Hrvatska mantra o domovinskom ratu 90.

Veliki pirat

Poznat
Poruka
8.437
Ustavom iz 74. SR Rvacka imala je pravo na samoopredjeljenje do odcjepljenja, što 'e praktično
sem na spoljnje političkom planu bila država, pa da vidimo kakva je to onda država stvarana 90.!
Zbog čega su trebale reda desetina tisuća rvacke žrtve, stotine tisuća prognani Rvata, spaljena sela, gradovi.
Živi li se od toga danas bolje u Rvackoj.
Zašto 'e srpski narod iz Krajine prognan iz svoji kuća, kad danas i Rvati svoje kuće napuštaju.
Kakav je to onda sveti domovinski rat bio!
 
Ustavom iz 74. SR Rvacka imala je pravo na samoopredjeljenje do odcjepljenja, što 'e praktično
sem na spoljnje političkom planu bila država, pa da vidimo kakva je to onda država stvarana 90.!
Zbog čega su trebale reda desetina tisuća rvacke žrtve, stotine tisuća prognani Rvata, spaljena sela, gradovi.
Živi li se od toga danas bolje u Rvackoj.
Zašto 'e srpski narod iz Krajine prognan iz svoji kuća, kad danas i Rvati svoje kuće napuštaju.
Kakav je to onda sveti domovinski rat bio!

Je li se ti praviš blesav ili što? Vi ste započeli rat prekidom komunikacija Zagreb-Split. Vi ste prvi počeli istjerivati Hrvate iz svojih kuća, sela i gradova. Otkazali poslušnost republičkom SUP-u. Mislili ste imamo JNA uz sebe, lako ćemo to riješiti...
 
Je li se ti praviš blesav ili što? Vi ste započeli rat prekidom komunikacija Zagreb-Split. Vi ste prvi počeli istjerivati Hrvate iz svojih kuća, sela i gradova. Otkazali poslušnost republičkom SUP-u. Mislili ste imamo JNA uz sebe, lako ćemo to riješiti...

Tako 'e, ....mi smo preciznije rečeno digli Ustanak, ili započeli rat,
kako Srbin, dok to jeste, kad mu neko nasilno oduzme njegova povjesno politička prava DIŽE USTANAK!
Vidiš u CG se to nije desilo, zato ja opravdano smatram da tamo više Srba nema

Otkazali poslušnost državi, SUPu kako reče, u pravu si!
To šta smo mi o JNA mislili, i obistinilo se, ništa pogrešno!
To o -išćerivanju- Rvata iz kuća, sela,....na pogrešnu adresu upućuješ, vida sa JNA::::
 
Poslednja izmena:
Ustavom iz 74. SR Rvacka imala je pravo na samoopredjeljenje do odcjepljenja, što 'e praktično
sem na spoljnje političkom planu bila država, pa da vidimo kakva je to onda država stvarana 90.!
Zbog čega su trebale reda desetina tisuća rvacke žrtve, stotine tisuća prognani Rvata, spaljena sela, gradovi.
Ž
ivi li se od toga danas bolje u Rvackoj.
Zašto 'e srpski narod iz Krajine prognan iz svoji kuća, kad danas i Rvati svoje kuće napuštaju.
Kakav je to onda sveti domovinski rat bio!

ovo je nešto novo. ubijeni hrvati, spaljene kuće sela i gradovi, prognani hrvati? neki novi vjetrovi pušu. Trebaš penziju?, frizirani ratni put?. krajiški krajiški, da te nema napravio bi te
 
Ne luduj,hrvati su prvi izbacili srbe iz ustava ,srbi su bili konstitutivni narod a ustaska vlast ih je izbacila iz ustava i krenula sa obnovom NDH i njenih simbola
U velikm gradovima se desavao pogrom srba napadi,otkazi sa posla mnogo pre srpskih barikda i sukoba

E jbg. sad si im materijal dao,.......nisu IZBACILI SRBE IZ USTAVA, nisu toliko naivni, trebali su im razlozi!
Osmislili su plan da Ustav formalno ne diraju, ali neustavnim zakonima i odredbama DISKRIMINIŠU SRBE i u rat i' uvedu!
 
Ne luduj,hrvati su prvi izbacili srbe iz ustava ,srbi su bili konstitutivni narod a ustaska vlast ih je izbacila iz ustava i krenula sa obnovom NDH i njenih simbola
U velikm gradovima se desavao pogrom srba napadi,otkazi sa posla mnogo pre srpskih barikda i sukoba

Ne lupetaj gluposti, ništa od toga nije točno. Nisi nikakvi Srbi izbačeni iz Ustava RH. Sve vaše laže se lako pobiju.

