Danas razlika izmedju materijalizma i egzistencijalizma?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Pohadjam dopisni kurs columbia univerziteta na temu filozofija i baš me zanima vaše mišljenje o tome...

Pošto recimo njihovo tumačenje marksizma, materijalizma i mnogih drugih pravaca je totalno drugačije i moram da priznam sa više poštovanja . Ali oni u tim pravcima veličaju potpuno drugačije tekovine, mislim da prepoznaju nove metodologije koje se nisu razvile u njihovom okruženju. Njihovo proučavanje filozofije mi se čini više elitno nego diferencijalno u smislu pokupi sve najbolje metode i ideje iz najrazličitijih pravaca, a ne nategni razliku izmedju pravaca.....
 
"Njihovo proučavanje filozofije mi se čini više elitno nego diferencijalno u smislu pokupi sve najbolje metode i ideje iz najrazličitijih pravaca, a ne nategni razliku izmedju pravaca....."

verovatno zato sto filozofiju posmatraju prakticno pa bi da izvuku najbolje sto se moze dobiti iz svake, za rtazl od nas koji smo najpametniji kad izmisljamo toplu vodu da za*ebemo prethodnika i pokazemo se pametnijim od njega...

u staroj kini su carevi cim dodju na vlast ukidali stari kalendar i uvodili novi, ma kako los on bio... jednom su nekim susedima cestitali praznk jedan dan ranije jer im taj poslednji dinasticki kalendar nista nije valjao...
 

Back
Top