Vredjanje ateista i agnostika od strane vernika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako su se moderatori navrzli na tebe i provociraju te žali se super moderatorima jer na pravedan tretman zaista imaš prava.
Svako dalje detaljisanje oko toga na temi prekidamo jer i sam znaš da je zabranjeno komentarisati rad moderatora pa ću biti prinudjena da brišem.

A za ono da sam napisala ono vaše .... jesam kao što si i ti napisao da vernici vredjaju a mogao si ..... neki vernici vredjaju i onda bi to za mene bilo prihvatljivo, ovako si sve vernike strpao u isti koš

U pravu si, trebalo je da stavim pojedini vernici, mada primetices da cesto koristim pun izraz "oni koji sebe nazivaju vernicima".

Ali i ti moras da primetis ponasanje moderatora ovde, i konstantno spinovanje sa teme i vrlo perfidne napade na mene.
Naravno, na to sve ide prijava.
 
U pravu si, trebalo je da stavim pojedini vernici, mada primetices da cesto koristim pun izraz "oni koji sebe nazivaju vernicima".

Ali i ti moras da primetis ponasanje moderatora ovde, i konstantno spinovanje sa teme i vrlo perfidne napade na mene.
Naravno, na to sve ide prijava.

Ponavljam kukolja ima svuda pa i u sveštenstvu.
Evo da spomenem Kačavendu koga godinama protežete.
Mnogi od nas su javno ovde pisali da ako je sve to tačno da treba krivično da odgovara i naravno kao savesna osoba ne mogu nikada tako nešto odobriti.
Mene sada zanima zašto ateisti imaju potrebu da to razvlače godinama?
Šta god da je imalo da se kaže rečeno je.
Isto tako ne može se zbog toga pisati popovi su pedofili, lopovi, kao što ni ja nemam prava da napišem doktori su lopuže i ubice i ako znam za neke strahotne slučajeve.
Ja nemam problem sa tim da stvari nazovem pravim imenom ali mi smeta generalizacija i sve ljude iz neke branše stavljati u isti koš.
 
Sud je dokazao ali je oslobodjen zvog zastarelosti. Izguglaj slucaj i uverices se.

"KRI­VIČ­NO ve­će okru­žnog su­da po­tvr­di­lo je pr­vo­ste­pe­nu pre­su­du vla­di­ki Pa­ho­mi­ju (To­mi­sla­vu Ga­či­ću) (54), ko­jom je oslo­bo­đen op­tu­žbi da je zlo­u­po­tre­bom svog po­lo­ža­ja, iz­vr­šio blud­ne rad­nje"

Како се оно каже кад неко не говори истину?

- - - - - - - - - -

kod nas moze i to , kako mozes da branis pedofila

nego je ovde crkva i(li) vlada izvrsila pritisak na sud da slucaj zastari uz dogovor da se isplate pare

da je tako dokaz je sto su pare isplacene , jer znamo kad nasa drzava isplacuje pare tuziteljima , skoro nikad.

"– Presudom Vrhovnog suda Srbije (VSS) po zahtevu za zaštitu zakonitosti koje je podneo republički javni tužilac, stvoren je osnov da Ministarstvo pravde, bez obzira na to što ne postoji zakonska i sudska obaveza, zaključi poravnanje. Za isplatu štete nije postojao zakonski okvir, ali moralni jeste. Pozivajući se na presudu VSS-a koja ne utvrđuje da li je neko kriv, ali utvrđuje da je postupak ometan i da je povređeno pravo na suđenje u razumnom roku, čime je dečacima naneta šteta, odlučili smo da isplatimo odštetu – objašnjava Homen"

УБР, камо критике на рачун овог трошења новца пореских обвезника без законског основа?
 
Kao sto rekoh - izjava ostecenih je vise nego dovoljan dokaz. Jer hoces da kazes da decaci koje je pedofil zlostavljao, lazu?
Jer sud nije dokazao da lazu - sud je samo presudio u korist Pahomija zbog odugovlacnje i zastarelosti procesa - ni zbog ceg drugog (fakt iz presude).

Reci mi, sta sam ovde slagao?

I reci mi - da li smatras Mitrovicevog sina ubicom, ili mislis da je nevin jer je sud rekao da je nevin?

Јеси ли заиста озбиљан кад ово пишеш? Замисли сад некога ко на улици упери прст у тебе и каже да си убица и педофил. Дакле, ти си крив, завршена прича? Не мора доказ, не мора испитивање, не мора провера?
То се некад звало инквизиција, то што ти заступаш.
 
