Nadogradnja racunara ili ps4?

MisterXp

Primećen član
Poruka
523
Pc
I3 4170
8gb ram (nzm koji mu je ddr)
Rx 550
500gb hdd
500w
Monitor:24inch 1080p

To mi je trenutni racunar,dal da ga nadogradim ili da uzmem ps4 slim koji kosta 299 evra?Cale je uzeo pre jedno mesec dana 4k tv pa se i dalje dvoumim dal uzeti ps4 ili nadograditi?
 
na tvom mestu bih sacekao

komp ti nije los , moze to da tera jos neko vreme , na slabijim podesavanjima

a ps4 je stara platforma , vec 5 god

verovatno ce skorije da izadje 5-ica

- - - - - - - - - -

mada sam ja uvek bio za komp

jeftinije igrice i veca sloboda modifikacije i unapredjivanja
 
PS5 ce tek izaci 2020 te, tako da nema nista od skorije zamene PS4. Tebi ce samo za grafiku trebati 300 evra, bez ostalih delova.
Kompjuteri su stvarno skupi, bez 100k nema ni pomisli da pravis gaming pc.

racunaj,

20k procesor
40k grafika
20k ram 16gb
10k ploca
5k ssd
5k napajanje

Eto te vec na 100k a da nisi nista specijalno uzeo.
 
PS5 ce tek izaci 2020 te, tako da nema nista od skorije zamene PS4. Tebi ce samo za grafiku trebati 300 evra, bez ostalih delova.
Kompjuteri su stvarno skupi, bez 100k nema ni pomisli da pravis gaming pc.

racunaj,

20k procesor
40k grafika
20k ram 16gb
10k ploca
5k ssd
5k napajanje

Eto te vec na 100k a da nisi nista specijalno uzeo.

Slazem se...jer imam slicnu dilemu...cak iako mi komp nece biti primarno za gaming...Bez graficke 200 MIN a i 300 evra da ne pricamo...Procesor neki dobar Ryzen sa 8 jezgara ili I7 ili jaci I5 Intel...16 Gb RAM MINIMUM! pozeljnio i 32...SSD i HDD vec imam relativno nove..kao iextra kuciste...I samo te 4 stvari-ploca, procesor grafika i RAM-izaci ce me oko 800-900 evra,....
sto se konzola tice-Xbox najnoviji je 300 + evra ali je drugi problem-online igre koje sad igram-moram praviti DRUGI account na Xbox pa SVE OD NULE-i neke od tih igra se PLACAJU na Xbox...inace b8ha ga SUTRA kupio...
 
PS5 ce tek izaci 2020 te, tako da nema nista od skorije zamene PS4. Tebi ce samo za grafiku trebati 300 evra, bez ostalih delova.
Kompjuteri su stvarno skupi, bez 100k nema ni pomisli da pravis gaming pc.

racunaj,

20k procesor
40k grafika
20k ram 16gb
10k ploca
5k ssd
5k napajanje

Eto te vec na 100k a da nisi nista specijalno uzeo.

Ma ja sam racunao kod ovog taj mi delove racuna tipa graficka sto evra on mi racuna graficky 50e i trb doplatin 50e
Onda bi imao sl konfig
I5 4460
Gtx 1060 3gb
8gb ram
240gb ssd

A ps4 mi sigurnije nekako je 30fps a na njemu je locked tipa high/ultra podesavanja,ono gledam sto da ne,neke igre idu i 60fps bez padanja tipa ww2 i fortnite mada on ima momenta kad mu padne frejm,a ono imam sad 4k pa opet jbg sta uzeti.
 
Za bf5 recimo koji izlazi na jesen minimum će ti biti i5 i barem 1050ti i to za 1920x1080 a to ti je u startu 350€ za minimum dakle rešenje za max godinu dana na low-medium jer će novije tražiti više. Za dve godine izlazi TES VI npr :worth:

Ako možeš za te pare PS4 da uzmeš apsolutno ti je bolja solucija jer sigurno podržava sve igre min 3 godine.
 
