Stari roditelji

Marccela

Početnik
Poruka
19
Zdravo.Roditelji su me dobili relativno kasno sad oni stari bolesni ja živim daleko od njih izludela sam od briga i problema.Ne umem da se izborim i ne znam kako da se postavim :(
Kako vi podnosite starost svojih roditelja?kako izdržavate psihički sve što ide uz starost?
 
Ja teško. Ali shvatam prirodne procese i gledam da im pomognem na sve nacine. Tata je dementan ne sasvim ali je imao veliki i nagli kognitivni pad prošle godine, izgubio interesovanje za sve sto je nekada voleo a mama se super drži.
Nekada i ja pomislim da smo zamenili uloge ali nije mi teško.
 
Pogled sa druge strane: ja sam "stari roditelj". (1943.) Živim sam i ne želim da sam sa decom jer bih im bio samo teret.

Svaki bi roditelj morao biti zadovoljan ako mu dete ima dobar život - gde god to bilo!

Ne može se ići logikom: brinuo sam o tebi, sada brini ti o meni. To je sebičnost! Roditelji mogu odlučivati i birati hoće li imati decu. Deca ne mogu birati hoće li imati roditelje!

Pogotovu dok su oboje živi, idi svojim putem. Ako je taj put dobar i uspešan - njima je to dovoljno!
 
Pogled sa druge strane: ja sam "stari roditelj". (1943.) Živim sam i ne želim da sam sa decom jer bih im bio samo teret.

Svaki bi roditelj morao biti zadovoljan ako mu dete ima dobar život - gde god to bilo!

Ne može se ići logikom: brinuo sam o tebi, sada brini ti o meni. To je sebičnost! Roditelji mogu odlučivati i birati hoće li imati decu. Deca ne mogu birati hoće li imati roditelje!

Pogotovu dok su oboje živi, idi svojim putem. Ako je taj put dobar i uspešan - njima je to dovoljno!

ti si steko penziju u sfrj matori vecina ce sad matoraca biti bez penzije

- - - - - - - - - -

vitalni su imaju vise kinte od mene
 
Pogled sa druge strane: ja sam "stari roditelj". (1943.) Živim sam i ne želim da sam sa decom jer bih im bio samo teret.

Svaki bi roditelj morao biti zadovoljan ako mu dete ima dobar život - gde god to bilo!

Ne može se ići logikom: brinuo sam o tebi, sada brini ti o meni. To je sebičnost! Roditelji mogu odlučivati i birati hoće li imati decu. Deca ne mogu birati hoće li imati roditelje!

Pogotovu dok su oboje živi, idi svojim putem. Ako je taj put dobar i uspešan - njima je to dovoljno!

bravo za stav

imam samo majku, o ocu imam temu :D i pregršt ljubavi i lepih uspomena:heart:
ona je vedrog duha, vrlo duhovita i snažna žena
nadam se da će do kraja ostati takva i da ću dugo, dugo uživati u njenoj blizini

tek planiramo neke ludorije kad obe budemo babe (zasad je samo ona:mrgreen:)

a starost inače...na to gledam s tugom, kad ih vidim nemoćne, slabe, ili bolesne i siromašne

velika je stvar obići nekog od starih ljudi, provesti s njim pola sata bar u finom razgovoru, mnogi su željni pažnje
i ne bih volela da me iko sažaleva kad i ako ostarim
 
Pogled sa druge strane: ja sam "stari roditelj". (1943.) Živim sam i ne želim da sam sa decom jer bih im bio samo teret.

Svaki bi roditelj morao biti zadovoljan ako mu dete ima dobar život - gde god to bilo!

Ne može se ići logikom: brinuo sam o tebi, sada brini ti o meni. To je sebičnost! Roditelji mogu odlučivati i birati hoće li imati decu. Deca ne mogu birati hoće li imati roditelje!

Pogotovu dok su oboje živi, idi svojim putem. Ako je taj put dobar i uspešan - njima je to dovoljno!

Svaka čast za komentar.
 
Pravo u DOM!

Zato domovi za stare psotoje.

Njima ce tamo biti dobro medju svojom generacijom.

Jete, samo što oni nisu oduševljeni tim predlogom.
Pola života mi prođe u strahu i brigama da ih ne izgubim, posle 50 počeli su manji zdravstveni problemi s godinama sve veći a ja sam takoreći tad bila još dete.
Mnogo mi teško i brinem, a malo toga mogu da uradim.
 
Jete, samo što oni nisu oduševljeni tim predlogom.
Pola života mi prođe u strahu i brigama da ih ne izgubim, posle 50 počeli su manji zdravstveni problemi s godinama sve veći a ja sam takoreći tad bila još dete.
Mnogo mi teško i brinem, a malo toga mogu da uradim.

Ja, kada osetim da sam nemocan da se brinem sam o sebi, SAM CU OTICI U DOM!

Dovoljno sam svestan da nikom ne treba (i niko ne voli) da sam na teretu.

To bi trebali svi roditelji da shvate i da ne budu EGOISTI i misle samo na sebe.


Znas li ti da slovovi kada osete da se priblizio kraj, odu na neko mirno mesto da tamo okoncaju zivot, da ne uznemiravaju zajednicu?

Oni su mudriji od ljudi...
 
Poslednja izmena:
Stari zele da budu sa porodicom,sa decom i unucima,sa onima koje vole.a ne sa nepoznatim ljudima koji su im vrsnjaci
A to sto kazu bolje ce mi biti u domu,kazu samo jer vide da su teret deci

U vrtiću deca žele da budu sa porodicom, sa roditeljima, babama i dedama, sa onima koje vole a ne sa nepoznatim ljudima koji su im vršnjaci.
 
