Svetsko prvenstvo 2018. u Rusiji

Decky_Nis

Elita
Poruka
18.330
Светско првенство у фудбалу 2018. ће бити 21. Светско фудбалско првенство. ФИФА је 2. децембра 2010. у Цириху објавила да ће се, по први пут, у складу са политиком ФИФА, Светско првенство у фудбалу одиграти у источној Европи. На првенству ће учествовати 32 репрезентације из 5 конфедерација. Очекује се да ће финале бити одржано на Стадиону Лужники у Москви.


WC18%20fixtures%203.png
 
Репрезентативци Србије имали су први тренинг у Светлогорску пред бројним гледаоцима и присутним новинарима. Први тренинг да се "осети" терен и лопта у бази наше селекције на Светском првенству протекао је у лаганом ритму. Данас нису тренирали само Љајић и Митровић, који су били на масажи, а добили су поштеду због лакших повреда. Репрезентативци су били видно расположени, пре свега због великог броја гледалаца, па су им захвалили на подршци. Тренинг је трајао сат времена.

Филип Костић је изјавио да је атмосфера у репрезентацији одлична. Сви су задовољни условима и смештајем у Светлогорску. Такође се нада да ће спремни дочекати прву утакмицу на Мундијалу.

Репрезентација Србије премијерни меч игра у недељу од 14.00 часова против Костарике.

 
Dobar potencijal za kladjenje po meni imaju Svedska, Maroko i Danska. Oni ce iznenaditi i napraviti dobre rezultate u grupama, a kvote na njihovim utakmicama su odlicne. Ukupna kvota 23 ako ove reprezentacije pobede u prvom kolu. U narednim kolima dupla sansa na njih, kvote isto odlicne... ja se naostrio vi kako ocete :mrgreen:

Srbija ce naravno da prodje dalje al se ne kladim na nase cisto da ne malerisem :mrgreen:
 
Размишљам да ли би Сенегал могао нешто да направи...имају јака имена.

Senegal moze proci grupu najjaca su africka reprezentacija na turniru

- - - - - - - - - -

Репрезентативци Србије имали су први тренинг у Светлогорску пред бројним гледаоцима и присутним новинарима. Први тренинг да се "осети" терен и лопта у бази наше селекције на Светском првенству протекао је у лаганом ритму. Данас нису тренирали само Љајић и Митровић, који су били на масажи, а добили су поштеду због лакших повреда. Репрезентативци су били видно расположени, пре свега због великог броја гледалаца, па су им захвалили на подршци. Тренинг је трајао сат времена.

Филип Костић је изјавио да је атмосфера у репрезентацији одлична. Сви су задовољни условима и смештајем у Светлогорску. Такође се нада да ће спремни дочекати прву утакмицу на Мундијалу.

Репрезентација Србије премијерни меч игра у недељу од 14.00 часова против Костарике.


Izgleda da je zaista dobra atmosfera . prolazimo grupu !
 
Mbape povredjen na treningu
http://www.telegraf.rs/sport/rusija...olore-hvala-panika-pred-start-mundijala-video

Izgleda da nije nista sto ne moze brzo da se sanira ali bi bio ogroman hendikep da se povredi na duze staze. Po meni ako neko se neko bude istakao kao najbolji igrac Francuske na SP to nece biti Grizman vec bas Mbape.


Ja ne mogu da verujem da ovaj covek opet igra svetsko prvenstvo i sa 38 godina :worth:

noticia-tim-cahill.png


Tim Kejhil.....ovo mu je 4 svetsko prvenstvo.

28lviIh.png



PS Ko se nije prikljucio nek se prikljuci - https://forum.krstarica.com/showthr...-rasplet-na-Svetskom-prvenstvu-TIP-Liga-1-X-2 Da malo prosirimo broj ucesnika da bude zanimljivije
 
Poslednja izmena:
Колико сам видео костур Шпанија, Аргентина и Немачка су с једне стране а Бразил и Француска с друге...доста неуједначено. Ово под условом да фаворити из група оправдају очекивања.
 
Poslednja izmena:
Timovi iz grupe A, B, C i D ne mogu da se sastanu pre polufinala sa timovima iz preostalih grupa bez obzira na kojoj su poziciji u grupi.

