Vredjanje ateista i agnostika od strane vernika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Da li mogu oni koji sebe nazivaju vernicima, objasniti zasto jako veliki broj pojedinaca, od vas koji sebe nazivate vernicima, vredja ateiste i agnostike tokom diskusija?a?

Na primer, licno sam bio bezbroj puta nazvan "ostrascenim", "izopacenim", "djavoljim slugom", "izrodom".....

Meni licno te uvrede ne smetaju niti mi ista znace, ali me fascinira otkuda tolika potreba,onih koji sebe nazivaju vernicima, da neistomisljenike nazivaju takvim imenima?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li mi mogu oni koji sebe nazivaju vernicima, odgovoriti zasto konstantno vredjaju ateiste i agnostike tokom diskusija na ovom forumu?
I zasto to moderatori tolerisu?

Na primer, licno sam bio bezbroj puta nazvan "ostrascenim", "izopacenim", "djavoljim slugom", "izrodom".....
Meni licno te uvrede ne smetaju niti mi ista znace, ali me fascinira otkuda tolika potreba onih koji sebe nazivaju vernicima, da neistomisljenike nazivaju takvim imenima?
I zasto moderacija to ne kaznjava?

Pretpostavljam da im nisi dao nikakav povod...onda je to
zato što si mlad, lep i pametan pa ti zavide.
 
Da li mi mogu vernici, odgovoriti zasto dolazi do vredjanja ateista i agnostika?

Na primer, licno sam bio bezbroj puta nazvan "ostrascenim", "izopacenim", "djavoljim slugom", "izrodom".....

Meni licno te uvrede ne smetaju niti mi ista znace, ali me fascinira otkuda tolika potreba,onih koji sebe nazivaju vernicima, da neistomisljenike nazivaju takvim imenima?

on se predstavlja ko vernik da bi ti dobio ovako misljenje o vernicima..kapis

- - - - - - - - - -

Ima istine u tome. Ali to je razumljivo za uzrast do 14-15 godina. Zasto to rade odrasli ljudi?

al nepojmivo je i da se odrasli stvarno uvrede na ovu maglu..
 
decko i ateisti vredjaju i vernike i crkvu pa sta sad ...oni su u problemu nisam ja zato sto mrze a to je mnogo veliki problem ..za njih mislim..

Iznosenje cinjenica o crkvi nije isto sto i vredjanje vernika.
Poredis neuporedivo. Takozvani vernici vredjaju direktno ateistu ili agnostika nazivajuci ga pogrdnim imenima.
Nisam video ijednog ateistu ili agnostika da se obraca tzv. vernicima na takav nacin.
 
Vernici se jako lako nađu u situaciji da budu iznenađeni i uvređeni jer samo verovanje u gomilu budalaština ih izlaže riziku da budu ismejani od strane onih koji ne veruju ili su skeptici.Sad ja mogu da banem sa pričom da veujem u Nordijskog boga groma i bure Tora i po kom to osnovu drugi moraju da respektuju to moje verovanje? Po kom osnovu moram da respektujem verovanje u šizofrenog biblijskog Jehovu ili verovanje u pobesnelog Muhamedovog Alaha?
 
Da li mi mogu vernici, odgovoriti zasto dolazi do vredjanja ateista i agnostika?

Na primer, licno sam bio bezbroj puta nazvan "ostrascenim", "izopacenim", "djavoljim slugom", "izrodom".....

Meni licno te uvrede ne smetaju niti mi ista znace, ali me fascinira otkuda tolika potreba,onih koji sebe nazivaju vernicima, da neistomisljenike nazivaju takvim imenima?

Kada gledas iz njihovog ugla, to i jesi.

Ko bi mogao da kritikuje Boga dobra i ljubavi, osim nekog ko je zao i izopacen, u savezu sa njegovim najvecim neprijateljem? :think:

Mislim da se to zove pelcovanje.
Osoba u svojoj konstrukciji sveta, vec ima negativnu grupu u koju ce staviti kriticara.
 
Sta fali komunama? :per:

Ništa.

Hm ... A evo i jednog interesantnog biblijskog citata:

"I nijedan ne govoraše za imanje svoje da je njegovo, nego im sve bješe zajedničko. Jer niko među njima ne bješe u oskudici, pošto svi koji imađahu njive ili kuće, prodavahu i donošahu novce od prodanoga. I polagahu pred noge apostolima; i davaše se svakome prema potrebi koju je imao".
(Dela apostolska)
 
Da li mi mogu vernici, odgovoriti zasto dolazi do vredjanja ateista i agnostika?

Na primer, licno sam bio bezbroj puta nazvan "ostrascenim", "izopacenim", "djavoljim slugom", "izrodom".....

Meni licno te uvrede ne smetaju niti mi ista znace, ali me fascinira otkuda tolika potreba,onih koji sebe nazivaju vernicima, da neistomisljenike nazivaju takvim imenima?

To je isto kao pitanje Zasto ateisti vredjaju vernike ? Imas li na to odgovor ?
 
Da li mi mogu vernici, odgovoriti zasto dolazi do vredjanja ateista i agnostika?

Na primer, licno sam bio bezbroj puta nazvan "ostrascenim", "izopacenim", "djavoljim slugom", "izrodom".....

Meni licno te uvrede ne smetaju niti mi ista znace, ali me fascinira otkuda tolika potreba,onih koji sebe nazivaju vernicima, da neistomisljenike nazivaju takvim imenima?

Licno ti nikada ne bi prebacio bilo sta povodom toga.Za mene je bitno da si dobar covek,a to je tvoje licno uverenje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top