"



"– Presudom Vrhovnog suda Srbije (VSS) po zahtevu za zaštitu zakonitosti koje je podneo republički javni tužilac, stvoren je osnov da Ministarstvo pravde, bez obzira na to što ne postoji zakonska i sudska obaveza, zaključi poravnanje. Za isplatu štete nije postojao zakonski okvir, ali moralni jeste. Pozivajući se na presudu VSS-a koja ne utvrđuje da li je neko kriv, ali utvrđuje da je postupak ometan i da je povređeno pravo na suđenje u razumnom roku, čime je dečacima naneta šteta, odlučili smo da isplatimo odštetu – objašnjava Homen"

УБР, камо критике на рачун овог трошења новца пореских обвезника без законског основа?

naravno , ali nije tema price ,

od kad je drzavi moral bitan , pa da postupa po njemu i sto nije moralna prema svima

- - - - - - - - - -

i sto ne donosi moralnije zakone
 
Јеси ли заиста озбиљан кад ово пишеш? Замисли сад некога ко на улици упери прст у тебе и каже да си убица и педофил. Дакле, ти си крив, завршена прича? Не мора доказ, не мора испитивање, не мора провера?
То се некад звало инквизиција, то што ти заступаш.

Izjava cetvorice ostecenih (ostecenih se u ovom kontekstu odnosi na mnozinu) je vise nego dovoljan dokaz. Uz to, bilo je i izjava svedoka.
Kao sto se vidi iz gore navedenih linkova - da se ne ponavljam - oslobodjen je usled opstrukcije suda, zbog zastarevanja procesa, ne zbog toga sto je nevin.

I ne skreci sa teme, eto, cak tebi licno, u potpisu stoji da svako ko drugacije kaze od tebe, da taj klevece i laze.
Dakle, svojim potpisom ti vredjas svakog ko drugacije misli o tebe, nazivajuci ga klevetnikom i lazovom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
možda zato što vernik mrtav ladan uverava ateistu da zna sigurno šta će da bude sa njim kad ode na onaj svet recimo

a ateista njega uverava da nista nece d abude kada ode na onaj svet koji i ne postoji, zar ne
to je zacaran krug..i ateisti i vernici imaju pravo na svoje vidjenje religije, da veruju ili ne veruju ali ni jedna ni druga strana nema pravo da utice na neistomisljenike i da ih vredja

- - - - - - - - - -

Ja nisam ateista vec agnostik - neko ko sumnja i traga za odgovorima. Duboko verujem u duhovnost ljudskog bica i kao takvog, duboko me vredjaju svi oni koji zloupotrebljavaju duhovnost ljudi i veru kao najintimnije osecanje, u cilju zgrtanja novca - sto rade gotovo sve verske zajednice.

A kao odgovoran gradjanin, insistiram samo na tome da odgovorni za teska krivicna dela poput pedofilije i utaje poreza moraju da odgovaraju.

Takvi moji stavovi ne mogu nikako da povrede osecanja nijedne duhovne osobe, vec iskljucivo kriminalaca i psihopata.

Ovo je tvoje pravo samo sto ces za ovo morati da se obratis sudskim i zakonodavnim vlastima drzave Srbije a ne ovde na Forumu Religija da prozivas vernike zbog toga
isto bi to trebao da uradis i kada su ateisti i agnostici pedofili i utajivaci poreza u pitanju i za njih da trazis da odgovaraju
 
Ocekujem, da mi ateisti kazu ,koji im je motiv dolaska na Religiju a nisu vernici i ne veruju u Boga i ne zanima ih to nista sto ima veze sa verom i crkvom itd

- - - - - - - - - -



Cekaj..zar to nije isto....mislim kada atesista namece svoje misljenje i ponasanje verniku ?[/QUOTE

A zašto da ne?
A zašto neko, ko se ne bavi uzgojem cveća, ide na Svet biljaka?
Ili neko, ko ne veruje u horoskop, ide na Astrologiju?
Bilo bi prilično diskriminatorski osporiti pravo neverujućima da diskutuju na Religiji, dok bi vernici takvom politikom upravljanja automatski bili privilegovani ... što ne želimo, zar ne? Ne želimo da neko bude "jednakiji od drugih".

