Kako dozivljavate paradajz turizam- kao odmor ili privremeno preseljenje na more?

Poruka
19.457
S obzirom na muku i cimanje oko priprema za letovanje tipa paradajz turizam(konzerve, pastete i ostalo u gepeku kola) i kuvanje rucka na 40 stepeni, klipsanje svako jutro u hiper market pa na pijacu....

ja sam licno protiv paradjaz turizma jer ga ne dozivljavam kao odmor vec samo kao cimanje...

smatram da je bolje 5 dana biti na moru bez cimanja i odmarati se nego 20 dana u paradajz varijanti...

:think:
 
Ma bitno samo da imaš lokaciju gde ne moraš da čekaš cisternu.

Pet dana na moru nije puno, tri dana ti prođu dok se opasuljiš. Minimum 7 dana, a idealno desetak. I da bude u društvu.

Konzerva varijante su ugl samo zbog pristupačnosti, mada ne sećam se ko je to od mojih poznanika radio. Skoro svi izbegavamo CG jer postoje daleko bolja mesta za manje novca i bez novopečenih *********a koji ne razumeju istoriju naroda.
 
Imam traume od takvog cimanja i bukvalnog seljenja cele kuce na more dokle god sam isla sa svojima. Putovanje treba da bude avantura, a ne stacioniranje 10 dana na plazi ispred hotela. Zato volim putovanja u sopstvenoj reziji - satorcic, bicikla. Lepo je i praktikovati sex maraton. Sto se tice hrane, leti mi je apetit veci, tako da na moru moram nonstop da calabrckam nesto :(
 
S obzirom na muku i cimanje oko priprema za letovanje tipa paradajz turizam(konzerve, pastete i ostalo u gepeku kola) i kuvanje rucka na 40 stepeni, klipsanje svako jutro u hiper market pa na pijacu....

ja sam licno protiv paradjaz turizma jer ga ne dozivljavam kao odmor vec samo kao cimanje...

smatram da je bolje 5 dana biti na moru bez cimanja i odmarati se nego 20 dana u paradajz varijanti...

:think:

Svako nek ide na odmor onako kako mu se svidja.

Meni je nekad godisnji odmor sport - odem negde i po ceo dan pesacim, vozim bajs, jedem sta stignem, spavam gde stignem, i to bude mnogo neudobnije od paradajz turizma....a ponekad odem i na all inclusive i sedam dana jedva da izadjem iz nekog luksuznog hotela, pola dana sam u spa centrima i idem na sve moguce vrste masaza. Sve zavisi sta mi u kojem trenutku prija.
 
Sta fali paradajzu? Ukusan, zdrav, samo dobar da nadjes. :mrgreen:
Ozbiljno, nekad jedemo u sopstvenoj reziji, a nekad u restoranu. Stvar dnevne inspiracije. :)

Da znas, paradajz je super! :) Pogotovo grcki - slatko se najedem dobrog paradajza u Grckoj kad idem.
Takodje, slatko se najedem i grozdja njihovog - posle sicilijanskog, grcko je najbolje koje sam ikada jeo.
 
Naježim se kad vidim putnike koji sa sobom nose frižidere na more. Šta reći kada se na moru kuvaju jela kao da ste kod kuće, peče se meso i krompirići, paprika ma sve u fulu...pa zbog tuđe kuhinje ne mogu na moru sobu da provetrim...
Sad čujem da je biznis na moru ajvar da se pravi..kuku
Umreće ako ne ispeku meso, i ne jedu 10 dana salamu, parizer, kao da u Grčkoj u prodavnicama nema. Teška smo seljana..

Na more nosim samo kafu u kesicama, a hranu ne. Pekare im nisu skupe, u marketima takođe može da se nađe sve što i mi imamo pa čak i na popustu. Spremna sam da izdvojim 3 evra za giros x 10 dana = 30 evra. Pod uslovom da jedem giros svaki dan...a ne jedem, veliki je izbor hrane. Znam da je na moru malo skuplje u prodavnicama nego kod nas, ali nije strašno.
Za 10 dana na moru ringlu ne uključim. :)
 
Ma bitno samo da imaš lokaciju gde ne moraš da čekaš cisternu.

Pet dana na moru nije puno, tri dana ti prođu dok se opasuljiš. Minimum 7 dana, a idealno desetak. I da bude u društvu.

Konzerva varijante su ugl samo zbog pristupačnosti, mada ne sećam se ko je to od mojih poznanika radio. Skoro svi izbegavamo CG jer postoje daleko bolja mesta za manje novca i bez novopečenih *********a koji ne razumeju istoriju naroda.

Ma da , za manje novca dobija se elitni ugodjaj konzumacije paradajza i paprika iz bashte , recimo u Grcku pogotovu u oktobru .
Da se zakljuciti da paradajz turizam je ustvari konzerva turizam koji obitava iskljucivo u Crnu Goru , ali ne i na puno jeftinija a bolja mesta , kao recimo , cela severna Grcka . .
 

Back
Top