Stampac laser Canon lbp 1120 ne stampa dobro

zarec44

Zainteresovan član
Poruka
129
Navedeni stampac je radio normalno do nedavno.
Kada je toner oslabio zamijenio sam ga novim i sada imam situaciju da uz lijevu margunu stampac stampa vrlo blijedo a ostali dio je normalan.
Isti se desava i sa testnom stranicom kao i drugim dokumentima iz worda ili pdf.
Napominjem da mi je stari toner poceo na otstampanom dokumentu izbacivao crne uzduzne mrlje.
Prije stavljanja novog tonera ocistio sam valjke.
Molim pomoc.
 
Тај тонер-кетриџ је вероватно дуго стајао и тонер му се " слегао ". Треба га мало промућкати да се тонер - растресе..;)

Да би то " мућкање " урадио како треба...када извучеш кетриџ - ухвати га са две руке протреси лево ↔ десно, а онда напред ↕ назад кружним покретом у зглобу шаке..;)

Када га вратиш у принтер подеси пре " тест стране " да принта са више боје ..тј. тамније...и ако тест буде добар - смањи на " економик ".

- - - - - - - - - -

Ако и после тога принтер има исти принт " бледо - нормално " ...није ти добар кетриџ ..и ако имаш " гаранцију " → замени га...:think: :aha2:
 
Što je najgore ako ti canon crkne ili se ošteti neće ti priznati garanciju.
Štampač ima u sebi čip koji registruje kakav i koji se toner koristio u njemu , pa čak i ako je štampač prihvatio da koristi lažni toner zabeležio je serijski broj čip-a sa tonera koji se koristio u njemu, običnim uvidom u spisak ovlašćeni servis za canon će utvrditi da si koristio serijski broj tonera koji nije u njihovom sistemu brojeva pa će ti naplatiti popravku, canon veoma pazi na svoje podatke pa tako mnogi koji nisu ovlašćeni serviseri za canon čak i odbijaju da vrše popravke istih.
 

Back
Top