Razočaranja

To vodi ka novom razočarenju jer ''taj neko drugi'' ne želi da vidi te lepe momente i štagod slično. Bolje je uništiti prividno lepo, zadržati doslednost i imati pravu potvrdu. Najgora stvar koja čoveku može da se dogodi jeste da izgubi puno vremena. Barem tako ja vidim.
Zasto bi se plasio vremena? Svo vreme sveta je tvoje, a kajganu mozes i sam da napravis.
Citat Original postavio Jennifer Jennin Pogledaj poruku Vredelo je dok je bilo lepo. Promenilo se. Treba biti zahvalan na doživljenom.
I ona je u pravu....poenta je raskinuti sa prosloscu, a time i sa razocaranjem, koje je posledica mladalackog ocekivanja vecnosti. Mladost ne razume dinamiku zivota i promene koje se desavaju u nama i drugima. Recimo ja uvek analiziram prvo sebe, pa onda druge. Mozda neces biti razocaran kada shvatis neke istine.
 
Poslednja izmena:
spusti se na zemlju - krave ne lete
ne ti , postavljachu teme lol

razocharenja su neminovni sastavni deo zivota, nauchi se vremenom kako podneti, malo bolje proceniti situaciju i ne napuhavati ego do granica praska
jednostavno, ne?
 
spusti se na zemlju - krave ne lete
ne ti , postavljachu teme lol

razocharenja su neminovni sastavni deo zivota, nauchi se vremenom kako podneti, malo bolje proceniti situaciju i ne napuhavati ego do granica praska
jednostavno, ne?

Ili zivot je umetnost, kada naucis tehniku zivljenja.

Kada je ne naucis onda je rintanje ili sakrivanje, strah ili hrabrost, napad i odbrana....
 
shta podrazumevash pod tehnikom zivljenja?

nema potrebe za konstantnim odbrambenim stavom ukoliko postoji sigurnost u sebe, ona iskonska, ne uzurpirana neminovnim faktorima sveta oko tebe , ona u dushi , ma kakva da je
 
ok, pusticu te da budesh pametan danas lol
na svako pitanje dajesh neodredjene odgovore, lakshe je tako, to je ono bezanje koje si pomenuo
neslaganje misljena ne vodi neminovno u sukob , samo razmena , ako se ima shta razmeniti
 
ok, pusticu te da budesh pametan danas lol
na svako pitanje dajesh neodredjene odgovore, lakshe je tako, to je ono bezanje koje si pomenuo
neslaganje misljena ne vodi neminovno u sukob , samo razmena , ako se ima shta razmeniti

Mislim da nije bilo nesporazuma, samo sam pokusao da dopunim tvoj ispravan stav mozda losom primedbom.
 
To vodi ka novom razočarenju jer ''taj neko drugi'' ne želi da vidi te lepe momente i štagod slično.

Bolje je uništiti prividno lepo, zadržati doslednost i imati pravu potvrdu. Najgora stvar koja čoveku može da se dogodi jeste da izgubi puno vremena.

Barem tako ja vidim.

Izgubljeno u jednom smislu, u drugom nije. Nad prosutim mlekom se ne plače.

- - - - - - - - - -

Zasto bi se plasio vremena? Svo vreme sveta je tvoje, a kajganu mozes i sam da napravis.

I ona je u pravu....poenta je raskinuti sa prosloscu, a time i sa razocaranjem, koje je posledica mladalackog ocekivanja vecnosti. Mladost ne razume dinamiku zivota i promene koje se desavaju u nama i drugima. Recimo ja uvek analiziram prvo sebe, pa onda druge. Mozda neces biti razocaran kada shvatis neke istine.

sve to stoji, ali se ne možemo sasvim zaštititi od razočarenja, neminovna su
i mi to činimo drugima

npr. prepoznam to u majčinom tonu i tek onda shvatim da sam bila prenagla
 
Više sam za opciju života sad umesto od sećanja.

Prosuto mleko, eh da je prosuto mleko lako bi bilo. :mrgreen: Prosuta krv je nešto drugo. Nije svačije razočarenje istog inteziteta. Neke stvari zauvek nestaju.
 