Prilicno je ujednacen kostur - sa jedne strane Argentina, Spanija, Francuska, Portugal, a sa druge Brazil, Nemacka, Engleska, Belgija....

jHjYtog.png
 
Spanci su jedna uigrana masina gde selektor moze da bude svako ko je u stanju da odrzi motivaciju na nivou makar da nista ne zna o taktici i fudbalu....

Jel zna neko da li osim na Fifinom sajtu postoji jos neki sajt koji deli nagrade na osnovu pogodjenih rezultata i slicno ? Da oprobam srecu :mrgreen:
 
Pa dobro i to je nesto, ko igra taj i dobija :mrgreen: Ovde ipak sreca nije toliko bitan faktor kao u loto-u :) Vidim da ima na b92 fantasy ali cini mi se da ne postoje nikakve nagrade.

Мотивисао си ме и да направим фантази тим на фифином сајту, а и да дам прогнозе пласмана.
Успут, је л постоји нека тема већ о фантазију? Ако не да отворим...
 
Imas ovu temu - https://forum.krstarica.com/showthr...-rasplet-na-Svetskom-prvenstvu-TIP-Liga-1-X-2

Ima na fifinom sajtu i fantasy i tip liga (match predictor) pa ko zeli moze da se okusa. Nagrade su lepe ali malo ih ima i po mom misljenju ispali su teske jajare jer s obzirom koliki budzet imaju trebali su bar za 100 mesta da podele neke nagrade.

PS Dovoljno je da se prijavis email-om i da postanes regularan ucesnik ili treba jos nesto sto mi je promaklo ?
 
Poslednja izmena:
Favorit broj 1 Brazil

Taj epitet pre svega zasluzuje najvecim delom zbog Nejmara , Kutinja i Marcela .. 3 fudbalera koja bi i u bilo kojoj drugoj epohi bila u top 10 najvise 15 najboljih na planeti . tu mislim i na onu zlatnu sa kraja 90tih i pocetka 2000tih .. naravno ima tu jos igraca koji su sam svetski vrh poput Firmina , Gabriela Jesusa , Viliana . . e sad ono na sta retko ko obraca paznju je to da Brazil ima slican problem kao Argentina ne bas toliko izrazen ali meni primetan a to je neravnomerna rasporedjenost kvaliteta . prejak napad a sredina i odbrana skoro pa prosecna . primera radi neke evropske selekcije poput Spanije ili Nemacke nemaju taj problem ali o tome cemo kasnije . smatram da je izostanak Dania Alvesa ogroman hendikep za Brazil definitivno najbolji desni bek na planeti u poslednjih 10 godina neverovatan kontinuitet . ovako ce sve ici preko Marsela a da je ovaj tu covek ne bi znao odakle te vise biju dal s leve il s desne al dobro sta je tu je . kad kazem prosecan vezni red naravno Kazemira izdvajam on je za mene vec nekoliko godina najbolji zadnji vezni na svetu ok moze se diskutovati dal je Buskec bolji ali meni licno je Kazemiro sve sto cenim i sto treba da ima jedan klasican zadnji vezni sve to vidim u njemu . ali sta cemo napred Augusto igra rekreativno u Kini , Paulinjo smehotres od igraca , e sad jedino ovaj Fred sto je potpisao za Mancester ne znam kakav je videcemo . pozadi Tiago Silva previse mator , Miranda i kad je bio na vrhuncu nije bio vrh , solidan igrac da ali nista vise od toga .

