da izvuce mozda i I3 ali kad imas fotku koja u TIFFU dodje do par stotina MB...pa uvuce snekoliko takvih fotki...Memorije NIKAD PREVISE! S druge strane ja bih isao na I7 verovatno zbog single core performansi u igrama i multi-taskinga zbog hyper treadinga...Gde se iskreno lokim izmedju 8700 K i7 i nekog Ryzena...2600/3700/1700 X...Samo su stariji Ryzeni jako lose optimizovani sa RAM memorijama)brzim pogotovo)
 
Pa posto se ti ne bavs obradom fotki a ja da...I nisam jedini koji totvrdim...Procesor ce to da izvuce mozda i I3 ali kad imas fotku koja u TIFFU dodje do par stotina MB...pa uvuce snekoliko takvih fotki...Memorije NIKAD PREVISE! S druge strane ja bih isao na I7 verovatno zbog single core performansi u igrama i multi-taskinga zbog hyper treadinga...Gde se iskreno lokim izmedju 8700 K i7 i nekog Ryzena...2600/3700/1700 X...Samo su stariji Ryzeni jako lose optimizovani sa RAM memorijama)brzim pogotovo)

Graphics processor requirements


Features requiring the graphics processor


A compatible graphics processor (also called a graphics card, video card, or GPU) lets you experience better performance with Photoshop and use more of its features. Also, display problems, performance issues, errors, or crashes can occur if your computer’s graphics processor or its driver is incompatible with Photoshop.
Features that won't work without a GPU
If your graphics processor is unsupported or its driver is defective, the following Photoshop features won't work:

  • 3D
  • Oil Paint
  • Render – Flame, Picture Frame, and Tree
  • Scrubby Zoom
  • Birds Eye View
  • Flick Panning
  • Smooth Brush Resizing
Features that require a GPU for acceleration

  • Artboards
  • Camera Raw (more information)
  • Image Size – Preserve Details
  • Select Focus
  • Blur Gallery - Field Blur, Iris Blur, Tilt-Shift, Path Blur, Spin Blur (OpenCL accelerated)
  • Smart Sharpen (Noise Reduction – OpenCL accelerated)
  • Perspective Warp
  • Select and Mask (OpenCL accelerated)




Tested graphics card


Adobe has tested the laptop and desktop versions of the following graphics processor card series:

  • nVidia GeForce: 400, 500, 600, 700 series
  • nVidia GeForce GTX 965M & 980M
  • nVidia Quadro: 2000, 4000 (Windows® and Mac OS), CX, 5000, 6000, K600, K2000, K4000, K5000 (Windows® and Mac OS), M4000, M5000, P2000, P4000, P5000
  • nVidia GRID K1, K2
  • AMD/ATI Radeon: 5000, 6000, 7000, R7, R9 series, 7950 Mac OS
  • AMD/ATI FirePro: 3800, 4800, 5800, 7800, 8800, 9800, 3900, 4900, 5900, 7900, W8100, W9100, D300, D500, D700
  • AMD/ATI FireGL: W5000, W7000, W8000
  • AMD RX 480
  • nVidia GeForce 1080 GTX
  • Intel® HD Graphics: P530, P630, 5000, 515, 520
  • Intel® Iris Pro Graphics: P5200, P6300, P580
  • Intel HD Graphics 515 and 520



toliko o obradi fotografija u photoshopu-
https://helpx.adobe.com/photoshop/system-requirements.html#Graphicsprocessorrequirements
ne vidim da postoje neke specijalne potrebe za grafikom
 
Lmao, čim je tebi gtx 1060 3gb best buy, vidim da si ti vajni stručnjak

^^ +1 >kao sto sam rekao vec vise puta za doticnog :)

- - - - - - - - - -

toliko o obradi fotografija u photoshopu-
https://helpx.adobe.com/photoshop/system-requirements.html#Graphicsprocessorrequirements
ne vidim da postoje neke specijalne potrebe za grafikom

GDE i KAD sam ja rekao da postoje "cpecijalne potrebe../"?Ja samrekao-RAM memorija , procesor pa tek na kraju za neke funkcije i neka ubrznaja graficka...I tu je bitnija ne GPU/graficka sirova snaga vec pre neke druge fuunkcije...a ja sam razniisljao da idem na 1050 Ti/1060 GTX zbog gaminga ne zbog obrade fotki...
 

Back
Top