Blajbi,sta kaze taj tvoj konfucije za one muskarce koji dignu ruku na zenu?

- - - - - - - - - -

U vrtiću deca žele da budu sa porodicom, sa roditeljima, babama i dedama, sa onima koje vole a ne sa nepoznatim ljudima koji su im vršnjaci.

Kakvo je to glupo poredjenje? Jesu li roditelji odveli decu da zive i umru sa vrsnjacima u vrticu? Ili da provedu tamo par sati,pa nazad u toplinu doma
Ne znam zasto uopste odgovaram na ovakve stvari...
 
Ja, kada osetim da sam nemocan da se brinem sam o sebi, SAM CU OTICI U DOM!

Dovoljno sam svestan da nikom ne treba (i niko ne voli) da sam na teretu.

To bi trebali svi roditelji da shvate i da ne budu EGOISTI i misle samo na sebe.


Znas li ti da slovovi kada osete da se priblizio kraj, odu na neko mirno mesto da tamo okoncaju zivot, da ne uznemiravaju zajednicu?

Oni su mudriji od ljudi...

Ja Boga mi necu:lol:
Rekla sam im da im ne pada na pamet da me vode medju tu gerijatriju jer ja godine ne priznajem, muzu sam rekla ako ga nadzivim da cu sve pare da potrosim na nekog mladjeg da me seta i vodi na kolace svaki dan jer mi on nikada ne da da jedem iste :lol: a posto on stalno brani mog tatu kad pravi neke gluposti, vec sam najavila da je nama to sigurno nasledno tako da cu vec od 60te da pocnem da se pravim senilna i da ih maltretiram sve ko sto oni sada mene: gde mi je? dodaj mi...oljusti mi, i slicno.
 
Blajbi,sta kaze taj tvoj konfucije za one muskarce koji dignu ruku na zenu?

- - - - - - - - - -



Kakvo je to glupo poredjenje? Jesu li roditelji odveli decu da zive i umru sa vrsnjacima u vrticu? Ili da provedu tamo par sati,pa nazad u toplinu doma
Ne znam zasto uopste odgovaram na ovakve stvari...

Kako postoje vrtići za malu decu tako postoje i domove za stara lica, naravno.
 
Zdravo.Roditelji su me dobili relativno kasno sad oni stari bolesni ja živim daleko od njih izludela sam od briga i problema.Ne umem da se izborim i ne znam kako da se postavim :(
Kako vi podnosite starost svojih roditelja?kako izdržavate psihički sve što ide uz starost?

meni super sa caletovom penzijom :malav:

nego...es i ti kasno procvala?
 
Jete, samo što oni nisu oduševljeni tim predlogom.
Pola života mi prođe u strahu i brigama da ih ne izgubim, posle 50 počeli su manji zdravstveni problemi s godinama sve veći a ja sam takoreći tad bila još dete.
Mnogo mi teško i brinem, a malo toga mogu da uradim.

Па ок, свако брине за родитеље без обзира на године :mrgreen: моји су релативно млади, још увек раде немају никаквих здравствених проблема за сад Богу хвала:) кажу да ће у дом за старе кад за то дође време, е сад ко зна како ће се тад поставити кад дође до те ситуације :mrgreen: Колико имају година твоји родитељи и што не желе у дом?
 
^ ^Tata 70 god, mama 65, ja 27
Neće zato što su tvrdoglavi,inate se da mogu a u stvari ne mogu, srcani bolesnici, mama ima velikih problema i sa štitnom
Brinem zato što im često pozli, daleko sam i nisam u mogućnosti da im pomognem kad im zatreba
U domu bi imali 24h medicinsku negu
 
Pogled sa druge strane: ja sam "stari roditelj". (1943.) Živim sam i ne želim da sam sa decom jer bih im bio samo teret.

Svaki bi roditelj morao biti zadovoljan ako mu dete ima dobar život - gde god to bilo!

Ne može se ići logikom: brinuo sam o tebi, sada brini ti o meni. To je sebičnost! Roditelji mogu odlučivati i birati hoće li imati decu. Deca ne mogu birati hoće li imati roditelje!

Pogotovu dok su oboje živi, idi svojim putem. Ako je taj put dobar i uspešan - njima je to dovoljno!

sa ovi, boldovanim se slažem i da dodam da ako dete hoće da uzvrati roditeljima
to će uraditi ako se dobro brine o svojoj deci.

naravnp da stare rodizelje ne treba ostaviti same ako su nemoćni, ali ne treba ni sputavati svoj put...

- - - - - - - - - -

Ja Boga mi necu:lol:
Rekla sam im da im ne pada na pamet da me vode medju tu gerijatriju jer ja godine ne priznajem, muzu sam rekla ako ga nadzivim da cu sve pare da potrosim na nekog mladjeg da me seta i vodi na kolace svaki dan jer mi on nikada ne da da jedem iste :lol: a posto on stalno brani mog tatu kad pravi neke gluposti, vec sam najavila da je nama to sigurno nasledno tako da cu vec od 60te da pocnem da se pravim senilna i da ih maltretiram sve ko sto oni sada mene: gde mi je? dodaj mi...oljusti mi, i slicno.

jbg, nije ni tebi lako kad morać da ljuštiš jabuke.
objasni čaletu da je kora od jabuke zdrava
 

Back
Top