Šta bih ja uradio da sam vlast? Vaše ideje i predlozi.

Hallooo

Primećen član
Poruka
649
U ovoj temi, želeo bih da svako od vas napiše od 5-10 predloga šta bi on uradio da je vlast u svom selu, gradu, državi. Za trenutak, da skinemo aktuelne političare sa dnevnog reda i da vidimo kakve mi kao narod imamo ideje. Pošto ja volim da putujem većina mojih predloga biće iz oblasti putovanja i turizma.

1. Izgradio bih metro u Beogradu. Nema smisla da ljudi u 21. veku putu po 2 sata sa jednog kraja grada na drugi.

2. Izgradio bih komplet novu železničku prugu. U većini razvijenih zemalja, vozovi su najbrži i najefikasniji vid prevoza, treba da je tako i kod nas.

3. Uveo bih avio linije Beograd-Niš, Beograd- Subotica i Subotica-Niš. Prevoz u ovoj zemlji mora značajno da se ubrza.

4. Izgradio bih auto puteve prema Podgorici, Prištini, gore prema Somboru, Kikindi, Vršcu, Negotinu, Zaječaru, Pirotu.

5. U gradovima iznad 100.000 stanovnika podigao bih cene poreza, registracija, goriva, polaganja. U selima ispod 10.000 stanovnika cene bih snizio.

6. Unapredio bih puteve, smeštajne kapacitete i kompletnu infrastrukturu u našim banjama i nacionalnim parkovima. Unapredio bih Kopaonik, Staru Planinu, Djerdap, Goliju, Frušku Goru, deo uz Drinu od Loznice prema Tari i dole prema Crnoj Gori, deo oko Majdanpeka, Vršca itd. Značajno bih unapredio planinski i banjski turizam.

7. Izgradio bih akva-parkove i spa centre na svakih 30-50 km.

8. Izgradio bih bazene i sportske centre u svim manjim mestima u Srbiji.

9. Pročitstio bih sve reke, jezera i kanele koje imamo i izgradio nasipe na kritičnim tačkama.

10. Pored svake reke i kanala posadio bih drveće i izgradio pešače i biciklističke staze.

To je to što se mene tiče. Sada je na vas red :)
 
Poslednja izmena:
U ovoj temi, želeo bih da svako od vas napiše od 5-10 predloga šta bi on uradio da je vlast u svom selu, gradu, državi. Za trenutak, da skinemo aktuelne političare sa dnevnog reda i da vidimo kakve mi kao narod imamo ideje. Pošto ja volim da putujem većina mojih predloga biće iz oblasti putovanja i turizma.

1. Izgradio bih metro u Beogradu. Nema smisla da ljudi u 21. veku putu po 2 sata sa jednog kraja grada na drugi.

2. Izgradio bih komplet novu železničku prugu. U većini razvijenih zemalja, vozovi su najbrži i najefikasniji vid prevoza, treba da je tako i kod nas.

3. Uveo bih avio linije Beograd-Niš, Beograd- Subotica i Subotica-Niš. Prevoz u ovoj zemlji mora značajno da se ubrza.

4. Izgradio bih auto puteve prema Podgorici, Prištini, gore prema Somboru, Kikindi, Vršcu, Negotinu, Zaječaru, Pirotu.

5. U gradovima iznad 100.000 stanovnika podigao bih cene poreza, registracija, goriva, polaganja. U selima ispod 10.000 stanovnika cene bih snizio.

6. Unapredio bih puteve, smeštajne kapacitete i kompletnu infrastrukturu u našim banjama i nacionalnim parkovima. Unapredio bih Kopaonik, Staru Planinu, Djerdap, Goliju, Frušku Goru, deo uz Drinu od Loznice prema Tari i dole prema Crnoj Gori, deo oko Majdanpeka, Vršca itd. Značajno bih unapredio planinski i banjski turizam.

7. Izgradio bih akva-parkove i spa centre na svakih 30-50 km.

8. Izgradio bih bazene i sportske centre u svim manjim mestima u Srbiji.

9. Pročitstio bih sve reke, jezera i kanele koje imamo i izgradio nasipe na kritičnim tačkama.

10. Pored svake reke i kanala posadio bih drveće i izgradio pešače i biciklističke staze.

To je to što se mene tiče. Sada je na vas red :)

A gde bi naso pare za sve to?
 
Poslednja izmena:
onda zabraniti prodaju cigara

nego su slatke pare od akcize

a kad kupis - baci ih

zasto zabraniti prodaju coigara ? povecati cenu cigara na jos 500 din paklicu minimum....

jer odeca obuca i hrana su u Srbiji po ceni identicne kao u Engleskoj npr . pa nek budu onda i cigarete u Srbiji 5 evra minimum i nek se zabrani pusenje na javnim mestima kao sto je tamo odavno zabranjeno...

