Ogoljenje morala

Znate šta gospodo?Elita je na pecanju...Dva smuđka u čuvarci,pivkan u ruci i ybe mi se za vašu Deželu...Moja funkcioniše avijon!
Jako se samo brinem koga će danas izbaciti s Farme...Ako izbace onu nervoznu Maju,ybo je najmlađi son mog oca,šiljite je meni da je edukujem...Nije li humano s moje strane?
 
Znate šta gospodo?Elita je na pecanju...Dva smuđka u čuvarci,pivkan u ruci i ybe mi se za vašu Deželu...Moja funkcioniše avijon!
Jako se samo brinem koga će danas izbaciti s Farme...Ako izbace onu nervoznu Maju,ybo je najmlađi son mog oca,šiljite je meni da je edukujem...Nije li humano s moje strane?
Pa zašto si pokrenuo ovu temu???
 
Kad, ovde, vi o komuni,ja o kibucima...
Inače ,u Izraelu nema ni jednog siromašnog građanina...Već kad se rodi,Izraelac poseduje određena sredstva.:manikir:
Stopa kriminala je tamo kriminalno niska...:lol:
A nešto viši moral,mada prilično cionistički vlada...
Izuzetno moralni ljudi, skoro pa naslednici ljubavnih jada Isusa...
mada, mozda malo imaju problema sa zlatnim runom, pa su stalno pod oruzjem
da slucajno neki muslija ne pita da mu se vrati opljackano.
 
Zastranili smo, kao društvo, i zalutali između nauke i morala. Moramo se vratiti jedinstvu između spoznaje i lične ljudske odgovornosti. Svrha je stvaranje boljeg društva.

svrha postojanja čoveka jest prosvećenje duše. to je put oboženja čoveka. istovremeno put u lepši i draži život.

ono što životu daje lepotu su drugi ljudi i razvoj dogadjaja na pozornici života.

nije svrha postojanja ljudi stvaranje boljeg društva. prosto zato što nije društvo starije od individue. a kada bi bilo trebao bi dati i opis i dokaz šta pod boljim društvom podrazumevaš. pre će biti da si nesveno prihvatio tudje predrasude o svrsi postojanja.
Izvorni ljudski odnos prema svetu je postao najstrašnije zagađen naukom.
.
pogrešnim naukom a koji se u svakom izdanju reklamira kao pravi. a sve ponajpre zbog sujete nosilaca učenja. zbog svoje pogrešnosti, po pravilu, dovodi sledbenike da promaše vasceli život.

ono što životu daje lepotu su drugi ljudi te razvoj priče na pozornici životnoj. manje bitno je jel se ta priča odigrava sad, u pećinsko doba, na marsu, ili u drugoj galaksiji...
 
Dojadilo mi ovo drkanje taktike kad neko da gol na SP.pa prebacio na Naci Geografiju,a kad tamo -o Šekspiru...O kingu Liru ni manje ni više...
Naravno da je to veliko finale Šekspirovo,po mnogima najbolja drama i najdublje promišljena filozofija pozorišnog dela...
Ono šta je centralno uporište Šekspirovo je apsurd koji izmešta sve ljudske trivijalnosti i ostavlja ogoljeno ljudsko biće pred čistom svojom tragičnom egzistencijom i to.
što i čini humanizam Šekspirovih dela,kako za kralja,tako i za prosijaka.
Odmah mi sinulo da i moral ljudski se izmešta van egzistencijalnog kruga čoveka-i sam moral spada u trivijalnosti toka života...
Otud moral može da bude i ovakav i onakav i svakakav,na opštu ljudsku "sudbinu" nema ama baš nikakav uticaj-ta "sudbina" je zapisana sasvim drukčijim
pismom,moralistima nečitljivim...
 
U virtuelnom svetu koji svakodnevno posmatramo, i u koji počinjemo da verujemo, sve je savršeno.
Upoređivanje te simulaciju savršenstva sa našim ogledalom stvara strepnju, anksioznost, uplašenog čoveka koji očajnički pokušava da se sakrije u masi.
Mi neprekidno strepimo. A mediji nas hrane idejama da još uvek nismo dovoljno lepi i da nam je potreban šampon, auto, fitnes, odeca, časopisi, ma baš sve nam je potrebno da bismo postali savršeni.
Sreća je što se prelom budžeta dešava pre preloma mozga.
 

Back
Top