Sad zamisli forum Religija koji posećuju isključivo vernici: osim rasprava između vernika različitih denominacija, šta bi još ovde moglo da se pročita?
Takođe, ukoliko (pojedinim) vernicima nije jasno, forum im je prilika da šire veru. Neće, vrlo verovatno, preobratiti ateiste i antiteiste, ali hoće one neodlučne, koji tragaju ... i kojima sama činjenica da nisu deklarisani vernici otvara pitanje na ovom pdf "A šta ćeš ti ovde?".
Naravno, nije svako rođen da bude misionar, pa će bilo kakvo preobraćenje biti moguće tek kada vernici budu pokazali strpljenje i ljubav o kojoj toliko pričaju.
U protivnom, svaka odglumljena tolerancija počinje i završava se po šablonu:
"Zašto si na Religiji i što te zanima religija ako nisi vernik?"
"Ja sam agnostik, ali me interesuje da li vi takođe verujete u Deda Mraza, vilenjake i zmajeve"
"Došao si da provociraš!"
"Hteo bih i da pitam, onako sasvim bezazleno, zašto zatvarate oči pred kriminalnim ponašanjem nekih crkvenodostojnika?"
"To ništa nije dokazano!"
"Ali, da li biste, npr, Pahomiju poverili dete na čuvanje?"
"Ti nisi agnostik, nego ATEISTA!! ATEISTA!!! *********! Žuti! Iš, sotono!"
"Htedoh samo da pitam još i ovo: da li Bog može da stvori kamen, toliko težak da ga ni sam ne može pomeriti?"
"C2 za provokacije, a Filozofija ti je sprat iznad..."
 
Evo, i dalje skrece sa teme iako sam lepo zamolio.
I provocira, iako je prijavljen.
I dalje postavlja pitanja iako gore ima odgovore.

Koristi priliku jer je supermod odsutan.
Verovatno ce da izbrise posle neke postove kako bi se sakrio.

supermoderator nije odsutan a tebe bih zamolila da se ponasas sa ovom temom kao sto smo se dogovorili
temu si otvorio sa pitanjem zasto vernici vredjaju agnostike i ateiste a ne da raspravljas sa moderatorima
molim te neka tema ide u skladu sa uvodnim postom..hvala
 
Poslednja izmena:
superm oderator nije odsutan a tebe bih zamolila da se ponasas sa ovom temom kao sto smo se dogovorili
temu si otvorio sa pitanjem zasto vernici vredjaju agnostike i ateiste a ne da raspravljas sa moderatorima
molim te neka tema ide u skladu sa uvodnim postom..hvala

Kako da ide svojim tokom kada je ucesnici opstruisu? Evo, vise puta sam pisao, pogledaj gore, i molio da se ljudi drze teme, i ponavljao pocetno pitanje iz teme, ali ucsnici, medju kojima ima i moderatora, je opstruisu, a odredjeni moderator i mene provocira, a ti ne reagujes iako ga prijavljujem.

Ja ne raspravljam sa moderatorima - moderator mene prvi provocira. Pogledaj i uverices se.
Izvini, ne dobijam feedback od tebe na prijave, sto znaci da me ignorises.

Sta obican korisnik da radi kada ga supermod ignorise?
 
A zašto da ne?
A zašto neko, ko se ne bavi uzgojem cveća, ide na Svet biljaka?
Ili neko, ko ne veruje u horoskop, ide na Astrologiju?
Bilo bi prilično diskriminatorski osporiti pravo neverujućima da diskutuju na Religiji, dok bi vernici takvom politikom upravljanja automatski bili privilegovani ... što ne želimo, zar ne? Ne želimo da neko bude "jednakiji od drugih".

Sad zamisli forum Religija koji posećuju isključivo vernici: osim rasprava između vernika različitih denominacija, šta bi još ovde moglo da se pročita?
Takođe, ukoliko (pojedinim) vernicima nije jasno, forum im je prilika da šire veru. Neće, vrlo verovatno, preobratiti ateiste i antiteiste, ali hoće one neodlučne, koji tragaju ... i kojima sama činjenica da nisu deklarisani vernici otvara pitanje na ovom pdf "A šta ćeš ti ovde?".
Naravno, nije svako rođen da bude misionar, pa će bilo kakvo preobraćenje biti moguće tek kada vernici budu pokazali strpljenje i ljubav o kojoj toliko pričaju.
U protivnom, svaka odglumljena tolerancija počinje i završava se po šablonu:
"Zašto si na Religiji i što te zanima religija ako nisi vernik?"
"Ja sam agnostik, ali me interesuje da li vi takođe verujete u Deda Mraza, vilenjake i zmajeve"
"Došao si da provociraš!"
"Hteo bih i da pitam, onako sasvim bezazleno, zašto zatvarate oči pred kriminalnim ponašanjem nekih crkvenodostojnika?"
"To ništa nije dokazano!"
"Ali, da li biste, npr, Pahomiju poverili dete na čuvanje?"
"Ti nisi agnostik, nego ATEISTA!! ATEISTA!!! *********! Žuti! Iš, sotono!"
"Htedoh samo da pitam još i ovo: da li Bog može da stvori kamen, toliko težak da ga ni sam ne može pomeriti?"
"C2 za provokacije, a Filozofija ti je sprat iznad..."

