Dokle bre ljudi ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vuk Sam

Obećava
Banovan
Poruka
80
Moderator sa Politike mi po hitnom postupku zatvara temu sa nebuloznim objašnjenjem

https://forum.krstarica.com/showthread.php/811433-Da-li-je-ovo-ustavno

"Sekularnost ili sekularno uređenje je odvojenost države od bilo koje crkve i samim tim bilo koje religije.

U sekularnoj državi svi ljudi imaju pravo da praktikuju svoju religiju slobodno, međutim država i njene institucije su kompletno neutralne i ne smeju ni na koji način da favorizuju bilo koju religiju, bez obzira da li je ona većinska ili nije."


https://sr.wikipedia.org/wiki/Sekularnost
 
Vidim da je i na religiji zatvorena tema opet :hahaha:

- - - - - - - - - -

Moderator je u pravu. SAD su po uređenju sekularna država. Zašto je onda zvanični moto SAD ''In God we trust''? Je l' i za to imate neko objašnjenje u koje je umešana SPC? Kako to da tako slobodarska država kao SAD krši osnovnu etiku sekularnosti?

Izvini Zajtsev, nisam znao da si ti murikanac.
 
Vidim da je i na religiji zatvorena tema opet :hahaha:

- - - - - - - - - -



Izvini Zajtsev, nisam znao da si ti murikanac.

Pa ne, kritikujete zatvaranje teme. Hajde sada malo da se ne zahebavamo i pogledamo realno da li je ovo zaslužilo zatvaranje ili ne? Autor teme uopšte nije upoznat sa tematikom, već inspirisan prethodnim događajima otvara teme koje su nebulozne i u krajnju ruku provokativne.

Ja lepo pitam, ako slobodarske SAD, sa ne znam ni ja koliko sekti i tolikim religioznim slobodama koriste ''In God we trust'' kao državni moto, zašto Srbija ne bi mogla imati reč ''Bog'' u svojoj himni?
 
Moderator je u pravu. SAD su po uređenju sekularna država. Zašto je onda zvanični moto SAD ''In God we trust''? Je l' i za to imate neko objašnjenje u koje je umešana SPC? Kako to da tako slobodarska država kao SAD krši osnovnu etiku sekularnosti?

Odgovor nisam tražio od tebe.
Tema nema nikakve veze sa SPC već sa sekularnošću države !
Ako je SAD tebi reper za život, idi tamo pa živi.

Otvorio sam temu za diskusiju a ne da mi kolege modovi "objašnjavaju" ko je u pravu.

Dao sam i definiciju sekularnosti,

Molim Administratora da se oglasi.
 
Pa ne, kritikujete zatvaranje teme. Hajde sada malo da se ne zahebavamo i pogledamo realno da li je ovo zaslužilo zatvaranje ili ne? Autor teme uopšte nije upoznat sa tematikom, već inspirisan prethodnim događajima otvara teme koje su nebulozne i u krajnju ruku provokativne.

Ja lepo pitam, ako slobodarske SAD, sa ne znam ni ja koliko sekti i tolikim religioznim slobodama koriste ''In God we trust'' kao državni moto, zašto Srbija ne bi mogla imati reč ''Bog'' u svojoj himni?

Ja opet kažem, nisam znao da si Amerikanac.
Prethodna tema koja je usput obrisana je pokazala koliko je besmisleno žaliti se na nekorektan rad moderatora. Nisam dobio jednostavan odgovor na jednostavno pitanje i pored činjeniceda sam ga postavio dva puta.
Moderatori su se na toj temi toliko zakopali da je morala da se obriše!
 
Bolje da nam je ovo himna:

Ој Србијо, мила мати,
Увек ћу те тако звати
Мила земљо, мили доме
На срцу је слатко твоме

Срећно живет ко у рају,
Где милине вечно трају
У теби ћу срећно тек
Проводити овај век.

Подигни се мати мила,
Да нам будеш што си била,
Јер си тужно робовала,
Дуго сузе проливала.

Сунце ти се већ родило,
Које ти је зашло било.
На криоцу свагда твом
Утеха је срцу мом.
 
Bolje da nam je ovo himna:

Ој Србијо, мила мати,
Увек ћу те тако звати
Мила земљо, мили доме
На срцу је слатко твоме

Срећно живет ко у рају,
Где милине вечно трају
У теби ћу срећно тек
Проводити овај век.

Подигни се мати мила,
Да нам будеш што си била,
Јер си тужно робовала,
Дуго сузе проливала.

Сунце ти се већ родило,
Које ти је зашло било.
На криоцу свагда твом
Утеха је срцу мом.


Lepa ti pesmica :mrgreen:
radije bih i nju nego ovu gde se moli neki izmišljeni lik da nas spasi. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top