Frontline - zaštita kućnih ljubimaca

Aruena*

Buduća legenda
Poruka
34.078
Pre otprilike mesec dana utrljali smo našoj kuci ovaj preparat. Poštovali smo sva upustva. Uklapa se u dozvoljenu težinu, dva dana nakon tretiranja nije padala kiša niti smo je kupali.

Međutim, ima već sedam dana kako se češka jer ima buve, a pre dve nedelje smo joj skinuli krpelja, doduše nije se zakačio samo je bio na dlaci.

Koliko je ovaj preparat pouzdan? Kakva su vaša iskustva?
Možda ipak nismo uradili sve kako treba :confused:

Preparat koji smo koristili

Y0ntAHq.jpg


Ako tema već postoji spojite je, nisam našla.
 
Poslednja izmena:
ja koristim pestygon
koristio sam ranije fypryst, cena je manje vise ista, medjutim od fyprysta se kerusi na vratu pravi kao neka perut, pa sam promenio preparat
i sa jednim i drugim, nisam nikada uocio niti krpelja niti buve osim te iritacije na kozi kao nuspojavu i veterinar mi je i rekao da probam drugi preparat

fypryst je slovenacki, pestygon britanska kompanija pravi

preparat ima karencu oko 35-36 dana, na recimo 30 bi trebalo da ga ponovo stavis na kozu svoje zivotinje, ja stavljam iza usiju i izmedju lopatica i to razmaknem dlaku rukama pa direktno nakapavam na kozu, tamo gde zivotinja ne moze da lize

za krpelje ja dodatno kupujem preparat u poljoprivreddnoj apoteci, ali mi trenutno ne radi mozak kako se zove tacno moro bih da ga potrazim u garazi
rastvaras ga u vodi, i prskalicom mehanicki naprskas kompletne zelene povrsine u dvoristu i to odmah nakon kosenja trave, ako zivis u kuci i imas dvoriste.
to ne radim samo zarad zivotinje vec i zarad ukucana, jer krpelj ne pravi razliku covek-zivotinja
a nije ni nesto skupo oko 1500 din za nekih 600metara povrsine tretiram rano u prolece i jos jednom krajem leta otprilike na 6 meseci
krpelj se najranije pojavljuje u februaru cak iako jos ima snega
 
Nama je vererinar rekao šta da kupimo, nismo ni istraživali.

Da, živim u kući i imam veliko dvoriše. Kerušu puštamo noću da se istrči a i da čuva. Ne znam koliko je taj preparat za krpelja bezbedan jer imamo decu koja provode puno vremena napolju.


Ma bezbedan je,ogrlica nema nikakav miris.
Zavisi koliki je pas ali preko 8 kg kosta 4000 dinara i kada se stavi miran si naredih 6 meseci,moj pas je stalno u travi,cesto se kupa i u stalnom je kontaktu sa drugim psima koji su puni buva i krpelja.Pre sam kupovao te kapi i nije nista pomagalo,od kada stavljam ogrlicu nema nikakvih problema...
 
Pa tako otprilike ima kg. 4000 nije puno ako smo toliko mirni.

Imamo još jednu ženku, terijerku. Ona je zatvorena u volijeri, izvodimo je u šetnju jednom dnevno i nema problema. Ne češe se i nema buva a koristili smo onaj preparat.

Suzbijanje i sprečavanje infestacije buvama (Ctenocephalides felis) tokom 8 meseci
-Pomoć u suzbijanju i lečenju alergijskog dermatitisa uzrokovanog ugrizima buva
-Suzbijanje i sprečavanje infestacije (repelentni efekat) krpeljima tokom 8 meseci
-Suzbijanje infestacije pasa vašima (Trichodectes canis)


Ja sam koristio te frontline kapi i bas su se lose pokazale,ovo mi je preporucio veterinar...
 