Mislim da nijedna druga reprezentacija nije vise nalozena . brazilci jedva cekaju ovaj turnir oni zive za njega da se dokazu pred celim svetom , da na neki nacin anuliraju onu katastrofu sa proslog mundijala ... da sa novom Boginjom to nekako padne u zaborav . i jednostavno moraju biti favoriti jer su najtrofejnija reprezentacija sa cak 5 titula prvaka sveta ..

ps Kutinjo mora igrati u vezi oslabadja se prostor za jos jednog top krilnog napadaca a Brazil ih ima hvala Bogu i jos vaznije dobija se na mastovitosti u veznom redu

- - - - - - - - - -

Favorit br 2 Spanci

Paklen ali paklen kadar ne znas covek gde su jaci .. po imence najjaca odbrana na svetu 2 Realova stuba i 2 Barsina . vezni red sve nosioci najjacih evropskih klubova Tiago iz Bajerna , Iniesta , David Silva , Koke , Saul . neverovatan kadar . napad Asensio i Lukas Vaskez najpotcenjeniji igraci danasnjice smem da se opkladim da kad bi zamenili mesta sa Sterlingom i Saneom u Sitiju da bi imali bolju statistiku tj. vise golova i asistencija . mislim da je ovo njihov turnir i da ce zasijati a naravno tu je i Isko jos jedan virtuoz .. msm o cemu pricamo njima ce na klupi sedeti jedan Azpilikueta . opravdano naravno . ali ima tu i nekih nelogicnih poteza kao sto je npr. izostavljanje Marcosa Alonsa sa spiska to je bas ono wtf . raspali Monreal putuje pre njega .. pa i za Moratu se moglo naci mesta pre Rodriga al kontam da daju prednost domacim klubovima :D nisu ko Srbi alergicni na te stvari

Ono sto je dobro za Spance je to da je ovo dobrim delom jedna nova generacija gladna uspeha i tu lezi njihova snaga . bice uzivanje gledati ih najbolji igraci Reala , Barse , Atletika u jednom timu . sta ces lepse . njihovu nijednu utakmicu necu propustiti sigurno .

- - - - - - - - - -

Favorit broj 3 Nemci

Komplet Bajernova odbrana Kimih , Zule , Boateng , Humels ... sa sve Nojerom .. napred igrac oko koga se sve vrti Bajernov Miler .. Gece i Sane izostavljeni sa spiska . da li se moze odbraniti tron sa neubedljivim Ozilom , Rojsom koji je ove sezone odigrao svega 10 utakmica u Bundesligi i Drakslerom .. ??? ne znam ako su Spanci iznenadili sa ne pozivanjem Markosa Alonsa , Pedra i Morate sta je onda Lev napravio .. ako nista ***** mu mater trebo si pozvati tog Gecea iz nekog postovanja pa makar ga i ne uvodio on ti je bre doneo titulu svetskog prvaka .. za Sanea sta reci momak odigro sezonu iz snova jedan od najboljih igraca Premier Lige pa meni da si reko pre 6 meseci Nemacka prvo sto bi mi palo na pamet je Sane kako napadaju preko njega .. al dobro su cim svabe jos raspolazu . vezni red na papiru lepe karijere dobri igraci Kros , Gundogan , Kedira . a u praksi sve vodonose radilice nista kreacija . a ne znam kakav je ovaj Gorecka mozda ce im on igrati mada ne verujem . u sustini deluje da su slabiji nego na proslom SP . verovatno i emitovno ispraznjeni , potroseni ali svabe su to

zajednistvo , disciplina , timska igra , sistem . to je njihova snaga u tome su najjaci i zato moraju biti u najuzem krugu favorita ali ja sam reko ili ispadaju u grupi ili se ponavlja 2010. sa nama samo ovaj put u osmini finala :D ili stizu do samog kraja do velikog finala

ali sve vreme mi se mota po glavi to da nekako NISU NESTO . ne zbog ovog mlakog izdanja sa Arabijom nego jednostavno ok ti njihovi igraci jesu zvezde ali kad vidis npr . spisak nekog drugog top favorita smrznes se a ovi ti ne odaju neki mocan utisak al bas zbog tog sistema i timske igre koja ne zavisi od pojedinaca treba ih respektovati al gle ironije ja bas mislim da ce ih bas na taj individualni kvalitet dobiti neko Spanija , Brazil ili Francuska svejedno mozda i Argentina . jer timski i takticki tesko da ih neko moze nadigrati sem mozda Spanaca . Francuzi i juznoamerikanci su previse divlji

