Par pitanja oko vojne akademije

Daegon

Početnik
Poruka
1
Pozdrav,
Ove godine upisujem privatni fakultet za koji smatram da mi se svidja i da ce mi obezbediti posao koji bi voleo da radim. Kao sto rekoh, to je privatni fakultet i godisnja skolarina kosta 2000e, trenutno mojim roditeljima nije problem da placaju takvu sumu cak ni sa uracunatom stanarinom, ali iz privatnih razloga moram da imam u vidu plan za slucaj u kome oni vise ne mogu da placaju nesto tako.
Tu u sliku ulazi vojna akademija. Nemam nikakvu zainteresovanost u bilo koji nas drzavni fakultet osim njega. Celog zivota sam sa strane, recimo kao hobi voleo da ucim istoriju i bio sam neverovatno zainteresovan u vojnu stranu istorije, pogotovo 2. Sv. rat. Tipicni zaludjenik oko tih stvari, ima nas takvih mnogo.
Nikad nisam imao problem sa ucenjem i bio sam odlican djak u svim predmetima osim onih koji me apsolutno nisu interesovali (poslovna ekonomija npr- zavrsio sam Ekonomsku srednju skolu). Iako ne smatram da mogu da se poredim sa nekim djacima iz Gimnazije, i dalje mislim da sam sposoban za teze ucenje.
Ne volim sportove ni malo ali sam fizicki sposoban i idem u teretanu redovno, tako da mi ni to ne bi bilo problem.
Uglavnom sam samo cuo lose stvari o Vojnoj akademiji, ali me taj put karijere poprilicno zanima i smatram da bi bio najbolji izbor kao sekundarna opcija.
Zanima me kakvi su vasi utisci? Koliko je stvarno teska vojna akademija? Da li nagradjuje trud ili je potpuno korumpirana? Da li uopste pustaju ucenike koji nisu zavrsili Vojnu gimnaziju? Da li pustaju ucenike koji su zavrsili neki drugi fakultet ili koji su poceli neki drugi pa se odlucili za Akademiju?
Hvala unapred
 

Back
Top