"...
Polazeći od iznesenih povijesnih činjenica, te od opće prihvaćenih načela u suvremenu svijetu i neotuđivosti i nedjeljivosti, neprenosivosti i nepotrošivosti prava na samoodredenje i državnu suverenost hrvatskoga naroda, uključujući i neokrnjeno pravo na odcjepljenje i na udruživanje, kao osnovnih preduvjeta za mir i stabilnost međunarodnog poretka, Republika Hrvatska ustanovljuje se kao nacionalna država hrvatskoga naroda i država pripadnika inih naroda i manjina, koji su njezini državljani: Srba, Muslimana, Slovenaca, Čeha, Slovaka, Talijana, Madžara, Židova i drugih, kojima se jamči ravnopravnost s građanima hrvatske narodnosti i ostvarivanje nacionalnih prava u skladu s demokratskim normama OUN i zemalja slobodnoga svijeta.
..."
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/1990_12_56_1092.html

Kojih ustaških simbola? Što ti brljezgaš?

Kakav pogrom Srba, napadi, otkazi? Ništa od tog nije bilo do balvan revolucije i ostalih vaših gluposti
 
ovo je nešto novo. ubijeni hrvati, spaljene kuće sela i gradovi, prognani hrvati? neki novi vjetrovi pušu. Trebaš penziju?, frizirani ratni put?. krajiški krajiški, da te nema napravio bi te

Šta novo, čem se čudiš,.....pa izginuli su u sukobima što sa Krajišnicima, što sa JNA!
Nisi valjda neupućen da su se u stotinama tisuća povlačili pred fingiranim sukobima sa JNA, ...da izbjeglice, može se reći!
Zar ništa ne znaš o kolateralnim materijalnim štetama nastalim u fingiranim sukobima rvacki nhacista i VELEIZDAJNIČKE JNA!
Ti izgleda samo znaš da Krajišnike treba 'ebati, ....pošto su i' sa svi strana i 'ebali!
 
Tako 'e, ....mi smo preciznije rečeno digli Ustanak, ili započeli rat,
kako Srbin, dok to jeste, kad mu neko nasilno oduzme njegova povjesno politička prava DIŽE USTANAK!
Vidiš u CG se to nije desilo, zato ja opravdano smatram da tamo više Srba nema

Otkazali poslušnost državi, SUPu kako reče, u pravu si!
To šta smo mi o JNA mislili, i obistinilo se, ništa pogrešno!

To i -išćerivanju- Rvata iz kuća, sela,....na pogrešnu adresu upućuješ, vida sa JNA::::

Hajde bar priznaš da ste vi započeli, a mi smo se morali braniti, htjeli ne htjeli...
 
Je li se ti praviš blesav ili što? Vi ste započeli rat prekidom komunikacija Zagreb-Split. Vi ste prvi počeli istjerivati Hrvate iz svojih kuća, sela i gradova. Otkazali poslušnost republičkom SUP-u. Mislili ste imamo JNA uz sebe, lako ćemo to riješiti...

To možeš sebe da tešiš, ali istina kaže nešto drugo. I ne ide to toliko malo, postoji istorija pre te vaše lažne povijesti. Vi ste uvek bili na strani zločinaca, kroz sve velike ratove. Tako je i ovaj put bilo, ista ideja vodilja, isti načini, samo što su vam ovaj put Srbi pokazali da to više ne može da prođe. Čak ni uz pomoć jakih mentora.

- - - - - - - - - -

Ne lupetaj gluposti, ništa od toga nije točno. Nisi nikakvi Srbi izbačeni iz Ustava RH. Sve vaše laže se lako pobiju.

"...
Polazeći od iznesenih povijesnih činjenica, te od opće prihvaćenih načela u suvremenu svijetu i neotuđivosti i nedjeljivosti, neprenosivosti i nepotrošivosti prava na samoodredenje i državnu suverenost hrvatskoga naroda, uključujući i neokrnjeno pravo na odcjepljenje i na udruživanje, kao osnovnih preduvjeta za mir i stabilnost međunarodnog poretka, Republika Hrvatska ustanovljuje se kao nacionalna država hrvatskoga naroda i država pripadnika inih naroda i manjina, koji su njezini državljani: Srba, Muslimana, Slovenaca, Čeha, Slovaka, Talijana, Madžara, Židova i drugih, kojima se jamči ravnopravnost s građanima hrvatske narodnosti i ostvarivanje nacionalnih prava u skladu s demokratskim normama OUN i zemalja slobodnoga svijeta.
..."
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/1990_12_56_1092.html

Kojih ustaških simbola? Što ti brljezgaš?

