problem sa audio

Stefan Djalamic

Početnik
Poruka
3
nemogu nikako da nadjem driver za zvuk evo sta mi pise u device manager multimedia audio controller i onda sam nasao sta treba da se ukuca ali nema drivera sta da radim recite mi pls:dash::dash: instalirao sam novi sistem windows 8.1 i nmg da nadjem nikako
 
Ako nisi rešio problem, a ne smeš da otvaraš PC zbog garancije, jednostavno proveri devID

Idi u Device Manager, nadji Sound controllers, desni klik na žuti ili crveni sound controller koji ti fali, ideš properties : details : Hardware ids

Kopiraš to što tu piše i dobićeš koji driveri idu specifično za taj chipset.


Druga varijanta ti je da otkriješ koja ti je matična ploča, odeš na sajt matične ploče i u support > download audio chipset (ili sl).

Treća varijanta ti je da skineš Iobit Driver Boster. Free je i skida sve drivere.
 
Kada otboris Device i izadju ti te naredbe,sa zutim uzvicnikom.Idi prvo desni klik na prvu komandu i izacice ti padajuci meni ,pa idi levi klik na update driver.kada izadje sledeci prozor pita te hoce li da sam nadje na Web stranici ili manuelno iz foldera,klikni na tu komandu sa Web stranice.Posle isto to uradi i na drugoj komandi.
 

Back
Top