Suveniri sa putovanja

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
Da li kupujete suvenire na putovanjima. ?
One koji su karakteristicni za drzavu ili grad u kome ste bili, ili je to za vas kic koji ce posle da skluplja prasinu.

Nesto od Swarowskog zna se da je iz Austrije, drvene klompe su iz Holandije, bumeranzi iz Australije.itd...
Ako ih kupujete da li imate neki koji vam je posebno drag ?

Iz Belgije sam donela suvenir kucu iz Briza, iz Grcke magnet,maslinova grana sa maslinom ,iz Holandije male klompe iz Subotice sam donela ovaku jednu slicnu kucicu

i23935_1.jpg

 
Magnete uzmem za poklon, mada ih i ja imam solidan broj na frižideru.


Sad kad razmislim ja suvenire skoro isključivo za poklon donosim, a sebi uglavnom nešto sa konkretnom primenom...u obliku ića i pića ili tehnike.
Izuzetak su slonovi(sa surlom ka nebu) i buda (bez surle :lol: ) sa Tajlanda za koje su me ubedili da su kao sreća po fengšuiju kad se drže na određenom mestu i srebrni krstić iz Ostroga.
 
Сувенире не купујемо, мала сада узима магнете да зна где је била.

Ми купујемо књиге са добрим фоткама.
 
Obično kupim magnet za frižider ali imam i druge sitnice, vaza iz Mađarske, Svećnjak iz Alžira, filigranski broš sa Ohrida, liker od krastavca iz Ukrajine, arapsku maramu iz Iraka, nož iz Kirgistana ....
 
Bratu uvek donesem neko dobro vino na poklon, njegovim klincima nesto od odeće. Sebi sam kupovala špil karata sa pejzazima te zemlje, polse 6 prestala ☺️ sad kao suvenir uradim par fotografija, svadbarski format, i "turim" u album, pokazalo se kao najbolji suvenir. Mozda poneku sitnicu, nevezano za to da li predstavljaju tu zemlju ili ne. Ja znam da su tu kupljene i to mi je asocijacija na to putovanje, ne mora pisati "Pozdrav iz Vrnjacke banje"
 

Back
Top