Jedino se Srbija gusi u duvanskom dimu ni jedna zemlja u EU se ne gusi toliko ...
 
1.Rasteretiti male preduzetnike
2.Smanjiti akcize i poreze
3.Domace banke radi povoljnih kredita za privredu
4.Podsticati preduzetnistvo jos od vrtica ako treba
5.Fokus na IT koji ce da bude najjaca grana industrije za 10 godina max
6.Bataliti Rusiju, graditi odnose sa Kinom
7.Plasiti Kinom EU
8.Postepena ekonomska dominacija na Balkanu kupovinom tudjih industrija i resursa
9.Legalizacija konoplje, sa uzorom na Holandiju
10.Objasniti ljudima da Srbija treba ekonomski da razvija sektore gde ima sanse , proizvodnja automobila nije jedan od njih)
11.Fokus na turizam, ovde imamo sta da ponudimo Nocni/Seoski/Banje/Reke/Planine
12.Beogradski red light district po uzoru na Holandiju


Fokus na ekonomiju i finansije, bataliti ostale price.
 
Poslednja izmena:
zasto zabraniti prodaju coigara ? povecati cenu cigara na jos 500 din paklicu minimum....

jer odeca obuca i hrana su u Srbiji po ceni identicne kao u Engleskoj npr . pa nek budu onda i cigarete u Srbiji 5 evra minimum i nek se zabrani pusenje na javnim mestima kao sto je tamo odavno zabranjeno...

Jedino se Srbija gusi u duvanskom dimu ni jedna zemlja u EU se ne gusi toliko ...

Da li bi morali i muskarci da placaju akcizne markice za slucaj felacia?
 
Legalizovanje lakih droga, za početak.


Oj Holandijo mila mati,
Zbog Srbije nećeš više cvati.

Kad nesto postane legalno nije vise cool.

Zato broj onih koji konzumiraju pada posle legalizacije.

- - - - - - - - - -

ukidanje prava glasa penzosima, nezaposlenima , zaposlenima u javnom sektoru i ostalim palamudima. Naravno ukidanje prava glasa i studentima.

Samo clanovi partije da glasaju moj ti.
 
За почетак вратио све на своје место од 45-те наовамо
сеобе, отимачина, истрага побијених срба од стране црвеног окупатора
ратови су готови све лепо могу да се врате

Укинути право гласа свим новостеченима гласачима.....

Гласове морају да имају тежину према стручној спреми и запослењу !!!
а не као до сада да плебс крезави-грбави коло води
 
Poslednja izmena:
A gde bi naso pare za sve to?

Od poreza. Ukinuo bih subvencije za strane izvestitore i taj novac dodeli našim ljudi koji imaju dobre biznis ideje. U svakoj opštini, oformio bih komisije sa najstručnijim ljudima koji već imaju znanja i iskustva u privredi. Njihov zadatak bio bi da predlažu koja vrsta biznisa je pogodan za razvoj u njihovoj opštini i da ocenjuju biznis ideje. Na konkurs mogao bih svako da se prijavi, a komisija bi birala najbolje ljude kojima bi bila dodeljena sredstva.

Iznad opštinske komisije postojala bi regionalna komsija koja bi proveravala njihov rad. Komisije bi bile sastavljene od ljudi koji su već nešto napravili u biznisu. Svi članovi komisije bili bi odlično plaćeni.

Svaka opština imala bi veliki borj savetnika čiji zadatak bi bio da kontrolišu rad preduzeća kojima je dodeljen novac. Zadatak savetnika bio bi da povezuju privrednike sa tržištem u zemlji i inostrastvu.

Treći važan faktor su inspektori. Njihov zadatak bio bi da otkrivaju svaki pokušaj mita i utaje poreza. Zaposli bih mnogo više inspektora nego što ih imamo sada. Poreski inspektori, komsije i savetnici za privrednike imali bi najbolje plate u celom državnom sistemu. Njihov zadatak bio bi da pre svega pomažu privrednicima u radu i razvoju.

Na ovaj način, za par godina svaka opština imala bi na stotine malih uspešnih firmi. Ovako bih stvorio mnogo firmi koje imaju svog vlasnika i kojima je u interesu da imaju profit. Sve državne firme prodao bih strancima ili iznajmi ljudima sa iskustvom u privredi.

Ukinuo bih subvencije za državne firme koje su u minusu, prodao ih i novac preusmerio za razvoj i osnovanje novih privratnih firmi. Na ovaj način, za neko vreme stvori bih državu koja ima na hiljade uspešnih firmi.

Uveo bih značajne poreske olakšice za sve nove privrednike i na taj način dodatno podstakao razvoj. Kako se privreda bude razvijala, tako bih novac od poreza prusmeravao u projekte koje sam naveo na početku.
 

Back
Top