Kuća po mom ukusu

Укратко, не волим модернизам у архитектури, нарочито не за животни простор.

Ово би било по мом укусу

Prizemna%20ku%C4%87a%20DETALJAN%20PLAN%20665.jpg
 
Е, видим сви постављате овакве неке кућерине, да ли би вам заиста било пријатно да живите у њима?

Ја бих се осећала као у хотелу, ја волим укутканији простор, нешто где осећам да припадам и где осећам топлину.
 
Gotovo sve te kuce su za TROPSKE USLOVE, gde ne treba grejanje.

činjenica je da je grejanje skuplje ukoliko ima većih staklenih površina, ali postoje i razni metodi da se ti troškovi smanje, ne bih o tome na ovoj temi. Ako se pogledaju ambijenti koji okružuju primere koje sam postavio, vidi se da su kuće većinom locirane u nekim krajevima sličnim ovim našim prostorima....
 
Е, видим сви постављате овакве неке кућерине, да ли би вам заиста било пријатно да живите у њима?

Ја бих се осећала као у хотелу, ја волим укутканији простор, нешто где осећам да припадам и где осећам топлину.

toplina i sreća doma

3-Bedroom-House-Plans-3D-Design-with-3-bathroom.jpg
 
činjenica je da je grejanje skuplje ukoliko ima većih staklenih površina, ali postoje i razni metodi da se ti troškovi smanje, ne bih o tome na ovoj temi. Ako se pogledaju ambijenti koji okružuju primere koje sam postavio, vidi se da su kuće većinom locirane u nekim krajevima sličnim ovim našim prostorima....

A meni lice na prostore u Argentini.....:roll:
 
54642610.jpg


edf41910.jpg


U sličnoj kući živim,,samo lepšoj...ima oko 120kvm..veoma je svetao prostor,sa unutrašnjim stepeništem..
koje vodi ka ateljeu u potkrovlju. Kombinacija belog zida,kamena i drveta..Sve je tako opremljeno,spolja i iznutra..
i dvorište naravno...i cveće naravno..

Deo mog ateljea..

p1010310.jpg


Ne volim velike kućerine,oštre uglove,mnogo metala,i stroge linije.Moj prostor mora da bude ugodan,toplih tonova,
mekih linija i ne suviše velik..
 
Tema nije kuća u kojoj bih voleo (mogao) da živim, već kuća po mom ukusu..... :)

Па, чекај, ако је по мом укусу ваљда бих у њој и живела :lol:

Него, да не спамујемо, ово бих волела да имам негде у природи

cob-house-interior-india-4.jpg
 
Не могу да нађем спољашност баш те куће, али унутра су такве, исто земља, организујеш себи како желиш

Ево још једне

Screen-Shot-2015-07-22-at-13.42.50.jpg
 
Šta je lepo na ovoj kući? Prepuna je detalja, krovića, pomešani stilovi, jednom rečju grozno. Ovo je tipičan američki kič (ovakve kuće se inače prave od drveta). Boli me glava kad je gledam :lol:


...nema to veze sa viktorijanskim stilom....
 
Šta je lepo na ovoj kući? Prepuna je detalja, krovića, pomešani stilovi, jednom rečju grozno. Ovo je tipičan američki kič (ovakve kuće se inače prave od drveta). Boli me glava kad je gledam :lol:

Ништа није помешано, то је стил из викторијанског доба...

Таквиих добро очуваних кућа још има по Америци, тачно.
 

Back
Top