Kakva mast ..? Kupi frontline u tecnosti tj kapsuli i napravi razdeljak psu na glavi i kreni da sipas , pa onda na grudi.
potrebno je 48 sati da pocne da deluje i nikada ali nikada nisam imala problema.samo jednom sam je vodila na
nek planincinu i tada se uhvatio jedan na dlaku ne na kozu .od tada uvek kada je vodim van grada koristim dodatno
i frontline u spreju, isprskam joj nogice i stomak i usi jer ima duge usi i preko njih moze da pokupi krpaleja
koristim ovaj prema njenoj kilazi ..kako nema manji ispod 10 kg.ja ovaj podelim

frontline-10-20kg-.jpg
 
Nemam više mog psa neko vreme imao sam engleskog buldoga - bio sam prešao na BAYER-ov advantix, posle Frontlina.... nikakvih problema nisam imao.... Čak kad je pas ostario i razboleo se, čini mi se da mu u poslednjoj godni ništa nisam ni davao na tu temu - nije mešao sa drugim psima i ponavljam nikakve probleme nije imao.....
 
Hvala Nina :D

Još jedno pitanje. Da li mogu ponovo tretirati sa drugim preparatom i ako nije prošlo mesec dana od poslednjeg?

Kako je proslo mesec dana mozes da predjes na nov preparat, jer stari nije bio efikasan
i ni jedna od navedenih zastita ne traje vise dva meseca..sve preko toga preparati nemaju efekat
i moras voditi racuna o kilazi psa pa prema njoj kupovati preparat..ako pa sima primera radi 15 kg
a ti mu das zastitu za do 10 kg.nece biti dovoljno
 
ефикасност неког препарата зависи и од типа длаке пса, За псе са дужом длаком и подлаком је ампула, јер ни огрлица ни спреј нису сигурни. За краткодлаке псе је добра и огрлица , али мора да се пази да се стави правилно.
Фронтлајн је некада био апсолутно најбоље средство али су се крпељски и остали гадови навикли на њега.
Адвентикс је врло добар али и он није довољан него фирма препоручује комбинацију са Адвокатом, што је скупа варијанта , али онда је заштићен пас и од бува и крпеља, али и од комарца који прносе срчаног црва.
Ја веч две године користим један домаћи препарат кокји некаква комбинација Фронтлајна и Адвентикса по саставу и врло сам задовољан. Исто је у ампули и траје месец дана . Зове се Фронтификс и јефтинији је од ових који су помињани.
 
Moje oboje imaju Fiprontix, proizvođač garantuje mesec dana zaštite od buva i krpelja, ali drži i do mesec ipo. Za velike pse, naročito ako primetimo začetak demodeksa i/ili očne crve, preporučujemo Bravecto, nutritivnu tabletu koja ih štiti 12 nedelja a i cena joj je u skladu sa tim-3000 pa na više osim ako je neka akcijska ponuda. Što, realno, nije mnogo kad se pogleda da je pas tri meseca miran od buva, krpelja, šuge, demodeksa, komaraca, srčanog crva, očnog crva, plućnog crva i crevnih parazita, kako valjkastih, tako i pantljičara. I još nešto: bezbedan je i za izuzetno osetljive pse kao što su recimo koliji.
 
pa el frontifix ili fripnotix...aha, sad vidim, ša ću multitaskujem, pa ne čitam sfe, prdon...

Scalibor za vodu i komarzze Frontline za krpelje, boove, zajedno u sezoni.

Pitanje je da l je uopšte toliko dobro mešati sredstva..i sve to da l je dobro kuče da nosi odjedared..ko to može da mi odgovori na pitanje.

Pitatju mejlom dr. Martija.
 
Poslednja izmena:
pa el frontifix ili fripnotix...aha, sad vidim, ša ću multitaskujem, pa ne čitam sfe, prdon...

Scalibor za vodu i komarzze Frontline za krpelje, boove, zajedno u sezoni.

Pitanje je da l je uopšte toliko dobro mešati sredstva..i sve to da l je dobro kuče da nosi odjedared..ko to može da mi odgovori na pitanje.

Pitatju mejlom dr. Martija.
Ne, besmisleno je turati i ogrlicu i davati istovremeno ovaj spot on
Ja sam godinama kod pokojnog psa koristila Frontline, onda sam presla na Advantix, cena je manje visa ista, oko 8 evra pri cemu ovaj drugi
stiti jos dodatno i od srcanog crva, tacnije musica koje prenose zarazu.
 

Back
Top