Više sam za opciju života sad umesto od sećanja.

Prosuto mleko, eh da je prosuto mleko lako bi bilo. :mrgreen: Prosuta krv je nešto drugo. Nije svačije razočarenje istog inteziteta. Neke stvari zauvek nestaju.

Iako kazu "vise srece drugi put", "Nije svačije razočarenje istog inteziteta. Neke stvari zauvek nestaju."

Neki ljudi zive u oblacima kada jednom padnu odatle vise ne mogu da se vrate. Sasvim je sve jedno da li su pali
u med, mleko ili blato. Blato je cak najpodnosljivije jer ih drzi budnim da se secaju, ali i sprecava da sanjaju.
Drugi ljudi koji nisu nikad bili u oblacima, lako nastavljaju. Njihova uzrecica je "budi srecan sto se dogodilo"
tja. da li to zaista misle svi koji kazu? Ne, ali su rekli reda radi.
 
Koliko su u prednosti oni koji se nikad ne razocaraju? Ne znam jesu li.
Kako je moguce nikad se ne razocarati?
Nemati ocekivanja? Biti spreman na razocarenje? Znati ishod bez mogucnosti promene?
Biti posmatrac svog zivota?
Da li je prednost imati bezbrizno detinjstvo ili ga osecati svaki dan nekim uglom svesti koja nastaje?

Zivot povredjuje, razocarenja stizu kasnije, Da li je lakse biti povredjen dok jos nisi razvio svest o svetu i zivotu
ili kada si vec razvio odbrambene sposobnosti? koliko je dobro biti povredjen ranije jer stices imunitet, toliko se krije opasnost
da te povrede stvore ruzne ljude.

- - - - - - - - - -

Sta je otpor razocarenjima? Optimizam.
 
Koje su posledice razočarenja.... koliko može razočarenja da se podnese?

Da li se razočaramo u sebe ili samo u svoju okolinu?

Koja su najteža razočarenja?

Mislim da su najteza kad se razocaramo u sebe. Razocarenje u druge ljude uvek ide u paketu sa osecanjem osude prema njima, tako da dobijemo dve emocije pa se samim tim razocarenje duplo lakse podnese.
Kad se razocaramo u sebe, to je jedna emocija, i tesko padne.
Vezano za razocarenja bilo kakve vrste, uvek se setim jednog mog starog kolege koji je otisao u penziju i koji je imao obicaj da cesto ponovi : "sve je to za ljude".
Doza tolerancije u kombinaciji sa lezernoscu moze dobar deo razocarenja da svede na podnosljiv nivo.
 
Drugi ljudi koji nisu nikad bili u oblacima, lako nastavljaju. Njihova uzrecica je "budi srecan sto se dogodilo"
tja. da li to zaista misle svi koji kazu? Ne, ali su rekli reda radi.

Nisam baš siguran da je to zaista tako. Ovo su sve izvedbe. ''Biti srećan što se dogodilo'' mi više deluje kao jedna od onih ''oblačnih rečenica'' koje služe da budu uteha. Sve se tu pretvara u filozofsku misao. Da li čovek treba da ulazi u nešto sa očekivanjem (ili predznanjem) da ide u propast? To mi deluje kao jedini način da se kaže ono ''budi srećan da je trajalo''. Ne može da se bude srećan što ''je trajalo'', sreća leži ''u trajanju''. Kada prestane trajanje, nema sreće. Sve drugo je laž i obmana koju čovek radi da bi sebe oplemenio.

Mislim...reda radi. :) Šta će čovelu da se okruži stvarima ''reda radi''. Reda radi živeo, reda radi umro. Reda radi, neka hvala.

MIslim da ljudi koji žive u oblacima daleko lakše zaboravljaju i nastavljaju dalje da život vode i usmeravaju svoje oblačiće na drugu lokaciju. Oni što jesu prizemni, racionalniji i razumniji ostaju sa strahom da se bilo kad u bilo šta upuste jednom kada dožive katastrofalno razočarenje.

Voleo bih da može malo o primerima, čista da se to potkrepi, ali sve je to isuviše lično da bi mogli da detaljišemo.
 

Back
Top