A gde si ti videla da sam ja ili bilo ko osporio ateistima da dodju na Religiju..?
Pitanje je bilo koji im je motiv dolaska na Religiju ? Jer koliko se da videti atesisti na Religiji uglavnom vernicima osporavaju verovanje , pljuuckaju na Boga i Bibliju itd..U zadnje vreme retko sam mogla da naidjem na konstruktivnu diskusiju izmedju ateista i vernika po nekom konkretnmom pitanjuu..Sve su to prepucavanja i optuzbe pa otud i sumnjnja u njihove motive dolaska na Religiju I na kraju pitanje..zasto je problem da vernici na pdf Religija sire svoju veru i pricaju o njoj ?
 
Ovo je tvoje pravo samo sto ces za ovo morati da se obratis sudskim i zakonodavnim vlastima drzave Srbije a ne ovde na Forumu Religija da prozivas vernike zbog toga
isto bi to trebao da uradis i kada su ateisti i agnostici pedofili i utajivaci poreza u pitanju i za njih da trazis da odgovaraju

Moje pravo je i da javno kazem, na osnovu zakona o zastiti uzbunjivaca (https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_uzbunjivaca.html), a moja je moralna obaveza da ukazem na sve nepravilnosti na koje nailazim kao gradjanin.

Ako moje postupanje po Zakonu i po savesti, vredja nekog vernika (tipa, kada kazem da sam video krinimalno ponasanje odredjenih svestenika ili kompletne organizacije), zao mi je sto to vredja neke koji sebe nazivaju vernici, ali moje pravo je da to kazem glasno i jasno.

P.S.
Nikada nisam nekom koji sebe naziva vernikom, rekao "ti si glup sto verujes, tvoja vera je ovakva ili onakva", vec iskljucivo kritikujem rad institucija i svestenika tih institucija.
Ne mogu da verujem da ljudi ne mogu da razgranice te dve stvari. Je li to toliko tesko?
 
Kako da ide svojim tokom kada je ucesnici opstruisu? Evo, vise puta sam pisao, pogledaj gore, i molio da se ljudi drze teme, i ponavljao pocetno pitanje iz teme, ali ucsnici, medju kojima ima i moderatora, je opstruisu, a odredjeni moderator i mene provocira, a ti ne reagujes iako ga prijavljujem.

Ja ne raspravljam sa moderatorima - moderator mene prvi provocira. Pogledaj i uverices se.
Izvini, ne dobijam feedback od tebe na prijave, sto znaci da me ignorises.

Sta obican korisnik da radi kada ga supermod ignorise?

Ti se drzi teme i uvodnog posta koju si otvorio.sve drugo ostavi moderatorima i supermoderatorima da moderisu,
jer kada pisanje moderatora nazoves fasistickim kao sto ovaj forum nazivas fasistickim ili kada bez argumenata
nekoga kvalifikujes ubicom i pretis prijavama umesto da odgovoris argumentima ..ne mozes da ocekujes da te neko uvazava
To sto se Forum naziva fasistickim me jako ljuti pa bih zamolila tebe a i ostale ako imaju slicnih afiniteta da se uzdrzite
hvala

nastavite sa temom
 
Kako da ide svojim tokom kada je ucesnici opstruisu? Evo, vise puta sam pisao, pogledaj gore, i molio da se ljudi drze teme, i ponavljao pocetno pitanje iz teme, ali ucsnici, medju kojima ima i moderatora, je opstruisu, a odredjeni moderator i mene provocira, a ti ne reagujes iako ga prijavljujem.

Ja ne raspravljam sa moderatorima - moderator mene prvi provocira. Pogledaj i uverices se.
Izvini, ne dobijam feedback od tebe na prijave, sto znaci da me ignorises.