Kakav pogrom Srba, napadi, otkazi? Ništa od tog nije bilo do balvan revolucije i ostalih vaših gluposti

Hoće li neko od moderatora da briše ove laži? Zašto se dopušta propganda ovakvih lažova?
 
Ne lupetaj gluposti, ništa od toga nije točno. Nisi nikakvi Srbi izbačeni iz Ustava RH. Sve vaše laže se lako pobiju.

"...
Polazeći od iznesenih povijesnih činjenica, te od opće prihvaćenih načela u suvremenu svijetu i neotuđivosti i nedjeljivosti, neprenosivosti i nepotrošivosti prava na samoodredenje i državnu suverenost hrvatskoga naroda, uključujući i neokrnjeno pravo na odcjepljenje i na udruživanje, kao osnovnih preduvjeta za mir i stabilnost međunarodnog poretka, Republika Hrvatska ustanovljuje se kao nacionalna država hrvatskoga naroda i država pripadnika inih naroda i manjina, koji su njezini državljani: Srba, Muslimana, Slovenaca, Čeha, Slovaka, Talijana, Madžara, Židova i drugih, kojima se jamči ravnopravnost s građanima hrvatske narodnosti i ostvarivanje nacionalnih prava u skladu s demokratskim normama OUN i zemalja slobodnoga svijeta.
..."
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/1990_12_56_1092.html

Kojih ustaških simbola? Što ti brljezgaš?

Kakav pogrom Srba, napadi, otkazi? Ništa od tog nije bilo do balvan revolucije i ostalih vaših gluposti

Dobro mudrove, ....reko već čo'eku da se istrča',.....nisu izbačeni Srbi, jeste srpski narod ko suvlasnik rvacke države,
i to Božićnjim Ustavom krajem 90, a od novoformiranog Rvackog Sabora do tad, ....preko vanustavni zakona i uradbi USTAVNO DISKRIMINISAN,
ko npr. zakonom o rvackom grbu i zastavi iz juna 90.!
 
Poslednja izmena:
Hajde bar priznaš da ste vi započeli, a mi smo se morali braniti, htjeli ne htjeli...

Tako 'e, i to ofanzivnom odbranom protiv defanzivni balvana!

- - - - - - - - - -

Ustaška stoka malo po malo, mesto po mesto, ubija i progoni Srbe, i to sve tako ide par godina, a kada se Srbi organizuju protiv terora, onda ove budale počnu da kukaju kako su Srbi prvi počeli. Da mi je znati šta je u njihovim glavama, ali mozga svakako bez...

Jeste, i oni 41. što su apsolutno lojalni bili novoj rvackoj državi NDH, ....isto su prvi počeli, naletali im vratovima na noževe!
 
Ustavom iz 74. SR Rvacka imala je pravo na samoopredjeljenje do odcjepljenja, što 'e praktično
sem na spoljnje političkom planu bila država, pa da vidimo kakva je to onda država stvarana 90.!
Zbog čega su trebale reda desetina tisuća rvacke žrtve, stotine tisuća prognani Rvata, spaljena sela, gradovi.
Živi li se od toga danas bolje u Rvackoj.
Zašto 'e srpski narod iz Krajine prognan iz svoji kuća, kad danas i Rvati svoje kuće napuštaju.
Kakav je to onda sveti domovinski rat bio!

Sta ti je nejasno??

Zar je tesko napisati Hrvat i Hrvatska??
 
Je li se ti praviš blesav ili što? Vi ste započeli rat prekidom komunikacija Zagreb-Split. Vi ste prvi počeli istjerivati Hrvate iz svojih kuća, sela i gradova. Otkazali poslušnost republičkom SUP-u. Mislili ste imamo JNA uz sebe, lako ćemo to riješiti...


Молим слику једног хрватског избегличког кампа.

Хвала.
 
Dobro mudrove, ....reko već čo'eku da se istrča',.....nisu izbačeni Srbi, jeste srpski narod ko suvlasnik rvacke države,
i to Božićnjim Ustavom krajem 90, a od novoformiranog Rvackog Sabora do tad, ....preko vanustavni zakona i uradbi USTAVNO DISKRIMINISAN,
ko npr. zakonom o rvackom grbu i zastavi iz juna 90.!