Ma ja sam racunao kod ovog taj mi delove racuna tipa graficka sto evra on mi racuna graficky 50e i trb doplatin 50e
Onda bi imao sl konfig
I5 4460
Gtx 1060 3gb
8gb ram
240gb ssd

A ps4 mi sigurnije nekako je 30fps a na njemu je locked tipa high/ultra podesavanja,ono gledam sto da ne,neke igre idu i 60fps bez padanja tipa ww2 i fortnite mada on ima momenta kad mu padne frejm,a ono imam sad 4k pa opet jbg sta uzeti.

Ne znam, nezgodno je. Koliki budzet imas?
Taj procesor ti je u rangu ryzena 1200. Nista posebno.
Grafika je sama nova 30k, a polovna od majnera sa kupujem prodajem je 24k ako imas petlje da rizikujes i pri tom to nije pravi gtx 1060 vec je vise 1050ti. Za te pare mozes da kupis nov ps4.
Ni od te grafike neces nesto mnogo moci da ocekujes, em ima malo rama, em je low mid range sto znaci da ces za godinu-dve biti opet u ovom problemu sa jos matorijom masinom.

Ti odluci sta ti je najbolje, ali ako ces da pravis dobar pc za gejming - budi spreman da das ozbiljne pare. Ako nemas ozbiljnu lovu da das, koristi tvoj pc za internet, filmove, programe, sasvim je ok i kupi ps4.
Kad izadje ps5 kupi njega i nastavi sa gejmingom. I ovako ti za obican rad na kompjuteru nije potrebna jaca masine od te sto imas. i ta ti je previse.
 
Pc
I3 4170
8gb ram (nzm koji mu je ddr)
Rx 550
500gb hdd
500w
Monitor:24inch 1080p

To mi je trenutni racunar,dal da ga nadogradim ili da uzmem ps4 slim koji kosta 299 evra?Cale je uzeo pre jedno mesec dana 4k tv pa se i dalje dvoumim dal uzeti ps4 ili nadograditi?

Uvek je bolje uložiti u računar nego kupiti konzolu. Kao prvo, dobar računar se može koristiti za više stvari nego dobra konzola. Kao drugo, ono što bi uštedeo eventualnim uzimanjem ps4, dao bi na ekskluzive i originale za igre koje nisu nimalo jeftine, osim ako jedna igra ne može da te okupira duži vremenski period. U svakom slučaju - računar
 
Za igre ne treba jak procesor pogotovo ne vise od 4 kora, dovoljan je i dual. Rama jedno 16 uvek treba zbog toga sto su poceli da prave 64bitne pa za par godina ce tolko i traziti kad vec traze po 8, ali tu je najbitnija grafika.
Sto se tice konzole, da konzola sluzi samo za igranje nema sta drugo.
 
Pc
I3 4170
8gb ram (nzm koji mu je ddr)
Rx 550
500gb hdd
500w
Monitor:24inch 1080p

To mi je trenutni racunar,dal da ga nadogradim ili da uzmem ps4 slim koji kosta 299 evra?Cale je uzeo pre jedno mesec dana 4k tv pa se i dalje dvoumim dal uzeti ps4 ili nadograditi?

pusti bajke. kao treba 1000 evra da bi se igrale igrice. lol . procesor ti je relativno slab. I to je glavni problem sa igrama. Ja sam imao neki slican i3 i jednostavno je smece.

Uzmes prodas svoj procesor i plocu za 100ak evra . I kupis i5 i plocu trece generacije . Ovako nesto.

https://www.kupujemprodajem.com/i5-3470-h67-ploca-1155-socket-61732693-oglas.htm?filter_id=

ili ovo ti je jos bolje

https://www.kupujemprodajem.com/I5-3350p-8gb-rama-62381329-oglas.htm?filter_id=164631918

znaci neki procesor i5 3450 i5 3470 i5 3550 i5 3570. To su odlicni procesori. Jaci su dosta od toga i3.
Jer su pravi cetvorojezgrani procesori. Ja imam i5 2400 i to je vrh procesor jedino sto nesto vise trosi.

to bi te kostalo 0 evra upgrade. znaci samo si prodao i presao na stariji model procesora koji je radjen u istoj tehnologiji i isto je mali proizvodjac.

razlika izmedju 3 i 4 generacije procesora su minimalne.