Sta obican korisnik da radi kada ga supermod ignorise?

Заправо, тему си поставио на погрешним постулатима, при томе и нетачним. Више људи ти је написало да ниси у праву (што је по теби довољан доказ, зар не?) али ти и даље тераш по своме. Кад би било дозвољено да ти се предочи какве су све изјаве атеиста (или оних који се тако декларишу) брисане, можда би схватио да ти је уводна порука у теми погрешна. Али то није могуће, тако да ти остаје само да верујеш. Или не верујеш.
 
A gde si ti videla da sam ja ili bilo ko osporio ateistima da dodju na Religiju..?
Pitanje je bilo koji im je motiv dolaska na Religiju ? Jer koliko se da videti atesisti na Religiji uglavnom vernicima osporavaju verovanje , pljuuckaju na Boga i Bibliju itd..U zadnje vreme retko sam mogla da naidjem na konstruktivnu diskusiju izmedju ateista i vernika po nekom konkretnmom pitanjuu..Sve su to prepucavanja i optuzbe pa otud i sumnjnja u njihove motive dolaska na Religiju I na kraju pitanje..zasto je problem da vernici na pdf Religija sire svoju veru i pricaju o njoj ?

Motiv je, valjda, radoznalost?
Radoznalost, kada se hrani nedovoljno argumentovanim odgovorima, pređe u ironiju ili omalovažavanje sagovornika. Nedovoljno argumentovani odgovori su oni koji nisu zasnovani na logici. Ateisti, pritom, zaboravljaju da se subjektivni doživljaj iliti ideja (npr o lepoti, ili doživljaju Boga) ne mogu logički argumentovati, a vernici zaboravljaju da ne treba ni da argumentuju svoje verovanje. Zato su takve diskusije unapred osuđene na propast, osim ako u njima ne učestvuju strpljivi ljudi, skloni da zamisle kako je biti u tuđoj koži, sa tuđim mislima i idejama.

Pa naravno da nije problem da vernici (svih denominacija) šire svoju veru na Religiji. Upravo sam ukazala na to da im je Religija prilika da to čine.
 
Заправо, тему си поставио на погрешним постулатима, при томе и нетачним. Више људи ти је написало да ниси у праву (што је по теби довољан доказ, зар не?) али ти и даље тераш по своме. Кад би било дозвољено да ти се предочи какве су све изјаве атеиста (или оних који се тако декларишу) брисане, можда би схватио да ти је уводна порука у теми погрешна. Али то није могуће, тако да ти остаје само да верујеш. Или не верујеш.

Niko mi nije apsolutno nista dokazao. Samo skretanje sa teme, i opstruisanje teme, nijedan direktan odgovor na vrlo direktno pitanje.

U pravu si samo da je tema lose srocena, i supermod zna sve o tome jer smo zajedno korigovali tekst teme.

Molim moderatora da promeni prvu recenicu u opisu teme, i doda umesto "Da li mi mogu vernici....", sledece: "Da li mogu oni koji sebe nazivaju vernicima, objasniti zasto jako veliki broj pojedinaca, od vas koji sebe nazivate vernicima, vredja ateiste i agnostike tokom diskusija?"

Jer pitanje je upuceno svima koji sebe nazivaju vernicima, da daju odgovor na temu, a ne tvrdim nigde da SVI vernici koriste uvrede pri diskusijama, vec uglavnom oni najzagrizeniji.
 
Poslednja izmena:
A zašto da ne?
A zašto neko, ko se ne bavi uzgojem cveća, ide na Svet biljaka?
Ili neko, ko ne veruje u horoskop, ide na Astrologiju?
Bilo bi prilično diskriminatorski osporiti pravo neverujućima da diskutuju na Religiji, dok bi vernici takvom politikom upravljanja automatski bili privilegovani ... što ne želimo, zar ne? Ne želimo da neko bude "jednakiji od drugih".
Заправо, ако неко дође на форум Астрологије и свака порука му садржи "само паметни и образовани не верују у астрологију", како се то тумачи? Или, рецимо, свет биљака да буде преплављен тиме да "само затуцани саде цвеће, то је глупост и будалаштина, наука може да произведе кисеоник из воде, забраните биљке"?

Форум Религија има и свој део за критику, који многи атеисти (декларисани) не посећују. Шта мислиш зашто? Моје мишљење је да, кад би користили тај део за изношење својих "критика" онога у шта не верују, не би имали жељену публику.

