Hrvatska mantra o domovinskom ratu 90.

Možeš govoriti i francuskim, srećom pa je švabo sve zapisao gdje vas je i kad naselio...

Ima onaj neki statut, kako mu ono bi ime?

Švabo zapisa, jeste, al' nije to tvom zakržljalom poturičkom mozgu tumačiti,
koji nema predsavu zašto su do juče, a mislim i danas recimo Splićani svo stanovništvo
u zaleđu Splita, bez obzira srpsko il' rvacko, zvali i zovu Vlaji!

- - - - - - - - - -

Kako ne, kladim se da ovako govoris tj pises samo po forumu :hahaha:

Dobro pokrižanac, ...odmori malo, valjda si već pokaza kako si krvav do ramena!
 
Švabo zapisa, jeste, al' nije to tvom zakržljalom poturičkom mozgu tumačiti,
koji nema predsavu zašto su do juče, a mislim i danas recimo Splićani svo stanovništvo
u zaleđu Splita, bez obzira srpsko il' rvacko, zvali i zovu Vlaji!

- - - - - - - - - -



Dobro pokrižanac, ...odmori malo, valjda si već pokaza kako si krvav do ramena!

Pa zovu vas Vlasi jer i jeste Vlasi, neki su se pokatoličili pa su sad Rvati, što bi ti reko.
 
Možeš govoriti i francuskim, srećom pa je švabo sve zapisao gdje vas je i kad naselio...

Ima onaj neki statut, kako mu ono bi ime?

Slušaj podture, debelo si omašio, baš po tim švapskim papirima za koji 300 godina!
Znači, ja koji najčistijim srpskim jezikom govorim potičem s prostora na kom su
srpski rišćanski manastiri rađeni 50 godina prije Kosovskog boja, 300 godina prije statut valachoruma,
tebe koji mojim maternjim jezikom govoriš, a ne znaš ni ko ti je đed ni šukunđed, apsolutno razumijem,
samo mi tvoja bulažnjenja o meni kao Vlaju nisu jasna, Vlaj, a najčistijim srpskim jezikom govorim

- - - - - - - - - -

Pa zovu vas Vlasi jer i jeste Vlasi, neki su se pokatoličili pa su sad Rvati, što bi ti reko.

A oni u Splitu nisu Vlaji, tebi su izgleda logiku s ćunom na sunećenju odsjekli!

Nego , zanima si se koliko je Srba u izbjegličkim kolonama pobijeno, .......izgubio interes....šta bi!
 
Poslednja izmena:
Slušaj podture, debelo si omašio, baš po tim švapskim papirima za koji 300 godina!
Znači, ja koji najčistijim srpskim jezikom govorim potičem s prostora na kom su
srpski rišćanski manastiri rađeni 50 godina prije Kosovskog boja, 300 godina prije statut valachoruma,
tebe koji mojim maternjim jezikom govoriš, a ne znaš ni ko ti je đed ni šukunđed, apsolutno razumijem,
samo mi tvoja bulažnjenja o meni kao Vlaju nisu jasna!

- - - - - - - - - -



A oni u Splitu nisu Vlaji, tebi su izgleda logiku s ćunom na sunećenju odsjekli!

Splićani sve vas zovu Vlaji jer i jeste Vlasi, neki ostali pravoslavni a neki postali katolici, ali Vlah je Vlah. Znaš li zašto je zapadna Hercegovina Škutorija?

- - - - - - - - - -

Хахахаха, само је народ босански са неба пао, да просветли регион хахаха

Nisam.to nikad tvrdio, iz nemoći pišeš gluposti..
 
Splićani sve vas zovu Vlaji jer i jeste Vlasi, neki ostali pravoslavni a neki postali katolici, ali Vlah je Vlah. Znaš li zašto je zapadna Hercegovina Škutorija?

- - - - - - - - - -



Nisam.to nikad tvrdio, iz nemoći pišeš gluposti..

Не, већ читам твоје глупости неких пар дана. Ти си свестан да ово могу сви на свету читати? :lol:
 
Splićani sve vas zovu Vlaji jer i jeste Vlasi, neki ostali pravoslavni a neki postali katolici, ali Vlah je Vlah. Znaš li zašto je zapadna Hercegovina Škutorija?

A šta ćemo s ovim PODTURE!
Debelo si omašio, baš po tim švapskim papirima za koji 300 godina!
Znači, ja koji najčistijim srpskim jezikom govorim potičem s prostora na kom su
srpski rišćanski manastiri rađeni 50 godina prije Kosovskog boja, 300 godina prije statut valachoruma,
tebe koji mojim maternjim jezikom govoriš, a ne znaš ni ko ti je đed ni šukunđed, apsolutno razumijem,
samo mi tvoja bulažnjenja o meni kao Vlaju nisu jasna, jesu to i ti manastiri iz IVX vjeka vlaški!


Nego , zanima si se koliko je Srba u izbjegličkim kolonama pobijeno, .......izgubio interes....šta bi!
 
Poslednja izmena:
Slušaj podture, debelo si omašio, baš po tim švapskim papirima za koji 300 godina!
Znači, ja koji najčistijim srpskim jezikom govorim potičem s prostora na kom su
srpski rišćanski manastiri rađeni 50 godina prije Kosovskog boja, 300 godina prije statut valachoruma,
tebe koji mojim maternjim jezikom govoriš, a ne znaš ni ko ti je đed ni šukunđed, apsolutno razumijem,
samo mi tvoja bulažnjenja o meni kao Vlaju nisu jasna, Vlaj, a najčistijim srpskim jezikom govorim

- - - - - - - - - -



A oni u Splitu nisu Vlaji, tebi su izgleda logiku s ćunom na sunećenju odsjekli!

Nego , zanima si se koliko je Srba u izbjegličkim kolonama pobijeno, .......izgubio interes....šta bi!

Koliko manastira??

Vise od jedan manje od pet??
 

Back
Top