I jos bi ti preporucio da prodas grafu i uzmes neku rx 460 rx 560 gtx 1050 ili ako planiras vise love da iskesiras gtx 1060

i na kraju imas
i5 trece generacije
svoj ram ne menjas
i gtx 1060.


to ti je moj predlog . uzmi gtx 1060 sa 3gb nije velika razlika u performansama a jeste u ceni
 
Iskreno , ja sam sigurno godinu dana razmisljao da uzmem Soni, konstantno gledao klipove i citao po netu o njemu i mogu ti reci da sam dosao do zakljucka da je konzola jedna vrlo luksuzna zabava. Najgora stvar je sto novije igrice kostaju od 50 do 80 evra, a to uopste nije malo za nase prostore. Drugo da bi igrao igrice preko interneta moras da imas PlayStation Network koji dobijas prvih par meseci dzabe a nakon toga moras da placas kao sto placas tipa kablovsku ili nadogradnju za HBO kanale....
Nema sta, PS4 exkluzive teraju da kupis konzolu, igrice ce da rade jos neko vreme sa dobrih 60 frejma, dok izgledaju prelepo, skoljcnes ga u TV i uzivas ali ako si spreman da das dobre pare za igrice.

Kupis 3 igrice i eto ti top procesor, kupis jos 5 eto i graficke.

Kupis dobar komp i zavrsio si , kupis PS4 i nisi zavrsio, tako ja vidim stvari :D
 
Poslednja izmena:
Fora je u tome da ti racunas da ces svaku igricu piratizovati. Kad bi kupovao svaku igru legalno, kompjuter bi ti bio skuplja opcija.

Svakako su igrice za racunar 20-30 evra jeftinije, necu ni da pricam o tome da je CS:GO 10 evra a moz da ga igras godinama

Uz to napomenuti što za računare postoji i Bundle prodaja, gde se dosta jeftinije mogu naći igre, pa Steam sale, Origin promocije i svi slični eventi gde se mogu originali kupiti sa solidnim popustom
 
gde skuplji komp. Moze da uzme za nekih 150 evra osnovnu konfiguraciju i plus kasnije da doda grafu tipa gtx 1050 ili jace i ima avion komp. jaci od svake konzole

To se ne gleda tako. :mrgreen:

PS4 ima neke odlične ekskluzive za koje bi vredelo pući 300 e. Kasnije profil možeš da prodaš kada pređeš igru. Ljudi kupuju igre jedni od drugih na PS4 platformi i to ti je povoljnost.

Loše je što imaš igre koje moraju da budu online sve vreme, u suprotnom te izbaci iz igre pre nego što uradiš save.
 
Nije fora samo imati 60 FPS na kompu. Ni to se ne gleda tako. Tebi treba monitor koji će da radi na 60Hz kako bi mogao da koristiš 60fps kvalitetno. Što znači da će ti biti potrebno više FPS-a kako bi imao konstantnih 60FPS jer svaki frejm koji se refreshuje dolazi pod drugačijom brzinom. To su male razlike, ali prednost imaju oni frejmovi koji se brže loaduju. Tako da sa 60 FPS ti ćeš imati solidnih 30-40 FPS, a tek sa nekih 80-90 ćeš imati solidnih 60fps pod uslovom da druge komponente ne dovode do stuttera što je skoro pa uvek problem koji zavisi od brzine HDD/SDD/m.2 itd u zavisnosti od inteziteta scene neke video-igre gde proed stuttera možeš imati i frame drop.

Tako da to što kažeš ''može da tera na 50-60fps'' ti u realnosti ništa ne znači. To je samo neka nominativna orijentacija. Da bi zaista imao konstantnih 60 fps i ujedinio sa 60hz monitorom potrebno ti je više od 60 fps. POzz
 

Back
Top