Sad zamisli forum Religija koji posećuju isključivo vernici: osim rasprava između vernika različitih denominacija, šta bi još ovde moglo da se pročita?

А шта то још треба да буде тема на пдф Религија осим расправе верника? Пардон, којих верника? :)
Takođe, ukoliko (pojedinim) vernicima nije jasno, forum im je prilika da šire veru. Neće, vrlo verovatno, preobratiti ateiste i antiteiste, ali hoće one neodlučne, koji tragaju ... i kojima sama činjenica da nisu deklarisani vernici otvara pitanje na ovom pdf "A šta ćeš ti ovde?".
Naravno, nije svako rođen da bude misionar, pa će bilo kakvo preobraćenje biti moguće tek kada vernici budu pokazali strpljenje i ljubav o kojoj toliko pričaju.
U protivnom, svaka odglumljena tolerancija počinje i završava se po šablonu:
"Zašto si na Religiji i što te zanima religija ako nisi vernik?"
"Ja sam agnostik, ali me interesuje da li vi takođe verujete u Deda Mraza, vilenjake i zmajeve"
"Došao si da provociraš!"
"Hteo bih i da pitam, onako sasvim bezazleno, zašto zatvarate oči pred kriminalnim ponašanjem nekih crkvenodostojnika?"
"To ništa nije dokazano!"
"Ali, da li biste, npr, Pahomiju poverili dete na čuvanje?"
"Ti nisi agnostik, nego ATEISTA!! ATEISTA!!! *********! Žuti! Iš, sotono!"
"Htedoh samo da pitam još i ovo: da li Bog može da stvori kamen, toliko težak da ga ni sam ne može pomeriti?"
"C2 za provokacije, a Filozofija ti je sprat iznad..."
Ширење вере на форуму је могуће ако онај ко не зна поставља питања о ономе што га интересује. Питање "зашто попови краду и лажу?" није питање онога кога интересује вера, већ нешто много приземније. На шта нису имуни ни други.
Увек ми је било занимљиво како се нико не буни што лекари наплаћују своје услуге и то папрено а Хипокритова заклетва (коју сви полажу) каже другачије. :)
 
stvar predubedjenja

svestan si da je biti lekar - posao

dok od popa ocekujes da mu je to smisao zivota


ali lekar koji lose radi dobije otkaz

nek dobije i pop koji siri greh

- - - - - - - - - -

mada bi za veru bilo bolje da ima manji broj ali verujucih popova , nego sto ima puno psiholoski potkovanih govornika

za veru , ne za religiju
 
Moje pravo je i da javno kazem, na osnovu zakona o zastiti uzbunjivaca (https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_uzbunjivaca.html), a moja je moralna obaveza da ukazem na sve nepravilnosti na koje nailazim kao gradjanin.

Ako moje postupanje po Zakonu i po savesti, vredja nekog vernika (tipa, kada kazem da sam video krinimalno ponasanje odredjenih svestenika ili kompletne organizacije), zao mi je sto to vredja neke koji sebe nazivaju vernici, ali moje pravo je da to kazem glasno i jasno.

P.S.
Nikada nisam nekom koji sebe naziva vernikom, rekao "ti si glup sto verujes, tvoja vera je ovakva ili onakva", vec iskljucivo kritikujem rad institucija i svestenika tih institucija.
Ne mogu da verujem da ljudi ne mogu da razgranice te dve stvari. Je li to toliko tesko?

Zabrana zloupotrebe uzbunjivanjaČlan 11
Zabranjena je zloupotreba uzbunjivanja.
Zloupotrebu uzbunjivanja vrši lice koje:
1) dostavi informaciju za koju je znalo da nije istinita;

Ko drugome povredi čast, kao i ko iznosi ili prenosi neistinite navode o prošlosti, znanju, sposobnosti drugog lica ili o nečemu drugome, a zna ili bi morao da zna da su neistiniti, i time mu prouzrokuje materijalnu štetu, dužan je da je nadoknadi.Ova građansko-pravna odgovornost predviđena je u odredbi iz člana 198. Zakona o obligacionim odonsima, s tim što i u krivičnom postupku može biti doneta presuda zbog krivičnih dela uvrede, klevete ili iznošenja i pronošenja ličnih i porodičnih prilika, kao i odluka o imovinsko-pravnom zahtevu, odnosno o naknadi štete.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top