Opet lupetaš...

SABOR SOCIJALISTIČKE REPUBLIKE HRVATSKE
Na temelju člana 438. Ustava Socijalističke Republike Hrvatske, Sabor Socijalističke Republike Hrvatske na sjednici Vijeća udruženog rada, Vijeća općina i Društveno-političkog vijeća 25. srpnja 1990., donosi
ODLUKU
o proglašenju Amandmana LXIV. do LXXV. na Ustav Socijalističke Republike Hrvatske
...
AMANDMAN LXVI.
1. Grb Republike Hrvatske je povijesni hrvatski grb, osnovica kojeg se sastoji od 25 crvenih i bijelih polja.
2. Zastava Republike Hrvatske sastoji se od tri boje: crvene, bijele i plave, s povijesnim hrvatskim grbom u sredini.
3. Oblik i opis povijesnog hrvatskog grba i zastave kao i tekst himne Republike Hrvatske te uporaba tih državnih simbola uređuju se zakonom.

AMANDMAN LXVIII.

1. U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi latiničko pismo.
Uz obvezatnu uporabu latiničkog pisma u upravnim jedinicama s većinskim dijelom pučanstva koje koristi ćirilicu ili drugo pismo jamči se i službena uporaba tih pisama. Način službene uporabe ćirilićnog ili drugog pisma, uz latiničko, uređuje se zakonom.
...
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/1990_07_31_610.html
 
Opet lupetaš...

SABOR SOCIJALISTIČKE REPUBLIKE HRVATSKE
Na temelju člana 438. Ustava Socijalističke Republike Hrvatske, Sabor Socijalističke Republike Hrvatske na sjednici Vijeća udruženog rada, Vijeća općina i Društveno-političkog vijeća 25. srpnja 1990., donosi
ODLUKU
o proglašenju Amandmana LXIV. do LXXV. na Ustav Socijalističke Republike Hrvatske
...
AMANDMAN LXVI.
1. Grb Republike Hrvatske je povijesni hrvatski grb, osnovica kojeg se sastoji od 25 crvenih i bijelih polja.
2. Zastava Republike Hrvatske sastoji se od tri boje: crvene, bijele i plave, s povijesnim hrvatskim grbom u sredini.
3. Oblik i opis povijesnog hrvatskog grba i zastave kao i tekst himne Republike Hrvatske te uporaba tih državnih simbola uređuju se zakonom.

AMANDMAN LXVIII.

1. U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi latiničko pismo.
Uz obvezatnu uporabu latiničkog pisma u upravnim jedinicama s većinskim dijelom pučanstva koje koristi ćirilicu ili drugo pismo jamči se i službena uporaba tih pisama. Način službene uporabe ćirilićnog ili drugog pisma, uz latiničko, uređuje se zakonom.
...
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/1990_07_31_610.html

Ne, ne lupetam ja momčiću, ja znam da 'e to tako, kako piše, i odlučeno pred tim tjelima,
ali ono što ti ne znaš, je to da su te odluke NELEGITIMNE, da nisu u skladu s postojećim Ustavom,
kako se po pitanjima iz domena Ustavni materija nije moglo majorizacijom odlučivati,
već je morala postojati i saglasnost srpskog naroda!
Vidiš momčiću, materija je daleko iznad tvog obrazovnog domena, .......ne blamiraj se!
 
Ej ljudino, imali su krcata ona radnička odmarališta po Jadranu, ....ništa ne mjenja stvar,
civili se pred ratnim sukobima rvacki nacista i VELEIZDAJNIČKE JNA povlaćili!

civili se povlačili. ****** kako ti umiješ ulijepšati stvari kojima si bio uzrok. protjerali ste te civile bato. s najlon kesicom u ruci. ko je bego bego a ko nije jadno se proveo. slično ko i 95.
 
Hajde bar priznaš da ste vi započeli, a mi smo se morali braniti, htjeli ne htjeli...

Ne znam ,ja se secam malo nesto drugacije,vase ustaske postrojbe su prve usle u cisto srpska sela,kada kazem ustaske mislim ustase obucene u crno sa U oznakama....ne razumem kako se si branio ako si usao u moje selo....el se ja tu branim ili ti....sta smo trebali cekati kao ovce za klanje....
 
Poslednja izmena:

Back
Top