- - - - - - - - - -

Francuzi favoriti broj 4

Prvo pitanje ko ti igra ako nisi zvao jednog Pajea , Komana , Marsijala , Rabioa , Lakazeta , Benzemu , Riberija !!! Pa igraju majstori fudbala Mbape , Fekir , Dembele , Pogba , itd . . e sad da li je to dovoljno ? nisam bas siguran .. Grizman je vrhunski igrac ali po mentalitetu GUBITNIK . u Atletiku se navikao da gubi a pretprosle godine na evropskom je zakazao kad je bilo najvaznije .. tako da dok je on vodja ove generacije ne verujem da ce nesto osvojiti .. al opet kolko god ova ekipa bila mlada , neiskusna i u povoju jednostavno je moras staviti u najuzi krug favorita zbog ogromne koncentracije kvaliteta . vidim sad su igrali 1:1 sa amerikancima Pogba i Matuidi im igrali ispred Kantea , po strani Mbape i Grizman i u sredini Ziru . e sad da ja znam bolje ja bi tamo sedeo a Desam bi **** za kompom al moje misljenje je da bi trebo ubaciti Fekira od pocetka i spustiti ga dole umesto Matuidija dobili bi opciju vise u napadu a pozadi imas Kantea jednog od najboljih osiguraca na planeti . msm ako mi mozemo bez Milivojevica sa jednim zadnjim veznim sto ne bi mogli i Francuzi ? :D ovo napred je dobro imas jednog izrazitog sidrasa i to vrlo kvalitetnog koji ume zadrzati loptu , podeliti pas ovoj dvojici azdaja al tipujem da ce biti najjaci tamo negde od 70tog minuta kad udju odmorni Dembele i Lemar .. ma jaki su bre ko zemlja reko sam vec 100 puta Varan i Umtiti su medju top 5 stopera u svetu . Mendy se vidim oporavio .. definitivno posle spanske najjaca i najkompletnija odbrana na mundijalu .

- - - - - - - - - -

Favorit broj 5 Argentina

Odbrana Fazio i Roho :hahaha: od iole zvucnijih imena u odbrani i u veznom redu imaju Otamendija , matorog Maskerana i Di Mariju koji zapravo i nije veznjak nego krilni napadac . Bilja jeste dobar igrac ali nije top .. al kad imas Mesija moras biti favorit pogotovo sto je pod pritiskom da mora konacno nesto osvojiti sa Argentinom .. videcemo kolko mogu

Favoriti iz senke ovim redom : Portugal , Belgija , Engleska , Hrvatska . mada naravno ima tu jos dosta kvalitetnih reprezentacija koje bi MOZDA mogle da iznenade i dodju do same zavrsnice npr . Danska , Kolumbija , Urugvaj , Senegal , Egipat , Srbija :D
 
Eve ih tvoji favoriti br 1

http://www.telegraf.rs/sport/rusija...si-tvrde-da-su-pijani-otisli-na-trening-video

:mrgreen:

Ja sam verovatno zbog Brazila i zavoleo fudbal...pamtim prvu utakmicu ikada koju sam gledao na tv i to je bilo na SP 98 kad je Brazil igrao sa nekim vrv u grupi (Francuska nije) i kad je Dunga zonglirao loptu u autu i ostavio je u terenu, a ja to klinacki propratio sa odusevljenjem "kako se samo setio toga"......
Ali to je neki drugi Brazil bio...posle 2006-e krece njihov pad i nikad, nikada vise nece biti ono sto su bili...ko zna kada ce opet osvojiti svetsko prvenstvo.

Argentina favorit br 1
 
Hahaha slika je vrh :hahaha:

Ne brinem se ja za zenu....tokom SP nece imati kod koga da ode i komsija gleda SP :mrgreen:


Upadajte da jos malo povecamo broj ucesnika ima vremena do 17h - https://forum.krstarica.com/showthr...-rasplet-na-Svetskom-prvenstvu-TIP-Liga-1-X-2

Nagrada - letovanje za dvoje u Rio de Zaneiru 7 dana 3 nocenja kao gosti Dejana Ramba Petkovica
563a8aff36d4b614200496qqmxriw6.jpg
On zivi u mojoj ulici sta ima da idem cak u Rio. Jedino bih isao zbog brazilki, to bi vec voleo da vidim uzivo.
 

Back
Top